Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Lybra




Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Накъде след Либра?
 Мнение Публикувано на: 09 Сеп 2016, 20:43 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 13 Дек 2008, 23:05
Мнения: 551
Местоположение: София кв. Бенковски
Кара: Lancia Lybra 1,9 jtd 105
Fiat Croma 1,9 mjet
Lancia Delta 3 2,0 mjet
Стояне, правилно са те насочили към другия форум, ако имаш конкретно питане с радост ще ти отговоря, но иначе много трябва да се пише. Двете коли си имат плюсове и минуси, но пък от друга страна, някой плюс за мен ще е минус за друг и обратното.
За удобство и ширина, аз не мога да говоря, защото с мойте габарити навсякъде си намирам място, но смея да твърдя, че пробег от примерно 1500 км не са уморителни и при двете. Либрата е по-качествено изработена, особено салона, но и тя пати, я от обелено копче, я счупено и т.н., на Кромата пък се изтъркват, но пък седалките, след фейса седят, като нови, вярно, че имат разлика от 10 години, но като пробег са с малка разлика. Въпреки, че Фиата е по-висок, усещането за стабилност е по-добро, особено на магистрала, скорост от 180 и малко+, е като 150 при Либра, но пък в града 1 и 2 идват късички, затова си карам Либрата за малък градски автомобил. Колкото до ръчните скорости, повечето проблеми за които съм чел идват след 150-200 хиляди, аз ги отворих на 230 хиляди и смених всички лагери и то с такива с които излиза от завода, тоест скъпи, но можеше да сменя само 3. Грубо сметнато, ако не сменяш маховик, а само съединител, лагер помпа и лагери на скоростите /без труд/, идва колкото смяна на маслото на автомат с хубаво масло и машина.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Накъде след Либра?
 Мнение Публикувано на: 09 Сеп 2016, 22:47 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 12 Ное 2015, 23:34
Мнения: 110
Местоположение: Пазарджик
Кара: Lancia lybra 1.9jtd 116hp [url=http://forum-lines.ru/][img]http://forum-lines.ru/rez/ab286350.gif[/img][/url]
Благодаря за изчерпателния отговор та мислта ми е че рано или късно трябва да се пренасочим към нещо по ново защото либрата колкото и прекрасна кола да е остарява и това е факт колкото и тъжно да звучи а алтрнатива няма в момента в гамата на ланча като изключим делта 3 но на мен ми е скъпичка и се нарушава баланса цена спрямо качество лукс екстри здравина и тн.защото делта 3 е уникална но си е цифра и бая ще трябва да почакам да стане достъпна за мойте плитки джопчета та алтернатива за сега виждам само в croma за тази цена просто няма по добра партия в момента за бивш собственик на либра който не е много пачкосан :D иначе вчера четох някаде из нета че croma си е бил плануван за модел на ланча но в крайна сметка решили да го пуснат в гамата на фиат та все повече си мисля че това май е гласено за ъбгрейд на либра.ПОЗДРАВИ :auto:

_________________
Lancia Lybra 1.9 jtd 116 hp (шосеен бегач) Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Накъде след Либра?
 Мнение Публикувано на: 10 Сеп 2016, 10:30 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 16 Юли 2008, 11:56
Мнения: 2632
Местоположение: Стара Загора
Кара: ше хубава Lybra Berlina 1.8 LX bifuel :)
Моят съвет е, да е колкото по-може нова като година и на възможно най-малък пробег, доколкото може да се установи.

Дето се вика да е с оригиналното си окачване и да е здраво де.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Накъде след Либра?
 Мнение Публикувано на: 10 Сеп 2016, 13:09 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 28 Апр 2005, 12:42
Мнения: 1386
Местоположение: София
Кара: Lancia
emzo написа:
Моят съвет е, да е колкото по-може нова като година и на възможно най-малък пробег, доколкото може да се установи.

Дето се вика да е с оригиналното си окачване и да е здраво де.


Абе то най-добре така, но не знам вече дали може да се намерят такива коли. Някак след 2002-3-4 май са започнали да карат повече, защото предишните ми коли си бяха на под 200 000 и с оригиналното окачване /Либрата още е с оригиналните си шарнири 99 год/, но оттук насетне каквото съм видял, все ми мяза на доста над тези км.

_________________
LYBRA 2,4JTD 135HP


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Накъде след Либра?
 Мнение Публикувано на: 10 Сеп 2016, 19:18 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 01 Окт 2008, 01:20
Мнения: 254
Местоположение: Пловдив
Кара: Lancia Lybra, Fiat Croma
Само преди няколко месеца и аз принудително си отговорих на този въпрос! След като един селтак ми помля яко Либрата, ми трябваха десетина дни, за да открия за себе си Кромата на Фиат - дотогава ни бях виждал, ни бях чувал за тоя автомобил. Грабнах първия, който ми хареса, и вече 4 месеца не съжалявам, май съм извадил късмет - нищо не е изтропало, отказало, а и изглежда като нова - без драскотина! Либрата навремето не беше така - сума ти неща подмених по нея, докато заприлича на нормален автомобил.
В сравнение с Либрата е по-просторна, особено с панорамния шибидах, седи се по-високо - усещането е като във ван, интериорът е по-пластмасов, но не тропа, возията е подобна, но не толкова мека - 200 км/час не са никакъв проблем.
Моята е със 150-коньовия дизел и 6 ръчни скорости, при които първа и втора са малко лагави - като при дизелов бус, и в града при потегляне е малко тегаво, докато й свикнеш, но от трета с малко обороти е несравнима с бензиновата ми Либра.
Та така - кола и жена са на късмет! :D

_________________
Fiat Croma 1.9 Multijet
Lancia Lybra 1,8 ГИ BRC, убита от серсем на пътя
Alfa Romeo 147 JTD 115кс+


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Накъде след Либра?
 Мнение Публикувано на: 10 Сеп 2016, 22:23 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 16 Юли 2008, 11:56
Мнения: 2632
Местоположение: Стара Загора
Кара: ше хубава Lybra Berlina 1.8 LX bifuel :)
Не знам, всеки си решава, но аз нямам нервите да се захвана с Крома.
Почвам 3та година(рекорд) с лагуната(най-здравата и безпроблемната от всичките ми коли) и вече взе да ми омръзва, обаче и летвата много се вдигна(екстри, возия, шумоизолация) и не знам, какво друго ще си взема. :?

п.с. аз знам к'во искам ама баща ми не е Рокфелер :mrgreen:


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Накъде след Либра?
 Мнение Публикувано на: 10 Сеп 2016, 23:08 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 12 Ное 2015, 23:34
Мнения: 110
Местоположение: Пазарджик
Кара: Lancia lybra 1.9jtd 116hp [url=http://forum-lines.ru/][img]http://forum-lines.ru/rez/ab286350.gif[/img][/url]
Аз да си призная не съм изкючил и варианта и с тезиса ама там е руска рулетка трудно се намира читав в днешно време а също така и избора на мотор е силно ограничен та то май само 2.4 е вариант щото 3.0 бензиновия е олеле малеле от към данък и разход ,за здравина незнам :|

_________________
Lancia Lybra 1.9 jtd 116 hp (шосеен бегач) Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Накъде след Либра?
 Мнение Публикувано на: 11 Сеп 2016, 14:35 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 28 Апр 2005, 12:42
Мнения: 1386
Местоположение: София
Кара: Lancia
Тезиса е само за ентусиасти, чарковете са трудни за намиране, самата тя си е морално остаряла, отделно като я взема и покарам 3-4-5 години и няма продаване. Иначе мотора е супер, стария 150 коня си е идеален.
И аз знам какво искам, но ми се свидят 15 бона за кола на 10 год...

_________________
LYBRA 2,4JTD 135HP


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Накъде след Либра?
 Мнение Публикувано на: 24 Окт 2016, 17:45 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 03 Юни 2005, 09:27
Мнения: 1066
Местоположение: София
Кара: Нек'вa Ланчa и Нек'ви Авдита!
Някой от вас случайно е да гледал на живо двете делти в Кърджали?
Ето ги обявите, всяка информация за тях е добре дошла, благодаря:
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=g66s3k
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=g66s3k

_________________
ex. Lancia Dedra 1.8 8V SW - 1995
Lancia Lybra 1.8 16V SW - 2002
Audi Q5 3.0 V6 TDI - 2015
Audi Q5 Sport 40 2.0 TDI - 2019


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Накъде след Либра?
 Мнение Публикувано на: 24 Окт 2016, 23:35 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 19 Авг 2007, 14:57
Мнения: 677
Местоположение: Перник
От известно време новия Фиат Типо ми е в главата.По специално този http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=23578

_________________
Fiat REGATA 1.9 DS R.I.P.
Lancia LYBRA 1.8 SW LPG
Rover 25 1.4 Woman CAR


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Накъде след Либра?
 Мнение Публикувано на: 25 Окт 2016, 10:29 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 18 Сеп 2008, 20:00
Мнения: 60
Местоположение: София
Кара: Lancia Lybra 2.4 jtd SW EXECUTIVE
revit_fan написа:
Някой от вас случайно е да гледал на живо двете делти в Кърджали?
Ето ги обявите, всяка информация за тях е добре дошла, благодаря:
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=g66s3k
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=g66s3k

Преди два месеца бях там и гледах бежавата по-новата година, тогава беше само тя. Тъй като целта ми беше по-скоро опознавателна не съм я палил или карал, огледах я отвън и вътре. Всичко изглеждаше наред, намя видими следи от пребоядисване (ако има е направено майсторски). Единствено като дребни забележки видях одраскване по боятата одзад вдясно между стопа и капачката на резервоара. Вътре в салона лъсковото покритие (имитацията на хром) на предна дясна врата се е надигнало и ще скоро ще падне, както и по двете копчета за управление на радио/нави има малки подутини, като балончета. Иначе общо взето сие като нова, хареса ми, но съм още далче от тази цена.

_________________
LANCIA LYBRA 2.4 jtd SW EXECUTIVE


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Накъде след Либра?
 Мнение Публикувано на: 25 Окт 2016, 11:04 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Юли 2009, 18:42
Мнения: 2870
Местоположение: Благоевград
Кара: Срам ме е да кажа... някакъв немски варел...
Сега аз да кажа нещо по повод Делта ІІІ... мина ми мерака... готина кола, много добре пипната откъм дизайн пътно поведение и пр., но не е като Либра... всъщност нищо не е и няма да е като Либра! С това се примирих... и сега карам Астра Н с 1.9 120 к.с. JTD... и чакам да видя кога ще се скапе прословутата скоростна кутия М32... Те това е. Кофти, много кофти!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Накъде след Либра?
 Мнение Публикувано на: 25 Окт 2016, 13:20 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Фев 2014, 19:19
Мнения: 393
Кара: ex-Lancia KAPPA 2.0 16V Turbo
бензин - изключителен автомобил!

Lancia KAPPA 2.4 jtd
BMW E38, 740 i
D. Stanev написа:
Сега аз да кажа нещо по повод Делта ІІІ... мина ми мерака... готина кола, много добре пипната откъм дизайн пътно поведение и пр., но не е като Либра... всъщност нищо не е и няма да е като Либра! С това се примирих... и сега карам Астра Н с 1.9 120 к.с. JTD... и чакам да видя кога ще се скапе прословутата скоростна кутия М32... Те това е. Кофти, много кофти!


Недей така. Просто си изкарал късата клечка. Делта 3 си е Делта 3, но винаги едно наум заради вихрови клапи и прочие. Тя е далеч по-сложно устроен автомобил от либрата /би-турбота и тем подобни/, нормално е да няма място за сравнение по отношение на поддръжката.
Иначе, съдейки по на брат ми либрата - този автомобил е почти идеален, ако си го запазил да не гние. Може би една от най-здравите италиански дизелови коли, които съм виждал. Може би капа jtd е малко по-здрава заради поцинкованите ламарини и липсата на гнилоч и след 22 години. :wink:

_________________
Заклет фен на ланча капа!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Накъде след Либра?
 Мнение Публикувано на: 25 Окт 2016, 13:43 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 03 Юни 2005, 09:27
Мнения: 1066
Местоположение: София
Кара: Нек'вa Ланчa и Нек'ви Авдита!
emjei написа:
revit_fan написа:
Някой от вас случайно е да гледал на живо двете делти в Кърджали?
Ето ги обявите, всяка информация за тях е добре дошла, благодаря:
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=g66s3k
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=g66s3k

Преди два месеца бях там и гледах бежавата по-новата година, тогава беше само тя. Тъй като целта ми беше по-скоро опознавателна не съм я палил или карал, огледах я отвън и вътре. Всичко изглеждаше наред, намя видими следи от пребоядисване (ако има е направено майсторски). Единствено като дребни забележки видях одраскване по боятата одзад вдясно между стопа и капачката на резервоара. Вътре в салона лъсковото покритие (имитацията на хром) на предна дясна врата се е надигнало и ще скоро ще падне, както и по двете копчета за управление на радио/нави има малки подутини, като балончета. Иначе общо взето сие като нова, хареса ми, но съм още далче от тази цена.

Благодаря ти много колега! cheers

_________________
ex. Lancia Dedra 1.8 8V SW - 1995
Lancia Lybra 1.8 16V SW - 2002
Audi Q5 3.0 V6 TDI - 2015
Audi Q5 Sport 40 2.0 TDI - 2019


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Накъде след Либра?
 Мнение Публикувано на: 26 Окт 2016, 10:39 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 16 Юли 2008, 11:56
Мнения: 2632
Местоположение: Стара Загора
Кара: ше хубава Lybra Berlina 1.8 LX bifuel :)
Дамяне, браво2 1,9 120 са с 5ск. кутия, може и да се напасне, като ритне някой ден камбаната твоята :lol:


Ей на майтап го каза и взе астра :mrgreen:


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Накъде след Либра?
 Мнение Публикувано на: 26 Окт 2016, 15:37 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 24 Юли 2006, 13:10
Мнения: 758
Местоположение: Русе
Кара: Киа
D. Stanev написа:
С това се примирих... и сега карам Астра Н с 1.9 120 к.с. JTD... и чакам да видя кога ще се скапе прословутата скоростна кутия М32... Те това е. Кофти, много кофти!


Нали не си мислиш че караш чисто Фиатски мотор? Ако е така да те приземя че не е 100% идентичен!
Кутията ако си на 300+ се притеснявай а иначе си свиркай и давай повечко газ.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Накъде след Либра?
 Мнение Публикувано на: 27 Окт 2016, 17:02 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 28 Апр 2005, 12:42
Мнения: 1386
Местоположение: София
Кара: Lancia
Капа 205 конски сили написа:
D. Stanev написа:
Сега аз да кажа нещо по повод Делта ІІІ... мина ми мерака... готина кола, много добре пипната откъм дизайн пътно поведение и пр., но не е като Либра... всъщност нищо не е и няма да е като Либра! С това се примирих... и сега карам Астра Н с 1.9 120 к.с. JTD... и чакам да видя кога ще се скапе прословутата скоростна кутия М32... Те това е. Кофти, много кофти!


Недей така. Просто си изкарал късата клечка. Делта 3 си е Делта 3, но винаги едно наум заради вихрови клапи и прочие. Тя е далеч по-сложно устроен автомобил от либрата /би-турбота и тем подобни/, нормално е да няма място за сравнение по отношение на поддръжката.
Иначе, съдейки по на брат ми либрата - този автомобил е почти идеален, ако си го запазил да не гние. Може би една от най-здравите италиански дизелови коли, които съм виждал. Може би капа jtd е малко по-здрава заради поцинкованите ламарини и липсата на гнилоч и след 22 години. :wink:


И аз така мисля за Либра. За цената си е просто идеална кола и на здравина, и на комфорт, и на шумоизолация, и на пътно поведение, за разход да не говорим. Но това гниене й разказва играта, пълно щастие няма.

_________________
LYBRA 2,4JTD 135HP


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Накъде след Либра?
 Мнение Публикувано на: 30 Окт 2016, 10:34 
Offline
Професионалист
Професионалист

Регистриран на: 28 Сеп 2004, 22:27
Мнения: 5333
Местоположение: София
Кара: Lancia
за 2.0 мотора най-важно е след колко време гасне лампата за маслото
и след покупка задължително сваляне на картера
мое мнение :D :D :D

иначе по темата ще се повторя, това което беше Либрата навремето сега е Фиат Крома


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Накъде след Либра?
 Мнение Публикувано на: 30 Окт 2016, 14:55 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 03 Ное 2010, 16:33
Мнения: 1285
Местоположение: Пловдив
Кара: Lybra Emblema 2.4
И аз колкото и да гледам ... нищо освен "Крома" не ми е дори близко до Либрата.

_________________
Lancia Lybra 5.20, V.I.S., Автоматик, Метанов инжекцион, 154кс
Lybra SW 1.9 JTD 110кс
Punto 1.9D 60кс
Lybra SW 2,4JTD 150кс... 2 броя


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Накъде след Либра?
 Мнение Публикувано на: 30 Окт 2016, 15:16 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Окт 2005, 13:36
Мнения: 2804
Местоположение: Русе - 0898 477 656
Кара: KAPPA 2.0 VIS - ZLA83800002053545 - 838А6000268799
http://carendar.com/public.php?offset=5 ... ic=0&name=
koceto_8 написа:
И аз колкото и да гледам ... нищо освен "Крома" не ми е дори близко до Либрата.


И аз така ... с Капата! cheers

_________________
Изображение
Изображение
ЕХ - DEDRA 2.0 i.e. - 835A5.000 - 120hp - BRC - "СТАНКА НЕВЕРОЯТНА"


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 15 от 20 [ 392 мнения ] Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 20  Следваща




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Lybra


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов