Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Viva Lancia » Екскурзии




Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Тасос
 Мнение Публикувано на: 24 Сеп 2012, 14:15 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
Niki^ написа:
Здравейте!
Вината да не се видим и чуем с коегата е изцяло моя :? обещавам че ще се реванширам.
Бяхме за много малко време и за съжаление почти нищо не видяхме....
И като за капак ми се скапа горивната помпа на връщане wallbash на 20м от КПП-то от към Гърция ми свърши газта и...кошмар , колата не работи на бензин, каква колона направих не е истина :lol:
А пък в Prosotsanis мисля че се казваше селцето /на около 30 км от границата / ни изпревари една софийска капа , поздравихме се :)
Като цяло почивката беше супер като изключим горе посочените проблеми.
Както колегата написа да цените са по-високи , но не са причината която може да ме накара да не ходя там - това е райско кътче.
Ще кача снимки тези дни.
А относно газта - много рядко се среща и е на цена от 0,898 евро .
Това което ми направи впечатление: на всякъде цените са написани с 3 или 4 цифри след десетичната запетая.
Заведение в Prinos : 2 коли , 2 кафета , 1 минерална - около 8,50 евро.
Хотелчето беше супер.
Като пристигнахме, слизам аз от колата и се устремявам към две жени и с моя "перфектен" английски им обяснявам че имам резервация , а те милите ме гледат с недоумение и мигат,мигат , след около минута едната ми казва на чист български: По-добре да говориш на български че и двете не разбираме английски :lol:
Бяхме на около 200-250 метра от плажа , който беше страхотен-пясък, няма камъни , в двата края на плажа заведения , ако искаш на шезлонг от заведението - поръчваш нещо за пиене и никой не те закача , ако не ти се дават пари за шезлонг и чадър - плажа голям , място колкото искаш.
Препоръчвам на всички които отидат на острова , да посетят манастира св. Архангел Михаил - уникално място, близо до него се намира и плажът Ливади / LIVADI / приказно място , има още много неща..... стария град в Лименас / Тасос /.
с две думи УНИКАЛНО място което задължително трябва да се види.

Съжалявам, че така се е получило, колега. Надявам се си се оправил с проблема с бензиновата помпа. Аз заради това карах навсякъде на острова на бензин и си возех бутилката с газта наполовина пълна... :-)
Niki^ написа:
nayden_popov написа:
Това е интересно предложение, хубаво е ако се добавят няколко оферти с цени които включват всички разходи. Мястото е много добро за отдих и за романтична почивка с любим човек. Аз съм привърженик на Малайзия,но и тук е добре. :auto:

Колега , бих ти препоръчал да си организираш сам почивката , за Тасос конкретно.
Острова не е много голям и може да си организираш и разпределиш времето , на пристанището в Керамоти раздават брошурки и карти на острова, от тях може да си подредиш страхотна ексурзия :) има за всекиго по нещо :)

Само да допълня задължителните местенца, които трябва да се видят на острова:
- Мраморния плаж
-Парадайс бийч
- селцата Панагия и Потамия ( в Панагия си има нещо като "музей" на зехтина, където може да се види производството му)
- Голдън Бийч ( аз лично препоръчвам да се отседне там)
- плажа Ливади
-разходка за един ден на целият остров - 100 км е обиколката му.
- манастира св. Архангел Михаил
- фабриката на Исрис голд

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Тасос
 Мнение Публикувано на: 24 Сеп 2012, 15:36 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 02 Авг 2007, 09:33
Мнения: 131
Местоположение: София
Оправих я и всичко е ок.
Пропуснах да разкажа за ферибота :D
Който пътува натам задължително , ама ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да си вземе зрънчо , чипс или бисквити.
Чайките и гларусите са голяма атракция , протягаш ръка с нещо / в моя случай зрънчото на детето :) / и те долитат до теб и ти вземат храната от ръката... веселбата за децата е голяма :) http://www.videoclip.bg/user/niksan4o


Прикачени файлове:
Коментар на файл: "Задния" двор с BBQ-то :)
IMG_2464.JPG
IMG_2464.JPG [ 727.76 KiB | Прегледано 2922 пъти ]
Коментар на файл: Така изглежда хотелчето
IMG_2458.JPG
IMG_2458.JPG [ 654.23 KiB | Прегледано 2922 пъти ]
Коментар на файл: Коя ли е колата най-отпред :)
IMG_2412.JPG
IMG_2412.JPG [ 471.09 KiB | Прегледано 2922 пъти ]
Коментар на файл: Ферибота идва
IMG_2409.JPG
IMG_2409.JPG [ 397.16 KiB | Прегледано 2922 пъти ]

_________________
Lancia Dedra 1.8 SW
Изображение
Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 3 от 3 [ 42 мнения ] Отиди на страница Предишна  1, 2, 3




Начало форум » Viva Lancia » Екскурзии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов