Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » A112/Y10/Y/Ypsilon/Musa




 Страница 1 от 1 [ 4 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Проблем със автоматична скоростна кутия
 Мнение Публикувано на: 08 Апр 2016, 13:58 
Offline

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:42
Мнения: 4
Кара: Lancia Y 1.2 96г.
Здравейте,
от седмица се появи проблем със автоматичната скоростна кутия на Lancia Y 1.2 96г.
Проблемът се изразява в следното: трудно превключвам скоростите с лоста, като на моменти блокира и трябва да я изгася за да върна лоста на Р. При спиране колата прихълцва и се чува нещо като скърцане от ремък. Маслото на кутията е червно и бистро. Не знам кога точно е сменяно и какво е, понеже скоро купихме колата, но човекът каза, че го е сменял. Ходих на няколко майстора, но вдигат ръце и казват, че не могат да помогнат. Един от тях изрази мнение, че "няма съединител", но трябвало да разглабя за да установи. wallbash
Очаквам вашите съвети.
Благодаря предварително!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем със автоматична скоростна кутия
 Мнение Публикувано на: 08 Апр 2016, 19:32 
Offline
Професионалист
Професионалист

Регистриран на: 28 Сеп 2004, 22:27
Мнения: 5333
Местоположение: София
Кара: Lancia
първото нещо което трябва да направиш е дапровериш четките на съединителят
за жалост с тази кутия не съм много запознат и не знам къде точно се намират

надявам се това http://vaguevagaries.blogspot.co.uk/2010/02/replacing-electromagnetic-clutch.html

и това https://www.google.com/search?q=selecta+clutch+brushes&biw=1440&bih=771&source=lnms&sa=X&ved=0ahUKEwi8_Yqqu__LAhWIHJoKHa4uBmUQ_AUIBigA&dpr=1

да ти помогнат


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем със автоматична скоростна кутия
 Мнение Публикувано на: 11 Апр 2016, 23:41 
Offline

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:42
Мнения: 4
Кара: Lancia Y 1.2 96г.
Колега, помогна ми това, което си мидал, но за съжаление проблемът не е от там. Отворихме, проверихме четките и има доста живот в тях. Отидох на друг специализиран сервиз за автоматичи кутии, където ми казаха, че проблемът е в ''праховия съединител'', но те вече не поддържат части и консумативи(електромагнитен прах) за такива кутии. Така че - пак греда. :(
Та питането ми е: от къде мога да намеря такъв прах и какво количество е нужно?


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем със автоматична скоростна кутия
 Мнение Публикувано на: 12 Апр 2016, 10:48 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2005, 19:28
Мнения: 2509
Местоположение: София
Предвид описанието на проблема, изглежда, че съединителя си работи и проблема не е в него.
При тая кола има една машинка, която показва на компютъра, че си отпуснал педала на газта. Целта е като пуснеш педала на газта, съединителя да освободи, демек да му се махне тока, който се подава чрез четките. При теб изглежда, че съединителя стои под напрежение и за това като изключиш колата, то може да преместиш лоста свободно.
За това се заври и виж от горната страна на педала на газта има едно ключе, което се натиска като отпуснеш педала докрай. Предвид симптомите, които описваш, то има шанс целия проблем да ти идва от това ключе. Я не се натиска хубаво до край всеки път, я има проблем в него.

Успех.

_________________
OM642 Изображение
1NZ−FXE Изображение;
Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда
Искаш нещо от мен? Няма проблем! - Искам само да знаеш, че върша нещата БЪРЗО, КАЧЕСТВЕНО и ЕВТИНО...но имаш право да си избереш само две от трите опции! Обади ми се когато си готов с избора си!


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 4 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » A112/Y10/Y/Ypsilon/Musa


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов