Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Lybra




Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Съвет за акумулатор
 Мнение Публикувано на: 20 Фев 2012, 18:17 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките

Регистриран на: 13 Юли 2011, 17:47
Мнения: 900
Кара: Каква кола притежавате: Зелена!
Цитат:
Въобще не става дума за безкрайно голям акумулатор.

Защото нямаш безкрайно голяма кола, с безкрайно голямо место пода капака, иначе друга песен ще запееш.
wallbash wallbash wallbash

_________________
Не е ли изненадващо колко много неща, ако не ги кажеш веднага, след десет минути ти изглежда, че не си струва да бъдат казани.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Съвет за акумулатор
 Мнение Публикувано на: 21 Фев 2012, 03:04 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 01 Окт 2008, 01:20
Мнения: 254
Местоположение: Пловдив
Кара: Lancia Lybra, Fiat Croma
Леле мале, авторът на темата просто питаше дали може да смени наличния 74Ач акумулатор със 77Ач, къде се отнесохте в безкрайностите :roll: ?

Правилният и най-кратък отговор е - да, може!

Подозирам някаква Световна конспирация, щом химични и не физични закони могат да му попречат да извърши това светотатствено "побългаряване" wallbash

_________________
Fiat Croma 1.9 Multijet
Lancia Lybra 1,8 ГИ BRC, убита от серсем на пътя
Alfa Romeo 147 JTD 115кс+


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Съвет за акумулатор
 Мнение Публикувано на: 21 Фев 2012, 10:01 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 03 Ное 2005, 13:01
Мнения: 694
Местоположение: София
Кара: Alfa Romeo 166 2.0TS & BMW E39 Touring tds
Две мнения по въпроса няма. Но спорът тръгна от реплика, че можеш да сложиш едва ли неограничено голям акумулатор, стига да се събере в колата.

_________________
Alfa Romeo 166 2.0TS & BMW 525tds Touring


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Съвет за акумулатор
 Мнение Публикувано на: 21 Фев 2012, 11:27 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 05 Окт 2010, 14:49
Мнения: 428
Местоположение: Кърджали
Кара: Lancia Delta 2
koceto_8 написа:
....По мой спомен става дума за 70Ач да се замени със 100Ач. Според мен никаъв проблем няма! Освен габарити и цена.
Въобще не става дума за безкрайно голям акумулатор.
... Защо ни обясняват устройството на акумулатора, и то на ниво "Wikipedia" (дори и по-зле)?
Как да приема за меродавно, нещо написано от човек, който си казва че не му е ясно ... и е цитиран от друг човек, който също не му е ясно... Ама видиш ли ние да четем повечко.

simq написа:
...но да се твърди, че капацитета на АБ е без значение, спрямо генератора, не звучи в унисон с цитираното по-горе....

Случайно да говоря за безкрайно голям?
А по мой спомен 74 със 77. Но ти твърдиш, че за замяна между 70Ач и 100 Ач няма проблем.
И не ви обяснявам устройството на акумулатора. Копирал съм описание на принципа на работа, и то без да го променям. И няма как да е по-зле - щото е точно от там. Тъй като много отдавна съм си запилял учебниците, там формулировките са доста по-сбити, пък и времето за намиране е най-кратко.
Не те карам нищо да приемаш, колега. Цитирал съм човек, който казва, че не му е ясно, но въпреки това се е насочил правилно. И освен него, цитирам друг, по-достоверен източник - а именно Wikipedia. Ако го смяташ за ненадежден, приведи доказателства, и ако искаш - направи подписка за затваряне.
До тук не видях никакъв довод, с който да подкрепяш твърденията си, и колко си на ясно. Единствено квалификации колко другите, и в частност аз съм "компетентен" и "на ясно", но това си го знам и без твоята помощ.
Zarini написа:
Леле мале, авторът на темата просто питаше дали може да смени наличния 74Ач акумулатор със 77Ач, къде се отнесохте в безкрайностите :roll: ?
Правилният и най-кратък отговор е - да, може!...

При така поставения въпрос, къде в първото ми мнение твърдя обратното?

_________________
Изображение
Lancia Delta 2, 1995, 1.6, 75к.с.(55kW), Bosch Mono motronic MA1.7


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Съвет за акумулатор
 Мнение Публикувано на: 21 Фев 2012, 15:01 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 03 Ное 2010, 16:33
Мнения: 1285
Местоположение: Пловдив
Кара: Lybra Emblema 2.4
Дори wikipedia-та не е цитирана точно...
Поне като ще копи-пействаме да гледаме от къде черпим инфото, а ?

Какъв е тоя бисер?
"Условията за протичане на реакцията са: увеличаване на контактната повърхност на реагентите или на енергията им чрез нагряване."
За какъв точно акумулатор става дума? От къде е копирано това? Аз съм го копирал от твоя пост, но ти от къде го изкопа?

За мен поне знам две неща:
1. Също съм си запилял учебниците, но преди това съм ги чел :lol:
2. Като реша да троля, рядко ползвам интернет като помагало. Особено цитати от форуми и Уикипедиа. Просто има повече бисери от колкото истини.

Ако иамш познат, на който му се е прецакала колата или акумулатора, в следствие на това, че е сложил с по-голям, капацитет - моля сподели. Аз не познавам такъв човек. А някой друг има ли такъв познат?
Или кажи, но точно кое, как и защо би се повредило. Без общи приказки. Точно, точно, точно... Може и повече от едно.
Аз от своя страна или ще се съглася или ще го оборя img181

_________________
Lancia Lybra 5.20, V.I.S., Автоматик, Метанов инжекцион, 154кс
Lybra SW 1.9 JTD 110кс
Punto 1.9D 60кс
Lybra SW 2,4JTD 150кс... 2 броя


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Съвет за акумулатор
 Мнение Публикувано на: 21 Фев 2012, 15:45 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 05 Окт 2010, 14:49
Мнения: 428
Местоположение: Кърджали
Кара: Lancia Delta 2
koceto_8 написа:
Дори wikipedia-та не е цитирана точно...
Какъв е тоя бисер?
"Условията за протичане на реакцията са: увеличаване на контактната повърхност на реагентите или на енергията им чрез нагряване."
За какъв точно акумулатор става дума? От къде е копирано това? Аз съм го копирал от твоя пост, но ти от къде го изкопа?
...Или кажи, но точно кое, как и защо би се повредило. Без общи приказки. Точно, точно, точно...

Ако си обърнал внимание, част от текста е с наклонен щрифт, демек да го отлича.
Няма как да не е цитирана точно, при положение, че не цитирам, а копирам. И това е най-обща формулировка за химична реакция. Естествено, че в учебниците по химия са по-точни и конкретни, но както казах - отдавна заминаха на някъде, пък и както ти каза - явно съм пропуснал съм да ги прочета.
Ако беше обърнал повече внимание, се говори за електроди, съдържащи олово и оловен диоксид (т.н. активна маса), и какво се получава при процесите на зареждане и разреждане. И след като си такъв капацитет - и сам трябва да знаеш какво се получава в следствие на необратимите процеси или системното недозареждане, и как то влияе на експлоатационните характеристики и "живота" на акумулатора.
И от къде на къде искаш от мен, некомпетентния, точни точни точни приказки, при положение, че ти - компетентния, до сега не си написал и една.
П.П. каквото имах да казвам го казах (написах). Отново се извинявам, че участвах в осирането на темата. И за разлика от колегата, мисля, не съм използвал каквито и да е квалификации за когото и да е, именно за да запазим добрия тон. Наистина спора стана безмислен и досаден, за което също се извинявам на останалите колеги.

_________________
Изображение
Lancia Delta 2, 1995, 1.6, 75к.с.(55kW), Bosch Mono motronic MA1.7


Последна промяна simq на 21 Фев 2012, 16:16, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Съвет за акумулатор
 Мнение Публикувано на: 21 Фев 2012, 15:56 
Offline
Site Admin
Site Admin
Аватар

Регистриран на: 26 Сеп 2004, 20:13
Мнения: 5736
Местоположение: София
Кара: Lybra SW 2.4 JTD Executive
Колеги, определено излизате от рамките на добрия тон, тук не сме се събрали да си чешем пръстите. Ясно е че и 100 амперчасов да сложиш, няма да доведе до по-бързо износване на други части на колата. Не виждам защо трябва да се спори повече. Смятам това ми мнение да сложи край на ненужните нападки и т.н. Лек ден.

_________________
Изображение
Lancia Lybra SW Executive, 2.4JTD, 150 hp, 841C000 '03 Изображение
Lancia Kappa Coupe, 2.0t 16v, 205 hp, 838A4000 '97
Lancia Kappa, 2.0, 145 hp, 838A1000 '95
Lancia Dedra, 1.6, 90 hp, 159B9000 '94
Lancia Dedra, 1.6, 90 hp, 835A1000 '91
Изображение
ИзображениеИзображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Съвет за акумулатор
 Мнение Публикувано на: 21 Фев 2012, 16:18 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 13 Дек 2008, 23:05
Мнения: 551
Местоположение: София кв. Бенковски
Кара: Lancia Lybra 1,9 jtd 105
Fiat Croma 1,9 mjet
Lancia Delta 3 2,0 mjet
Тема за размисъл;

Каталожен номер:
11.201.801



Забележка:
11.201.801 Алтернатор за SCANIA - AAK1398 28V 55A
Всички знаем ,че на това му трябват 2 акум. поне по 150 ач. ,и вижте колко ампера ги зареждат!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Съвет за акумулатор
 Мнение Публикувано на: 21 Фев 2012, 20:25 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките

Регистриран на: 13 Юли 2011, 17:47
Мнения: 900
Кара: Каква кола притежавате: Зелена!
Цитат:
Смятам това ми мнение да сложи край на ненужните нападки и т.н. Лек ден.

Искаме катинар :)

_________________
Не е ли изненадващо колко много неща, ако не ги кажеш веднага, след десет минути ти изглежда, че не си струва да бъдат казани.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Съвет за акумулатор
 Мнение Публикувано на: 22 Фев 2012, 13:48 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 01 Окт 2008, 01:20
Мнения: 254
Местоположение: Пловдив
Кара: Lancia Lybra, Fiat Croma
mariobg написа:
Колеги, определено излизате от рамките на добрия тон, тук не сме се събрали да си чешем пръстите...


Що бе, батка - тук изцяло сме в рамките на добрия тон cheers , а и явно си чешем пръстите, щом на прост въпрос, предполагащ прост отговор, с общи усилия стигнахме до "n" на брой страници с цитати от уикипедия, химия, не физика, философия и куп още знайни и незнайни науки.

Факт е, че технически грамотни колеги пишат и доказват, че бялото е бяло и черното - черно, провокирани от "сериозни анализатори", твърдящи, че 60 амперово динамо като зарежда 55Ач акумулатор, щели да му останат само 5А, щото явно 60-55=5А, и други подобни shutup

Е, как да не се посмееш на подобни бисери и да не се намесиш, чешейки си пръстите - ми току виж някой повярвал и си изхвърлил и динамото, и акумулатора :lol:

_________________
Fiat Croma 1.9 Multijet
Lancia Lybra 1,8 ГИ BRC, убита от серсем на пътя
Alfa Romeo 147 JTD 115кс+


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Съвет за акумулатор
 Мнение Публикувано на: 22 Фев 2012, 15:26 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 05 Окт 2010, 14:49
Мнения: 428
Местоположение: Кърджали
Кара: Lancia Delta 2
Zarini написа:
...провокирани от "сериозни анализатори", твърдящи, че 60 амперово динамо като зарежда 55Ач акумулатор, щели да му останат само 5А, щото явно 60-55=5А, и други подобни...

Уважаеми Zarini, подобна сметка не съм правил. Мой пропуск е, че не съм изписал съответните точни единици. Мисълта ми беше, че капацитета на генератора (големината на генерирания от него ток) би трябвало да надвишава номиналния капацитет на АБ. Което, мисля, се потвърждава и тук:
http://eper.fiatforum.com/eper/navi?MOD ... &DRW_NUM=1
http://eper.fiatforum.com/eper/navi?COU ... GUI_LANG=3
http://eper.fiatforum.com/eper/navi?MOD ... &DRW_NUM=1
http://eper.fiatforum.com/eper/navi?MOD ... &DRW_NUM=2
И въпреки пропуска ти (не го казвам за да ти се подигравам), колегата BO не те нарече "сериозен анализатор", нали?
П.П.:Малко след като написах това, разбрах, че явно има изключения (във връзка с написаното от колегата k76) и не споря.

_________________
Изображение
Lancia Delta 2, 1995, 1.6, 75к.с.(55kW), Bosch Mono motronic MA1.7


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Съвет за акумулатор
 Мнение Публикувано на: 22 Фев 2012, 18:03 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 01 Окт 2008, 01:20
Мнения: 254
Местоположение: Пловдив
Кара: Lancia Lybra, Fiat Croma
simq написа:
... Мисълта ми беше, че капацитета на генератора (големината на генерирания от него ток) би трябвало да надвишава номиналния капацитет на АБ. Което, мисля, се потвърждава и тук:
http://eper.fiatforum.com/eper/navi?MOD ... &DRW_NUM=1
http://eper.fiatforum.com/eper/navi?COU ... GUI_LANG=3
http://eper.fiatforum.com/eper/navi?MOD ... &DRW_NUM=1
http://eper.fiatforum.com/eper/navi?MOD ... &DRW_NUM=2
...
П.П.:Малко след като написах това, разбрах, че явно има изключения (във връзка с написаното от колегата k76) и не споря.


Става ми все по-интересно защо смяташ, че има пряка връзка между двете величини :roll:
Със същия успех, например, аз мога да защитя тезата, че в едно превозно средство броят на колелата е винаги по-голям от броя на воланите - тезата е неоспорима, но логика - йок!

Та нещо подобно са и твоите твърдения, дори и "изключенията" не са такива, ами са си масова практика, пример: Ладичка с 50А динамо и 55Ач акумулатор, а понастоящем - мотокар или трактор с 50А динамо и 100Ач акумулатор, примери много.

_________________
Fiat Croma 1.9 Multijet
Lancia Lybra 1,8 ГИ BRC, убита от серсем на пътя
Alfa Romeo 147 JTD 115кс+


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Съвет за акумулатор
 Мнение Публикувано на: 22 Фев 2012, 19:19 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките

Регистриран на: 13 Юли 2011, 17:47
Мнения: 900
Кара: Каква кола притежавате: Зелена!
Цитат:
че в едно превозно средство броят на колелата е винаги по-голям от броя на воланите - тезата е неоспорима, но логика - йок

Ако самолета е във въздуха и колесниците са прибрани, а броим ползваните точно в този момент колела и ............. ГРЕДА.
Неоспоримо твърдение с 1000 параметъра 998 неуточнени. Безкраен брой вид и начин на броене на волани гуми и какво ли не.
И един 1000% по прост пример: ЛОДКА, ако искаш моторница с волан ако искаш с гребла КОЛЕЛА НЕМА.
Майтапя се Have Fun.
:auto: :auto: :auto: :auto:

_________________
Не е ли изненадващо колко много неща, ако не ги кажеш веднага, след десет минути ти изглежда, че не си струва да бъдат казани.


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 5 от 5 [ 93 мнения ] Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Lybra


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов