Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Lybra




Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Климатроник
 Мнение Публикувано на: 19 Юни 2017, 19:22 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 10 Яну 2010, 20:43
Мнения: 1319
Местоположение: София Слатина
Кара: Lancia Lybra 2.4 SW ex
Opel Corsa 1.3cdti multijet
Lancia Delta 1.6 jtdm
dolls написа:
Намерих я. Дори бърках с пръст в нея. Но не протече нищо. Ще пробвам да я надуя до колкото може с сгъстен въздух. Благодаря на всички отзовали се.

Даи и някоя снимка да се знае къде е точно
bateray написа:
Здравейте, напоследък когато е пуснат климатика и се пуска доста почти постоянно втората степен на перката отпред. Преди сякъш не го правеше, това нормално ли е или да търся проблем? Иначе си духа студено, охладжа си няма проблем с това.

Не е чак толкова топло за да вдига налягане за втора скорост.Измии си радиаторите външно

_________________
Lancia Delta 3 1.6mjet
Lancia Lybra executive 2.4jtd 140+ 2001
Opel Corsa D 1.3 cdti 55kw 2012
ЕХ:Fiat Tipo 1.6IE
ЕХ:Fiat Ritmo 105TC

http://images.spritmonitor.de/77 4079_3.png"


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Климатроник
 Мнение Публикувано на: 19 Юни 2017, 19:25 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 31 Окт 2007, 20:27
Мнения: 650
Местоположение: София
bateray написа:
Здравейте, напоследък когато е пуснат климатика и се пуска доста почти постоянно втората степен на перката отпред. Преди сякъш не го правеше, това нормално ли е или да търся проблем? Иначе си духа студено, охладжа си няма проблем с това.

На старата Либра заедно с климатика тръгваше и перката, на тая не съм се загледал досега, но за мен си е нормално.

_________________
Lancia Lybra 2.0 SW R.I.P.
Lancia Lybra 2.4 SW същата, ама на нафта!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Климатроник
 Мнение Публикувано на: 19 Юни 2017, 20:18 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 10 Яну 2010, 20:43
Мнения: 1319
Местоположение: София Слатина
Кара: Lancia Lybra 2.4 SW ex
Opel Corsa 1.3cdti multijet
Lancia Delta 1.6 jtdm
viewtopic.php?f=37&t=37477&p=304435&hilit=налягане#p304435

_________________
Lancia Delta 3 1.6mjet
Lancia Lybra executive 2.4jtd 140+ 2001
Opel Corsa D 1.3 cdti 55kw 2012
ЕХ:Fiat Tipo 1.6IE
ЕХ:Fiat Ritmo 105TC

http://images.spritmonitor.de/77 4079_3.png"


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Климатроник
 Мнение Публикувано на: 22 Юни 2017, 16:14 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 04 Юни 2012, 23:26
Мнения: 21
Местоположение: София/Смолян
Кара: Lancia Lybra 1.8 '99 (газифицирана)
При мен се почви следния проблем: в неделя (преди 4 дни) правих профилактика на климатроника. След това беше студено и не съм го пускал, а от вчера изобщо не иска да се включва - не се чува характерното "щракване" от към мотора, като минава от ECON към климатроник и продължава да си духа топло, макар и ECON-a да не свети...


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Климатроник
 Мнение Публикувано на: 22 Юни 2017, 16:46 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 29 Юли 2010, 11:39
Мнения: 945
Местоположение: Габрово
Кара: Lancia lybra 1.9 jtd sw - 105 кс.
momchillout написа:
При мен се почви следния проблем: в неделя (преди 4 дни) правих профилактика на климатроника. След това беше студено и не съм го пускал, а от вчера изобщо не иска да се включва - не се чува характерното "щракване" от към мотора, като минава от ECON към климатроник и продължава да си духа топло, макар и ECON-a да не свети...

Какво му правихте като профилактика? Виж дали е закачен кабела на компресорната шайба.

_________________
http://trolza.snimka.bg/automobiles/lybra.530858
www.avtostil.info

Да караш разумно, това не значи бавно! Не е необходимо да пречиш на пътя и да създаваш изнервени шофьори!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Климатроник
 Мнение Публикувано на: 24 Юни 2017, 18:09 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 26 Апр 2014, 22:04
Мнения: 26
Кара: Lancia
Колеги, дайте насоки къде е дренажа на климатика. При мен не капе нищо и смърди на влага след като спра клима. Търсих половин час днес, но нищо.
Отделно след като пусна клима веднага тръгва втора степен на радиатора и не спира. Симптом за малко или много зареден фреон е това?

_________________
Lancia Lybra, 1.9 JTD 115


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Климатроник
 Мнение Публикувано на: 24 Юни 2017, 19:55 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 31 Окт 2007, 20:27
Мнения: 650
Местоположение: София
cokata_23 написа:
Колеги, дайте насоки къде е дренажа на климатика. При мен не капе нищо и смърди на влага след като спра клима. Търсих половин час днес, но нищо.
Отделно след като пусна клима веднага тръгва втора степен на радиатора и не спира. Симптом за малко или много зареден фреон е това?

dolls написа:
Да изтупам темата от прахта. Някой може ли да ме насочи къде излиза дренажната тръбичка на климатроника от доло? Явно моята се е запушила и в колата мирише на гадно като пусна климатика. Пък и отдоло не капи като работи климатика. Затова си мисля че е запушена.

Намира се почти по средта на колата - м/у задната част на магарето (прендия мост) и купето. Малко е трудна за намиране, особено ако липсва плоското маркучле.
П.С. Това по спомен от преди три години.
Oтносно перката съм писал по-горе, лично за мен е нормално да върти нон стоп, обслужвал съм климатика само веднъж и до последно си е работел перфектно.

_________________
Lancia Lybra 2.0 SW R.I.P.
Lancia Lybra 2.4 SW същата, ама на нафта!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Климатроник
 Мнение Публикувано на: 26 Юни 2017, 12:48 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 21 Яну 2006, 02:54
Мнения: 158
Местоположение: Костинброд
Да се възползвам да питам един въпрос - климатроника почна като колата е в покой да минава сам на 1ва степен ,а не е стигнал зададената темп за да намаля сам ,а като тръгна си почва да си работи нормално.
От какво може да е?
Намаляващ фреон?

_________________
Lybra 2.4jtd 06.2002 intensa


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Климатроник
 Мнение Публикувано на: 26 Юни 2017, 16:59 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 29 Юли 2010, 11:39
Мнения: 945
Местоположение: Габрово
Кара: Lancia lybra 1.9 jtd sw - 105 кс.
Прикачени файлове:
_20170626_165807.JPG
_20170626_165807.JPG [ 59.52 KiB | Прегледано 8312 пъти ]
Прикачени файлове:
DSC_2472.JPG
DSC_2472.JPG [ 119.59 KiB | Прегледано 8312 пъти ]
jorojoji написа:
cokata_23 написа:
Колеги, дайте насоки къде е дренажа на климатика. При мен не капе нищо и смърди на влага след като спра клима. Търсих половин час днес, но нищо.
Отделно след като пусна клима веднага тръгва втора степен на радиатора и не спира. Симптом за малко или много зареден фреон е това?

dolls написа:
Да изтупам темата от прахта. Някой може ли да ме насочи къде излиза дренажната тръбичка на климатроника от доло? Явно моята се е запушила и в колата мирише на гадно като пусна климатика. Пък и отдоло не капи като работи климатика. Затова си мисля че е запушена.

Намира се почти по средта на колата - м/у задната част на магарето (прендия мост) и купето. Малко е трудна за намиране, особено ако липсва плоското маркучле.
П.С. Това по спомен от преди три години.
Oтносно перката съм писал по-горе, лично за мен е нормално да върти нон стоп, обслужвал съм климатика само веднъж и до последно си е работел перфектно.

_________________
http://trolza.snimka.bg/automobiles/lybra.530858
www.avtostil.info

Да караш разумно, това не значи бавно! Не е необходимо да пречиш на пътя и да създаваш изнервени шофьори!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Климатроник
 Мнение Публикувано на: 27 Юни 2017, 15:43 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 04 Юни 2012, 23:26
Мнения: 21
Местоположение: София/Смолян
Кара: Lancia Lybra 1.8 '99 (газифицирана)
dolls написа:
momchillout написа:
При мен се почви следния проблем: в неделя (преди 4 дни) правих профилактика на климатроника. След това беше студено и не съм го пускал, а от вчера изобщо не иска да се включва - не се чува характерното "щракване" от към мотора, като минава от ECON към климатроник и продължава да си духа топло, макар и ECON-a да не свети...

Какво му правихте като профилактика? Виж дали е закачен кабела на компресорната шайба.

Профилактиката беше стандартна - вакуум, тест за течове и допълване на фреон. Иначе ходих в друг сервиз и се оказа, че климатикът не включва, защото няма грам фреон - при положение, че го бях напълнил до горе и след теста ми казаха, че няма течове. От там последва пълнене, добавяне на контраст и по него на другия ден го хванаха, че изпуска от една мека връзка. Резултатът в цифри: профилактика 70 лв; второ допълване и слагане на контраст още 50 лева; диагностика и ремонт 150 - под чертата общо 270 лева за да не карам със смъкнати джамове по паветата на Борис... зарекъл съм се копчето на ел. стъклото да не го пипна до октомври :lol:


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Климатроник
 Мнение Публикувано на: 27 Юни 2017, 18:34 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 10 Яну 2010, 20:43
Мнения: 1319
Местоположение: София Слатина
Кара: Lancia Lybra 2.4 SW ex
Opel Corsa 1.3cdti multijet
Lancia Delta 1.6 jtdm
На вакума е издържал,но налягането му е долшо в повече.По тази причина го пълня с 20-30гр. по-малко и задължително измиване на радиаторите

_________________
Lancia Delta 3 1.6mjet
Lancia Lybra executive 2.4jtd 140+ 2001
Opel Corsa D 1.3 cdti 55kw 2012
ЕХ:Fiat Tipo 1.6IE
ЕХ:Fiat Ritmo 105TC

http://images.spritmonitor.de/77 4079_3.png"


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Климатроник
 Мнение Публикувано на: 27 Юни 2017, 23:56 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 26 Апр 2014, 22:04
Мнения: 26
Кара: Lancia
Благодаря за снимките @dolls. Всичко е чисто там.
А гадината прокапа след като карах 50км и я оставих да работи на място....
За меризмата ще купя спрей, пък да видим.

_________________
Lancia Lybra, 1.9 JTD 115


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Климатроник
 Мнение Публикувано на: 01 Юли 2017, 17:55 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 29 Юли 2010, 11:39
Мнения: 945
Местоположение: Габрово
Кара: Lancia lybra 1.9 jtd sw - 105 кс.
Еврика, вече прави гьол. Оказа се че е малко фреона. Изтегляне, останал 400гр, вакум 10мин. Зареждане с 700 гр. и всичко стана.
Та щом не прави конденз фреона е малко. Колеги, някой може ли да каже къде се намира капилярката на нашите климатици и има ли там нещо като филтър. На колко време се подменя ако има. Скоро гледах в ютюб на някаква кола се развива една връзка на маркуч и това се намираше вътре в маркуча. Нещо като пласмасова решетка наподобяваше.Издърпаха го с едни клещи и го подмениха с ново. Търсих в нета подробна схема на нашите климатици но без успех. Та яко някой колега ме светне или качи схема ще съм му много благодарен.

_________________
http://trolza.snimka.bg/automobiles/lybra.530858
www.avtostil.info

Да караш разумно, това не значи бавно! Не е необходимо да пречиш на пътя и да създаваш изнервени шофьори!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Климатроник
 Мнение Публикувано на: 01 Юли 2017, 20:14 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 10 Яну 2010, 20:43
Мнения: 1319
Местоположение: София Слатина
Кара: Lancia Lybra 2.4 SW ex
Opel Corsa 1.3cdti multijet
Lancia Delta 1.6 jtdm
А има ли разлика в изстудяването?Първия път като я пълних имаше малко под 200гр в системата,миналата година добавиха 150гр и не мога да кажа че охлажда много.Сутринта му измих радиатора и на средните духалки духалки беше 11гр след 5мин.работа

_________________
Lancia Delta 3 1.6mjet
Lancia Lybra executive 2.4jtd 140+ 2001
Opel Corsa D 1.3 cdti 55kw 2012
ЕХ:Fiat Tipo 1.6IE
ЕХ:Fiat Ritmo 105TC

http://images.spritmonitor.de/77 4079_3.png"


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Климатроник
 Мнение Публикувано на: 02 Юли 2017, 17:52 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 29 Юли 2010, 11:39
Мнения: 945
Местоположение: Габрово
Кара: Lancia lybra 1.9 jtd sw - 105 кс.
viktorsterev написа:
А има ли разлика в изстудяването?Първия път като я пълних имаше малко под 200гр в системата,миналата година добавиха 150гр и не мога да кажа че охлажда много.Сутринта му измих радиатора и на средните духалки духалки беше 11гр след 5мин.работа

Сега при тези температури от 42 гр. като излезеш от колата и се осеща страшна разлика. Но вътре не може да стане 22 гр.

_________________
http://trolza.snimka.bg/automobiles/lybra.530858
www.avtostil.info

Да караш разумно, това не значи бавно! Не е необходимо да пречиш на пътя и да създаваш изнервени шофьори!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Климатроник
 Мнение Публикувано на: 03 Юли 2017, 18:47 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 07 Юни 2010, 10:56
Мнения: 102
Местоположение: Пловдив
Кара: Lancia LIbra 1.6
Здравейте колеги,след допълване на системата с фреон,колата на място охлажда доста по слабо.Но в движение си изтудява много добре.Даже ми се струва,че на място като работи колата компресора не тръгва,но пък перката се пуска,и като потегля почва да духа студено.Заредиха я с 700гр,колкото и дават.При вас така ли е,или имам някакъв проблем?


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Климатроник
 Мнение Публикувано на: 03 Юли 2017, 20:09 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 28 Апр 2005, 12:42
Мнения: 1386
Местоположение: София
Кара: Lancia
По принцип това е признак за неработеща перка- на място няма охлаждане на климатичния радиатор, налягането се повишава и компресора изключва. В движение се охлажда радиатора и налягането не превишава нормалното и компресора не се изключва.

_________________
LYBRA 2,4JTD 135HP


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Климатроник
 Мнение Публикувано на: 04 Юли 2017, 10:05 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 10 Дек 2015, 13:54
Мнения: 44
Кара: Alfa Romeo 159 2.4 Q4 2009
Да кажа един странен проблем. Климатика си духа много добре, обаче сега последните дни жегата (петък и събота) карам си нормално и като реша да изпреваря някой, свалям една предавка натискам газ и в тоя момент усещам как в колата влиза влага, тоест климатика е спрял... И това го прави на всяко изпреваране, направих си тест правеше го на всяко бързо минаване над 3000 оборота, ако бавно ги кача няма проблеми. Ходих при климатикаджия и всичко е наред, пълен е, налягането е ок, тоест няма проблем.... И от някъде се сетих че преди имах проблеми с дебитометъра колата не вървеше, изчистих го тогава и колата се оправи. Изключих го за тест и о чудо... Климатика спря да се изключва :D Колата не я усещам да върви по-различно сега без него, но пък климатика не спира, по борд май харчи 0.5л по-малко та съм доволен. След морето ще купувам нов дебитометър явно...

_________________
Alfa Romeo 159 2.4 Q4 2009
EX - Lancia Lybra 1.9 JTD 115hp 2002


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Климатроник
 Мнение Публикувано на: 04 Юли 2017, 11:44 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005, 10:54
Мнения: 1795
Местоположение: София 06 Подуяне
Кара: Lancia Lybra 2.4 jtd
На дебитомера е най-добре да направиш диагностика.

Относно изключването при изпреварване - да така е и е напълно логично.
Не знам точно кога го реже - по обороти, по % натиснат педал и как точно комбинира двата параметъра, но си е така.
При настъпване на педала над определен % еку-то смята, че имаш нужда от цялата мощност на двигателя и изключва климатика.
Също така, по този начин се предпазва двигателят от прегряване.

_________________
Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

Изображение - Lybra
Изображение - Alfa 147


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Климатроник
 Мнение Публикувано на: 04 Юли 2017, 12:16 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 10 Дек 2015, 13:54
Мнения: 44
Кара: Alfa Romeo 159 2.4 Q4 2009
Да то е нормално, но съм забравил да напиша всъщност самият проблем... Той изключва и не се включваше повече докато не изгася колата за 5-10 мин...

_________________
Alfa Romeo 159 2.4 Q4 2009
EX - Lancia Lybra 1.9 JTD 115hp 2002


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 7 от 8 [ 154 мнения ] Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Следваща




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Lybra


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов