Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » A112/Y10/Y/Ypsilon/Musa




 Страница 1 от 1 [ 8 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Покупка на Ипсилон
 Мнение Публикувано на: 07 Фев 2016, 12:07 
Offline

Регистриран на: 07 Фев 2016, 11:08
Мнения: 2
Кара: В търсене на Lancia Y
Здравейте. Търся малка, икономична и надеждна градска кола, с евтина поддръжка и нисък разход на гориво. Насочих се към Ланчия Ипсилон и по-конкретно към модела от 1996г. до 2002г. /Y840/, с двигател 1.2, 60 конски сили.
Моля ви за съвет на какво да обърна внимание при огледа? Специфични слаби места? Ходовата част издръжлива ли е по нашите пътища? Двигателят с верига ли е, или с ремъци и ролки? Каква е приблизителната цена на цялостното обслужване /термостат, водна помна, всички ремъци и ролки и т.н/? Моторът предлага ли поне минимална динамика с тези 60 коня?
Ако реша да му сложа газ, газов инжекцион ли трябва да е системата, или обикновена газ? Като разход на гориво мога ли да се вместя в 7-8 бензин градско и около 5 извънградско, при скорост до 100-110 км/ч.?
Доколкото разбрах скоростната кутия е доста къса и при 90 км/ч. оборотите са около 3000? Така ли е?


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Покупка на Ипсилон
 Мнение Публикувано на: 08 Фев 2016, 15:39 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 27 Сеп 2004, 22:33
Мнения: 3619
Местоположение: София
Кара: Lancia Ypsilon 1.2 16v 2006 , Jeep Grand Cherokee 4.7 '99
Не се сещам за нещо специфично - гледай си каквото се гледа при всички коли. Двигателя е с ремък,а не верига, ангренажния комплект е на смешна цена - май около 30лв. Относително здраво окачване. Мисля, че всички са моноинжекцион и ще минеш с обикновенна газова уредба. съответно и разхода на газ няма да е като на бензин де, но едва ли ще прави повече от 10 градско газ. Има прилична динамика и цените на частите са смешни...Вземай смело ако намериш читав екземпляр.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Покупка на Ипсилон
 Мнение Публикувано на: 08 Фев 2016, 17:37 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 11 Май 2006, 21:11
Мнения: 940
Местоположение: София
Гледай парното да не пуска антифриз, че смяната на радиаторчето е ад

_________________
we all have wings, but some of us don't know why

fulvia s2 coupe, delta HFturbo, T25 d4d
ex - 145 jr, Y 1.2, r 620 sdi, dedra 1.8, 126 p


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Покупка на Ипсилон
 Мнение Публикувано на: 09 Фев 2016, 18:02 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 31 Окт 2015, 12:03
Мнения: 18
Кара: Lancia Ypsilon 1.2 60 кс
Повечето са пълна инжекция!Аз през октомври,купих за съпругата ми такава Ланча,2000 г.,60 кс.Разхода в град като Плевен е 8.5-9.5 бензин.Досега съм сменил само водната помпа,че протече,след като налях антифриз на минус 30 гр.Стария беше на минус 8 гр.Помпата струваше 48 лв.Кефи ме хидравликата,с два пръста дето се вика въртя волана.Взех я със силно клопане и отзад и отпред.На сто процента съм сигурен,че всички видове тампони по задни и предни носачи са заминали.Но докато жената не се научи да кара добре,в смисъл да избягва дупките,ще се кара така.Да и падат пломбите :D .Друго,което направих,е,че премахнах АБС-а и не съжалявам!Ужасен беше...За газова уредба,задължителен ГИ,иначе ще ти заминат пластмасовите колектори,ако гръмне поради неизправност в запалителната уредба.Може би ако попаднеш на моноинжекция,то тогава би могъл да сложиш обикновенно АГУ.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Покупка на Ипсилон
 Мнение Публикувано на: 12 Фев 2016, 10:03 
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2016, 17:26
Мнения: 4
Кара: Lancia Ypsilon
Имам същата, слага се обикновена газова уредба. Разхода ми е 7/100 газ - смесен разход. Евтина поддръжка, леко купе и доста добра динамика. Няма да съжаляваш, аз намерих една гаражна от един дядо пчелар и въобще не беше карана.. Успех


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Покупка на Ипсилон
 Мнение Публикувано на: 12 Фев 2016, 15:48 
Offline

Регистриран на: 07 Фев 2016, 11:08
Мнения: 2
Кара: В търсене на Lancia Y
Аз чух че 1.2 60 коня е моноинжекция, а останалите версии като 1.2 80 и 86 коня и 1.4 били пълна инжекция. Т.е това означава че обикновена газова може да се монтира безпроблемно само на 1.2 60 коня, моноинжекцион?


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Покупка на Ипсилон
 Мнение Публикувано на: 12 Фев 2016, 17:29 
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2016, 17:26
Мнения: 4
Кара: Lancia Ypsilon
Точно така, слага се обикновена газова уредба на този модел. Аз си сложих Lovato, всичко ми излезе 440 лв.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Покупка на Ипсилон
 Мнение Публикувано на: 23 Фев 2016, 02:19 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Фев 2014, 19:19
Мнения: 393
Кара: ex-Lancia KAPPA 2.0 16V Turbo
бензин - изключителен автомобил!

Lancia KAPPA 2.4 jtd
BMW E38, 740 i
Моята е 60 коня. Успях лично аз да й навъртя 170 хил км. Къде ли не съм я карал. Още върви и ми служи вярно. Обикновено АГУ.
Непретенциозна кола. Е, веднъж, два пъти годишно се появяват ядове, ама нищо не са, в сравнение с другите ми семейни автомобили :lol: Миналата година март месец й купувах рециклирана бобина, после септември - моторче за чистачки, пак на старо, по-миналата година ме изненада с казанче за парното, а през 2013 й сменях четирите амортисьора. Като за кола 96 набор, тип "въшка" си е просто идеална.

_________________
Заклет фен на ланча капа!


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 8 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » A112/Y10/Y/Ypsilon/Musa


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов