Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Viva Lancia » Екскурзии




Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Моренце - къде?
 Мнение Публикувано на: 18 Юни 2010, 15:20 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
Аз пък до скоро бях много доволен от Синеморец. Беше тихо и спокойно и доста чисто местенце за почивка лятото. Царево, също не беше лош вариант. Но вече съм решил, че просто не си заслужава да ходя на Българското черноморие. Цените в Турция в 4 * хотел, са същите (да не кажа и малко по-евтино), колкото престоят горе-долу в същата категория хотел на нашето черномори, с разликата, че до там е включен и транспорта. Но обслужването, вниманието, чистотата и кефа, който си доставя човек там просто е несравним с българските мутренски плажове, заведения и хотели. Там наистина се цени клиента и неговото желание, за разлика псевдо-луксозните хотели по черноморието ни - ходил съм доста и затова правя това сравнение. Чувам доста добри отзиви и за Тунис, като мисля следващата ми лятна почивка да я организирам там. Но определено като цяло предпочитам Турция или Гърция (по-краен вариант), пред нашето Черноморие.

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Моренце - къде?
 Мнение Публикувано на: 18 Юни 2010, 17:35 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 16 Яну 2009, 17:11
Мнения: 1079
Местоположение: Пловдив 05 Южен
Кара: Lancia
Аз за тази година планувах почивка в Мармарис, но както споделих в друга тема ще ми идва норвежец на гости и искам да се полюбува на нашата природа, та затова се ориентирахме към хотел Кораба на Арапя :)

_________________
Lancia Delta 2.0 16V GT /// Alfa Romeo 166 2.4JTD /// ex. Lancia Kappa 2.0 /// ex. Mercedes-Benz W124


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Моренце - къде?
 Мнение Публикувано на: 18 Юни 2010, 20:03 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 01 Окт 2004, 13:38
Мнения: 3637
Местоположение: Варна
Още един глас за Гърция. Особено на софиянци ви е даже по-близо от нашето черноморие!;)
Тук плажове не останаха, всичко е цигания, простотия и мръсотия, а цените високи.
За Гърция имам впечатления от Халкидики, средния ръкав - Ситония ... просто Рай. Няма постройка по-висока от 2 етажа, природа, чисто, диви плажове, спокойствие...

_________________
LANCIA - начин на мислене
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Моренце - къде?
 Мнение Публикувано на: 20 Юни 2010, 00:01 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 20 Фев 2008, 16:47
Мнения: 497
Местоположение: Лисабон
Ние семейно вече трета година ходим в Черноморец. Хотела е на мой приятел и плащам 30 кинта за двойна стая със санитарен възел и климатик. Отзад в двора има обособен кът с барбекю, отначало си мислех, голям праз по кръчмите е евтино, но след като гоних малката 3 вечери в различни заведения открих, че барбекюто в затворен двор с люлка и пързалка е голямо блаженство :mrgreen:. Обикновено след това оставяме детето на родителите ми и се юрваме с жена ми по други места. Намираме си стаи за по една вечер или спим в лагуната не очаквах, че е толкоз дълга тая кола 1.90 съм и си спя спокойно в нея без да ми опират главата и краката. Миналата година тръгнахме от Синеморец и стигнахме до Балчик та го обиколих цялото черноморие. Синеморец за мен не си заслужават плажовете, но разходката по Велека с лодка много ми хареса. На юг Силистар наистина е много приятно място незнам какви са условията за нощуване, но плажа ми хареса. Китен и Приморско са ужас бясна чалга и мизерия. Обзор ми хареса не е скъпо приятно място. Северното черноморие не ми хареса никъде.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Моренце - къде?
 Мнение Публикувано на: 20 Юни 2010, 22:53 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 29 Мар 2009, 18:02
Мнения: 233
Местоположение: София
D. Stanev написа:
Аз пък съм с кофти впечатления от Ахтопол и от бунгалата... и от пътя... и от Силистар - един катун където гледаш цигания отсякъде - простори, парцали, палатки, коли, мърсотия и смрад - особено около бунгалата - стичат се вади с мизерия и помия - ужас. Бунгалата от бай тошово време от шпертплат или от азбест, банята и тоалетната тапицирани с балатум и съответно смърдящи на мухъл... е беше по 16 лева на човек нощувката, но не си струва.
От поморие съм относително доволен, от Приморско - не - много гмеж. На Китен южния плаж е хубав.
Ако ще са бунгала и къмпинги препоръчвам Камчия (ако не ви е страх от саблезъби комари).


Зависи какво търсиш от почивката, аз съм маниак на тема "Чисто море" (никога не съм се къпал на ахтополския плаж!) и съм по цял ден на плажа - от 10.30 до 19.30 със съответните чадъри, хладилни чанти, наргилета, бири-мири и т.н. Квартирите ги ползвам само за спане, но определено държа на удобствата в тях - има предостатъчно чудесни хотели и в Ахтопол , и в Синеморец и в Резово. По причината спомената за ахтополския плаж, с плуващите лайна, не бих и припарил в Приморско и Китен :wink:

_________________
Alfa Romeo 156 SW 1,9 JTD 2003
ех - Lancia Dedra 1,6 ie 1990


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Моренце - къде?
 Мнение Публикувано на: 20 Юни 2010, 23:03 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 29 Мар 2009, 18:02
Мнения: 233
Местоположение: София
sasho_n2 написа:
Аз пък до скоро бях много доволен от Синеморец. Беше тихо и спокойно и доста чисто местенце за почивка лятото. Царево, също не беше лош вариант. Но вече съм решил, че просто не си заслужава да ходя на Българското черноморие. Цените в Турция в 4 * хотел, са същите (да не кажа и малко по-евтино), колкото престоят горе-долу в същата категория хотел на нашето черномори, с разликата, че до там е включен и транспорта. Но обслужването, вниманието, чистотата и кефа, който си доставя човек там просто е несравним с българските мутренски плажове, заведения и хотели. Там наистина се цени клиента и неговото желание, за разлика псевдо-луксозните хотели по черноморието ни - ходил съм доста и затова правя това сравнение. Чувам доста добри отзиви и за Тунис, като мисля следващата ми лятна почивка да я организирам там. Но определено като цяло предпочитам Турция или Гърция (по-краен вариант), пред нашето Черноморие.


Прав си, но в Турция излиза на сметка ако си само за една седмица, ако си като мен и се дразниш от толкова кратка почивка на море (14 дни е моят минимум) и решиш да поостанеш, цифрата нараства стремително и в БГ ти излиза по-икономично. Не забравяй и пътя до Турция, ако не си със самолет, а с кола или рейс...

_________________
Alfa Romeo 156 SW 1,9 JTD 2003
ех - Lancia Dedra 1,6 ie 1990


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Моренце - къде?
 Мнение Публикувано на: 21 Юни 2010, 08:50 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
RPWWD написа:
sasho_n2 написа:
Аз пък до скоро бях много доволен от Синеморец. Беше тихо и спокойно и доста чисто местенце за почивка лятото. Царево, също не беше лош вариант. Но вече съм решил, че просто не си заслужава да ходя на Българското черноморие. Цените в Турция в 4 * хотел, са същите (да не кажа и малко по-евтино), колкото престоят горе-долу в същата категория хотел на нашето черномори, с разликата, че до там е включен и транспорта. Но обслужването, вниманието, чистотата и кефа, който си доставя човек там просто е несравним с българските мутренски плажове, заведения и хотели. Там наистина се цени клиента и неговото желание, за разлика псевдо-луксозните хотели по черноморието ни - ходил съм доста и затова правя това сравнение. Чувам доста добри отзиви и за Тунис, като мисля следващата ми лятна почивка да я организирам там. Но определено като цяло предпочитам Турция или Гърция (по-краен вариант), пред нашето Черноморие.


Прав си, но в Турция излиза на сметка ако си само за една седмица, ако си като мен и се дразниш от толкова кратка почивка на море (14 дни е моят минимум) и решиш да поостанеш, цифрата нараства стремително и в БГ ти излиза по-икономично. Не забравяй и пътя до Турция, ако не си със самолет, а с кола или рейс...


Е, не съм много съгласен с това мнение :wink: Една проста сметка показва, че ако среваним БГ черномори е и Турция за 14 дни излизан горе-долу едно и също. 4* ALL IN , например излиза по 60 лв. на вечер (говорим а нормален хотел, например в Равда или Несебър. 14 дни * 60 лв излиза 840 лв на човек. Пакет (включващ транспорт с автобус, хотел 4*,който обаче наистина е ALL IN, за разлика от нашите) в Кушадасъ или Мармарис излиза средно 500 лв. на човек за 7 нощувки. Ако си вземеш 2 пакета, ти излиза 1000 лв., приспадаш отстъпката от 100 лв, за това, че няма да използваш транспорта между двата пакета и се връзва 900 лв. или с 60 лв. по-скпо от почивката на Несебър, където не ти е влючен трябспорт, аза онбслужването и всички останали цени, просто няма да коментирам. Друг е въпроса, ако се пъртува със самолет излиза с около 150 лв. по-скъпо, но пък пак си заслужава комфорта, не мислиш ли????

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Моренце - къде?
 Мнение Публикувано на: 21 Юни 2010, 13:49 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 29 Мар 2009, 18:02
Мнения: 233
Местоположение: София
Къв Несебър, ква Равда, къв Слънчев бряг, бе колега? Там не бих отишъл никога повече на море, за последен път съм бил в района през 1999 година и с пушка не можеш да ме накараш да припаря в тоя вонящ лайнарник :lol: Аз говоря за плаж без хотели и канализация изливаща се в него, и за готино прекарване с готина компания drunk Колкото до "Ол инклузив" офертите, аз не ги харесвам щото подтикват към безумно плюскане без мярка и те връзват да седиш нон стоп в рамките на "беш йълдъз комплекса" :wink:

_________________
Alfa Romeo 156 SW 1,9 JTD 2003
ех - Lancia Dedra 1,6 ie 1990


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Моренце - къде?
 Мнение Публикувано на: 21 Юни 2010, 14:06 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
Конкретно в твоя случай немога да направя сравнение...затова ти направих едно по-общо сравнение в цените на големите курорти тук и тези в Турция...От тук нататък всеки си прави сметка и своя избор...Аз предпочитам ALL IN, чистия плаж и дуржа на коректното и добро обслужване и затова си ходя в Турция... drunk

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Моренце - къде?
 Мнение Публикувано на: 21 Юни 2010, 15:21 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 03 Юни 2005, 09:27
Мнения: 1066
Местоположение: София
Кара: Нек'вa Ланчa и Нек'ви Авдита!
Delta написа:
Още един глас за Гърция. Особено на софиянци ви е даже по-близо от нашето черноморие!;)
Тук плажове не останаха, всичко е цигания, простотия и мръсотия, а цените високи.

Да така е, от 4 години ходя в Гърция. Няма оферта, която да ме накара да стъпя на нашето море.
Чисто, спретнато, обслужване на ниво. Забравяш за прословутите у нас "летни" вируси.
Бааа как там няма такива - много просто - мръсната вода не се изсипва в морето!
Персонала не си бърка в носа докато ти приготвя ястието...
Не на последно място, една почивка, трябва да е наистина почивка,
със забавления, спокойствие и необходимия простор на възприятията и мирогледа.
Защото българина "ходи на море", а не ходи на почивка - така е свикнал от време оно.

_________________
ex. Lancia Dedra 1.8 8V SW - 1995
Lancia Lybra 1.8 16V SW - 2002
Audi Q5 3.0 V6 TDI - 2015
Audi Q5 Sport 40 2.0 TDI - 2019


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Моренце - къде?
 Мнение Публикувано на: 22 Юни 2010, 15:07 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките

Регистриран на: 18 Сеп 2008, 15:02
Мнения: 703
Местоположение: София.Лозен
Кара: Lancia Kappa 2.4 JTD
И аз съм ЗА с двете ръце за Турция и Гърция.От 6 години ходя в тези двете дестинации с едно отклонение до Испания едното лято но сравнение с нашето море,и дума да не става.Цени,отношение и чистота,има доста да ги гоним хората.Края на всяко лято ходя в Обзор там ме кефи и е споко и чисто,пак и мои приятели имат хотел и кръчма там та две в едно,хем море хем да се видим с аверите. cheers

_________________
LANCIA KAPA 2.4 jtd


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Моренце - къде?
 Мнение Публикувано на: 22 Юни 2010, 19:16 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 31 Окт 2007, 20:27
Мнения: 650
Местоположение: София
Абе аз не мога да разбера как в Гърция или Турция ще ти излезе по-евтино от България. Само ако си All inc. и не си позволяваш други разходи. Друг вариант няма, например локум за 12 лева в Турция или кафе за 7 лева в Гърция. Да спомена и здравните застраховки - в Турция се оказва че си плащаш като поп ако се наложи - промивка на ухо 400 лв, добре че на другия ден беше полета наобратно.

_________________
Lancia Lybra 2.0 SW R.I.P.
Lancia Lybra 2.4 SW същата, ама на нафта!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Моренце - къде?
 Мнение Публикувано на: 22 Юни 2010, 19:54 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 20 Фев 2008, 16:47
Мнения: 497
Местоположение: Лисабон
Зависи, кой какво търси. Ако за някой е почивка да му е всичко осигурено и разчетено под час нека си ползва ал инклузив. За мен е почивка да пътувам на различни места 1 ден тук 2 там. След морето обикновено се организираме и ходим отбор юнаци за няколко дни в Севлиевския балкан. Така разбирам аз почивката пътуване и срещи с приятели. Не бих отишъл на ал инклузив да се бодна 7 дни и да търча под час за плюскането в ресторанта, ако ще да ми готвят само най-отбрани манджи. Наденичките опечени на барбекюто и домашната ракийка с добри приятели ми доставят по-голямо удоволствие.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Моренце - къде?
 Мнение Публикувано на: 23 Юни 2010, 10:38 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
Именно затова казах, че всеки си има различни предпочитания и различен начин на почивка. За all in мога доста да поспоря, че всичко е "под час", така е в нашите хотели по черноморието, но не и в повечето в чужбина, но не ми се спори ... cheers . Аз също обичам почивките с големи компании по разни вили, но пнякога човек има нужда и да се поглези :-) :wink: А за цените в Турция (за Гърция съм съгласен, че е по-скъпо) въобще не съм съгласен за "другите разходи". Цените са едно към едно като в БГ (последно бях там 2008 г., сега може да са се променили нещата). За мед. услугите незнам, но и тук на плажа в Сл. Бряг, един преглед ти е 50 лв.Ако чакаш здравната каза да ти поеме разходите...ще чакаш от умрял писмо... :wink:

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Моренце - къде?
 Мнение Публикувано на: 23 Юни 2010, 11:20 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 29 Мар 2009, 18:02
Мнения: 233
Местоположение: София
В Турция и Гърция е супер, ходил съм почти навсякъде в гръцко и по егейското крайбрежие на Мала Азия плюс Истанбул, но на екскурзии и извън сезона на морето, обикновено април месец. Тогава наистина обикаляш и виждаш всичко хубаво - кеф ти Памук кале, кеф ти Делфи, кеф ти Епидавър, кеф ти Олимпия (не Любляна :wink: ) и дори да е по-скъпо от тук си заслужава. Виж типично лятната почивка е друго нещо, щото наистина си вързан като куче в хотелския комплекс заради "Ол Инклузив" схемите в Турция и принципната скъпотия в Гърция. Лично аз предпочитам сам да си определям графика - кога и дали ще ям/пия, кога ще съм на плаж, кога ще спя и т.н.
п.п. Колкото до медицинските разходи, ако разчитате на "Европейската здравна карта", ще ви гледат като извънземни дори и в рамките на ЕС, където в повечето лечебни институции не са и чували за нея. За целта си има медицински застраховки "Помощ при пътуване".

_________________
Alfa Romeo 156 SW 1,9 JTD 2003
ех - Lancia Dedra 1,6 ie 1990


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Моренце - къде?
 Мнение Публикувано на: 23 Юни 2010, 12:51 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 24 Ное 2007, 22:03
Мнения: 156
Местоположение: Казанлък
Разни хора - разни идеали. img167

_________________
LANCIA DEDRA 1.6 i.e. 65KW-1991
ZLA835A1.000


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Моренце - къде?
 Мнение Публикувано на: 28 Юли 2010, 17:40 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 09 Окт 2009, 17:08
Мнения: 159
Кара: No cars
Хора ако някой тази година е ходил по хотели нейде по северното черноморие и е останал доволен нека да драсне някой ред.

_________________
Кажи ми кои са приятелите ти, за да ти кажа кой си!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Моренце - къде?
 Мнение Публикувано на: 02 Авг 2010, 13:18 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 17 Окт 2008, 21:01
Мнения: 85
Местоположение: Перник
Здравейте колеги!Вчера се прибрах от АХТОПОЛ.Това е един чудесен град за почивка-евтино,много качествена и отлична храна по заведенията,учудващо ниски цени(много по-ниски от Враца,където съм в момента),много свестни хора,много чист плаж и не е претъпкан,много евтини и прекрасни закуски.Абе останах удивен и учуден от тоя град.Бяхме на бунгало - 25лв. на ден в комплекс Морска сирена-много евтино е кръчмето там:) и си искарахме превъзходно.Ако имам възможност до година сме пак там!

_________________
Lancia Dedra 1.6 16V 90 h.p.:)
Lancia Kappa 2.0 20V VIS 155 h.p.:)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Моренце - къде?
 Мнение Публикувано на: 07 Сеп 2010, 10:34 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
Здравейте,

След като неможах тази година да се организирам за моренце в чужбина - отидох на БГ черноморие. Бях в Приморско, хотел Сънрайз : http://www.sunriseprimorsko.com/
От хотела останах много доволен - намира се в началото на града, извън лудницата в центъра, на тихо местенце със собствен парк, заграден достатъчно места за паркиране зад хотела, с две думи много добри условия. Беше чисто , всеки ден чистеха стаите и приятно. от централния плаж е 5 мин пеш, а от плажа на ММЦ (който е по-хубав според мен) е на 5 мин с кола. Единствени не останах доволен от храната в ресторанта. Бяхме платили предварително за закуска, обяд и вечеря на блок маса, но реално храната беше ограничена и без никакво, ама никакво разнообразие...всеки ден едно и също.

С две думи, препоръчвам хотела, но без ресторанта. Има достатъчно местенца където може да хапнете на добри цени там (мога да кажа, че цените са 1 към 1 като в София). И задължително посетете рибния ресторант "Старият капитан" - отлична кухня!

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Моренце - къде?
 Мнение Публикувано на: 07 Сеп 2010, 12:49 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 02 Авг 2007, 09:33
Мнения: 131
Местоположение: София
Здравейте от три години ходя в Китен,от работата на жена ми вземаме евтини и хубави бунгала.
За там какво да кажа........северния плаж - що годе чиста вода ама плажа е ужас народ гъз до гъз.....южния е същата работа + мръсната вода...,само 2 дни бях на плаж в Китен а по улиците лелеееее народ повече от София :lol:
След морето бях на истинската почивка :P Елена-еленския балкан красота спокоиствие..........

_________________
Lancia Dedra 1.8 SW
Изображение


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 2 от 3 [ 44 мнения ] Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща




Начало форум » Viva Lancia » Екскурзии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов