Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » A112/Y10/Y/Ypsilon/Musa




 Страница 1 от 1 [ 20 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Lancia Y 1.2 8v 60hp 2002г. Проблем с паленето.
 Мнение Публикувано на: 19 Ное 2015, 20:46 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 19 Ное 2015, 18:37
Мнения: 18
Местоположение: Бургас
Кара: Lancia Y 1.2 8v 60hp 2002 edition Elefantino blue.
Здравейте, колеги! Може ли някой от вас да ми каже дали в Бургас има майстор, който да открие причината поради която ипсилонката пали само ако тя иска? Оставяла ме е вече 6 пъти на различни места. Когато не запали пред нас е най-добре, когато ме остави в някой друг квартал- търпи се. Обаче когато ми направи същия номер в два различни града вече ми дойде много. Никога не е била на газ и няма да бъде. Сложиха в сервиз нов акомулатор- нищо. Смених кабели и свещи-нищо.Смених датчика на коляновия вал-две седмици добре и после пак същото.Смених ECU- две-три седмици добре и пак назад. Когато лампата с кода светне и след секунда изгасне и се чуе помпата, тогава в 98% от случаите пали. О щастие! Иначе всякакви невероятни комбинации на таблото се получават. Или кода не светва или чека или каквото му дойде в момента и си до там. Най- малко 5-6 часа трябва да минат за да има някакъв шанс да запали. Започвам да я намразвам, а това не е хубаво. Помогнете да намеря грамотен майстор с опит специално с италиянки.

_________________
Не е нужно да бъде сложно за да е хубаво , но и да е просто не е лесно.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Lancia Y 1.2 8v 60hp 2002г. Проблем с паленето.
 Мнение Публикувано на: 24 Ное 2015, 11:07 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 16 Яну 2005, 20:04
Мнения: 413
Местоположение: София;кв.Бели брези
Кара: Lancia Ypsilon,Fiat Idea
Щом се получава това с лампите на кода и инжекциона,значи имаш проблем със захранването на ЕКУ-то,провери бялото реле,бушони,връзки от акумулатора !!!!!

_________________
Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
Fiat Doblo Panorama 07" 1.9 JTDm
Piaggio Liberty 05" 50 cc 2T


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Lancia Y 1.2 8v 60hp 2002г. Проблем с паленето.
 Мнение Публикувано на: 24 Ное 2015, 21:22 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 19 Ное 2015, 18:37
Мнения: 18
Местоположение: Бургас
Кара: Lancia Y 1.2 8v 60hp 2002 edition Elefantino blue.
Благодаря за отговора! Вече втори ден се занимавам с букси и бушони. Няма нито един изгорял.Пръснах контактен спрей на всичко проверено. Като намеря подходяща отверка ще проверя и патрона с бобинката. Завъртях ключа, всички лампи си светнаха кода изгасна и запали пущината. Изчаках да вдигне нормална температура. Загасих и пак пробвах да запаля. Без проблем. И като бонус радиото което беше спряло след смяната на акомулатора отново заработи. Но не бързам да се радвам още. Остават още буксички и реленца за проверка. Не знам как да откопчея буксите на ECU - то. И това бяло реле къде се намира точно за да го проверя и него. В бушониерата под волана ли е или някъде около двигателя. Ще съм благодарен ако ми подскажете.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Lancia Y 1.2 8v 60hp 2002г. Проблем с паленето.
 Мнение Публикувано на: 25 Ное 2015, 11:48 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 16 Яну 2005, 20:04
Мнения: 413
Местоположение: София;кв.Бели брези
Кара: Lancia Ypsilon,Fiat Idea
Релето е зад двигателя,под един черен капак с 2 винтчета.

_________________
Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
Fiat Doblo Panorama 07" 1.9 JTDm
Piaggio Liberty 05" 50 cc 2T


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Lancia Y 1.2 8v 60hp 2002г. Проблем с паленето.
 Мнение Публикувано на: 25 Ное 2015, 21:03 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 19 Ное 2015, 18:37
Мнения: 18
Местоположение: Бургас
Кара: Lancia Y 1.2 8v 60hp 2002 edition Elefantino blue.
Благодаря! Дано утре да не вали.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Lancia Y 1.2 8v 60hp 2002г. Проблем с паленето.
 Мнение Публикувано на: 30 Ное 2015, 20:38 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 19 Ное 2015, 18:37
Мнения: 18
Местоположение: Бургас
Кара: Lancia Y 1.2 8v 60hp 2002 edition Elefantino blue.
Явно моя двигател е друг защото зад него няма никаква черна кутия а само две големи букси.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Lancia Y 1.2 8v 60hp 2002г. Проблем с паленето.
 Мнение Публикувано на: 02 Дек 2015, 10:46 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 16 Яну 2005, 20:04
Мнения: 413
Местоположение: София;кв.Бели брези
Кара: Lancia Ypsilon,Fiat Idea
Няма как да не е там,единствено може да е светло зелено а не бяло,там е просто не си го видял.

_________________
Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
Fiat Doblo Panorama 07" 1.9 JTDm
Piaggio Liberty 05" 50 cc 2T


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Lancia Y 1.2 8v 60hp 2002г. Проблем с паленето.
 Мнение Публикувано на: 03 Дек 2015, 01:14 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 19 Ное 2015, 18:37
Мнения: 18
Местоположение: Бургас
Кара: Lancia Y 1.2 8v 60hp 2002 edition Elefantino blue.
Може и да съм го пропуснал. Пак ще проверя. Досега съм нямал кола с толкова много жици и толкова малко двигател. От Ауто Италия си направиха устата за 400лв. само за диагностика така, че ще опитам сам да направя нещо. Благодаря за отговора.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Lancia Y 1.2 8v 60hp 2002г. Проблем с паленето.
 Мнение Публикувано на: 13 Дек 2015, 23:57 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 19 Ное 2015, 18:37
Мнения: 18
Местоположение: Бургас
Кара: Lancia Y 1.2 8v 60hp 2002 edition Elefantino blue.
Няма никакви кутии зад двигателя. Единствената кутия с един винт е на левия калник до акумулатора и в него релетата са си добре. За времето през което не съм писал обиколих още 4 сервиза с мастити майстори които отказаха да се занимават с моя проблем. Пак съм в изходно положениено wallbash . Към него се прибави и още един с пробит ауспух. И като си представя само как ще опяват, че ще е нечовешки трудно да се развинтят два винта в 21-ви век " защото можело да се скъсат" стигнах до извода, че: 1. Моят проблем е уникален. 2. Разрешаването му е криминално или шаманско дело. 3.В Бургас няма човек със знания и мисловен процес на едно място който най- малко ей така от любов към спорта да се опита да помогне. Нечовешки съжалявам,че продадох трабанта, шкодата, мицубишито, форда и дори 42 годишния москвич на баща ми. Такъв боклук никога не съм имал. Благодарен съм само за климатика. Той единствен не направи проблем bowdown . Ще отида в Ауто Италия за диагностика. Ще си платя за гяволъка. Ще пиша какъв е проблема за да се знае от всички във форума и после ще я дам за скраб. Това нещо за 13 години се разпадна тотално. Умишлено не пиша за другите проблеми които се появяват най- редовно. Който се е подвел по дизайн и ниска цена- съчувствам му. Който се чуди още и чете по форуми дали си струва, лично мое мнение, не говоря изобщо - бягайте далеч от италиянски народни коли. goodnight


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Lancia Y 1.2 8v 60hp 2002г. Проблем с паленето.
 Мнение Публикувано на: 14 Дек 2015, 11:36 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 16 Яну 2005, 20:04
Мнения: 413
Местоположение: София;кв.Бели брези
Кара: Lancia Ypsilon,Fiat Idea
Go-go написа:
Няма никакви кутии зад двигателя. Единствената кутия с един винт е на левия калник до акумулатора и в него релетата са си добре. За времето през което не съм писал обиколих още 4 сервиза с мастити майстори които отказаха да се занимават с моя проблем. Пак съм в изходно положениено wallbash . Към него се прибави и още един с пробит ауспух. И като си представя само как ще опяват, че ще е нечовешки трудно да се развинтят два винта в 21-ви век " защото можело да се скъсат" стигнах до извода, че: 1. Моят проблем е уникален. 2. Разрешаването му е криминално или шаманско дело. 3.В Бургас няма човек със знания и мисловен процес на едно място който най- малко ей така от любов към спорта да се опита да помогне. Нечовешки съжалявам,че продадох трабанта, шкодата, мицубишито, форда и дори 42 годишния москвич на баща ми. Такъв боклук никога не съм имал. Благодарен съм само за климатика. Той единствен не направи проблем bowdown . Ще отида в Ауто Италия за диагностика. Ще си платя за гяволъка. Ще пиша какъв е проблема за да се знае от всички във форума и после ще я дам за скраб. Това нещо за 13 години се разпадна тотално. Умишлено не пиша за другите проблеми които се появяват най- редовно. Който се е подвел по дизайн и ниска цена- съчувствам му. Който се чуди още и чете по форуми дали си струва, лично мое мнение, не говоря изобщо - бягайте далеч от италиянски народни коли. goodnight


Всички ужасно много съжаляваме за твоя екземпляр,но обикновено колата не е виновна,в 90% от случаите виновника е собственика.Колите са си доста читави,но малко хора се наемат да ги правят. cheers cheers cheers

_________________
Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
Fiat Doblo Panorama 07" 1.9 JTDm
Piaggio Liberty 05" 50 cc 2T


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Lancia Y 1.2 8v 60hp 2002г. Проблем с паленето.
 Мнение Публикувано на: 14 Дек 2015, 22:43 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Фев 2014, 19:19
Мнения: 393
Кара: ex-Lancia KAPPA 2.0 16V Turbo
бензин - изключителен автомобил!

Lancia KAPPA 2.4 jtd
BMW E38, 740 i
Сори, пич, издърпал си късата клечка. Малшанс.
Моята стана на 300 хил км по километраж, от които аз съм направил 160 хил. Оказа се доста издържлива италианка малотиражка.

_________________
Заклет фен на ланча капа!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Lancia Y 1.2 8v 60hp 2002г. Проблем с паленето.
 Мнение Публикувано на: 15 Дек 2015, 00:04 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 19 Ное 2015, 18:37
Мнения: 18
Местоположение: Бургас
Кара: Lancia Y 1.2 8v 60hp 2002 edition Elefantino blue.
cheers . Следващата ще е от магазина. Стига вече трета ръка. Жалко,че не се продават вече Stratos HF.
Ще си остане стара детска мечта. cheers


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Lancia Y 1.2 8v 60hp 2002г. Проблем с паленето.
 Мнение Публикувано на: 12 Фев 2016, 12:52 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 19 Ное 2015, 18:37
Мнения: 18
Местоположение: Бургас
Кара: Lancia Y 1.2 8v 60hp 2002 edition Elefantino blue.
Не съм забравил за обещанието си да пиша какъв е бил проблема, но колата е още в сервиза. Чакам да ми се обадят. Преди три седмици пак отказа да запали но този път цели пет дни. И аз пак намирам поредния майстор, викам репатрак, плащам 30 кинта, закарвам я непалеща и щастлив и доволен чакам майстора да каже какво и има. Влиза човека, завърта ключа и шантавата италиянка запалва на четвърт. И така поне десет пъти. Умрях от яд. Оставих я при него. Уговорка беше ако спре да почва да я човърка. Обади ми се след седмица да си я прибера защото палела и му заемала място. Отидох платих му 20 лева хванах я за ушите и право в Ауто Италия. Та сега е там и пак чакам ли чакам. Между другото, ако някой от форума смята , че може да я поправи и да си я кара, ще се спазарим. Аз и да я поправят пак ще я продам, но цената ще е съвсем друга.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Lancia Y 1.2 8v 60hp 2002г. Проблем с паленето.
 Мнение Публикувано на: 12 Фев 2016, 14:46 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 01 Дек 2007, 00:54
Мнения: 950
Местоположение: Бургас
Кара: Камион
0898886720 Търсиш Иван май беше.Ползвал съм му услугите за един бус и само той се справи.За друг жичкаджия не мога да дам жокер.Дано се оправи машинката.Колко кинта и дириш иначе,че аз издирвам каляска някоя


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Lancia Y 1.2 8v 60hp 2002г. Проблем с паленето.
 Мнение Публикувано на: 12 Фев 2016, 23:07 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 19 Ное 2015, 18:37
Мнения: 18
Местоположение: Бургас
Кара: Lancia Y 1.2 8v 60hp 2002 edition Elefantino blue.
Някой ми беше казвал за Иван камикадзето. Може да е същият. Звъних му но не вдигна. После ми казаха, че така правел и общо взето трябва да те заведе някой . Пак някакъв шаманизъм. Стар съм вече за такива работи, но благодаря много за инфото. Утре ще се обадя и дано да е някой друг Иван. cheers


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Lancia Y 1.2 8v 60hp 2002г. Проблем с паленето.
 Мнение Публикувано на: 13 Фев 2016, 09:56 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 01 Дек 2007, 00:54
Мнения: 950
Местоположение: Бургас
Кара: Камион
Този е на около 40.Като бяхме на зор той дойде при нас.Има Ауди А6 от ония с калпавите нафтови мотори.Това помня за него,както и,че е доста зает


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Lancia Y 1.2 8v 60hp 2002г. Проблем с паленето.
 Мнение Публикувано на: 13 Фев 2016, 23:00 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 19 Ное 2015, 18:37
Мнения: 18
Местоположение: Бургас
Кара: Lancia Y 1.2 8v 60hp 2002 edition Elefantino blue.
Реших да оставя това за новата седмица. То петъка е майсторски ден а пък за съботата какво да говорим. :lol: В понеделник ще звънна първо на " италиянците" да разбера докъде са я докарали и ако са до същата круша за която подозирам, ще си прибера колата и ще се обадя на твоя жокер. Малко се опитват да си оставят вратичка с разни приказки, че нямали вече лиценз за Ланча заради слаб интерес от страна на клиентите, та заради това софтуера им нещо бил нефелен, ама за мен това са глупости. Като не става за Ланча да ползват за Пунто. То и без това е едно и също. Ще разбера в понеделник. Пак благодаря за жокера. И ма още надежда cheers


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Lancia Y 1.2 8v 60hp 2002г. Проблем с паленето.
 Мнение Публикувано на: 22 Фев 2016, 22:43 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 19 Ное 2015, 18:37
Мнения: 18
Местоположение: Бургас
Кара: Lancia Y 1.2 8v 60hp 2002 edition Elefantino blue.
На Източният фронт-нищо ново. Взех я от Авто Италия без да разберат какъв е проблема. Уж са сигурни, че е имобилайзера но в същото време отказаха да го сменят въпреки, че настоявах да го направят. Дето се казва още 300 лева но нека да се оправи колата. Отговорът им ме уби: " Ами ако не е от него, какво ще правим?" Взех си я. На следващия ден трябваше да отидем с жена ми да пазаруваме, сядаме въртя- ядец! Взехме такси, свършихме си работата прибрах се и реших пак да опитам. Щрак запали. Това го възприех като псувня от нейна страна. Присъдата е окончателна. Продава се. На когото му се занимава и разбира от електричество- халал да му е. Ще направя утре или вдруги ден няколко актуални снимки и ще я туря в раздела за продажби. Извинявам се на всеки който е чакал да разбере каква е повредата. Смятам, че достатъчно много пари дадох напразно. Аз бях до тук. Поздрави на всички които ми отговориха и много късмет! cheers


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Lancia Y 1.2 8v 60hp 2002г. Проблем с паленето.
 Мнение Публикувано на: 28 Фев 2016, 11:47 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 19 Ное 2015, 18:37
Мнения: 18
Местоположение: Бургас
Кара: Lancia Y 1.2 8v 60hp 2002 edition Elefantino blue.
Здравейте, не исках да я продавам но. Сложих обявата в раздел продавам. Ако имате нещо за питане-питайте. Оставил съм телефон. Снимките дойдоха големи и не се прикачиха. Приемам съвети къде да ги сложа, че да бъдат достъпни. Ами това е. Поздрави на всички!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Lancia Y 1.2 8v 60hp 2002г. Проблем с паленето.
 Мнение Публикувано на: 10 Мар 2016, 09:50 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 19 Ное 2015, 18:37
Мнения: 18
Местоположение: Бургас
Кара: Lancia Y 1.2 8v 60hp 2002 edition Elefantino blue.
Продадена.


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 20 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » A112/Y10/Y/Ypsilon/Musa


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов