Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Lybra




Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Ремонт на ел.стъкла + снимки
 Мнение Публикувано на: 24 Сеп 2014, 20:53 
Offline
Site Admin
Site Admin
Аватар

Регистриран на: 12 Яну 2007, 11:09
Мнения: 2560
Местоположение: София
Кара: Lancia Dedra SW Integrale 16VT
Piaggio mp3 250ie
S203 OM612
Включи механизма на буксата и дърпайки жилата едно към друго пробвай да ги събереш докато с копчето движиш нагоре надолу. Поне при мен така се получава всеки път.

_________________
Non e una macchina, e un Integrale.
Изображение
Имало едно време Dedra TDS SW, Y10 GT, Kappa SW 16VT, Delta GT.i.e, Lybra SW Comfortronic, Musa 1,4 DFN


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Ремонт на ел.стъкла + снимки
 Мнение Публикувано на: 24 Сеп 2014, 22:54 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 04 Дек 2012, 16:25
Мнения: 144
Местоположение: София
Кара: Lancia Lybra SW 1.9 (105) JTD
Благодаря за насоките!

Отворих ролката и с изключение на странно надъвканите краища другото изглеждаше ОК.
Забелязах обаче, че жилото от едната страна може да излезе и от друг "изход", при което се размотава около 1/5 оборот, при което се получава икономия на дължина, достатъчна та нещата да влязат почти перфектно. Сега двете жила при мотора са горе-долу едно срещу друго, а не под ъгъл.

Монтирах въпросната изгъзица на вратата и ... може да се каже, че работи, но не съвсем ... не успява да вдигне стъклото без помощ и се чуват странни стържещи звуци. Тез проблеми обаче май си ги имаше и преди да се счупи държача?!

Утре, ако имам физически и психически сили - ще демонтирам пак да го мисля.

ПС: При монтажа на механизма на вратата, заа да вкарам стърчалката на държача в дупката на стъклото, напъвах и двете при най-долно положение за да се разминат... това ли е правилния начин или има чалъм някакъв?


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Ремонт на ел.стъкла + снимки
 Мнение Публикувано на: 25 Сеп 2014, 21:11 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 29 Юли 2010, 11:39
Мнения: 945
Местоположение: Габрово
Кара: Lancia lybra 1.9 jtd sw - 105 кс.
Insight написа:
Благодаря за насоките!

Отворих ролката и с изключение на странно надъвканите краища другото изглеждаше ОК.
Забелязах обаче, че жилото от едната страна може да излезе и от друг "изход", при което се размотава около 1/5 оборот, при което се получава икономия на дължина, достатъчна та нещата да влязат почти перфектно. Сега двете жила при мотора са горе-долу едно срещу друго, а не под ъгъл.

Монтирах въпросната изгъзица на вратата и ... може да се каже, че работи, но не съвсем ... не успява да вдигне стъклото без помощ и се чуват странни стържещи звуци. Тез проблеми обаче май си ги имаше и преди да се счупи държача?!

Утре, ако имам физически и психически сили - ще демонтирам пак да го мисля.

ПС: При монтажа на механизма на вратата, заа да вкарам стърчалката на държача в дупката на стъклото, напъвах и двете при най-долно положение за да се разминат... това ли е правилния начин или има чалъм някакъв?

Намажи ролките и водача с гресчица, и вътре в макарата дето се навива жилото сложи и всичко ще се оправи в карането! :lol: Сериозно!!!

_________________
http://trolza.snimka.bg/automobiles/lybra.530858
www.avtostil.info

Да караш разумно, това не значи бавно! Не е необходимо да пречиш на пътя и да създаваш изнервени шофьори!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Ремонт на ел.стъкла + снимки
 Мнение Публикувано на: 03 Окт 2014, 15:52 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 03 Ное 2010, 16:33
Мнения: 1285
Местоположение: Пловдив
Кара: Lybra Emblema 2.4
Сега пак сменях... като има 4 Либри е така... :lol: :mrgreen:

Ползвам стандартните зелени водачи, без преправяне. Като е широка лайсната (1999г.) режа нея, а не водача. Става за 10 минути със заглаждането и е еднократно drunk . Пилене на водач с кламер, пила, поялник и т.н. е много по-времеемко и не надеждно!

Винаги сменям сам и нямам нужда от 3,4,5 ръце!

Разглабям капака на ролката с навитото жило. Само капака, колкото да излезе, не разглабям всичко. 4 болта бяха по спомен
Измъквам я на вън и пренавивам внимателно жилото (плътно!!!). Приблизително равномерно от двете страни на ролката.
Монтирам си водача да е на средата на шината и прекарвам жилото през шината с ролчицата. (както си е в работещо състояние)
После връщам ролката с навитото жило в корпуса. Става с леко напъване, но от сам човек! Става в пъти по-лесно спрямо напъването на пружините, втори помощни и т.н.

Това че жилото е "късо" с 1-2-3 см се дължи на не плътно навито жило върху ролката.
Уплътняването е практически невъзможно с дърпане!
Както е споменал Съби (копчето и движение нагоре-надолу) се получава частично уплътняване което по някога е достатъчно.
При моя метод си става перфектно уплътняване на жилото и сглобяването е песен :)

При правилно сглобен механизъм, жилото си стои плътно навито на ролката и не е необходимо нищо, което да го държи да не "изпадне".
Притесненията за износените "ребра" на корпуса са напълно излишни! (колегата wrathchild_ да е спокоен cheers )

_________________
Lancia Lybra 5.20, V.I.S., Автоматик, Метанов инжекцион, 154кс
Lybra SW 1.9 JTD 110кс
Punto 1.9D 60кс
Lybra SW 2,4JTD 150кс... 2 броя


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Ремонт на ел.стъкла + снимки
 Мнение Публикувано на: 20 Окт 2014, 01:59 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 19 Авг 2007, 14:57
Мнения: 677
Местоположение: Перник
Аз си милех че либрата има най - тъпите ел.стъкла ,но докато ровех в кутията с водачи в един Пернишки магазин установих че и другите автопроизводители са решили че така може да си тормозят клиентите на стари автомобили от съответната марка. :mrgreen:
Така открих решението на проблема с намирането на водачи за старата широка релса на либрите до 2000 г.На пликчето с водача пишеше :Галакси / Шаран / Алахамбра / Фрилендър . Същия е и водача за Пежо 306 ,но е с по-тънко това което се мушка в стъклото. (Защо не ги снимах) Освен това е различно фиксирането на стъклото ,но всеки човек с техническа би измислил свое решение.На водача от галакси поставих фиксатора от счупения водач ,като му изпилих едно каналче отвътре.Успех на всички и пожелавам на никой да не му се чупи водача.

_________________
Fiat REGATA 1.9 DS R.I.P.
Lancia LYBRA 1.8 SW LPG
Rover 25 1.4 Woman CAR


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Ремонт на ел.стъкла + снимки
 Мнение Публикувано на: 30 Ное 2014, 21:41 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 25 Мар 2008, 21:07
Мнения: 16
Местоположение: Русе
Ако приложените снимки на механизма от първи пост са от предна врата,значи в модела се вграждат 3 вида механизми всеки с различна дължина на жилата,както и различен размер на пластмасата,на която се навиват жилата-поне на 2 та вида са различни ,за този от първият пост не мога да кажа,тъи като на такъв не съм попадал.

_________________
дедра комби 96г 1,8 16в,113к.с,182А2.000 Алфа 156 2,4 -99г.Lancia libra 1,9 2003.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Ремонт на ел.стъкла + снимки
 Мнение Публикувано на: 02 Авг 2015, 10:18 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 18 Яну 2013, 20:45
Мнения: 10
Кара: Lancia Lybra 2,4 JTD
Колеги, понеже съвсем от скоро сме такива :D , задното ляво стъкло ми падна, или водача е заминал, или жилото се е скъсало, това още не знам. Обръщам се към вас първо с един друг въпрос - защото ми е за първи път и не искам да направя някоя беля, може ли да ми обясните как , успешно, да сваля кората на задната лява врата?
Знам, че с този въпрос може да изглеждам като излязъл от някой резерват :D , но не искам да стане гаф, така че ще съм много благодарен, ако някой ми обясни последователно как да сваля кората най-бързо и лесно :)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Ремонт на ел.стъкла + снимки
 Мнение Публикувано на: 02 Авг 2015, 10:52 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 10 Яну 2010, 20:43
Мнения: 1319
Местоположение: София Слатина
Кара: Lancia Lybra 2.4 SW ex
Opel Corsa 1.3cdti multijet
Lancia Delta 1.6 jtdm
Нужни са ти малка права отверка,отверка звезда и шестограм 5(не съм сигурен за размера).Сваляш пласмасата около дръжката за отваряне тя е с винт от страни,вътре под нея има още един.С тънката отверка вадиш тапичката от дръжката и бутона за стъклото.Бутона се вади малко гадно,вкарваш внимателно отверката от задната му страна и го буташ на пред.При мен на лявата врата излиза трудно,а на дясната лесно.Зад тапичката и бутона има два дълги болта,за тях ти е шестограма.След това с отверка внимателно отделяш кората от вратата,като я вадиш и леко на горе.С гедоре10 вадиш целия механизъм,3 болта са на моторчето и 2 на релсата.Ако е само водача проблемен е лесно,ако е скъсано жилото по добре си търси друг механизъм.
П.с.Вчера си оправях заден десен.Оказа се счупен водач и блокирало моторче
Ако имаш проблеми,обади се и питаи

_________________
Lancia Delta 3 1.6mjet
Lancia Lybra executive 2.4jtd 140+ 2001
Opel Corsa D 1.3 cdti 55kw 2012
ЕХ:Fiat Tipo 1.6IE
ЕХ:Fiat Ritmo 105TC

http://images.spritmonitor.de/77 4079_3.png"


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Ремонт на ел.стъкла + снимки
 Мнение Публикувано на: 02 Авг 2015, 12:03 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 18 Яну 2013, 20:45
Мнения: 10
Кара: Lancia Lybra 2,4 JTD
Благодаря за отзивчивостта :wink: След това подробно обяснение едва ли ще имам проблеми :) Сега, следобяд, ще се занимавам с него, да видим какво ще излезе.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Ремонт на ел.стъкла + снимки
 Мнение Публикувано на: 06 Сеп 2015, 14:27 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 10 Яну 2010, 20:43
Мнения: 1319
Местоположение: София Слатина
Кара: Lancia Lybra 2.4 SW ex
Opel Corsa 1.3cdti multijet
Lancia Delta 1.6 jtdm
Вече и аз мога да се поФаля с работещи задни стъкла.Задна дясна врата не беше отваряна,водача се счупил и се заклинил най-горе.Задна лява беше забавната,водача счупен ,а жилата надъвкани.Колкото и да се мъчех да ги изправя,все вървяха едно върху друго.Метода на Коцето работи,гаика М3 и алуминиева тръбичка като за по-сигурна и капка калаи.Използвах жила от механизма на Голф3,перфектни са ,хем са дълги/сигурно са 2м./хем има и някакви ограничители и могат да се използват отделни парчета.За по сигурно ако е дълго въжето сложих и регулиращия болт от спирачка за колело,но се оказаха точни.
Тотал:водачи 2*7.5=15лв
гаики 3*0,03=0,09ст
кабелни обувки 3*0,10=0,30ст
П.С. Само не мога да ги подкарам стъклата през ключа :roll:

_________________
Lancia Delta 3 1.6mjet
Lancia Lybra executive 2.4jtd 140+ 2001
Opel Corsa D 1.3 cdti 55kw 2012
ЕХ:Fiat Tipo 1.6IE
ЕХ:Fiat Ritmo 105TC

http://images.spritmonitor.de/77 4079_3.png"


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Ремонт на ел.стъкла + снимки
 Мнение Публикувано на: 31 Дек 2015, 10:22 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 14 Яну 2009, 20:39
Мнения: 420
Местоположение: Русе Област
Здравейте колеги,днес при вдигане на предно ляво стъкло преди да достигне горно положение на 2см(затворено), се чу изщракване и нещо падна във вратата,стъклото се вдигна до горе без проблем,свалих го 2-3см и го вдигнах- работи си.
Предположения за счупената част която падна във вратата,водач или ролка,ще го отварям след празниците.

Приятно посрещане на новата година на всички!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Ремонт на ел.стъкла + снимки
 Мнение Публикувано на: 31 Дек 2015, 11:43 
Offline
Site Admin
Site Admin
Аватар

Регистриран на: 12 Яну 2007, 11:09
Мнения: 2560
Местоположение: София
Кара: Lancia Dedra SW Integrale 16VT
Piaggio mp3 250ie
S203 OM612
Щом стъклото се движи още най-вероятно се е отчупила частта от водача която го държи към релсата. Може и така да кара, но най-добре си вземи водач и го смени.

_________________
Non e una macchina, e un Integrale.
Изображение
Имало едно време Dedra TDS SW, Y10 GT, Kappa SW 16VT, Delta GT.i.e, Lybra SW Comfortronic, Musa 1,4 DFN


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Ремонт на ел.стъкла + снимки
 Мнение Публикувано на: 04 Яну 2016, 00:00 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005, 10:54
Мнения: 1795
Местоположение: София 06 Подуяне
Кара: Lancia Lybra 2.4 jtd
Здравейте банда и за много години.
Пускам мнението тук, понеже е доста сходна темата а с търсачката не намерих нищо.

По нова година бях по планините и при -10 шофьорската врата се отваряше с доста зор. И преди съм си мислел че се очертава проблем там защото се отваряше малко по трудно, но като бяхме говорили със Станев ми вика ок е. Под трудно отваряне разбирам че дружката трябва да се вдигне силно и докрай за да сработи механизмът. И сега в студа за да се отвори я хващах в задният край и напъвах с доста голяма сила, иначе нищо не се случваше.

Задните врати си бяха идеални а пасажерската се отваряше малко по трудно от обикновено.

Въпреки че съм разглобявал вратата не помня дали механизмът се виждаше през малкото дупки в ламарината.
Та питането е - как е свързана системата за отваряне- жила или щангички и какво може да се износи/разхлаби за да доведе до подобно поведение.
Или просто има нужда от почистване и смазване.

Ако някой е борил подобен проблем ще се радвам да сподели

_________________
Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

Изображение - Lybra
Изображение - Alfa 147


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Ремонт на ел.стъкла + снимки
 Мнение Публикувано на: 05 Яну 2016, 23:09 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 28 Апр 2005, 12:42
Мнения: 1386
Местоположение: София
Кара: Lancia
Най-вероятно само със смазване ще се оправи-няма нужда от сваляне и разглабяне, а и вероятно е капсулована. Пръсни малко спрей на отворена врата на палеца, който захваща чопа на купето. Огледай принципа на работа и ще ме разбереш.

_________________
LYBRA 2,4JTD 135HP


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Ремонт на ел.стъкла + снимки
 Мнение Публикувано на: 06 Яну 2016, 09:51 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 28 Сеп 2011, 10:43
Мнения: 1538
Местоположение: Ихтиман/София
Кара: Lancia Lybra 1.9 JTD SW 105 hp
pr_00f написа:
Здравейте банда и за много години.
Пускам мнението тук, понеже е доста сходна темата а с търсачката не намерих нищо.

По нова година бях по планините и при -10 шофьорската врата се отваряше с доста зор. И преди съм си мислел че се очертава проблем там защото се отваряше малко по трудно, но като бяхме говорили със Станев ми вика ок е. Под трудно отваряне разбирам че дружката трябва да се вдигне силно и докрай за да сработи механизмът. И сега в студа за да се отвори я хващах в задният край и напъвах с доста голяма сила, иначе нищо не се случваше.

Задните врати си бяха идеални а пасажерската се отваряше малко по трудно от обикновено.

Въпреки че съм разглобявал вратата не помня дали механизмът се виждаше през малкото дупки в ламарината.
Та питането е - как е свързана системата за отваряне- жила или щангички и какво може да се износи/разхлаби за да доведе до подобно поведение.
Или просто има нужда от почистване и смазване.

Ако някой е борил подобен проблем ще се радвам да сподели


Същия ефект го имах преди няколко дена в студа. Днес забелязах, че се е оправило. Нещо явно се случва вътре в бравата, но не съм се замислял.

_________________
Lancia Lybra 1.9 JTD SW LX - италианската S класа

Изображение

VW Golf VII 1.6TDI 110HP Lounge
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Ремонт на ел.стъкла + снимки
 Мнение Публикувано на: 06 Яну 2016, 11:53 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005, 10:54
Мнения: 1795
Местоположение: София 06 Подуяне
Кара: Lancia Lybra 2.4 jtd
Тъкмо и аз щах да го споделям - вчера след цял ден в подземния паркинг на +7 вратата се отваряше без никакви проблеми.

Явно нещо се свива от студа, или смазката на определени елементи се втвърдява и пречи на отварянето.

_________________
Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

Изображение - Lybra
Изображение - Alfa 147


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Ремонт на ел.стъкла + снимки
 Мнение Публикувано на: 06 Яну 2016, 13:10 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2005, 19:28
Мнения: 2509
Местоположение: София
Влага + студ = скреж/лед = проблеми

_________________
OM642 Изображение
1NZ−FXE Изображение;
Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда
Искаш нещо от мен? Няма проблем! - Искам само да знаеш, че върша нещата БЪРЗО, КАЧЕСТВЕНО и ЕВТИНО...но имаш право да си избереш само две от трите опции! Обади ми се когато си готов с избора си!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Ремонт на ел.стъкла + снимки
 Мнение Публикувано на: 18 Яну 2016, 17:43 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 13 Яну 2011, 02:31
Мнения: 469
Местоположение: Пловдив
Кара: Lancia Lybra 1.9 jtd 110 понита.
Механизмите са щангички с пластмасови свързващи елементи.
Вероятно влага + заледяване създава някъде съпротивление.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Ремонт на ел.стъкла + снимки
 Мнение Публикувано на: 12 Апр 2016, 07:42 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 14 Яну 2009, 20:39
Мнения: 420
Местоположение: Русе Област
Здравейте колеги,както писах по горе на предна лява врата водачът е за смяна. Намерих водач който ще ми пратят по куриер. Либрата ми е 2002г, доколкото разбрах има разлика във водачите до 2001г и след 2001г. В какво се състой разликата и как да ги различа?


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Ремонт на ел.стъкла + снимки
 Мнение Публикувано на: 12 Апр 2016, 11:43 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 10 Яну 2010, 20:43
Мнения: 1319
Местоположение: София Слатина
Кара: Lancia Lybra 2.4 SW ex
Opel Corsa 1.3cdti multijet
Lancia Delta 1.6 jtdm
Шината е по-широка,но рова св отнася само за първите години

_________________
Lancia Delta 3 1.6mjet
Lancia Lybra executive 2.4jtd 140+ 2001
Opel Corsa D 1.3 cdti 55kw 2012
ЕХ:Fiat Tipo 1.6IE
ЕХ:Fiat Ritmo 105TC

http://images.spritmonitor.de/77 4079_3.png"


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 5 от 6 [ 108 мнения ] Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Lybra


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов