Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » A112/Y10/Y/Ypsilon/Musa




 Страница 1 от 1 [ 4 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: lancia ypsilon 2010г.
 Мнение Публикувано на: 11 Май 2017, 22:17 
Offline

Регистриран на: 11 Май 2017, 22:03
Мнения: 2
Кара: Lancia
Здравейте. Нов съм във форума, въпреки че имам lancia ypsilon от 7 години. Причината за това е, че такъв безпроблемен автомобил никога не съм карал(въпреки че го кара основно жена ми). За разлика от тук, в рено форума бях от най-активните, докато спрях с мазохизма преди 6 лета и се отървах от кенефа :lol: ...Както й да е...Надявам се тук да намеря някои отговори на мъчещи ме въпроси. Както казах, толкова съм доволен от сегашната си ланчиа, че искам да си взема още една. Харесал съм си едно моделче, но някои някои неща ме озадачават. Става въпрос за ипсилона мисля след фейса от 2006г. В частност става въпрос за нещо подобно:
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11490479974398010
Какво ме притеснява:
1.Никъде не намирам информация,че този модел в действителност е с ФАБРИЧНА газова уредба. В ауто дата няма такъв вариант. Има ли ги в действителност или не е фабрична, а просто монтирана в Италия.
2.Специално за тази обява не ми се вързват 1.4 с 80к.с. Доколкото чета би трябвало 1.4 да е 95 коня?
3.Най всеобхватния въпрос...Някой има ли такава и какви са впечатленията относно надежност и поддръжка?
Благодаря Ви.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: lancia ypsilon 2010г.
 Мнение Публикувано на: 12 Май 2017, 09:22 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 27 Сеп 2004, 22:33
Мнения: 3619
Местоположение: София
Кара: Lancia Ypsilon 1.2 16v 2006 , Jeep Grand Cherokee 4.7 '99
Здрасти, радвам се, че си се оттървал от френската проказа :lol: А Ипсилон второ поколение ни е мечта на нас с жената. Колата от обявата изглежда супер, но изглежда тези не знаят точно какво продават. При обявените 80 коня вероятно двигателя е 1.2 16v (много добро двигателче, моя ипсилон беше с такъв), освен ако не е 1.4 L Fire EcoChic който е уж с LPG от завода и е 77 коня според Wiki-то. По-добре е за мен да си вземеш коля която не е виждала газ и ти да си я газифицираш. Тези които са газифицирани по правило са спукани от каране.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: lancia ypsilon 2010г.
 Мнение Публикувано на: 12 Май 2017, 20:23 
Offline

Регистриран на: 11 Май 2017, 22:03
Мнения: 2
Кара: Lancia
Благодаря ти. Най-вероятно е наистина еко мотора 77 коня, защото пише някакво "eco" на врата, където на моята е слончето :) Винаги съм мислел, че фабрична газ е много по-добре от монтирана последствие. Накара ме да се замисля. Благодаря ти cheers


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: lancia ypsilon 2010г.
 Мнение Публикувано на: 15 Май 2017, 08:34 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 27 Сеп 2004, 22:33
Мнения: 3619
Местоположение: София
Кара: Lancia Ypsilon 1.2 16v 2006 , Jeep Grand Cherokee 4.7 '99
cheers Не е по-добре по 2 причини : 1-во ние ги купуваме колите на възраст и от там получаваме доста остаряла като концепция и ресурс газова уредба "слагана в завода" и 2-ро както споменах избират такива коли ако ще се кара много :) Плюс е само ако нямаш добър газаджия и попаднеш на някой който ще се справи по-зле от "фабричното" .


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 4 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » A112/Y10/Y/Ypsilon/Musa


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов