Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Lybra




Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Дрънчене при 1200обр
 Мнение Публикувано на: 14 Май 2013, 09:11 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 13 Май 2011, 18:41
Мнения: 317
Местоположение: София
Кара: Lancia Lybra 2.4 JTD 140 h.p. Executive 2001
При мен има такова подрънкване, при тръгване без много газ. Дрънкането при мен идва от една ламарина която е захваната за скоростната кутия, и в нея има тампон към който има скоба която да придържа генерацията, та този тампон ми е скъсан и е не откриваем, и си подрънква. Скоро мисля дори да я махна тази ламарина защото реално май няма смислена роля в цялата кола ...


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Дрънчене при 1200обр
 Мнение Публикувано на: 14 Май 2013, 09:45 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 27 Авг 2012, 16:04
Мнения: 45
Кара: Lancia Lybra 2.4jtd
Ами Благодаря за написаното, но при мен само на окло 1000-1200обр на загрял ДВГ все едно е ламарина и не мога да разбера дали и не мога да разбера дали остава дрънченето или си променя честотата, като че ли се слива със свистенето на турбото и шума на мотора. Аз ще проверя пак за изписаните неща, вкл и да махна пистовия ремък но през уикенда, че сега стана много студено и ветровито.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Дрънчене при 1200обр
 Мнение Публикувано на: 14 Май 2013, 09:46 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 27 Авг 2012, 16:04
Мнения: 45
Кара: Lancia Lybra 2.4jtd
Един колега от алфа форума ми беше написал, че има съмнения в демферната шайба. Но поне ще гледам да направя видео да го чуете какво е!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Дрънчене при 1200обр
 Мнение Публикувано на: 14 Май 2013, 10:08 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Юли 2009, 18:42
Мнения: 2870
Местоположение: Благоевград
Кара: Срам ме е да кажа... някакъв немски варел...
chochici написа:
Един колега от алфа форума ми беше написал, че има съмнения в демферната шайба. Но поне ще гледам да направя видео да го чуете какво е!

Колега, ако е от демферната шайба, ще трака - няма да дрънчи като на тенекия.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Дрънчене при 1200обр
 Мнение Публикувано на: 14 Май 2013, 23:47 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 14 Мар 2009, 17:57
Мнения: 62
Местоположение: Русе
Кара: Lancia libra 2.4jtd
Интересна тема :D както споменах и аз имам същият проблем . Преди два дена смених лагера на шаибата на компресора на климатика.Сега тракането е на празен ход по тихичко е но го има при подаване на газ изчезва.Голямо надничане и залягане беше нищо не открих :?

_________________
lancia libra 2.4jtd


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Дрънчене при 1200обр
 Мнение Публикувано на: 17 Май 2013, 17:53 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 27 Авг 2012, 16:04
Мнения: 45
Кара: Lancia Lybra 2.4jtd
Здравейте, днес заклещих газта с една кутика и почнах да залягам отгоре, отдолу и чух, че дрънченето идва от генерацията явно както един колега беще писал "като са махали катализатора са си оставили ръцете", но като го оправя през този или др уикенд, ще видя дали няма и други "дрън, дрън". Защото не се знае! Като четох темата в алфа форума за шума от маслената помпа(там пишат, че 136кс има паразитен вал, 140кс - няма, 150кс има) и си е гадно дрънчене. Аз не знам какъв шума на веригата на МП, но знам на майка ми корсата 1.0 12V, като е студена супер количка - но като загрее са ме питали "това дизел ли е 1000куб дизел" и аз викам не просто единия цилиндър работи на дизел а другите на бензин затова има такова тракане :D


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Дрънчене при 1200обр
 Мнение Публикувано на: 19 Май 2013, 17:26 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 14 Мар 2009, 17:57
Мнения: 62
Местоположение: Русе
Кара: Lancia libra 2.4jtd
Здравейте и моето потракване се установи от къде идва. Оказа се ,че акумулатора си заминава генератора се тормози при изгасени фарове тракането утихва.Другата причина е включат ли ми перките на радиатора и не спират вартят постояно сигурно дърпат много ток не им бях обръщал внимание издърпаха им буксата и тракането ичезна .Заряда е в нормите изключвам лагери на генератора преди година нов го купих. Сега проблема е друг защо перките не ми изключват :)

_________________
lancia libra 2.4jtd


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Дрънчене при 1200обр
 Мнение Публикувано на: 29 Май 2013, 11:25 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 27 Авг 2012, 16:04
Мнения: 45
Кара: Lancia Lybra 2.4jtd
Ами отговора е нови коли нови проблеми - смени си акумулатора и виж как е тогава. Защото един приятел ходил някъде и на връщане не запалила колата - акум. окъсила клетка и няма палене, само върти слабичко но не пали.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Дрънчене при 1200обр
 Мнение Публикувано на: 23 Авг 2016, 14:44 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005, 10:54
Мнения: 1795
Местоположение: София 06 Подуяне
Кара: Lancia Lybra 2.4 jtd
Въпроса е пак за дрънчене - нещо звъни на метал в метал - понякога на празен ход а съм го чувал и в движение при отворен прозорец.
Чува се от към шофьорската чистачка / акумулатора. Докато вдигна капака и изчезва.

Някой беше писал относително наскоро, че е имал подобен шум и го е оправил с със стягането на някаква планка/болт ...

Тогава го прочетох по диагонал и сега не мога да го намеря с търсачката.

_________________
Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

Изображение - Lybra
Изображение - Alfa 147


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Дрънчене при 1200обр
 Мнение Публикувано на: 23 Авг 2016, 18:32 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 13 Май 2011, 18:41
Мнения: 317
Местоположение: София
Кара: Lancia Lybra 2.4 JTD 140 h.p. Executive 2001
При мен имаше подобно дрънчене,при тръгване на ниски обороти. Долу за скоростите има една планка с някъв тампон на който има болт който е към скоба на генерацията, този тампон се къса и дрънка по генерацията.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Дрънчене при 1200обр
 Мнение Публикувано на: 25 Авг 2016, 21:12 
Offline
Site Admin
Site Admin
Аватар

Регистриран на: 26 Сеп 2004, 20:13
Мнения: 5736
Местоположение: София
Кара: Lybra SW 2.4 JTD Executive
ReDDoG написа:
При мен имаше подобно дрънчене,при тръгване на ниски обороти. Долу за скоростите има една планка с някъв тампон на който има болт който е към скоба на генерацията, този тампон се къса и дрънка по генерацията.

Е те този тампон търся аз, ако някой може да помогне да свирка. Извинявам се за оцапването на темата. drunk

_________________
Изображение
Lancia Lybra SW Executive, 2.4JTD, 150 hp, 841C000 '03 Изображение
Lancia Kappa Coupe, 2.0t 16v, 205 hp, 838A4000 '97
Lancia Kappa, 2.0, 145 hp, 838A1000 '95
Lancia Dedra, 1.6, 90 hp, 159B9000 '94
Lancia Dedra, 1.6, 90 hp, 835A1000 '91
Изображение
ИзображениеИзображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Дрънчене при 1200обр
 Мнение Публикувано на: 25 Авг 2016, 22:25 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 10 Яну 2010, 20:43
Мнения: 1319
Местоположение: София Слатина
Кара: Lancia Lybra 2.4 SW ex
Opel Corsa 1.3cdti multijet
Lancia Delta 1.6 jtdm
mariobg написа:
ReDDoG написа:
При мен имаше подобно дрънчене,при тръгване на ниски обороти. Долу за скоростите има една планка с някъв тампон на който има болт който е към скоба на генерацията, този тампон се къса и дрънка по генерацията.

Е те този тампон търся аз, ако някой може да помогне да свирка. Извинявам се за оцапването на темата. drunk

Прикачени файлове:
свали.jpg
свали.jpg [ 4.67 KiB | Прегледано 5797 пъти ]

нали ти казах че не е хич евтин
https://www.partacus.de/ersatzteile/det ... c15f1b1c3/

_________________
Lancia Delta 3 1.6mjet
Lancia Lybra executive 2.4jtd 140+ 2001
Opel Corsa D 1.3 cdti 55kw 2012
ЕХ:Fiat Tipo 1.6IE
ЕХ:Fiat Ritmo 105TC

http://images.spritmonitor.de/77 4079_3.png"


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Дрънчене при 1200обр
 Мнение Публикувано на: 26 Авг 2016, 09:25 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 13 Май 2011, 18:41
Мнения: 317
Местоположение: София
Кара: Lancia Lybra 2.4 JTD 140 h.p. Executive 2001
Е те този скромен тампон, дето струва торба пари, но при мен този шум вече го няма, не съм сигурен дали майстора при смяната на скоростите просто не го е сложил, или прост оне дрънчи вече :lol:


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Дрънчене при 1200обр
 Мнение Публикувано на: 26 Авг 2016, 09:55 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 28 Апр 2005, 12:42
Мнения: 1386
Местоположение: София
Кара: Lancia
Въпросния тампон при мен отдавна е липсващ. Взех си скоба и съм се приготвил за смяна, от един сайт си взех по размер подобен тампон, който стругар ще преправи. Тампони държи генерацията преди меката връзка и като го няма- заминава си меката връзка. Вие искате да го махате, аз пък специално го търсих да си го намеря и да го сложа, защото оригиналната ми мека връзка замина, сега е тръгнала и сменената вече мека връзка. Изкара дотук 30к км, но мен не ме устройва това. Не ви съветвам да го махате ако колата се кара повечко, ако ще я карате 10 км докато я продадете- няма грижи, но аз всяка година да сменям мека връзка- не съм навит.
По въпроса, намерих го в Унгария мисля преди време. Оригинална част, заедно с планката и струваше около 50 лв с доставката дотук. Ако някой се интересува, да ми пише да поровя за точната цена и откъде, но принципно не си струва, при положение, че може да си вземе човек един тампон и да го резне с ножовката, а при нужда стругар за 5 лв да му отнеме 1 мм ако трябва. Само трябва да се съобрази твърдостта му, за да не придава вибрации

_________________
LYBRA 2,4JTD 135HP


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Дрънчене при 1200обр
 Мнение Публикувано на: 26 Авг 2016, 21:06 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 31 Окт 2007, 20:27
Мнения: 650
Местоположение: София
Тампона беше първото нещо което разкарах, досега сменях тръби, гърне, избуших катализатора но за тия години откакто го няма меката връзка си е единственото здраво звено от цялата ауспухова система.

_________________
Lancia Lybra 2.0 SW R.I.P.
Lancia Lybra 2.4 SW същата, ама на нафта!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Дрънчене при 1200обр
 Мнение Публикувано на: 27 Авг 2016, 20:33 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 28 Апр 2005, 12:42
Мнения: 1386
Местоположение: София
Кара: Lancia
jorojoji написа:
Тампона беше първото нещо което разкарах, досега сменях тръби, гърне, избуших катализатора но за тия години откакто го няма меката връзка си е единственото здраво звено от цялата ауспухова система.


нямам против, но ти си бензин. При мен на канала я виждам, че супер много мърда от меката връзка като я хвана с ръка там, където би трябвало да държи скобата и без усилие спира да мърда. То и аз мога да кажа, че за тези години /5/ единственото сменено по ауспуховата система ми е меката връзка ама това не значи, че на други няма да им изгният гърнетата:)

_________________
LYBRA 2,4JTD 135HP


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Дрънчене при 1200обр
 Мнение Публикувано на: 22 Мар 2017, 12:43 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 12 Ное 2015, 23:34
Мнения: 110
Местоположение: Пазарджик
Кара: Lancia lybra 1.9jtd 116hp [url=http://forum-lines.ru/][img]http://forum-lines.ru/rez/ab286350.gif[/img][/url]
е реших го вече проблема със дрънченето беше меката връзка или както майстора се изказа стоманената оплетка , при мен външният плет беше здрав но вътрешните плетове се бяха разрошили и дрънчеше зверски особено сутрин студена срещу 45 лв проблема за сега се реши :auto:

_________________
Lancia Lybra 1.9 jtd 116 hp (шосеен бегач) Изображение


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 2 от 2 [ 37 мнения ] Отиди на страница Предишна  1, 2




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Lybra


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов