Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Lybra




 Страница 1 от 1 [ 8 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Смяна съеденител на либра 1.9
 Мнение Публикувано на: 30 Сеп 2018, 21:53 
Offline
Аватар

Регистриран на: 30 Сеп 2018, 21:09
Мнения: 4
Местоположение: гр.Нови Искър
Кара: Lancia Lybra 1.9JTD
Колеги понеже скоро си взех либрок 1.9жтд 115 , си го взех с лош съеденител и имам въпрос към вас . Как да разбера маховика дали задължително да го сменям преди да съм свалил скоростите , тресене при потегляне няма , има леко тресене при качване на голям тротоар но той съеденителя си е за смяна отделя високо и педала ми е почти потънал до средата а луфт няма нито въздух в системата или течове от помпи , в тръгване на наклок си е тегаво понякога . Някой сменял ли е всичко комплект и каква цена излиза и мога ли да взема само съеденителя преди да почна ремонта или трябва да го сваля и по негов номер да търся ? Има обаче лек шум при задържане на съеденителя което евентуално мисля че е аксиалния . Другия ми въпрос е ако свала скоростите и маховика има лек луфт и сложа само съеденителя нов да е колко км гд изкарва нормално каране маховика че няколко пъти скорости не ми се свалят .. но и цената от около 1000 лв за комплект ми се вижда много за сега . hepl hepl


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Смяна съеденител на либра 1.9
 Мнение Публикувано на: 01 Окт 2018, 08:29 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Юли 2009, 18:42
Мнения: 2870
Местоположение: Благоевград
Кара: Срам ме е да кажа... някакъв немски варел...
Колега, зависи от намеренията ти - калко време ще караш либрока. Сваляне и качване на скорости е все по150 кинта. Затова като свалиш скоростите си провери маховика, но аз ти препоръчвам да го смениш, щото си представи, че сего го оставиш и след няколко хиляди вземе да сдава - пак едни пари за сваляне и качване. Към момента съединител и маховик могат да се намерят за 700-750 лева макс до 800. Това е и най-скъпото нещо което можеш да правиш по либрата. Сменяй, чипосвай и карай - поне 5 години няма да имаш ядове.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Смяна съеденител на либра 1.9
 Мнение Публикувано на: 01 Окт 2018, 13:52 
Offline
Аватар

Регистриран на: 30 Сеп 2018, 21:09
Мнения: 4
Местоположение: гр.Нови Искър
Кара: Lancia Lybra 1.9JTD
D. Stanev написа:
Колега, зависи от намеренията ти - калко време ще караш либрока. Сваляне и качване на скорости е все по150 кинта. Затова като свалиш скоростите си провери маховика, но аз ти препоръчвам да го смениш, щото си представи, че сего го оставиш и след няколко хиляди вземе да сдава - пак едни пари за сваляне и качване. Към момента съединител и маховик могат да се намерят за 700-750 лева макс до 800. Това е и най-скъпото нещо което можеш да правиш по либрата. Сменяй, чипосвай и карай - поне 5 години няма да имаш ядове.
585 маховик 250 съединител с отстъпка в Тех Ко , смяната е от мен но се надявам маховика да не е разбит , иначе на чипче оригинален съединител държи ли ? Пък и имам лек проблем мисля че с клапана за турбото колата е чист дизел докато не загрее малко , май трябва нда го свала да го чистя ако стане , карам по 10-13 х на година и не знам тоя маховик и да е малко разбит ако го оставя колко ли ще издържи ..:/


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Смяна съеденител на либра 1.9
 Мнение Публикувано на: 02 Окт 2018, 20:16 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 26 Апр 2014, 22:04
Мнения: 26
Кара: Lancia
fuelinjekcion1041 написа:
D. Stanev написа:
Колега, зависи от намеренията ти - калко време ще караш либрока. Сваляне и качване на скорости е все по150 кинта. Затова като свалиш скоростите си провери маховика, но аз ти препоръчвам да го смениш, щото си представи, че сего го оставиш и след няколко хиляди вземе да сдава - пак едни пари за сваляне и качване. Към момента съединител и маховик могат да се намерят за 700-750 лева макс до 800. Това е и най-скъпото нещо което можеш да правиш по либрата. Сменяй, чипосвай и карай - поне 5 години няма да имаш ядове.
585 маховик 250 съединител с отстъпка в Тех Ко , смяната е от мен но се надявам маховика да не е разбит , иначе на чипче оригинален съединител държи ли[b] ? Пък и имам лек проблем мисля че с клапана за турбото колата е чист дизел докато не загрее малко[/b] , май трябва нда го свала да го чистя ако стане , карам по 10-13 х на година и не знам тоя маховик и да е малко разбит ако го оставя колко ли ще издържи ..:/


Пробвай на студен мотор да откачиш буксата на дебитомера, относно вървенето.
Със чип(ремап) от 72 хил км и съединителя още си държи при мен. Говоря за стандартното валео.

_________________
Lancia Lybra, 1.9 JTD 115


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Смяна съеденител на либра 1.9
 Мнение Публикувано на: 04 Окт 2018, 22:28 
Offline
Аватар

Регистриран на: 30 Сеп 2018, 21:09
Мнения: 4
Местоположение: гр.Нови Искър
Кара: Lancia Lybra 1.9JTD
Добре въпреки че с еку скана гледах е ок количеството уж , но веднъж записа грешка пренадуване и тоя клапан ме съмнява да е ок , дебитомер на място дава 300 мг при искано 150 примерно а как пипна газта всичко се изравнява почти ..


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Смяна съеденител на либра 1.9
 Мнение Публикувано на: 08 Окт 2018, 13:30 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 13 Яну 2011, 02:31
Мнения: 469
Местоположение: Пловдив
Кара: Lancia Lybra 1.9 jtd 110 понита.
Ако ти дава пренадуване - пробвй да почистиш MAP сензора - намира се от задната страна на колекторите.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Смяна съеденител на либра 1.9
 Мнение Публикувано на: 19 Дек 2018, 11:04 
Offline

Регистриран на: 19 Дек 2018, 10:54
Мнения: 2
Кара: Lancia
Как е най-добре?


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Смяна съеденител на либра 1.9
 Мнение Публикувано на: 19 Дек 2018, 19:36 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 13 Яну 2011, 02:31
Мнения: 469
Местоположение: Пловдив
Кара: Lancia Lybra 1.9 jtd 110 понита.
С тънка клечица, примерно клечка за зъби.
Махаш нагара като гледаш да не закачиш едно метално, като пружинка, в средата.


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 8 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Lybra


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов