Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Viva Lancia » Екскурзии




 Страница 1 от 1 [ 14 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Въпроси за екскурзи в Истанбул
 Мнение Публикувано на: 19 Яну 2011, 15:00 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
Здравейте. Преди време попаднахме на едни ваучери за отстъпки за Уикенд в Истанбул за смешни цени - път с 2 нощувки +2 закуски за 100 лв. и купихме от тези ваучери. Бих желал да попитам някой ходил ли е на екскурзия в Истанбул, какво трябва да се види, горе-долу какви са цените за посещение на забележителности, разходки с корабче и пр. Всичко това се предлага от туроператора, но цените са много високи, а ми казаха, че ако ние си организираме посещенията и т.н. би ни излезнало двойно, ако не и тройно по-евтино. Освен това кога е най-подходящото време за посещение, нито студено - нито топло в Истанбул - Април или Май? Благодаря на всеки, който помогне с информация... cheers

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Въпроси за екскурзи в Истанбул
 Мнение Публикувано на: 19 Яну 2011, 16:08 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 03 Ное 2005, 13:01
Мнения: 694
Местоположение: София
Кара: Alfa Romeo 166 2.0TS & BMW E39 Touring tds
В Истанбул можеш да се пазариш с представителя на туроператора. Имай впредвид, че входа за
Ая София, Долмабахче и Керван сарай е по 20 лири на човек.

_________________
Alfa Romeo 166 2.0TS & BMW 525tds Touring


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Въпроси за екскурзи в Истанбул
 Мнение Публикувано на: 23 Яну 2011, 00:06 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 19 Сеп 2008, 17:30
Мнения: 1322
Местоположение: София
Входовете за забележителностите наистина са скъпи, не се учудвай. Обикалянето им ще ти излезе с около 30-40 лева по-евтино, ако го направиш сам. Толкова е печалбата на фирмата от една полудневна екскурзия. Обаче едва ли си струва да спестиш тези пари, тъй като в Истанбул има какво да се види и в крайна сметка ще разгледаш доста по-малко неща.

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Въпроси за екскурзи в Истанбул
 Мнение Публикувано на: 17 Май 2011, 10:58 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
Здравейте. Вчера се върнахме от Истанбул и определено останахме доволни от посещението. Определено града няма как да бъде разгледан за 2 - 3 дни. Ние не се възползвахме от допълнителните екскурзии на туроператора и определено не съжаляваме - резултата беше, че видяхме доста повече неща самостоятелно и платихме около 3 пъти по-ниска цена от предлаганата от туроператора цена. Определено цените, които предлагаха бяха поне 3 пъти по-високи от страндартната ( при самостоятелна разходка. Другият плюс бешще, че не се съобразяваш с още 20 човека кой къде и какво иска да прави. Като цяло от туроператора ползвахме само нощувките и транспорта. Съветвам всички които пътуват да си организирам самостоятелно посещението на туристическите обекти. Мога да споделя още много и детайлна информация, ако има желаещи не питат :-)

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Въпроси за екскурзи в Истанбул
 Мнение Публикувано на: 20 Юли 2011, 14:39 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 01 Дек 2004, 15:08
Мнения: 343
Местоположение: София
Кара: Lancia Lybra 2.4JTD SW,
Fiat Croma 2.4 Multijet
sasho_n2 написа:
Здравейте. Вчера се върнахме от Истанбул и определено останахме доволни от посещението. Определено града няма как да бъде разгледан за 2 - 3 дни. Ние не се възползвахме от допълнителните екскурзии на туроператора и определено не съжаляваме - резултата беше, че видяхме доста повече неща самостоятелно и платихме около 3 пъти по-ниска цена от предлаганата от туроператора цена. Определено цените, които предлагаха бяха поне 3 пъти по-високи от страндартната ( при самостоятелна разходка. Другият плюс бешще, че не се съобразяваш с още 20 човека кой къде и какво иска да прави. Като цяло от туроператора ползвахме само нощувките и транспорта. Съветвам всички които пътуват да си организирам самостоятелно посещението на туристическите обекти. Мога да споделя още много и детайлна информация, ако има желаещи не питат :-)
Здравей колега,
Проявявам интерес към предложението ти да споделиш опита си от екскурзията в Истанбул. Решили сме с жената да се разходим до там другия месец, като ще ползваме транспорт, нощувки и закуски от туроператор (както и вие сте направили). В този ред на мисли, вие кой оператор ползвахте и доволни ли сте? Аз конкретно смятам да е Караджъ турс, т.к. получих добри отзиви за тях. Въпроса е кое наистина си заслужава да се види за 2-та дена и малко там. Не изключвам възможността да ползваме и някои от опциите на туроператора, напр. посещение на Принцовите острови. Но като цяло мисля да се опитаме сами да си организираме времето. Как се справяхте с храната? Можеш ли да дадеш съвети за вкусно хранене (с не опасни :) и типични храни) на поносими цени в Истанбул? Ще съм благодарен за всичко което решиш да споделиш, а и смятам ще е полезно и за останалите :) Мерси предварително!

_________________
Fiat Croma 2.4 Multijet, 939A3.000 Изображение
Lybra 2.4JTD SW, 839A5.000 Изображение - и тя вече бивша :(
Dedra 1.8i LS, седан, 836A5.000 - вече бивша :(


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Въпроси за екскурзи в Истанбул
 Мнение Публикувано на: 21 Юли 2011, 09:32 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
Привет колега.
Сигурен съм, че като четеш писаниците ми по-долу, няма да бъдеш много наясно кое къде се намира, но съвета ми е да си го разпечаташ и следваш и на място всичко ще ти се разясни. Като за начало те съветвам да си купиш гид за Истанбул ( има го във всяка книжарница, дори в Кауфланд го има – на София прес – струва 15 лв, но си избива парите многократно). В гида има и туристическа карта, като бонус.
Ние ползвахме услугите на Бутик Травъл, защото бях купил ваучери и ни се върза доста прилична цена – 100 лв. на човек. Иначе нормалната цена за 2 нощувки със закуски + транспорт би трябвало да бъде около 150-200 лв. на човек. Като цяло която и от двете фирми ( Бутик Травъл или Караджъ) да избереш, е горе-долу все едно. Лошото на Караджъ е, че ти казват в кой хотел ще бъдеш настанен 2 дни преди заминаване. Освен това, автобусите им на връщане тръгват доста по-късно в неделя от Истанбул (около 6 часа) и пристигат в БГ рано сутринта, докато на Бутик тръгна в 2.00ч. и в 23.30 бяхме в София. Иначе бонус екскурзиите и от двете фирми са горе-долу едни и същи. След като сте решили да пътувате следващият месец трябва да сте много добре подготвени, защото там август е най-голямата жега и не съм сигурен, че ще бъде много приятно за разходки . Относно парите, съвета ми е да си обмените лири от тук. На въпроса колко- зависи колко ще харчите и какво ще пазарувате. Смятай, че цените са им относително същите като в БГ. След дълго обикаляне установих, че курса е най-изходен в един change точно до НДК ( срещу пилоните на Скобелев) – ще го познаеш по това, че винаги има поне 5-6 човека отвън.
Като цяло се тръгва вечерта в четвъртък около 20-21 ч. и се пътува цяла нощ. Сутринта се пристига в Истанбул около 6.30 ч., но не се настанява в хотела, тъй като обичайно няма места. Ние бяхме настанени в хотел Ayma 2, който беше 3*. Общо взето всички хотели в които настаняват клиентите си и двете фирми ( Бутик и Караджъ) се намират в квартал Лалели, който се води като „Търговска част”. Квартала е много приличен, тъй като е близо до почти всички забележителности. След като пристигнахме ни заведоха във фоайето на друг хотел, където цените бяха леко завишени – кафе и чай по 4 лири. След това тръгнахме на панорамната разходка, което е включена в цената (съветвам да не се пропуска, тъй като тогава разбираш много неща за града – кое – къде е). Обикаля се хиподрума, синята джамия (влиза се вътре), църквата Света София (само отвън), след което се качвате с автобуса на един хълм (забравих му името) в азиатската част, след което се минава за половин час през желязната църква Св. Стефан и от там към хотела. След настаняването – към 13.00 ч., решихме, че следобед ще посетим самостоятелно църквата Св. София, Водохранилището и двореца Топ Капъ. И трите забележителности са в един район ( буквално на 200 метра едно от друго). Взехме трамвая ( той е само един, който минава през Лалели) – купуват се жетони от едни автомати, преди самата спирка – 1,75 турски лири е билета, като след като влезнеш в спирката, можеш да се прекачваш колкото искаш. Слиза се на спирка Султан ахмет и от там се обикалят трите забележителности. Входа за църквата и двореца мисля, че бяха по 20 лири, а за водохранилището 10 лири ( работят до 18 ч.). Повече инфо за обектите има в гида. След тура ни остана време да се пуснем пеша по трамвайните линии посока моста Галата ( противоположната посока на хотела) и да се разходим по крайбрежието, хапнахме „балък екмек” ( представлява сандвич с риба, салата и лук – лично на мен ми допадна и струва 4 лири) и минахме през египетския пазар за подправките ( намира се точно срещу моста Галата ). От там с трамвая ( отново се купуват жетони) и към хотела.
Вторият ден бяхме решили Принцовите острови. Станахме рано, след закуска,
взехме отново трамвая и от там до спирка Кабаташ ( последната спирка, до където се ходи с трамвай, намира се на 2 или 3 спирки, след като трамвая пресече моста Галата ). От спирката – директно на пристанището – просто се пресича улицата и от там се купуват билети за островите. Първият кораб тръгва в 10.30 ч. , така че е хубаво да сте там поне в 10 ч. Пътя е около 40-50 мин., има и открита част – много е приятно. Спира на първия остров ( ние се излъгахме да слезнем там – няма какво да се разгледа, защото е прекалено малък) и втората спирка е на по-големият остров. Там няма автомобили, има само файтони и велосипеди. Цената за разходка с файтон беше 50 лири за 1 час. Предпочетохме да си наемем два велосипеда ( по 5 лири на час ) и с тях обиколихме целият остров за 2 часа със спирания, почивки и пр. Много е красиво, наистина, а и разтоварващо. От задната част на острова има и плаж, но едва ли ще имате време. Хванахме към 14.30 ч. кораба обратно за пристанище Кабаташ. От там с трамвая до Еминьоню ( това е спирката при моста Галата) и се качихме на кулата Галата ( входа е 11 лири). Хубаво е, но лично мен не ме впечатли много гледката отгоре. След това хапнахме, около Еминьоню има много подходящи места ( лодките с балък екмек, мак доналдс, някакви други заведения за бързо хранене, дюнерджии, и много ресторанти под моста Галата.). Препоръчвам ти след това да си направите разходка по Босфора с корабче – най красиво е когато се хване и залеза и е много приятно – за целта трябва да си купите билети от Еминьоню на касата на фирмата Tuyryol – 12 лири на човек, като препоръчвам да тръгнете към 18.30-19 ч. Те има и голяма каса, където продават билети за ежедневните фериботи, а точно от лявата страна на моста Галата има будка на фирмата, където се продават билети за разходка по Босфора. След като се върнете, задължително да вечеряте в някой от ресторантите под моста – гледката е страхотна. Цените не са от най- ниските – вечеря за двама с по 1 бира излиза около 50-60 лири, но си струва. И след това с трамвая или пеш до хотела ( трамвая е до 23.30 ч., ако не се лъжа).
Последния ден отделихме за пазаруване на джунджурии, но не работеше
Капалъ черши. Въпреки това отново се разходихме пеша от Лалели до моста по улицата по която минава трамвая – работиха много от магазините. Друг вариант е да се хване метрото и да се отиде до МОЛ Форум последния ден, където има огромен аквариум – входа мисля, че е 20 лири за аквариума и също е много приятно.
Общо взето това е за Истанбул. Не се стряскай от цените, които ти се
обявяват първоначално – за всичко се пазариш. Например си купихме кожени якета, естествена кожа ( от магазин за кожени изделя), от първоначална цена 900 лири, всяко го взехме по 150 лири ( след дълго пазарене, пиене на чай, кола и т.н.). Друго едно уж „марково” яке от обявена цена 100 лири го спазарих на 40 лири. Блузи, тениски, дрънкулки, за всичко се пазариш. Дори в ресторантите на моста Галата трябва да се пазариш преди да седнеш (това го разбрах в последствие), с изключение на тези за бързо хранене. Има т. нар. „викачи” от всеки ресторант, като с тях можеш да се пазарих да ти направят 15 или 20 % отстъпка от сметката ( лично не съм го пробвал, но разбрах, че такъв бил принципа). Ако ви остане време да отидете до Капалъ черши през някой от предните дни, не ти препоръчвам да пазаруваш каквото и да било от там – цените са страшно високи и при пазарлък не свалят с повече от 20 %. Ако сте фенове на турските сериали, по време на разходката с корабче по Босфора се минавало покрай къщата на Перла и на още някакви турски филми, но не мога да съм ти полезен в тази област.
Ако има още въпроси – питай 

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Въпроси за екскурзи в Истанбул
 Мнение Публикувано на: 21 Юли 2011, 10:09 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
:-)

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Последна промяна sasho_n2 на 21 Юли 2011, 11:28, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Въпроси за екскурзи в Истанбул
 Мнение Публикувано на: 21 Юли 2011, 10:47 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 01 Дек 2004, 15:08
Мнения: 343
Местоположение: София
Кара: Lancia Lybra 2.4JTD SW,
Fiat Croma 2.4 Multijet
Супер си! Много ти благодаря за подробната информация! Дори и да не спазим всичко 1:1, със сигурност ще ползваме голяма част от съветите ;) Като се поорентирам малко в описанията, може да питам и още, но и това което си казал е предостатъчно като начало.
Караджъ в момента имат някаква промоция по 116 лв на човек, но ако правилно разбирам - в 2* хотели. Имаш ли идея дали там ще е голяма мизерия или да рискувам?
sasho_n2 написа:
Ами не мисля, че ще издържат целия преход. В краен случай става, ако се навиеш да нисош на гръб, поне малкото детенце.
Това за мен ли беше? Ние този път мислим да ходим без децата :) Като поотрасне малкия след 2-3 години (сега е на 6, но не издържа много на ходене по разходки и забележителности, изнервя се :)), може пак, но най-добре с кола. Аз и сега се чудех дали да не рискувам направо с колата и резервация на хотел от тук през интернет, но май ще е много стресово.

_________________
Fiat Croma 2.4 Multijet, 939A3.000 Изображение
Lybra 2.4JTD SW, 839A5.000 Изображение - и тя вече бивша :(
Dedra 1.8i LS, седан, 836A5.000 - вече бивша :(


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Въпроси за екскурзи в Истанбул
 Мнение Публикувано на: 21 Юли 2011, 11:27 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
Обърках темите накрая , за което съжалявам. Това за децата беше предназачено за другата тема за Рилските езера :-)
Няма проблем, когато осмислиш, всичко, което съм описал, питай, на разположение съм. Относно хотелите, лично аз не съм отсядал в 2 * в Турция, където и да било, но честно казано не бих рискувал - В жегата най- малкото предполагам ще имате проблем с климатизацията на стаите. Но пък ако не сте толкова претенциозни - можете да пробвате. Това което забравих, че там да си намериш да пиеш еспрессо е почти невъзможно. Освен това, когато си купуваме мин. вода, ползвайте малките квартални магазинчета - много по-евтино е.

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Въпроси за екскурзи в Истанбул
 Мнение Публикувано на: 21 Юли 2011, 11:41 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 01 Дек 2004, 15:08
Мнения: 343
Местоположение: София
Кара: Lancia Lybra 2.4JTD SW,
Fiat Croma 2.4 Multijet
sasho_n2 написа:
Обърках темите накрая , за което съжалявам. Това за децата беше предназачено за другата тема за Рилските езера :-)
Няма проблем, и тази тема ми е интересна :)

_________________
Fiat Croma 2.4 Multijet, 939A3.000 Изображение
Lybra 2.4JTD SW, 839A5.000 Изображение - и тя вече бивша :(
Dedra 1.8i LS, седан, 836A5.000 - вече бивша :(


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Въпроси за екскурзи в Истанбул
 Мнение Публикувано на: 15 Сеп 2011, 10:42 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 01 Дек 2004, 15:08
Мнения: 343
Местоположение: София
Кара: Lancia Lybra 2.4JTD SW,
Fiat Croma 2.4 Multijet
Макар и с порядъчно закъснение, да се отчета за прекрасната екскурзия. Върнахме се преди месец. В крайна сметка избрахме максимално дълга екскурзия, за да можем да видим повече неща и да не се чустваме притиснати с времето. Ползвахме туристическа агенция Бохемия - екскурзия с 4 нощувки в 3-звезден хотел
Напълно сме доволни от пътуването, хотела, организацията и отношението. С една дума - препоръчвам! Като бонус, имахме щастието и късмета да случим на прекрасна местна екскурзоводка. Иначе ползвахме всички допълнителни екскурзии, предлагани в тази програма, без вечерите. Не съжаляваме, т.к. бяха на доста поносими цени (поне в сравнение с повечето други оферти на български туроператори, които съм гледал) и така програмата стана оптимално стегната, предвид транспорта до забележителностите и оптимизираното им разглеждане. Разбира се, използвахме останалото време, незаето с организирани мероприятия, за да разгледаме и други неща, като водохранилището Йеребетан, Капалъ чарши, площад Таксим, булевард Истиклял, кулата Галата (само отвън) и т.н. :) Със сигурност остана още за гледане и опитване :), така че някой ден ще се върнем пак :)
Ето и "малко" снимки, на който ще му е интересно: https://picasaweb.google.com/1063490096 ... directlink

_________________
Fiat Croma 2.4 Multijet, 939A3.000 Изображение
Lybra 2.4JTD SW, 839A5.000 Изображение - и тя вече бивша :(
Dedra 1.8i LS, седан, 836A5.000 - вече бивша :(


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Въпроси за екскурзи в Истанбул
 Мнение Публикувано на: 20 Юли 2012, 21:53 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 13 Дек 2008, 23:05
Мнения: 551
Местоположение: София кв. Бенковски
Кара: Lancia Lybra 1,9 jtd 105
Fiat Croma 1,9 mjet
Lancia Delta 3 2,0 mjet
Здравейте, за забележителностите виждам, че е доста писано, затова ги пропускам, аз пътувах с Либрата и ако някой има въпроси нека пита. Най-важното: магистрала Одрин-Истанбул 7,25 тл. на връщане също, взима се карта от шел, аз взех KGS. Паркинг-/OTOPARK/ 1-2 тл. на час ,2-5тл. за 3-5 часа, 15-20 тл. за 24 часа. Може да се паркира и на доста улици около хотелите, но предпочетох да не рискувам.При шофиране в града важи правилото /пази този отпред, този отзад е длъжен да те пази/, мигачи се използват рядко, при престрояване гледаш този до теб дали може да спре като го засечеш и минаваш, клаксон се ползва често, най-вече да сигнализираш рязка маневра и на пешеходците да се пазят. Ако се движите по правилата, особено в час пик, нямате шанс, а и тези зад вас ще пращат поздрави на....


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Въпроси за екскурзи в Истанбул
 Мнение Публикувано на: 11 Окт 2012, 09:40 
Offline

Регистриран на: 01 Окт 2012, 10:06
Мнения: 1
Кара: Lancia
sasho_n2, благодаря за споделената информация, ще ми е от полза определено! :wink:

_________________
имоти варна, апартаменти варна, апартаменти под наем варна


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Въпроси за екскурзи в Истанбул
 Мнение Публикувано на: 11 Окт 2012, 10:31 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
Sevan22 написа:
sasho_n2, благодаря за споделената информация, ще ми е от полза определено! :wink:

Ако имаш въпроси преди заминаванети - питай. После очакваме актуални впечетления, че на мен отново ми се ходи на разходка там :mrgreen:

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 14 мнения ] 




Начало форум » Viva Lancia » Екскурзии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов