Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Zeta/Phedra




 Страница 1 от 1 [ 3 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Ланчия Зета 2.0 турбо бензин - Търся си турбина ??? :(
 Мнение Публикувано на: 31 Авг 2010, 19:27 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 31 Авг 2010, 19:16
Мнения: 5
Здравейте колеги,

Имам проблеми с турбината - трябва да я сменям. Така че ако някой от вас вече е минал по този път и може да ми помогне с опита си, ще ви бъда много благодарен.

Благодаря предварително...


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Ланчия Зета 2.0 турбо бензин - Търся си турбина ??? :(
 Мнение Публикувано на: 22 Окт 2010, 21:30 
Offline

Регистриран на: 21 Окт 2010, 21:36
Мнения: 1
Минах по тоя път,купих от морга уж здрава сложих я ,минах 500км и пак изпуши.Сложих някаква подобна ,но с по-големи параметри-гръмна ми мотора . Ебати филма.Дадох турбината на ремонт обявиха ми 2 цени ,смяна на рем.комплект-7-800лв. или осн .рем-1200лв. МИНАХ НА РЕМ .КОМПЛЕКТ,през това време направих ремонт на мотора,
изпратиха ми турбината -изглеждаше като от магазина.Сложих и газ -500км и пак взе да пуши.Ебати-идеше ми да се гръмна.Отидох във Варна в Турбо сервиз,оставих колата и след 3-4 дена срещу 1300лв се качих и тръгнах и така около 35000км и все още нямам проблем.Та ако купиш стара турбина по-тънко дай я в сервиз да я проверят и тогава слагай.Успех. cheers


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Ланчия Зета 2.0 турбо бензин - Търся си турбина ??? :(
 Мнение Публикувано на: 27 Окт 2010, 12:07 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 31 Авг 2010, 19:16
Мнения: 5
Благодаря колега,

честно казано и аз 2 месеца бях в някакви филми, защото рециклирах старата си турбина, но явно бяха сложили грешен охлюв и съответно тя не вдигаше налягане. Колата вървеше по-зле от дизелите (нищо лично към колегите с дизели). След като ми върнаха парите от ремонта постъпих точно така - купих си турбина втора употреба, обслужих я и сега наказвам киселите гъзарчета с псевдо-бегачките. :) Интересното е, че в един момент бях готов да дам 2300лв. за нова турбина, от няколко магазина ми обещаха да ми доставят, дори бях оставил и 50% капаро в единия и никой не можа да намери. Оказва се, че са спрени от производство. Има само в представителствата, но там цените са резачка - ~5600лв. в Италия Ауто и ~3400лв. във Франс Ауто. Което е интересна ценова разлика за един и същи продукт. :)

С две думи - вече всичко е наред.

Благодаря за отделеното време

Поздрави

Емо


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 3 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Zeta/Phedra


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов