Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Lybra




Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Предстои смяна на масло ПОМАГАЙТЕ!!!!
 Мнение Публикувано на: 05 Дек 2011, 22:01 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 17 Сеп 2011, 10:42
Мнения: 401
Кара: Lancia
Zarius написа:
...брат ми и той има браво наля селения отиде после на майстор че беше смачкал картер и вътре имаше 3 пръста отлагания и мизерий майстора каза че маслото е хубаво и е разградило отлаганията в двигателя и е съборило всичко долу.Абе не знам аз от моя опит съм доволен от селенията


Аз патих така с YACCO - беше хубаво и изми боклуците, но и задръсти повдигачи на опелчето.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Предстои смяна на масло ПОМАГАЙТЕ!!!!
 Мнение Публикувано на: 05 Дек 2011, 22:21 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 07 Юни 2009, 23:10
Мнения: 1229
Изтрито


Последна промяна chaveto на 13 Дек 2011, 07:33, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Предстои смяна на масло ПОМАГАЙТЕ!!!!
 Мнение Публикувано на: 05 Дек 2011, 23:49 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 17 Сеп 2011, 10:42
Мнения: 401
Кара: Lancia
chaveto написа:

Ако беше хубаво щеше да събори мизерията, но тя нямаше да се утаи на дъното а щеше да е в масленият филтър.
Няма как да се задръстят повдигачите ако филтъра е ОК и маслото се сменя редовно.



OK. Съгласен съм, но маслото докато смазва и промива също увлича боклуци със себе си. Освен това си беше италианец отвсякъде :(
Аз съм правил промивка с дизел на въпросния двигател - след Yacco-то и след 2 по 4 минути работа дизела го източих не по-малко черен от маслото. Маслото, понеже колата е основно градско чедо, го сменявах в диапазона 6-8000 км. Преди "супер якото" масло :D бях налял GM, което писах колко рано смених. Тази година за последно и както предупредих новия собственик само за през лятото, с цел допълнителна промивка използвах Mobil Delvac MX 15W-40 ( за тежко натоварени товарни дизелови агрегати, покриващо спецификациите за миене когато сярата в горивата беше далеч по-висока и съответно дизеловите горива се произвеждаха с доста по-тежки/калорични фракции ). Явно е хубаво защото почерня доста по-бързо от останалите масла които съм използвал и защото беше скъпо :)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Предстои смяна на масло ПОМАГАЙТЕ!!!!
 Мнение Публикувано на: 06 Дек 2011, 07:51 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 07 Юни 2009, 23:10
Мнения: 1229
Изтрито


Последна промяна chaveto на 13 Дек 2011, 07:33, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Предстои смяна на масло ПОМАГАЙТЕ!!!!
 Мнение Публикувано на: 06 Дек 2011, 10:14 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 21 Яну 2010, 17:18
Мнения: 1034
Местоположение: София
Пертров я раздуй за тази промивка с дизел как се прави и как си я правил ти?
Стана ми интересно, благодаря

_________________
Детето в мен продълажва да си играе с кибрит, но – странно – вече иска и пура, и Chivas...
http://forum.italauto-bg.net/index.php
FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
(\\\)[___////___](\\\)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Предстои смяна на масло ПОМАГАЙТЕ!!!!
 Мнение Публикувано на: 06 Дек 2011, 10:59 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 17 Сеп 2011, 10:42
Мнения: 401
Кара: Lancia
Като казвам скъпо имам предвид цената спрямо хубаво масло 10W-40 на същата марка.

Ами промивката с дизел не е нещо ново или сложно. По-горе писах, че по вискозитет 0W, а и 5W маслата не се различават от дизела докато са студени. Само за пример по памет - 5W е с вискозитет ~2.1, а дизела е по-нормала в диапазон 2.0 - 4.0, като се движи около 2,7.. При всички положения маслото не променя вискозитета си веднага, трябва му някоя и друга минута.Ако се направи промивка с дизел то : трябва да е кратка, и да е само на свободния ход, т.е. на ненатоварен двигател. Аз обаче я правих на загрял и мога да кажа, че двигателя утихна както с никое друго масло. Излиза по-черно от маслото. Отделно, че дизела мие най-добре от всичко и прониква най-добре от всичко, така че, обирайки цялото масло останало в двигателя дори му се подобряват смазочните свойства. Според мен трябва да се прави на загрял и вече намазан двигател - източва се маслото, без да се сменя филтъра, налива се дизела ( от бензинаджийницата ) в количество 1/2 или догоре на щеката и се оставя да работи двигателя 3-4 мин, после се гаси, изчаква се 10-15 мин и пак 3-4 мин. Следва смяна на дизела с масло + филтър и те това е. Правено е на ужасно много коли. Не следва да се очакват чудеса естествено ! В много случаи отпушва повдигачи, но и не винаги нацяло се справя с проблема. После се намира един двигател дето не е комън рейл и се излива дизела в резервоара му - върви супер :D

ПП Ако се използва Газьол за Извън Пътна Техника ( ГИПТ ) със сяра 0,1% ще е по-добре, тъй като сярата е добър смазващ агент. На новите горива с ниско съдържание на сяра се добавя смазваща присадка. Не знам обаче от къде да се сдобиете с него !


Последна промяна petroff на 20 Дек 2011, 01:29, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Предстои смяна на масло ПОМАГАЙТЕ!!!!
 Мнение Публикувано на: 06 Дек 2011, 12:44 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 13 Дек 2008, 23:05
Мнения: 551
Местоположение: София кв. Бенковски
Кара: Lancia Lybra 1,9 jtd 105
Fiat Croma 1,9 mjet
Lancia Delta 3 2,0 mjet
Ето малко прясно инфо ,днес точно на 10000 км. ,долях 500гр. Маслото е Селения турбо дизел 10W40 , километража по табло 228 000 ,при тези показатели ,аз съм доволен от Селенията.
п.п. Ако има значение ,един път на ден ,задължително на 4000-4500 оборота ,да не задържа сажди по изпускателната система.
15лв. литъра в метална кутия.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Предстои смяна на масло ПОМАГАЙТЕ!!!!
 Мнение Публикувано на: 06 Дек 2011, 13:02 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2007, 12:17
Мнения: 4278
Местоположение: Пазарджик,Враца
Кара: Lancia
k76 написа:
Ето малко прясно инфо ,днес точно на 10000 км. ,долях 500гр. Маслото е Селения турбо дизел 10W40 , километража по табло 228 000 ,при тези показатели ,аз съм доволен от Селенията.
п.п. Ако има значение ,един път на ден ,задължително на 4000-4500 оборота ,да не задържа сажди по изпускателната система.
15лв. литъра в метална кутия.


При тази цена 15лв клиент,нека колегата по-горе,който твърди че може да взима маслата с мин. 50% отстъпка да ми намери Селения Голд и ТД/на една цена са/ на по 7лв,а ако може и надолу-ще почнем всички колеги/обещавам/ и магазини да купуваме от него :lol:

_________________
Изображение
LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000 LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000 LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046
Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp Grande Punto 1.2 LPG
http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic.php?f=31&t=8463


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Предстои смяна на масло ПОМАГАЙТЕ!!!!
 Мнение Публикувано на: 06 Дек 2011, 13:05 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 07 Юни 2009, 23:10
Мнения: 1229
Изтрито


Последна промяна chaveto на 13 Дек 2011, 07:33, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Предстои смяна на масло ПОМАГАЙТЕ!!!!
 Мнение Публикувано на: 06 Дек 2011, 14:27 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 03 Юни 2005, 09:27
Мнения: 1066
Местоположение: София
Кара: Нек'вa Ланчa и Нек'ви Авдита!
chaveto написа:
Маслото горе където съм снимал е около 90лв 6-литра. Като разфасовката е туба от 5л +1л. Ако е в опаковка от по 1л цената ще е по висока. Това е с отстъпка от 45%.

Нещо те цакат с топла бира ми се струва :D
81.60 лв. е туба от 5 литра от твоето масло,
на сайта на вносителя към днешна дата - Цък
На теб ти го дават за 90 лв. с 45% отстъпка? :roll:

_________________
ex. Lancia Dedra 1.8 8V SW - 1995
Lancia Lybra 1.8 16V SW - 2002
Audi Q5 3.0 V6 TDI - 2015
Audi Q5 Sport 40 2.0 TDI - 2019


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Предстои смяна на масло ПОМАГАЙТЕ!!!!
 Мнение Публикувано на: 06 Дек 2011, 14:40 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 08 Сеп 2011, 17:05
Мнения: 71
Местоположение: Пловдив
Кара: Lancia LYBRA
колеги аз съм от пловдив,я ми кажете от къде да си взема селения с отстъпка,нямам познати а тя отстъпката е май само за сервизи и наши хора cheers

_________________
Lancia Lybra 1.8 vvt 99г.(131)ГИ


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Предстои смяна на масло ПОМАГАЙТЕ!!!!
 Мнение Публикувано на: 06 Дек 2011, 16:07 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2005, 19:28
Мнения: 2509
Местоположение: София
chaveto написа:
Маслото горе където съм снимал е около 90лв 6-литра. Като разфасовката е туба от 5л +1л. Ако е в опаковка от по 1л цената ще е по висока. Това е с отстъпка от 45%.
Хайде сега ми кажете една Селения пълна синтетика....... колко и е цената в магазина и с една хубава отстъпка.
ЕДИТ: Хубавата цена може да се каже от теб, но едва ли ще споделиш колко е хубавата цена.

Чаве, при това масло от снимката, което си показал, ако даваш за него за 6-те литра 90лв, то си бая прецакан.
Общо взето може да погледнеш алтернативно масло на Арал примерно, което предлагам, без никакви отстъпки, излиза по-евтино от това, което купуваш ти с мега отстъпките. А Арала си е пълна синтетика и съответно покрива последните сертификати, които нямат нищо общо с този Мегуин, който си цитирал.

_________________
OM642 Изображение
1NZ−FXE Изображение;
Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда
Искаш нещо от мен? Няма проблем! - Искам само да знаеш, че върша нещата БЪРЗО, КАЧЕСТВЕНО и ЕВТИНО...но имаш право да си избереш само две от трите опции! Обади ми се когато си готов с избора си!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Предстои смяна на масло ПОМАГАЙТЕ!!!!
 Мнение Публикувано на: 06 Дек 2011, 18:05 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 21 Яну 2010, 17:18
Мнения: 1034
Местоположение: София
Петров, питах защото и аз съм правил промики с дизел и ми стана интересно как я правиш ти.
Аз примерно точа маслото без да свалям филтъра и от източеното масло отливам около 1/3 и доливам дизел, наливам обратно и паля на тихи обороти за около 4- 5 мин.
точа го и отново отливам 1/3 и доливам с дизел и пак по същия начин. И вече след това сменям филтъра и маслото. И аз го правя на загрял ДВГ за да може да се източи маслото качествено. Правя го по този начин защото така са ме учили а и доста монтьори го правят по този начин. И аз съм си мислел за чист дизел за промивка но винаги са ми казвали че така има вероятност да измия лагерите.

За това питах стана ми интересно, а не с цел да се направя на компетентен или да се усъмня в метода ти. cheers

_________________
Детето в мен продълажва да си играе с кибрит, но – странно – вече иска и пура, и Chivas...
http://forum.italauto-bg.net/index.php
FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
(\\\)[___////___](\\\)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Предстои смяна на масло ПОМАГАЙТЕ!!!!
 Мнение Публикувано на: 06 Дек 2011, 19:03 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 17 Сеп 2011, 10:42
Мнения: 401
Кара: Lancia
И аз много се притеснявах в началото, но когато чух как работи двигателя се успокоих. Хубавите добавки за почистване, които се добавят към маслото са толкова агресивни и леки ( леснолетливи/нискокипящи ), че ми се струва дали не е по-добре с дизел. На Приста също има такова промивно масло и 5 л са ~ на цената на нужното количество дизел, та който го е страх да го прави с тяхното масло. Както писах по този начин са промивани много коли и досега е нямало проблеми.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Предстои смяна на масло ПОМАГАЙТЕ!!!!
 Мнение Публикувано на: 06 Дек 2011, 19:18 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 17 Сеп 2011, 10:42
Мнения: 401
Кара: Lancia
chaveto написа:
Маслото горе където съм снимал е около 90лв 6-литра. Като разфасовката е туба от 5л +1л. Ако е в опаковка от по 1л цената ще е по висока. Това е с отстъпка от 45%.


Вярно, че цената зависи от много неща, но 15 лв е супер подозрителна цена за качествена пълна синтетика 5W-40. Ще се обоснова - Тези числа дето гледаме ( 5W-40 ) са индекси на които съотвества вискозитет в някакъв диапазон. Колкото по-качествено е маслото, толкова първото число е в долната граница на диапазона си, а второто в горната. На пазара има много синтетики на евтини цени, но при тях вискозитета на долния индекс се доближава до този на по-горния клас ( в случая 10W ), a второто число е същото, но вискозитета на загрятото масло е в долната граница ( която съвпада с горната на 30 ). Освен това е важно и качествения състав на маслото - синтетика запазваща по-дълго време свойствата си е по-скъпа, а има и такава която след да речем 5-7000 км вече не отговаря на долния си вискозитетен индекс, защото свойствата са се променили вследствие експлоатацията. Не се правя на много знаещ - това всеки може да го научи с помоща на гугълския преводач и интернет. В страницта на Amsoil например, има много информация, тестове и други, но трябва да се търси.
А сега сложих на Спаска 5W-40 на Мобил и се прекарах защото нямаха 5 л разфасовка и си купих на по-дребни разфасовки и ми излезе соленкоо ranting Който не иска да чака ( щот няма време ranting ) се набутва. Така е то.

ПП Маслото което вземам уж не е от Турция и е за моя частен случай, та затова го споменавам, не че имам някаква изгода ( реклама ). В този дух Yacco -то също засега няма ментаци...май .


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Предстои смяна на масло ПОМАГАЙТЕ!!!!
 Мнение Публикувано на: 06 Дек 2011, 20:49 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 08 Сеп 2011, 17:05
Мнения: 71
Местоположение: Пловдив
Кара: Lancia LYBRA
има ли разлика между тези масла SELENIA 20K 10W40 и SELENIA 20K ALFA ROMEO 10W40 cheers

_________________
Lancia Lybra 1.8 vvt 99г.(131)ГИ


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Предстои смяна на масло ПОМАГАЙТЕ!!!!
 Мнение Публикувано на: 07 Дек 2011, 00:57 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2011, 18:43
Мнения: 107
Местоположение: Бургас
Кара: Lancia lybra 2.4JTD 136к.с.
chaveto написа:
petroff написа:
Zarius написа:
...брат ми и той има браво наля селения отиде после на майстор че беше смачкал картер и вътре имаше 3 пръста отлагания и мизерий майстора каза че маслото е хубаво и е разградило отлаганията в двигателя и е съборило всичко долу.Абе не знам аз от моя опит съм доволен от селенията


Аз патих така с YACCO - беше хубаво и изми боклуците, но и задръсти повдигачи на опелчето.

Ако беше хубаво щеше да събори мизерията, но тя нямаше да се утаи на дъното а щеше да е в масленият филтър.
Няма как да се задръстят повдигачите ако филтъра е ОК и маслото се сменя редовно.

П.С Почти 50к минах преди да отворя картера за да сменя маслената помпа, е искам да ви кажа, че вътре нямаше никакви отлагания. Маслото с което карам е Мегуин
Изображение

:lol: кофтиту е че не смени филтъра и аз не разбрах защо :lol:

_________________
Бившите ми Фият марея 1,9жтд;Форд фокус 2,0зетек;Кия Карнавал 2,9 CRDI;Alfa 166 2.0; Настоящата=>Ланчия либра 2,4ЖТД 136к.с.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Предстои смяна на масло ПОМАГАЙТЕ!!!!
 Мнение Публикувано на: 07 Дек 2011, 07:37 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 07 Юни 2009, 23:10
Мнения: 1229
Изтрито


Последна промяна chaveto на 13 Дек 2011, 07:33, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Предстои смяна на масло ПОМАГАЙТЕ!!!!
 Мнение Публикувано на: 08 Дек 2011, 07:35 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 07 Юни 2009, 23:10
Мнения: 1229
Изтрито


Последна промяна chaveto на 13 Дек 2011, 07:34, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Предстои смяна на масло ПОМАГАЙТЕ!!!!
 Мнение Публикувано на: 08 Дек 2011, 09:02 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 17 Сеп 2011, 10:42
Мнения: 401
Кара: Lancia
chaveto написа:
Маслото което съм снимал съм го взимал миналото лято, от тогава е и цената. В момента не знам колко е цената. Защото на 200м от нас е вносителя на IGOL. В момента карам с
Изображение цената беше около 55 или 51лв за 6л. Трябва да видя днес колко му беше цената, и без това ще пазарувам.
А колегата с филтрите не го разбрах.


Впечатления ?


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 7 от 13 [ 243 мнения ] Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Следваща




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Lybra


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов