Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Lybra




Автор Съобщение
 Заглавие: Дрънчене при 1200обр
 Мнение Публикувано на: 10 Май 2013, 14:57 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 27 Авг 2012, 16:04
Мнения: 45
Кара: Lancia Lybra 2.4jtd
Здравейте, имам следния проблем - когато колата е загряла на 1200обр има едно дрънчене все едно дрънче ламарина и това го прави само при загрял мотор и само над 1200обр, на студен не! Ако някой знае нека да пише, Благодаря!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Дрънчене при 1200обр
 Мнение Публикувано на: 11 Май 2013, 22:06 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 14 Мар 2009, 17:57
Мнения: 62
Местоположение: Русе
Кара: Lancia libra 2.4jtd
И при мен се чува тва дрънчене на ламарина зимата го няма само лятото когато е топло. Мислех , че е от лагера на шаибата на комресора на климатроника имаше луфт.Днес смениха лагера но гадният звук остана и ме дразни много ranting

_________________
lancia libra 2.4jtd


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Дрънчене при 1200обр
 Мнение Публикувано на: 12 Май 2013, 10:05 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 13 Апр 2009, 21:30
Мнения: 434
Местоположение: Козлодуй
Кара: Ланчия Либра 1,9 jtd 110 к.с.
Локализирайте горе долу мястото на звука!Много неща могат да "дрънчат " така -например питата в катализатора!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Дрънчене при 1200обр
 Мнение Публикувано на: 12 Май 2013, 12:41 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Юли 2009, 18:42
Мнения: 2870
Местоположение: Благоевград
Кара: Срам ме е да кажа... някакъв немски варел...
Ще почерпите ли ако ви кажа какво дрънчи? img189


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Дрънчене при 1200обр
 Мнение Публикувано на: 12 Май 2013, 14:51 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 27 Авг 2012, 16:04
Мнения: 45
Кара: Lancia Lybra 2.4jtd
Ами кажи как да те почерпя и да ще го направя(само не казвай, че е някой лагер в ДВГ goodnight ) cheers


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Дрънчене при 1200обр
 Мнение Публикувано на: 12 Май 2013, 21:32 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 14 Мар 2009, 17:57
Мнения: 62
Местоположение: Русе
Кара: Lancia libra 2.4jtd
И аз ша черпя cheers . Изключвам катализатора махнат е.

_________________
lancia libra 2.4jtd


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Дрънчене при 1200обр
 Мнение Публикувано на: 12 Май 2013, 22:12 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 02 Дек 2009, 09:47
Мнения: 751
Местоположение: Русе Lancia Lybra 1.9JTD SW 105 hp
Кара: 1.9 JTD SW 105 hp
И аз се включвам в черпенето.

_________________
Lancia Lybra 1.9 JTD SW 105 hp


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Дрънчене при 1200обр
 Мнение Публикувано на: 12 Май 2013, 22:41 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 14 Мар 2009, 17:57
Мнения: 62
Местоположение: Русе
Кара: Lancia libra 2.4jtd
punk punk punk

_________________
lancia libra 2.4jtd


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Дрънчене при 1200обр
 Мнение Публикувано на: 12 Май 2013, 22:45 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 13 Дек 2008, 23:05
Мнения: 551
Местоположение: София кв. Бенковски
Кара: Lancia Lybra 1,9 jtd 105
Fiat Croma 1,9 mjet
Lancia Delta 3 2,0 mjet
Леле Станев, прибраха ти шишенцето и сега на помощи разчиташ :lol:
Не им казвай, докато не станат поне шестима, да има и за компания cheers


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Дрънчене при 1200обр
 Мнение Публикувано на: 12 Май 2013, 23:11 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Юли 2009, 18:42
Мнения: 2870
Местоположение: Благоевград
Кара: Срам ме е да кажа... някакъв немски варел...
Да... рано е още за отговора... поне докато офертите за почерпка не придобият по-конкретен вид :lol:
...но нищо не ми пречи да пусна малък жокер - помислете какво се променя в работата на ДВГ-то при студен и топъл старт - отговорът е там!!!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Дрънчене при 1200обр
 Мнение Публикувано на: 13 Май 2013, 08:15 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 16 Юли 2008, 11:56
Мнения: 2632
Местоположение: Стара Загора
Кара: ше хубава Lybra Berlina 1.8 LX bifuel :)
Гледам повечето писали са с 2.4 и си мисля дали не е свързано с маслената помпа :roll:

И момци ... стари кучета Ланчисти, спам, спам, майтап ама @ chochici е на 5 поста във форума, дали ви схваща чувството за хумор ?


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Дрънчене при 1200обр
 Мнение Публикувано на: 13 Май 2013, 09:03 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 27 Авг 2012, 16:04
Мнения: 45
Кара: Lancia Lybra 2.4jtd
Ами аз отскоро си купих колата и не знам какво да очаквам; това което видях, че има разбито каре и това дето дрънче т.е. това означава, че в ДВГ като се разреди маслото и не може да успокои някои вибрации и се почва. Айде давай((Станев), разбрах че си имал много премеждия с либрата и се чудя дали не тряваше да си карам стария опел - дето най-скъпата част е 100лв.) , че ми замириса на дървени трупчета;


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Дрънчене при 1200обр
 Мнение Публикувано на: 13 Май 2013, 11:41 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2005, 19:28
Мнения: 2509
Местоположение: София
Нека този, който знае да каже сега, или да замълчи завинаги. img173

_________________
OM642 Изображение
1NZ−FXE Изображение;
Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда
Искаш нещо от мен? Няма проблем! - Искам само да знаеш, че върша нещата БЪРЗО, КАЧЕСТВЕНО и ЕВТИНО...но имаш право да си избереш само две от трите опции! Обади ми се когато си готов с избора си!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Дрънчене при 1200обр
 Мнение Публикувано на: 13 Май 2013, 12:01 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 14 Мар 2009, 17:57
Мнения: 62
Местоположение: Русе
Кара: Lancia libra 2.4jtd
Масло и на мен това ми се варти в главата .

_________________
lancia libra 2.4jtd


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Дрънчене при 1200обр
 Мнение Публикувано на: 13 Май 2013, 12:13 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 27 Авг 2012, 16:04
Мнения: 45
Кара: Lancia Lybra 2.4jtd
Аз мисля така: това го има и когато колата се спуска по стръмното, т.е. като не се подава газ, т.е. не е турбото, не е маховика защото той е натоварен по това време. Също може демпферната шайба но няма значение дали е натоварена или не(като е вкл. климатика е натоварена). Остава само нещо в ДВГ което изобщо не е добре! Или пък онази ламаринка на турбота дето е отдолу под него и е на 2 болчета, и може да дрънче, но пък само като загрее, май, май не е. Та така да преминем на черпането как, кога и какво!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Дрънчене при 1200обр
 Мнение Публикувано на: 13 Май 2013, 12:17 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 27 Авг 2012, 16:04
Мнения: 45
Кара: Lancia Lybra 2.4jtd
Не е маслото защото преди беше с Селения турбодизел, а сега с ВР и пак е едно и също. Само това е като загрее маслото му се променя вискозитета и там дето се разхлопало започва! ДРЪН, ДРЪН, ДРЪН!!!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Дрънчене при 1200обр
 Мнение Публикувано на: 13 Май 2013, 14:20 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Юли 2009, 18:42
Мнения: 2870
Местоположение: Благоевград
Кара: Срам ме е да кажа... някакъв немски варел...
Колеги, сега сериозно на въпроса. Такова дрънчене ме тормози дълго време и при двете либри, като беше идентично, но предизвикано от различни причини. При 2.4-ката на два пъти се налага да се боря и да търся от къде идва.
Първо да кажа, че дрънченето трябва да се идентифицира много точно и прецизно, понеже само така казано - нещо дрънчи откъм двигателния отсек не върши много работа (в тоя случай вярно трябва да съм гледарица за да кажа със сигурност какво е). Та сега за симптомите - първи вариант проявява се на ниска предавка на ниски обороти (около 1200-1300) при подаване на газ, като го прави само на студен двигател; втори вариант - дрънчи относително постоянно на празен ход, особено при освобождаване от скорост и при палене; трети вариант - дрънчи в широк диапазон от обороти, но при преминаване на различни "критични" нива се чува прорязващ звук като от вибрация на тенекия. Тук искам да споделя, че са възможни и други причини, поради което е важно да се уточни дали са правени някякви манипулации по колата преди появата на звука.
Та причините, по варианти:
І-ви вариант - дрънчи топлообменника на рециркулационната тръба (от изпускателния колектор към ЕГР-а) - прогнозата не е много добра - ако се скъса става страшно - ръмжене, черен пушек и неефективна турбина, но нищо фатално - отлепва се кривата тръбичка към топлообменника.
ІІ-ри вариант - при премахнат катализатор дрънченето идва от пластина на фланцовото съединение, когато е поставена неправилно или незатегната.
ІІІ-ти вариант (за който колегата се досетил) - алуминизираната ламарина покриваща изпускателния колектор, която ако е била сваляна, някой монтьор не е завил долния болт и при висящо положение като вибрира прави контакт с корпуса на турбината и колектора.
Това са ситуациите с дрънченето, съществиват и други паразитни шумове, но те не попадат в тази категория (на дрънченето), затова най-добре, колегите имащи оплаквания да са по-прецизни в описанието на проблема като звук и обстоятелства на проявление.
И накрая най-важното - не се шашкайте - нищо страшно не се случва с двигателя!!! Пък и основния ремонт също не е страшен - аз вече правих... а удоволстието да караш Либра няма нищо общо с неудоволствието да търкаляш Опел :mrgreen:


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Дрънчене при 1200обр
 Мнение Публикувано на: 13 Май 2013, 15:24 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 05 Окт 2010, 14:49
Мнения: 428
Местоположение: Кърджали
Кара: Lancia Delta 2
Колеги, ще се намеся в темата, въпреки, че нямам опит с дизелови коли. Наистина е трудно да се опише дрънчене. Преди няколко години имахме служебна Корса (бензинова), и по едно време се появи едно дрънчене (все едно от тънка ламарина), и то само при топъл двигател, при подаване на газ (особено по-рязко) и при забавяне/спускане без газ. Ама я търкаляхме така 1-2 години. Карахме я при няколко майстори - набедиха повдигачите. И понеже беше минала 100 хил. км. от един момент почнахме да я караме с полусинтетика (уж за по-добре). Ама тогава дрънченето даже като че ли се усили. След две смени на маслото, шефа един ден се похвали, че я оставил в сервиз, и на другия ден ни зарадваха със строшен повдигач (Корсата мисля беше с хидравлични повдигачи).
Мойта Делта, доколко знам е с пулове, но и при нея, като загрее, чувам много подобен звук, и при спускане без газ (по-тихо), и особено ако почна да ускорявам на по-висока предавка. И като го чуя - все се сещам за Корсата, и изтръпвам.

_________________
Изображение
Lancia Delta 2, 1995, 1.6, 75к.с.(55kW), Bosch Mono motronic MA1.7


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Дрънчене при 1200обр
 Мнение Публикувано на: 13 Май 2013, 15:49 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Юли 2009, 18:42
Мнения: 2870
Местоположение: Благоевград
Кара: Срам ме е да кажа... някакъв немски варел...
Ако проблемът е В двигателя, дрънчене вероятно няма да е най-точният термин, особено ако става въпрос за звук от клапани (което ме съмнява). При описанието на подобни проблеми най-подходящи са звукоподражателните, но предвид писмената форма на форума е трудно да се пресъздадат.
Преди време едно крррррт на празен ход ме побъркваше, но звука "биеше" на пластмаса и се оказа, че идва от кутията на въздушния филтър... Та и аз на принципа на добрия диагностик лекар (който добре пита - добре диагностицира) се опитвам да извлека максимум информация, понеже всички спомагателни конструктивни елементи, които са захванати за ДВГ могат да са източник на странни звуци при резонанс и вибрации.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Дрънчене при 1200обр
 Мнение Публикувано на: 13 Май 2013, 16:22 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 05 Окт 2010, 14:49
Мнения: 428
Местоположение: Кърджали
Кара: Lancia Delta 2
В горния пост пропуснах - при двете коли, за които говоря, честотата на подрънкване/вибриране съвпада с повишаване/намаляне на оборотите на двигателя. Та колегата да сподели при него дали е така.

_________________
Изображение
Lancia Delta 2, 1995, 1.6, 75к.с.(55kW), Bosch Mono motronic MA1.7


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 2 [ 37 мнения ] Отиди на страница 1, 2  Следваща




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Lybra


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Majestic-12 [Bot] и 3 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов