Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Viva Lancia » Екскурзии




Автор Съобщение
 Заглавие: Пътуване до Будапеща
 Мнение Публикувано на: 09 Фев 2016, 10:16 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 28 Сеп 2011, 10:43
Мнения: 1538
Местоположение: Ихтиман/София
Кара: Lancia Lybra 1.9 JTD SW 105 hp
Колеги!

Най-накрая се навих да сефтосам Либрата из Европа. Първото ми пътуване ще е на такова разстояние, а и с тази кола. КАрал съм до Белград и до там пътя е ясен. Интересува ме всякаква информация за след това. С един резервоар ще стигна ли? Пътни такси, винетки, ЗК и за всичко какво се сетите и би ми било от полза за безпроблемното пътуване.

_________________
Lancia Lybra 1.9 JTD SW LX - италианската S класа

Изображение

VW Golf VII 1.6TDI 110HP Lounge
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Пътуване до Будапеща
 Мнение Публикувано на: 09 Фев 2016, 11:36 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 06 Авг 2005, 20:46
Мнения: 2319
Местоположение: София
Кара: Lancia Dedra Integrale
След Белград до Суботица имаш още две плащания едното е 3евро другото е 2евро.
В Унгария пътищата са хубави от границата до Будапеща е само магистрала. Винетката я купуваш от първото ОМВ след границата защото можеш да платиш с карта. Избягвай да плащаш евро защото курса е много дървен тогава.
Цената беше за 10дни 2800флоринта което е около 19лв грубо.
И задължително си носи големия талон в тебе.

_________________
Lancia Dedra Integrale


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Пътуване до Будапеща
 Мнение Публикувано на: 26 Апр 2016, 11:31 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 28 Сеп 2011, 10:43
Мнения: 1538
Местоположение: Ихтиман/София
Кара: Lancia Lybra 1.9 JTD SW 105 hp
Чета различни мнения за пътуването нощно време през Сърбия. Планувам да съм в Будапеща сутринта за да използвам деня и Сърбия мисля да я мина в малките часове. Безопасно ли е пътуването? До сега съм карал винаги по светло там.

_________________
Lancia Lybra 1.9 JTD SW LX - италианската S класа

Изображение

VW Golf VII 1.6TDI 110HP Lounge
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Пътуване до Будапеща
 Мнение Публикувано на: 26 Апр 2016, 18:26 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 13 Дек 2008, 23:05
Мнения: 551
Местоположение: София кв. Бенковски
Кара: Lancia Lybra 1,9 jtd 105
Fiat Croma 1,9 mjet
Lancia Delta 3 2,0 mjet
Колега, преди две седмици минах през Сърбия през нощта, влязох към 22 часа, в 5,30- 6 бях в Будапеща, не съм попаднал на нищо тревожно, а спирах и на паркинги за фас почивка. Моето мнение е, че в Унгария трябва да си по-внимателен. Винетка за Унгария може да си вземеш онлайн от тук.
Сега видях, че колега е плащал два пъти след Белград, към 15.04.16г., плащах само на едно място 290 динара.
Ако продължаваш към Австрия, винетка можеш да си вземеш от Унгария, последната бензиностанция преди да излезеш от Унгария.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Пътуване до Будапеща
 Мнение Публикувано на: 26 Апр 2016, 18:45 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 28 Сеп 2011, 10:43
Мнения: 1538
Местоположение: Ихтиман/София
Кара: Lancia Lybra 1.9 JTD SW 105 hp
k76 написа:
Колега, преди две седмици минах през Сърбия през нощта, влязох към 22 часа, в 5,30- 6 бях в Будапеща, не съм попаднал на нищо тревожно, а спирах и на паркинги за фас почивка. Моето мнение е, че в Унгария трябва да си по-внимателен. Винетка за Унгария може да си вземеш онлайн от тук.
Сега видях, че колега е плащал два пъти след Белград, към 15.04.16г., плащах само на едно място 290 динара.
Ако продължаваш към Австрия, винетка можеш да си вземеш от Унгария, последната бензиностанция преди да излезеш от Унгария.

Като човек с най-пресни впечатления - до къде са докарали магистралата до Ниш?

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

_________________
Lancia Lybra 1.9 JTD SW LX - италианската S класа

Изображение

VW Golf VII 1.6TDI 110HP Lounge
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Пътуване до Будапеща
 Мнение Публикувано на: 26 Апр 2016, 18:49 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 06 Авг 2005, 20:46
Мнения: 2319
Местоположение: София
Кара: Lancia Dedra Integrale
Има отворен малък участък след Пирот посока Ниш, за него за сега не се плаща.
Имаш едно плащане точно преди Београд и още едно около или след нови Сад

_________________
Lancia Dedra Integrale


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Пътуване до Будапеща
 Мнение Публикувано на: 26 Апр 2016, 19:05 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 13 Дек 2008, 23:05
Мнения: 551
Местоположение: София кв. Бенковски
Кара: Lancia Lybra 1,9 jtd 105
Fiat Croma 1,9 mjet
Lancia Delta 3 2,0 mjet
Както каза grale, има малък участък, но не е магистрала, има ограничения на скоростта, на отиване и на връщане имаше полиция.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Пътуване до Будапеща
 Мнение Публикувано на: 27 Апр 2016, 09:53 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005, 10:54
Мнения: 1795
Местоположение: София 06 Подуяне
Кара: Lancia Lybra 2.4 jtd
Kaто цяло колегите са подали нужната информация.
И аз се върнах преди 20 дни от едно пътуване до Прага, като съчетахме и Белград . Будапеща Братислава , Виена. Спахме и една нощ в Суботица която ме изненада изключително приятно.


На новата отсечка след Ниш бях хванал един празен ТИР пред мен и той си караше с 95 независимо от ограниченията, така че бързо я минах.
На отиване към Унгария на десетина километра преди границата имаше полицейска засада - минаваш покрай радар на тринога и 2 километра по късно магистралата беше стеснена , имаше три полицейски буса и отбиваха доста сериозно нарушителите.

_________________
Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

Изображение - Lybra
Изображение - Alfa 147


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Пътуване до Будапеща
 Мнение Публикувано на: 27 Апр 2016, 16:43 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
Очаквам да кажете актуални впечетления за Будапеща и Виена. Планираме едно пътуване май месец до там, за Будапеща сме запазили едни апартаменти точно до парламента - съвет за евтин паркинг наблизо???

Иначе забележителностите там са ясни - Парламента, рибната кула, цитаделата, разходка на острова Марцигет ( мисля, че така се казваше), ако имате време качете се на автобусите амфибия в Дунав, както и една нощна разходка с корабче - много е красиво.

За Виена същото ме интересува - таски, винетки и евтин паркинг в района на Шонбрюн?

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Пътуване до Будапеща
 Мнение Публикувано на: 27 Апр 2016, 21:39 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 28 Сеп 2011, 10:43
Мнения: 1538
Местоположение: Ихтиман/София
Кара: Lancia Lybra 1.9 JTD SW 105 hp
sasho_n2 написа:
Очаквам да кажете актуални впечетления за Будапеща и Виена. Планираме едно пътуване май месец до там, за Будапеща сме запазили едни апартаменти точно до парламента - съвет за евтин паркинг наблизо???

Иначе забележителностите там са ясни - Парламента, рибната кула, цитаделата, разходка на острова Марцигет ( мисля, че така се казваше), ако имате време качете се на автобусите амфибия в Дунав, както и една нощна разходка с корабче - много е красиво.

За Виена същото ме интересува - таски, винетки и евтин паркинг в района на Шонбрюн?


Пропускаш двореца Буда, площад на героите, зад него е Вайденехуд. Красив замък. Катедралата св. Стефан и верижния мост. Доста неща искам да видя и дано ми стигнат 4 дена. Ако съм сам не ми пречи да се шлая, но ще бъда с децата.

Явно ти ще ме изпревариш. Моето пътуване е юли месец. Ще чакам тук пресни впечатления.

_________________
Lancia Lybra 1.9 JTD SW LX - италианската S класа

Изображение

VW Golf VII 1.6TDI 110HP Lounge
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Пътуване до Будапеща
 Мнение Публикувано на: 27 Апр 2016, 23:02 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 13 Дек 2008, 23:05
Мнения: 551
Местоположение: София кв. Бенковски
Кара: Lancia Lybra 1,9 jtd 105
Fiat Croma 1,9 mjet
Lancia Delta 3 2,0 mjet
За Пеща https://www.google.bg/maps/@47.5126819, ... a=!3m1!1e3, този паркинг е безплатен, поне нямаше знаци и колата си седя там без проблем.
За Буда https://www.google.bg/maps/@47.497247,1 ... a=!3m1!1e3, на тази улица дават да се спира, но е платено за около 2,5 часа 3,5 евро. Давам го като ориентир, защото на очертаните места нямаше място, точно да спра пред самия дворец и охраната ме намести там. Минава се през бариери, на първата теглиш билет, втората, за към двореца само те снима и се вдига, на излизане пак е автоматична, плаща се или горе на паркинга или преди да излезеш от първата, плащането става на автомати. Хубаво е да си вземете форинти, защото курса е сигурен, а и може в всеки магазин да развалиш за зона /като нашата синя-зелена/, около 530 форинта за 2 часа, пак на автомат, пускаш монети и ти показва за колко време стигат, като те устрои теглиш билет и на таблото.
За Виена паркинг не мога да препоръчам, бях си избрал хотел с паркинг. Пътувах с градския транспорт и HOP ON HOP OFF / туристическите двуетажни/ , бях взел Виена Пас+Травел 88 евро на човек /възрастен/ и 44 евро /дете до 18/ , това е цена за два дни и включва градския транспорт в зона 100, туристическите рейсове /тези с лого Виена пас/ те са няколко линии, които спират само на забележителности и 60 входа на забележителности, те са изброени в сайта или книжката с тях.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Пътуване до Будапеща
 Мнение Публикувано на: 27 Апр 2016, 23:17 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005, 10:54
Мнения: 1795
Местоположение: София 06 Подуяне
Кара: Lancia Lybra 2.4 jtd
Ние и в Буда и със Виена имахме по една нощувка.
Като цяло беше голямо препускане

Прикачени са плановете ни за 2та града. Като цяло ги изпълнихме на 90% въпреки гнусното време и дъжда във Виена.

Подземен паркинг относително близо до шонбрун 48.191540, 16.316560. Цената беше поносима - около 2.5 евра на час.
Като цяло паркирането във Виена си е проблем

Ако имаш наблизо Park and Ride Vienna (Wien) си добре
If you would like to park for more than just a couple of hours, the Vienna P+R parkings are the most convenient and affordable solution. P+R parkings in Vienna are easy to find. Prices are very reasonable : € 3.40/day, € 17,10/week. More information : P+R Wien Standorte

• P+R Erdberg - Franzosengraben 2 - 1030 Wien/Landstrasse
• P+R Heiligenstadt - Mooslackengasse - 1190 Wien
• P+R Leopoldau - Schererstraße - 1210 Wien
• P+R Liesing - Liesinger Platz 1 - 1230 Wien
• P+R Ottakring - Huttengasse 41 / Spetterbrücke - 1160 Wien
• P+R Siebenhirten - Porschestraße 25 / Baslergasse - 1230 Wienm
• P+R Spittelauer Lände - Spittelauerlände i.f.o nr. 45 - 1090 Wien
• P+R Hütteldorf - Deutschordenstraße 3A - 1140 Vienna


Ако не цените започват от 20 евра на денонощие.
Или гледайте за хотел с паркинг пак се плаща, но по малко.


Прикачени файлове:
Trip_2016.zip [128.86 KiB]
483 пъти

_________________
Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

Изображение - Lybra
Изображение - Alfa 147
Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Пътуване до Будапеща
 Мнение Публикувано на: 28 Апр 2016, 11:34 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
В Будапеща съм ходил няколко пъти конадировки (последно 2014 г.), като съм обоколил почти всичко,като забележителности - само в замъка Вайденехуд не съм влизал и в зоогическата им градина. Там мисля, че ще се оправя по-лесно предвид поснатата обстановка :lol: . Ще гледам да намеря паркинг до хотела - ние сме 2 нощувки там и смятам да ползваме обществения транспорт, долкото въобще ползваме :-). Дидо, за два дни е невъзможно да се посетят всички изброени забележителности, просто няма как да стане :-)

За Виена ми е по-мътна историята....Четох за тези паркинги Park and Ride Vienna (Wien) - общо взето най-близкият до Шонбрюн ми е на 4 смирки с метрото - може и така да го направя - зарязвам колата на паркинг извън града и се придвижвам с метрото. Хотелите с паркинг - да има, цената е около 15 евро на ден - също е опция....Запазили сме в:
http://www.booking.com/hotel/at/star-in ... al;ucfs=1&


pr_00f, много благодаря за изпратените програми - ще ни бъдат от полза определено!!!! cheers

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Пътуване до Будапеща
 Мнение Публикувано на: 11 Май 2016, 11:57 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
Няколко въпроса за пътя, тъй като смятаме да тръгнем към 3 през нощта, за да може към 10 сутринта да се в Будапеща. До Ниш ясно - някъде магистрала, някъде все още не...след това до Белград само магистрала.
- В Белград влиза ли се, или се минав апо околовръсно или магостралата минава покрай града?
- След Нови сад отново има участък без магистрала?
- От Будапеща до Виена пак ли е магистрала?
- Къде е изгодно и си заслужава да се зарежда - дизел, или цените са горе-долу идентични?

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Пътуване до Будапеща
 Мнение Публикувано на: 11 Май 2016, 17:30 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005, 10:54
Мнения: 1795
Местоположение: София 06 Подуяне
Кара: Lancia Lybra 2.4 jtd
sasho_n2 написа:
Няколко въпроса за пътя, тъй като смятаме да тръгнем към 3 през нощта, за да може към 10 сутринта да се в Будапеща. До Ниш ясно - някъде магистрала, някъде все още не...след това до Белград само магистрала.
- В Белград влиза ли се, или се минав апо околовръсно или магостралата минава покрай града?
- След Нови сад отново има участък без магистрала?
- От Будапеща до Виена пак ли е магистрала?
- Къде е изгодно и си заслужава да се зарежда - дизел, или цените са горе-долу идентични?



1 Като наближиш Белград магистралата свършва. Минаваш през града по полу магистрален много лентов път с ограничение 80-90.
2 - По спомени е само магистрали
3- не съм минавал - гуугъл мапс провери
4. Дизела беше по скъп в Сърбия в сравнение с Унгария, но разликите не са нещо убийствено.

_________________
Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

Изображение - Lybra
Изображение - Alfa 147


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Пътуване до Будапеща
 Мнение Публикувано на: 11 Май 2016, 23:51 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 13 Дек 2008, 23:05
Мнения: 551
Местоположение: София кв. Бенковски
Кара: Lancia Lybra 1,9 jtd 105
Fiat Croma 1,9 mjet
Lancia Delta 3 2,0 mjet
sasho_n2 написа:
Няколко въпроса за пътя, тъй като смятаме да тръгнем към 3 през нощта, за да може към 10 сутринта да се в Будапеща. До Ниш ясно - някъде магистрала, някъде все още не...след това до Белград само магистрала.
- В Белград влиза ли се, или се минав апо околовръсно или магостралата минава покрай града?
- След Нови сад отново има участък без магистрала?
- От Будапеща до Виена пак ли е магистрала?
- Къде е изгодно и си заслужава да се зарежда - дизел, или цените са горе-долу идентични?


1. Стефан е отговорил
2. Стефан е отговорил
3. Да, но имаше ремонт в Австрия в началото, но може да е свършил
4. В Австрия е най-евтино, но извън магистралата, първата на влизане в Австрия е Шел и е скъпа, към 1.25 евро, 15-20 км по-навътре в търговските центрове е 0.97-0.99


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Пътуване до Будапеща
 Мнение Публикувано на: 12 Май 2016, 08:50 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
Много благодаря за съдействието и отговорите, колеги. Още два последни въпроса:
1. Качвалили сте се на въпросните амфибии, в Будапеща и заслужава ли си парите? Преди две години ги видях, но така и не се качих....
2. Относно hop on, hop off линиите, гледам ценоразписите - 22 евро на човек...дали обаче включват и петте линии...?
http://www.citytour.hu/en

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Пътуване до Будапеща
 Мнение Публикувано на: 15 Май 2016, 22:13 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 28 Сеп 2011, 10:43
Мнения: 1538
Местоположение: Ихтиман/София
Кара: Lancia Lybra 1.9 JTD SW 105 hp
За обикалянето на Белград по околовръстното не си струва. Аз съм карал през града (е само до моста на Сава). Като хората тръгват или се прибират от работа е доста натоварено. Но поне колите се движат. Аз определено ще мина през града.

_________________
Lancia Lybra 1.9 JTD SW LX - италианската S класа

Изображение

VW Golf VII 1.6TDI 110HP Lounge
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Пътуване до Будапеща
 Мнение Публикувано на: 15 Май 2016, 22:55 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 28 Сеп 2011, 10:43
Мнения: 1538
Местоположение: Ихтиман/София
Кара: Lancia Lybra 1.9 JTD SW 105 hp
sasho_n2 написа:
Няколко въпроса за пътя, тъй като смятаме да тръгнем към 3 през нощта, за да може към 10 сутринта да се в Будапеща.



Колега от Ихтиман са 820 км. Как мислиш да караш за да го вземеш за 7 часа? Мисля че нормалното с доста аванс за висене по граници и почивки е около 9-10 часа. АЗ мисля да тръгна около полунощ за да стигна до към 10.

_________________
Lancia Lybra 1.9 JTD SW LX - италианската S класа

Изображение

VW Golf VII 1.6TDI 110HP Lounge
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Пътуване до Будапеща
 Мнение Публикувано на: 16 Май 2016, 11:57 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
Деян написа:
sasho_n2 написа:
Няколко въпроса за пътя, тъй като смятаме да тръгнем към 3 през нощта, за да може към 10 сутринта да се в Будапеща.



Колега от Ихтиман са 820 км. Как мислиш да караш за да го вземеш за 7 часа? Мисля че нормалното с доста аванс за висене по граници и почивки е около 9-10 часа. АЗ мисля да тръгна около полунощ за да стигна до към 10.


АМи ще спазваме ограниченията, за да не си създавам главоболия, пък когато стигна...Все пак отивам на екскурзия :-) 7 часа ги написах малко по инерция.
Ти кога ще пътуваш?

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 3 [ 49 мнения ] Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща




Начало форум » Viva Lancia » Екскурзии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов