Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Lybra




 Страница 1 от 1 [ 1 мнение ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Проблем с Либра 1.8 бензин !
 Мнение Публикувано на: 14 Май 2017, 10:01 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 09 Сеп 2013, 22:22
Мнения: 24
Кара: Lancia
Здравейте колеги, нов съм във форума и не съм сигурен дали съм се насочил в правилния раздел, но имам следния проблем с моята либра 1.8 бензин. Проблема е от около месец-месец и половина и се изразява в това че на бензин (дори и на газ) когато подам газ рязко (т.е. натисна газта и я отпусна бързо) двигателя почти не реагира или ако реагира то е след около 1 секунда след като съм натиснал газта. Това се усеща както на газ така и на бензин и е особенно изявено ако навън е студено (примерно 1-5 градуса), дори и да загрее колата отново го има това "забавяне" между момента в който натисна газта и момента в който двигателя "реагира". Ясно мога да чуя оборотите на двигателя и се усеща огромно забавяне между момента на натискане на педала и форсирането на двигателя.

Допълнително в момента колата с голям зор и мъка и ВРЕМЕ стига 160-170 км/ч. Дори времето за развиване 0-100км/ч е ужасно повече от преди проблемите

Допълнително понеже имам възможност за справка, баща ми има същата либра която карам почти всекидневно също и там разликата е осезаема в педала и във времето на реакция на двигателя и във времето 0-100

Друг проблем който мисля за сега е разрешен е че - първоначално смених свещи и бобини като преди свещите положението беше трагично, колата постоянно придъръпваше, ако натисна газта повече пък забиваше нос до толкова че не можех даже да се изтегля от кръстовище, това се оправяше след като загрее - но не напълно. Но Имам подозрението че това и предния са 2 отделни проблема !

ПС: С едно изречение колата върви като "забита", "задушена" не с пълния си потенциал

ПС2: Забравих да добавя че при настискането на газта отначало двигателя започва "по-бавно да се форсира" и след определени обороти става все "по-рязко" това форсиране. Дори и да държа педала в една позиция започва с едно "бавно" форсиране след което се ускорява съпката с която се форсира


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 1 мнение ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Lybra


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 7 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов