Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Lybra




 Страница 1 от 1 [ 7 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Проблем с уредите на таблото
 Мнение Публикувано на: 28 Апр 2018, 21:24 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 24 Апр 2018, 19:31
Мнения: 10
Кара: Lancia Lybra
Здравейте колеги нов съм във форума. Наскоро се сдобих с Либра 1.9 jtd 116 к.с.

Искам да попитам дали някой се е сблъсквал с тези проблеми:

- уреда за температурата на двигателя не отчита нищо /карах я 200 кмизвънградско,градско а тя си стои забила под 50 градуса. Според Вас какъв е проблема. Датчик на термостата или уреда на таблото..

- уреда за горивото на светнала лампа след 25 литра, лампата спира да свети а стрелката пак си е на същото място да не кажа и под нивото преди да заредя... Проблем - нивомера в резервоара или самия уред на таблото...

Подозирам и самото таблото.....

Моля за Помощ!!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем с уредите на таблото
 Мнение Публикувано на: 01 Май 2018, 19:01 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 13 Яну 2011, 02:31
Мнения: 469
Местоположение: Пловдив
Кара: Lancia Lybra 1.9 jtd 110 понита.
По-вероятно е стрелките да са набити в таблото и да не могат да се движат - проверява се сравнително лесно.

За температурата, първо я провери чрез компютър (ако имаш кабел за диагностика) или през скритото меню на климатроника - в това топло време, мисля че около 10-15мин каране са достатъчни за да вдигне 90 градуса.

След като се увериш, че колата загрява до 90 градуса - сваляш таблото, отваряш го и вадиш стрелката на датчика за температурата. След това го монтираш без предпазното стъкло. Загряваш колата до 90 градуса и слагаш стрелката обратно в позиция да показва 90 градуса.

За горивото е още по-лесно - пълниш до горе - вадиш стрелката и я слагаш да показва пълен резервоар.

След като наместиш стрелките, покарай няколко дена с отворено табло за да се увериш, че работят коректно.
Гледай да не даваш на контакт докато ти е изключено таблото, че набива много грешки.
Не набивай много навътре стрелките - гледай да могат да се движат свободно като включваш и изключваш от контакт.

Ако се окаже, че стрелките отново не работят - търси табло за проба от някой колега или направо от някоя морга.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем с уредите на таблото
 Мнение Публикувано на: 01 Май 2018, 19:20 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 24 Апр 2018, 19:31
Мнения: 10
Кара: Lancia Lybra
Благодаря ти колега!

От това се нуждаех... изчерпателен отговор... за който нямаше и да се сетя! Вероятно си си патил от това и за това го описваш толкова подробно.. А относно за кабела за диагностика трябва утре да пристигне, с вградени превключватели..
Свалил съм си и MULTIECUSCAN безплатната версия предполагам DEMO версия.. Ако ми хареса замислям и платената версия....

Имаш едно drunk от мене...


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем с уредите на таблото
 Мнение Публикувано на: 01 Май 2018, 22:50 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Сеп 2010, 13:22
Мнения: 1029
Местоположение: до плажа
Кара: Lancia Lybra 1.9 jtd 115 hp
Alfa romeo 147 1.9 jtdm 120hp
Само, че 90 градуса стрелката почва да показва от 79 до 102 градуса...

п.п. табло ако ти трябва - имам! Пиши на лични...

_________________
Alfa Romeo 147 1.9 jtdm 120hp 2006г.
Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115hp + 2003г.
Lancia Lybra SW 2.4 JTD, 134HP - Самолета! RIP - на части...


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем с уредите на таблото
 Мнение Публикувано на: 02 Май 2018, 22:04 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 24 Апр 2018, 19:31
Мнения: 10
Кара: Lancia Lybra
Здравейте пичове..

Днес си взех кабеляка за OBD-то....

Научих някой неща за моята италианка..

1 во не е на 170 260 км.. а на 262 237км...Преди някой да я пипне само 90 000км.

След направените интервенции и игра с еку-то повечето диоди по таблото, за температура не работят...вода в горивото... и т.н
интервенции по букси на таблото евентуално или еку-то или по бушонното табло в купето... имам си доста работа...

Относно датчика за температурата ми дава ВИСОКО НАПРЕЖЕНИЕ....

Натрупани грешкии само 2

егр - капут... то е ясно
....

е намерих си заминавка за почивните дни...

Едно се питам защо продаваш кола за джобни пари, а си направил огромни и тъпи интервенции по колата.... Заслужава ли си играчката...

Продай си я с святкащо коледно табло...не изключвай никакви букси... не бъркай в еку-то.. за да улесниш купувача..

Когато я купувах най малкото гледах километража...... само слушах с ушите си.....

Нищо де имам си мерак, няма да ми е първото предизвикателство и........

И мноогоооо внимавайте когато софтуера на лаптопа Ви е лицензиран и какво сваляте... САМО ДЕМОООО ВЕРСИИ ако искаш повече, си плащаш..


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем с уредите на таблото
 Мнение Публикувано на: 03 Май 2018, 08:52 
Offline
Site Admin
Site Admin
Аватар

Регистриран на: 26 Сеп 2004, 20:13
Мнения: 5736
Местоположение: София
Кара: Lybra SW 2.4 JTD Executive
не искам да съм лошия, но и твоята е с кахнато еку, т.е. не се знае на колко км е. Покарай малко и виж пак, но съм сигурен че ще видиш същите километри в еку-то. Милен ти е обяснил за стрелките, аз ще добавя че трябва да я следиш и да видиш дали докато загрява и дебелия маркуч към термостата стопля, ако да си и за термостат. ако докато стигне 85-90 по еку (не по стрелката, която при теб не е ясно дали работи) маркуча е студен и след това (като отвори) се стопля бързо, то термостата е ок. Ако не, вземи си БЕР, не Вернет!

_________________
Изображение
Lancia Lybra SW Executive, 2.4JTD, 150 hp, 841C000 '03 Изображение
Lancia Kappa Coupe, 2.0t 16v, 205 hp, 838A4000 '97
Lancia Kappa, 2.0, 145 hp, 838A1000 '95
Lancia Dedra, 1.6, 90 hp, 159B9000 '94
Lancia Dedra, 1.6, 90 hp, 835A1000 '91
Изображение
ИзображениеИзображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем с уредите на таблото
 Мнение Публикувано на: 03 Май 2018, 20:19 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 24 Апр 2018, 19:31
Мнения: 10
Кара: Lancia Lybra
ПФФФ.. Ще видя утре дали е ок термостата .. Поне двигателя си заграява си държи 90-96 градуса по еку..

Ако не е, ще зачака малко че трябва да и сменям ластиците /ангренаж ролки Континентал к-т,водна помпа SALERI/

Имаше грешки изчистих /2 - за ЕГР.P0404 и темп. датчик Р0115 - Latency too high /Волтаж 1.227/ колко е нормалния волтаж за тоя датчик..
Кофтито в случая е че неми свети check-а а има грешки, ползвам от мултискана пробите на таблото за температурата и не светва диода за висока температура.... Утре ще свалям таблото че нямам такъв накрайник....

Дано хакерчето което е бъркало в еку-то да не се е осрал много.......чеее..

Все пак Ви благодаря за помощта, и ценното инфо..тия италянкии са ми чужда материя...


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 7 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Lybra


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов