Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » A112/Y10/Y/Ypsilon/Musa




 Страница 1 от 1 [ 4 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Проблем с Lanchia Y 1.1i
 Мнение Публикувано на: 28 Юни 2015, 14:56 
Offline

Регистриран на: 20 Сеп 2014, 11:38
Мнения: 2
Кара: Lancia
Привет,
слончето ми се скапа, моля за помощ,
както си карах, стрелката за температурата стигна тавана, червената лампа светна и си .........................
Отворих капака - перката не върти, свързах я директно към акумулатора - работи, викам си датчика на радиатора е, ама как да съм сигурен, за да проверя извадих кабела който излиза от датчика и отива към перката и сложих една лампичка на 12v да видя като стрелката за температурата на таблото стигне половината скала дали ще светне - светна - вкарах кабела в перката и тя взе че завъртя но за 5 сек. само и пак спря, а между временно бях отворил казанчето за антифриза, точно преди да завърти перката антифриза почна да се надига и почти излизаше от казанчето, като се включи перката, антифриза падна на дъното на казанчето и след 5 сек пак заставаше в нормалното ниво, докато се повиши отново температурата и аха да изкипи, включи се перката и пак падне под минимума и така отново и отново.
Това ми се струва че не е нормално, моля за съвети, перката има ли две скорости или само една и въобще как да разбера и къде да търся проблема, все ми се струва че перката трябва да върти по дълго време и да включва по рано.

Благодаря предварително за всяко мнение и съвет.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем с Lanchia Y 1.1i
 Мнение Публикувано на: 28 Юни 2015, 21:29 
Offline

Регистриран на: 20 Сеп 2014, 11:38
Мнения: 2
Кара: Lancia
Забравих да напиша най-важното, че като дигнах капака течеше от горния маркуч, където се хваща за термостата. Та като прочетох доста теми, май проблема ми е бил теча на антифриз и ниското му ниво - надявам се поне де. Оправих теча, и сипах антифриз почти до МАХ и запалих, като стрелката за температурата стигна 1/4 от скалата се затопли горния маркуч за радиатора, след малко започна и долния да стопля а горния стана горещ, стрелката стигна 1/2 от скалата, но перката не се включваше, кабела който отива към нея е с две жила и предполагам е с една скорост. Перката се включи чак на 3/4 от скалата която е от 50-130. Това нормално ли е или трябва да включва по рано.
Благодаря на отзовали те се.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем с Lanchia Y 1.1i
 Мнение Публикувано на: 30 Юни 2015, 08:20 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 27 Сеп 2004, 22:33
Мнения: 3619
Местоположение: София
Кара: Lancia Ypsilon 1.2 16v 2006 , Jeep Grand Cherokee 4.7 '99
Щом се включва и поддържа една температура без да прегрява е нормално. А за показанията на таблото - не им вярвам особено. Аз от скоро имам такава и първо стрелката седеше малко над средата на скалата,а после пропадна и седи малко над 50 при загрял двигател. Може да си имал налко антифриз когато ти е направила проблема - да е имало въздушна възглавница около термовключвателя на перката. Иначе има много възможни причини като проблем с водна помпа,гарнитура глава, термостат...


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем с Lanchia Y 1.1i
 Мнение Публикувано на: 08 Юли 2015, 17:25 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 28 Юли 2010, 11:15
Мнения: 59
Едно знам, че НЕ СЕ ОТВАРЯ КАПАЧКАТА на разширителния съд когато е загряла, че антифриза кипи като гейзер.Иначе мотора е много здрав и дуракоустойчив и дано не е прегрял - КЪСМЕТ- Колега1


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 4 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » A112/Y10/Y/Ypsilon/Musa


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов