Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Lybra




Автор Съобщение
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 16 Ное 2008, 09:14 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 23 Окт 2007, 17:34
Мнения: 84
Местоположение: София
След прочетеното вчера отидох и сложих"Редекс нова формула" етикета е син, е ми какво да ви кажа без да си внушавам работата на двигателя коренно се подобри.

_________________
Lancia Y10 fire '91;Lancia Lybra 2,4JTD '99


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 16 Ное 2008, 09:50 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 11 Ное 2005, 13:51
Мнения: 360
Местоположение: Белене
Да споделя малко впечатления от миналата зима. Нафта от Лук Ойл, никакви добавки, безпроблемно палене при - 18 /просто нямаше по-ниски температури миналата зима. Не ми се е налагало да подгрявам повече от веднъж, винаги е палила от първото завъртане.
Спомням си че при -18 хидравликата издаваше в началото едни странни звуци, но след минута се оправи, а пък лятото смнеих хидравличната течност и се надявам тая зима да не скимти.

_________________
Lancia Kappa 2.4 JTD 99`
http://s3.bg.bitefight.org/c.php?uid=124758


Върнете се в началото 
 Заглавие: Масло за двутактови двигатели като добавка!
 Мнение Публикувано на: 28 Дек 2008, 19:48 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 01 Апр 2008, 15:56
Мнения: 351
Местоположение: Разград
Колеги, регистрирах се в сайта за дизелисти, който обаче е малко скромничък. Призовавам всички да го подкрепим, защото мисля че си струва. Предлагам ви да прочетете темата за маслата ( и не само ) като добавка за дизел - само ще добавя, че в темата съм описал аз какво съм сипал - масло за двутактови двигатели - обърнете внимание на препоръките в официалните сервизи, и на факта, че в Германия масово сипват такива масла на CDI - тата на Мерцедес!

http://www.dieselbg.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=71

_________________
LYBRA SW 2,4 JTD 839A5.000 2000 Nero PaganiniИзображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Масло за двутактови двигатели като добавка!
 Мнение Публикувано на: 28 Дек 2008, 23:35 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2005, 19:28
Мнения: 2509
Местоположение: София
Kamensky написа:
Колеги, регистрирах се в сайта за дизелисти, който обаче е малко скромничък. Призовавам всички да го подкрепим, защото мисля че си струва. Предлагам ви да прочетете темата за маслата ( и не само ) като добавка за дизел - само ще добавя, че в темата съм описал аз какво съм сипал - масло за двутактови двигатели - обърнете внимание на препоръките в официалните сервизи, и на факта, че в Германия масово сипват такива масла на CDI - тата на Мерцедес!

http://www.dieselbg.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=71

Само не съветвай да се слага масло в нафтата, да не вземе да се излъже някой, уж да му е по-добре.

_________________
OM642 Изображение
1NZ−FXE Изображение;
Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда
Искаш нещо от мен? Няма проблем! - Искам само да знаеш, че върша нещата БЪРЗО, КАЧЕСТВЕНО и ЕВТИНО...но имаш право да си избереш само две от трите опции! Обади ми се когато си готов с избора си!


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 28 Дек 2008, 23:46 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките

Регистриран на: 11 Окт 2008, 13:40
Мнения: 907
Местоположение: София
Кара: мерцедес
защо да не се слага масло в нафтата???????????
Ще се получи много добър ефект.....Ще стане най-дългата кола в севета :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
мерцедес!!!


http://www.sofiawars.com/register/146367/


Върнете се в началото 
 Заглавие: Масло в нафтата
 Мнение Публикувано на: 29 Дек 2008, 14:03 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 19 Авг 2007, 14:57
Мнения: 677
Местоположение: Перник
Много ми е интересно защо германците слагат масло в нафтата,след като доколкото знам в Германия дизеловото гориво съдържа голям (мисля че около20%)процент биодизел.А биодизела е доста блажен.

_________________
Fiat REGATA 1.9 DS R.I.P.
Lancia LYBRA 1.8 SW LPG
Rover 25 1.4 Woman CAR


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Масло в нафтата
 Мнение Публикувано на: 29 Дек 2008, 14:43 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 01 Апр 2008, 15:56
Мнения: 351
Местоположение: Разград
ivailohristov написа:
Много ми е интересно защо германците слагат масло в нафтата,след като доколкото знам в Германия дизеловото гориво съдържа голям (мисля че около20%)процент биодизел.А биодизела е доста блажен.


Много точно казано - биодизела е по - блажен, защото има висок % мастни киселини, които са единствения проблем на биодизела - тези мастни киселини хем замръзват като парафинитие, хем са много корозионно агресивни - все пак са си киселини, пък макар и мастни. Не знам колко % био има в дизела в Германия, но май се говореше за 5 % мин. моето беше директива на ЕС - та, а и е сигурно, че ще се увеличава за да реши проблема на фермерите - за тях ще се " отвори " пазар и ако цялата територия на наптимер Франция се засее със слънчоглед, това точно покривало нуждите на ЕС от дизелово гориво :!:
Както и да е, и аз не мога да си отговоря на въпроса защо точно CDI тата на Мерцедес са колите, на които се добавя 2 Т масло - не се споменава за никоя друга марка. Факт е обаче, че CDI и JTD са напълно идентични - все пак говорим за първия и втория мотор комън - рейл в света, разработен с активното участие на Bosch.
За 2 Т маслата е важно да се разбере, че приликата на тези масла с маслата за 4 - тактови мотори е каквато е между водата и водката, да речем :!: - те са " други животни ".
Те само се наричат " масла " - по предназначение те са си добавки за гориво за 2Т двигател.

Към момента не мога да уверя никого за положителен ефект от това, че сипах по 30-40 масло мл на 10 л дизел - просто още не съм тествал сериозно колата, но първите ми впечатления ( сякаш ) потвърждават казаното от колегите - колата се държи по - добре на градско: на първа тръгва малко по - чевръсто, и ма-а-а-лко по-рано излиза от турбо-дупката - т.е. наблюдавам подобрена еластичност на ниски обороти.
Засега шумът няма разлика ( знам как един дизел може по-тихо от това да " мърка" ), както и краткото изпушване при ускоряване докато моторът е току-що запален. Е, ако успее и саждите да " махне ", цена няма да има това масълце за мотоциклетчета :P В последното и аз се съмнявам ...

_________________
LYBRA SW 2,4 JTD 839A5.000 2000 Nero PaganiniИзображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: масло в нафтата
 Мнение Публикувано на: 29 Дек 2008, 18:42 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 19 Авг 2007, 14:57
Мнения: 677
Местоположение: Перник
Напълно съм съгласен с казаното по горе.Маслото (особено двутактовото)съдържа много миещи вещества ,за тях не се бях сетил в предишния пост.Ремонтирал съм двигател на вартбург и бях учуден от чистотата в горивната система и в самия двигател.

_________________
Fiat REGATA 1.9 DS R.I.P.
Lancia LYBRA 1.8 SW LPG
Rover 25 1.4 Woman CAR


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 02 Яну 2009, 21:36 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 03 Яну 2008, 13:39
Мнения: 94
Местоположение: Русе
И аз съм за използването на двутактово масло като добавка към дизеловото гориво. Освен , че почиства, то и смазва всички части в помпите и дюзите на дизеловите двигатели. При тази "суха" нафта това е много полезно. А и всъшност никой никого не кара насила. Въпрос на личен избор.

_________________
Lancia Lybra 1,9 JTD


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 03 Яну 2009, 21:01 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 01 Дек 2007, 00:54
Мнения: 950
Местоположение: Бургас
Кара: Камион
ся малко встрани от темата ама като стана въпрос за 2Т масло и дизел да кажа и аз
едно време като работих на Шел и един колега взе че обърка горивото на една 124-ка 250Д демек сипа бензин
и ко става тоз кат викна развали ми са мАторчето ко ша прайм-ми ко ша прайм първо точим колкото може след тва В-Пауър дизел догоре и едно 2Т масло в танка палим и чакаме
в началото като засмука бензин щото естествено неможахме да източим всичко пуши трещи пука ама като захапа маслото и се поуспокои работата на двг-то и ония миряса
че тъй от личен опит знам че помага а като добавка в самия дизел предполагам ще е много по-добре
аре поздрави и казвайте кви са ви наблюденията че и аз искам да си взимам дизел след време


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 2 от 2 [ 30 мнения ] Отиди на страница Предишна  1, 2




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Lybra


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов