Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Zeta/Phedra




 Страница 1 от 1 [ 7 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Няколко въпроса относно Федра
 Мнение Публикувано на: 08 Ное 2016, 22:47 
Offline

Регистриран на: 08 Ное 2016, 22:32
Мнения: 3
Кара: Lancia Phedra
Здравейте, колеги,

От няколко месеца притежавам една Федричка. За съжаление информацията относно Еврован 2 е доста оскъдна и не намирам отговори на някои въпроси. Надявах се вие да ми помогнете :)

Колата е 2003, с нави RT3, някъде бях чел, че не може да се сложи Yatour/XCarLink на първата генерация RT3, на мястото на чейнджъра. Вярно ли е?

Имам пръскалки на фаровете, но явно са изключени софтуерно, защото не работят. Проверих помпата, маркучите и самите пръскалки, всичко изглежда работещо. С компютър ли се активират?

Какъв е диагностичният софтуер за тази кола? Lexia или нещо друго? И съответно какъв кабел трябва да си поръчам, за да мога да я ръчкам?

Искам да и купя зимни гуми, но оригиналния размер 215/65/15 е ужасно крив и цените не са особено приемливи, имайки предвид, че това не ми е евридей колата и я ползвам относително рядко, за извънградско пътуване. Мога ли да слезна на 195/65/15? Колата си е с оригиналните джанти за модела.

Ще съм ужасно благодарен, ако някой има информация по някой от горните въпроси :)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Няколко въпроса относно Федра
 Мнение Публикувано на: 09 Ное 2016, 17:52 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 10 Яну 2010, 20:43
Мнения: 1319
Местоположение: София Слатина
Кара: Lancia Lybra 2.4 SW ex
Opel Corsa 1.3cdti multijet
Lancia Delta 1.6 jtdm
С пръскалките няма смисъл да се мъчиш,ефекта е съмнителен,а разхода на течност е огромен.
За гумите по скоро няма да стане.Първо че джантата ще е широка за тези гуми,второ е и много по ниска.Самата кола си е ниска и няма смисъл да я сваляш надолу.Гумите са с по-висок тегловен индекс

_________________
Lancia Delta 3 1.6mjet
Lancia Lybra executive 2.4jtd 140+ 2001
Opel Corsa D 1.3 cdti 55kw 2012
ЕХ:Fiat Tipo 1.6IE
ЕХ:Fiat Ritmo 105TC

http://images.spritmonitor.de/77 4079_3.png"


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Няколко въпроса относно Федра
 Мнение Публикувано на: 12 Ное 2016, 21:02 
Offline

Регистриран на: 17 Юли 2016, 20:01
Мнения: 4
Кара: Lancia Phedra 2.2 JTD 16V, 2003г.
Здравейте!
1. За Yatour на RT3 мисля, че няма никакъв проблем стига буксата да е 12 пинова.
2. На моите пръскалки им изключих директно буксата на електромоторчето.
3. Ходих в Ситроен сервиз за да ми закачат колата на Лексия, но приемчика твърдо ми обясни, че нямало да стане. Купих си Launch x431, инсталирах си базата данни, която е около 5 Gb на смартфона и от там си правя диагностиките и настройките на някои от системите.
4. Оригиналните гуми са 205/65/15 , а не 215/65/15, въпреки че и моите летни са 215. Тегловият индекс на 195/65/15 няма да съответства на тежестта на колата.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Няколко въпроса относно Федра
 Мнение Публикувано на: 30 Ное 2016, 11:11 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 31 Яну 2006, 14:17
Мнения: 401
Местоположение: София
Кара: Lancia Phedra 2.2HDI 2002г.
Здравей колега и честито, и аз имам от 4 месеца една Федра. Това с което мога да ти помогна като информация е че със сигурност с ЛЕКСИА -та се чете и програмира колата без проблеми. Аз си купих и доста неща съм променил вече. Пуснах си дневни светлини /включват се фаровете автоматично при стартиране на колата като не свети таблото вътре, като загасиш се гасщт автоматично/, Спрях системата за налягането на гумите понеже само ми пищеше от нея, Изчистих си грешките, Пуснах си видео входа, и др.
За размера на гумите в никакъв случай не слагай това което си написал. Ако искаш на по новите има и 16" джанти и изглежда малко по добре и гуми се намират малко по лесно.
За Yatour мога да ти кажа, че има голяма вероятност да не стане понеже на нашите RT3 /по сарите/ протокола по който се свръзват е VAN. Но пък от друга гледна точка не би трябвало протокола да играе роля при комуникацията с CD changer -а. Трябва да се пробва. Твойта има ли вграден changer, мойта няма и трябваше да включа през lexia -та cd changer -а. Ако случайно си пробвал да го подкараш Yatour -а моля те да споделиш информацията.

Другото което направих е да сложа GSM модул който да управлява печката, и сега от вкъщи като си звъна на колата и тя включва печката и като слезна при нея вече е топла :-)

_________________
Lancia Phedra 2.2, 128hp, 2002g
Lancia Lybra 1.9JTD, 115hp++, 2004g. mapped by BO
Fiat Marea 1.8, lpg, 115hp, 1996g.
Lancia Dedra 1.8 i.e, 105hp, ZLA835, 1992g.
Lancia Thema 2.0 i.e, 115hp, 1986g.
Fiat Ritmo 1.1, 60hp, 1985g.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Няколко въпроса относно Федра
 Мнение Публикувано на: 02 Дек 2016, 13:56 
Offline

Регистриран на: 08 Ное 2016, 22:32
Мнения: 3
Кара: Lancia Phedra
Сложих 205/65/15 гуми и няма никакъв проблем :)

debilite написа:

Другото което направих е да сложа GSM модул който да управлява печката, и сега от вкъщи като си звъна на колата и тя включва печката и като слезна при нея вече е топла :-)



Колега може ли да разясниш малко за тази модификация? Също така можеш ли да споделиш откъде си купил Лексиата и какъв кабел ми трябва?

За Yatour-а и аз не мога да разбера, моята също е с VAN-овия протокол, имам чейнджър, даже работи. Но при положение, че на другата кола съм с блутуут и флашка, няма сила която да ме накара да слушам СД. В момента съм с трансмитер като временно решение и не се търпи :D Според мен също не би трябвало да има значение протокола, чейнджъра и плейъра не си комуникират по VAN-а. В ибей има някакви други боксове, но и за тях няма никакво достоверно инфо, че работят.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Няколко въпроса относно Федра
 Мнение Публикувано на: 02 Дек 2016, 14:03 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 31 Яну 2006, 14:17
Мнения: 401
Местоположение: София
Кара: Lancia Phedra 2.2HDI 2002г.
GSM модула го взех от Китай понеже тука в БГ им искат по 160лв. Модула представлява едно реле което се управлява посредством команди приети от SIM карта. Аз използвам от първите карти на BOB който нямат договор и нямат никакви изисквания за минимална консумация, както са в момента/ в момента BOB искат да имаш минимум 2лв на месец/. Взех си още една печка и направих експериментална постановка във вкъщи. Нашите печки са автономни /поне мойта е такава/. Това означава че те си имат и водна помпа, нафтова помпа и датчици. Има 4тири кабелчета на букстата. Два са + и –, един е за диагностиката, и последния е за пускането на печката от климатика. Този кабел за пускането се управлява по -. Така вързах релето, че на този кабел за пускането се дава - и печката си заработва без да се пуска колата. Няма да пускам вентилатора вътре в купето понеже съм почти сигурен че консумацията няма да е добра за акумулатора в зимни условия и няма да мога да паля. Сега съм на етап да проверя каква е консумацията на този GSM модул понеже в спецификациите му не е описано и после ще пресъпя към монтажа.
това е модула който взех "https://www.aliexpress.com/item/GSM-Gate-Opener-Relay-Switch-Remote-Access-Control-Wireless-Door-Opener-By-Free-Call-King-Pigeon/32739666887.html?spm=2114.13010608.0.0.pojkE2"
По втория въпрос за LEXIA -та. Не съм намерил такава опция за която питаш но с нея многат да се правят много неща. Също така в лицензираните сервизи имат още един код който ние нямаме и могат да се пипат още повече неща. Другото интересно нещо което съм направил е, че през LEXIA -та си пуснах дневни светлини. Много е удобно понеже вече не вкючвам и изключвам фаровете от лосчето а те сами при палене се вкючват и се изключват при гасене :-)
LEXIA -та я взех от ОЛХ са с full chip понеже се бях разбрал ако не тръгне да я върна. От Китай ще излезне малко по евтино но малко и не си струва чакането.
Ако имаш още въпроси съм на среща

_________________
Lancia Phedra 2.2, 128hp, 2002g
Lancia Lybra 1.9JTD, 115hp++, 2004g. mapped by BO
Fiat Marea 1.8, lpg, 115hp, 1996g.
Lancia Dedra 1.8 i.e, 105hp, ZLA835, 1992g.
Lancia Thema 2.0 i.e, 115hp, 1986g.
Fiat Ritmo 1.1, 60hp, 1985g.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Няколко въпроса относно Федра
 Мнение Публикувано на: 18 Дек 2016, 12:56 
Offline

Регистриран на: 08 Ное 2016, 22:32
Мнения: 3
Кара: Lancia Phedra
Тези дни имах малко време да отремонтирам разни дребни неща, които ме дразнеха по Федрата. Поразгледах малко, някой е вложил доста творчество по тази кола преди мен, всичко е опасано със жици, за които не е ясно какво роля имат. Понеже не ми работи нави-то (не открива сателити изобщо) отворих да видя отзад антената, там някой е снаждал кабелите. Дали заради това не открива нищо или ГПС антената се намира на друго място? Поне според схемите в ЕПЕР, би трябвало да е там. Със сигурност ще я сменям, че и радио не хваща добре, но къде освен антената мога да търся проблема?


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 7 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Zeta/Phedra


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов