Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Lybra




Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Либра оглед
 Мнение Публикувано на: 05 Ное 2012, 15:08 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 21 Фев 2011, 15:07
Мнения: 187
Кара: Lancia Lybra 2.0 2002 година.
Къде се намира този дебитормер? Нещо като гледам по темите само за дизели пише повече и се обърквам. Чета, че се почиства и ми е интересно да го видя аз лично в какво състояние е. Уж се чистел с препарати, а цената на нов е доста неприятна.....

_________________
Lancia Lybra 2002 2.0l 150hp.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Либра оглед
 Мнение Публикувано на: 05 Ное 2012, 15:15 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Юли 2009, 18:42
Мнения: 2870
Местоположение: Благоевград
Кара: Срам ме е да кажа... някакъв немски варел...
Намира се там където и на дизела - над кутията на филтъра. Твоя последно работоше много добре и даже е почистван пролетта :mrgreen:


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Либра оглед
 Мнение Публикувано на: 05 Ное 2012, 15:32 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 21 Фев 2011, 15:07
Мнения: 187
Кара: Lancia Lybra 2.0 2002 година.
D. Stanev написа:
Намира се там където и на дизела - над кутията на филтъра. Твоя последно работоше много добре и даже е почистван пролетта :mrgreen:

Хахаха, мерси за информацията :). Мислех, че ще успея да мина тънко, но явно ще си оставя Хари да открие какво и е на ламята. Има някакъв сервиз точно до мен, Младост 3 срещу Кауфланд. Но не смея да оставя колата при някакви непроверени и вероятно не виждали Ланча през живота си.

_________________
Lancia Lybra 2002 2.0l 150hp.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Либра оглед
 Мнение Публикувано на: 05 Ное 2012, 15:56 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Юли 2009, 18:42
Мнения: 2870
Местоположение: Благоевград
Кара: Срам ме е да кажа... някакъв немски варел...
Pesho13 написа:
D. Stanev написа:
Намира се там където и на дизела - над кутията на филтъра. Твоя последно работоше много добре и даже е почистван пролетта :mrgreen:

Хахаха, мерси за информацията :). Мислех, че ще успея да мина тънко, но явно ще си оставя Хари да открие какво и е на ламята. Има някакъв сервиз точно до мен, Младост 3 срещу Кауфланд. Но не смея да оставя колата при някакви непроверени и вероятно не виждали Ланча през живота си.

Ако ще купуваш дебитомер - не им казвай че е за Ланча Либра - търси за Браво 2.0 20V - аз съм с такъв - работи перфектно.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Либра оглед
 Мнение Публикувано на: 06 Ное 2012, 22:03 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 16 Мар 2008, 19:30
Мнения: 1261
Местоположение: София
D. Stanev написа:
Ако ще купуваш дебитомер - не им казвай че е за Ланча Либра - търси за Браво 2.0 20V - аз съм с такъв - работи перфектно.


Е да де, ама ако иска да си вземе оригинала 019 на бош, ако ще да каже че е за запорожец пак ще си кихне около 230 кинта. Вече друг е въпроса ако се довери на друг производител. То има китайчета за по стотина левчета но такъв изхвърлих на петия ден тази пролет. Карам с оригинал.

_________________
Comfortronic


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Либра оглед
 Мнение Публикувано на: 11 Ное 2012, 22:03 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005, 10:54
Мнения: 1795
Местоположение: София 06 Подуяне
Кара: Lancia Lybra 2.4 jtd
Aми примерно баш скъпя който завършва на 309 и струваше примерно 300+ можеше да си купиш дебитомер от някаква си лада който ползва същият датчик.... само че струваше 157 кинта. Датчика е същия, само диаметъра на тръбата на дебитомера различен.
А датчика се сваля труднооооо ама много :)

В Алфа форума що тема има за дебитомерите и датчиците и кой датчик в какво се слага.

_________________
Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

Изображение - Lybra
Изображение - Alfa 147


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Либра оглед
 Мнение Публикувано на: 11 Ное 2012, 22:27 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 16 Юли 2008, 11:56
Мнения: 2632
Местоположение: Стара Загора
Кара: ше хубава Lybra Berlina 1.8 LX bifuel :)
Там обаче бяха написали грешна информация, че нададох вой да изтрият грешките , сега може и да е верен списъка :)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Либра оглед
 Мнение Публикувано на: 13 Ное 2012, 11:03 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 21 Фев 2011, 15:07
Мнения: 187
Кара: Lancia Lybra 2.0 2002 година.
Аз обаче продължавам да нямам време да закарам колата на сервиз в Дружба. В работата мамата си джаса и нямам възможност да закъснявам. Сега ще си ходя към Монтана да сменям гуми и там ще видим какво може да измислим, имам някакви познати уж гурота по електрониките. Последно като карах над 5000 оборота не иска да вдигне, преди това си работи доста добре. Явно ще се кара като дизел :D.

_________________
Lancia Lybra 2002 2.0l 150hp.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Либра оглед
 Мнение Публикувано на: 10 Дек 2012, 00:26 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 21 Фев 2011, 15:07
Мнения: 187
Кара: Lancia Lybra 2.0 2002 година.
Отново не можаха да подкарат диагностиката и в Монтана, някаква странна работа. Обаче свалихме и почистихме дебитомера и се почти оправиха нещата. Тази сутрин вървеше нормално за първи път от месеци, но не я натисках много заради времето. Точно след почистването правих пробни изрезвания и пак забиваше на 4-5000 оборота, но може и майстора да не е бил изсушил хубаво самият дебитомер. Сега в лошото време друго видях обаче, като пусна нагревателя на задното стъкло и радиото се скапва тотално, пръщи, губи сигнал, гадост. Същото е като пусна да духа на предното стъкло яко, с копчето до това за задното стъкло. Някой друг подобен проблем имал ли е?

_________________
Lancia Lybra 2002 2.0l 150hp.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Либра оглед
 Мнение Публикувано на: 10 Дек 2012, 00:50 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005, 10:54
Мнения: 1795
Местоположение: София 06 Подуяне
Кара: Lancia Lybra 2.4 jtd
На Алфата ми нагревателя на задното стъкло се използваше за антена на радиото. На либрите уж има отделни антени, но преди време беше дъвкана темата за антените и разликите, но не помня вече.

п.с Имам лаптоп/кабел/лицензиран софтуер и в работно време съм наличен за да я закачим. В бизнес парка в младост 4.
Не че разбирам много много хеле пък от бензинки, но поне може да погледнем за грешки.

_________________
Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

Изображение - Lybra
Изображение - Alfa 147


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Либра оглед
 Мнение Публикувано на: 10 Дек 2012, 01:15 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 21 Фев 2011, 15:07
Мнения: 187
Кара: Lancia Lybra 2.0 2002 година.
pr_00f написа:
На Алфата ми нагревателя на задното стъкло се използваше за антена на радиото. На либрите уж има отделни антени, но преди време беше дъвкана темата за антените и разликите, но не помня вече.

п.с Имам лаптоп/кабел/лицензиран софтуер и в работно време съм наличен за да я закачим. В бизнес парка в младост 4.
Не че разбирам много много хеле пък от бензинки, но поне може да погледнем за грешки.

Аз съм близо, в Младост 3. Но си идвам към 18:40 вкъщи, а с този сняг и тъмница не си е работа. През деня нямам как, иначе да съм я закарал при Дани отдавна.

_________________
Lancia Lybra 2002 2.0l 150hp.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Либра оглед
 Мнение Публикувано на: 28 Дек 2012, 02:10 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 21 Фев 2011, 15:07
Мнения: 187
Кара: Lancia Lybra 2.0 2002 година.
Изчистихме дебитомера и се пооправиха нещата. Сутрин не придърпва изобщо вече, но високите обороти се губят от време на време. Някой да има излишен работещ дебитомер да даде за проба?
Обаче друга дивотия излезе. Музиката в един хубав момент спира. Ако е на радио просто спира звука и до там, иначе според ICS-а всичко е наред. Ако съм на диск излиза съобщение "No Comm". След 5-10 минути се оправя от самосебе си. Беше ми го правило 1-2 пъти от както я имам колата, но последната седмица всеки ден по 2-3 пъти. Чейнджъра ми седи свободен в багажника, защото се оказа, че не е за Либра, май е от някаква Алфа. Съответно няма как да го монтирам и малко плава насам, натам.

_________________
Lancia Lybra 2002 2.0l 150hp.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Либра оглед
 Мнение Публикувано на: 28 Дек 2012, 17:03 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 01 Окт 2004, 13:38
Мнения: 3637
Местоположение: Варна
Да добавя инфо за една Либра която гледах днес, за протокола:
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=1ldqeq

За тази става дума. Отвън е почти без забележки, вътре също е доста запазена, като изключим надрасканото бежово покритие на долната половина от таблото (лепкавото). Копчето за задния капак е счупено.
Лошото: Дясно каре трака, при въртене на волана има зверско скърцане и пукане, даже волана задържа! Продавача твърди че е шарнир и че ще сменя носача за целта, аз не вярвам че може да е само от шарнир такова задържане на волана... Мотора не пуши но и не върви достатъчно. ФЕСа извади около 6-7 грешки!:) Проблем с датчика на коляновия вал или грешно зацепен ремък (сменян е). Подгревни свещи, ЕГР, ключе на педала на съединителя, главното реле... и май имаше още нещо не сериозно. А да, някаква неизвестна грешка без описание!:)
Километрите, ФЕСа ги чете като 78400, което не знам как точно се смята, на километража пише 136000!;)
Съединителя е много добре. Акумулатора е нов но е евтин. Теч на масло от капака на клапаните. Цената подлежи доста на коментар.
Ние се отказахме!:)

П.С. Забравих че беше заковала и някакъв невероятен разход от 13,5/100 за около 400км пробег, компа!:) А този каза че я кара, не седи в салона!

_________________
LANCIA - начин на мислене
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Либра оглед
 Мнение Публикувано на: 14 Мар 2013, 01:07 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 21 Фев 2011, 15:07
Мнения: 187
Кара: Lancia Lybra 2.0 2002 година.
Някой да може да направи диагностика в района на Младост 3 събота/неделя? През седмицата нямам никакво време да я закарам в някой читав сервиз като при Дани, а проблема на студен двигател пак се появи, явно ще да е дебитомера, след чистенето се беше закротил малко. Ще си платя каквото трябва, или бири, кой каквото му е на сърце :).
Иначе полираха ми предните фарове, направо друга кола стана, а как свети само :).

_________________
Lancia Lybra 2002 2.0l 150hp.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Либра оглед
 Мнение Публикувано на: 16 Мар 2013, 20:30 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 21 Фев 2011, 15:07
Мнения: 187
Кара: Lancia Lybra 2.0 2002 година.
Качихме колата на компютър и никакви грешки. Обаче като се дава газ се чувя сякак двигателят дърпа въздух отнякъде, диша гадината и майстора казва, че прекъсва. Това последното аз не го забелязах, но пък не съм и майстор по коли :). Понеделник я оставям да се свърши накрая тази глупост.

_________________
Lancia Lybra 2002 2.0l 150hp.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Либра оглед
 Мнение Публикувано на: 16 Мар 2013, 23:24 
Offline
Site Admin
Site Admin
Аватар

Регистриран на: 12 Яну 2007, 11:09
Мнения: 2560
Местоположение: София
Кара: Lancia Dedra SW Integrale 16VT
Piaggio mp3 250ie
S203 OM612
Колега, не че нещо, ама колата ако не дърпа въздух няма как да работи мотора... :D

_________________
Non e una macchina, e un Integrale.
Изображение
Имало едно време Dedra TDS SW, Y10 GT, Kappa SW 16VT, Delta GT.i.e, Lybra SW Comfortronic, Musa 1,4 DFN


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Либра оглед
 Мнение Публикувано на: 17 Мар 2013, 04:03 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 21 Фев 2011, 15:07
Мнения: 187
Кара: Lancia Lybra 2.0 2002 година.
subarkata написа:
Колега, не че нещо, ама колата ако не дърпа въздух няма как да работи мотора... :D

От де да знам, има си майстори те ще си кажат. На втори вече му прави впечатление точно това, но преди това не успяха да прочетата компютъра за грешки. Явно не е нормалното "дишане" на двигателя :). Аз от компютри и щанги разбирам, колите в движение се уча :). Чува се някъде от към блока на двигателя, не от към филтрите. Майстора уж е свестен, няколко приятеля си карат колите при него и са адски доволни. Да не говорим, че е готов да ме чака след работа да му я закарам.

_________________
Lancia Lybra 2002 2.0l 150hp.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Либра оглед
 Мнение Публикувано на: 22 Мар 2013, 23:01 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 21 Фев 2011, 15:07
Мнения: 187
Кара: Lancia Lybra 2.0 2002 година.
Дебитомер и една бобина на цилиндър сменени. Раздни други дребни неща като обезвъздушаване на съединител, оглед и прочие. 420лв обща сметка с труда, поне според майстора няма нищо друго за правене за момента. Малко я карах колата, но тотално студена запали и изобщо не придърпваше. Двигателят работи много по-равномерно и като, че ли е по-пъргава. Утре малко ще я изкарам на околомръсното да видя как дърпа, защото скоро не ми се очертава ходене в провинцията.

_________________
Lancia Lybra 2002 2.0l 150hp.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Либра оглед
 Мнение Публикувано на: 06 Май 2013, 11:30 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 06 Юни 2012, 16:22
Мнения: 17
Местоположение: Смолян
Кара: Lancia Lybra 1.8 131 pH
Lancia Thesis 2.0 185 pH
Здравейте колеги искам да питам някой гледал ли е тази либра,и ако е така дайте мнение за нея Благодаря.
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=2vmcrt


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Либра оглед
 Мнение Публикувано на: 06 Май 2013, 16:51 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 28 Апр 2005, 12:42
Мнения: 1386
Местоположение: София
Кара: Lancia
На мен ми се струва обиколила половината свят, като гледам износването на скоростния лост най-вече. Вярно, че цената е примамлива, но с тези дизели в такъв филм може да се вкараш, че на цена да ти излезе двойна, а на нерви няма да говоря. А тази определено не е на малко км....

_________________
LYBRA 2,4JTD 135HP


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 6 от 7 [ 134 мнения ] Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Lybra


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов