Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Zeta/Phedra




 Страница 1 от 1 [ 3 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Lancia Zeta 2.0 Turbo 1995г. проблем с двигателя- ПОМАГАЙТЕ
 Мнение Публикувано на: 07 Май 2017, 12:01 
Offline

Регистриран на: 06 Май 2017, 07:03
Мнения: 2
Местоположение: Монтана
Кара: Lancia ZETA 2.0 turbo 1995г.
Здравейте колеги, от около месец съм собственик на Lancia Zeta 2.0 Turbo 1995г. досега само обикалям сервизи и всеки ми казва различни неща – ПОМАГАЙТЕ. Ще разкажа подробно, още при закупуването установих че двигателя на бензин леко претреперва на празен ход но пък при повишаване на оборотите работи чисто няма да пуши при шофиране турбото се усеща перфектно как развърта направо пушка. На газ (Газов инжекцион Bigas) обаче прекъсва леко на празен ход, при повишаване на оборотите прехапва и след около 2000 сякаш изчиства, но при шофиране я няма никъде- сякаш работи ту на 3 ту на 4 цилиндъра и от време на време е както трябва, продавача каза че са му рециклирали инжекторите и друго не знае. Купих колата и при майстор (мои приятел от детство) направи диагностика и единственото нещо което му показа че записва от време на време грешка на детонационен датчик но не може да види повече (скоро е сменял такъв датчик на друга кола с този двигател и нищо не се е променило в работата на двигателя) след тест на място и в движение според него няма проблем с работата на двигателя и това леко претреперване на двигателя е така да се каже нормално за кола която е работила много на газ (сега е на 350 000 км и е била със заводска газова ландо ренци като после е сложена друга - Bigas , понеже ми дадоха един куп документи с нея) посъветва ме да търся газаджия. Отивам на газаджия и той след цял ден ровене (не съм стоял при него) ми казва че газовата е на около 100 000 км и повече но няма проблем с нея, проблема е в двигателя, мерил е компрсията и е отчел 1ц – 9 2ц – 7 3ц – 8,8 4ц – 9 и проблема идвал от 2 цилинър понеже компресията би трябвало да е над 11,свещите не му харесали много но не е от тях, мерил е нещо си в смукателния колектор(сигурно вакума)при работа на двигателя и било 19 а трябвало да е над 22 и да ходя на майстор за двигателя да види първо клапаните и после ...... Проверявам в интернет и навсякъде дават на 2.0 турбо компресия 8,5. Отивам при моя приятел(майстор който я гледа преди това) и му разказвам всичко. Поглежда в компютъра си и там дават на този двигател 8 +- 0,3 мери ми компресията три цилиндъра са около 11 а един е около 10 (казва че е сигурен е в уреда защото е марков и е измерл с него до сега не повече от 20 коли) няма представа защо е повече компресията от това което го дават, може да е сменяна главата но не мисли че има проблеми в клапаните, посъвтва ме да отида при едикой си газаджия. Отивам при него и след около половин ден(пак не съм стоял там) ми казва че е слагал нова рейка с инжектори за да пробва и резултата е че 2 цилиндър не работи а от време на време и 1 се ебавал. Според него е компютъра на ГИ-крайните стъпала, да си търся друг или да го дам да го ремонтират(посъветва ме кой може евентуално да го оправи) Разбрах се човека за след 3 дни да го види, но същевременно се оплаках на мой колега жичкаджия във фирмата която работя и той веднага го погледна, беше категоричен че крайните стъпала са здрави, проблема е другаде като същевременно докато обикалям майсторите при последния газаджия спря да зарежда динамато(сега не тръгва и климатроника, дано е от ниското напрежение) но след като оправя динамото не знам на къде да хващам......ПОМАГАЙТЕ


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Lancia Zeta 2.0 Turbo 1995г. проблем с двигателя- ПОМАГА
 Мнение Публикувано на: 08 Май 2017, 22:16 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Фев 2014, 19:19
Мнения: 393
Кара: ex-Lancia KAPPA 2.0 16V Turbo
бензин - изключителен автомобил!

Lancia KAPPA 2.4 jtd
BMW E38, 740 i
Според мен на този двигател са му взели душата много преди да попадне при теб. ОСНОВНО ПРАВИЛО: не купувай газифициран турбо бензин на много километри! НЕ СЪМ ПРОТИВ ГАЗИФИЦИРАНЕТО, но само, ако е правено сравнително скоро и качествено.

За да се оправи работата на двигателя, трябва да го отвориш и да му смениш основно карантиите, заради които компресията в цилиндрите не е в норма. И те съветвам в това състояние да не си помисляш за каране на газ.

_________________
Заклет фен на ланча капа!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Lancia Zeta 2.0 Turbo 1995г. проблем с двигателя- ПОМАГА
 Мнение Публикувано на: 27 Май 2017, 14:49 
Offline

Регистриран на: 06 Май 2017, 07:03
Мнения: 2
Местоположение: Монтана
Кара: Lancia ZETA 2.0 turbo 1995г.
Здравейте колеги, проблема е РЕШЕН от Васко газ в Люлин(страшен пич и майстор) сега да разкажа: Две седмици се търсят транзистори за крайните стъпала на ГИ и накрая ми каза че проблема не е в крайните стъпала, сменил всички транзистори и никаква разлика и проблема бил от процесора. Намерих в нета сервиз на официалния представител на Bigas звъннах и след два дни вече съм при него. След като му разказах как за 2 месеца съм обиколил всички "майстори" той почна да гледа всичко едно по едно. Стигна до същото ще 2 цилиндър не работи на газ, като пусне втори на бензин а другите на газ колата си е ок. Мери компресията 10 и нещо(няма проблем) След 4 часа ровене намери проблема. На Би газ дюзите били със 6 малки дупки(другите фирми ги правели с една голяма) и точно на 2 цилиндър тези дупки били затиснати. След около час настройки, понеже гореописаните майстори като не могли да намерят проблема решили да ровят на всякъде разбъркали всички настройки колата работи на газ както на бензин Горещо препоръчвам Васко ГАЗ ако имате проблеми с газовата или ако искате да си сложите нова газова. Пича си има двама работници които се занимават с цялата хамалогия а той пипа само финните неща спокойно и без да се напрега излишно.


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 3 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Zeta/Phedra


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов