Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Lybra




Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Предстои смяна на масло ПОМАГАЙТЕ!!!!
 Мнение Публикувано на: 26 Ное 2011, 13:03 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките

Регистриран на: 28 Юли 2009, 10:14
Мнения: 621
Местоположение: София
Кара: Lancia Lybra SW 2,4 jtd
Yacco си е добро масло, BMW-то също. Но все пак е добре да е висок клас масло. Нашите автомобили са съвременни не са от преди 30 годин, когато каквото и да му сложиш ( освен ако не е някое състезателно добиче) си е екстра :)

_________________
Lancia Lybra 2.4 jtd
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Предстои смяна на масло ПОМАГАЙТЕ!!!!
 Мнение Публикувано на: 26 Ное 2011, 18:11 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките

Регистриран на: 13 Юли 2011, 17:47
Мнения: 900
Кара: Каква кола притежавате: Зелена!
Мога да каже само че Valvoline ot този:
http://www.valvoline.com/products/consu ... otor-oil/2
държа полу-родилия двигател на предната ми кола 18 000, доста намали шума. Няколко от колегите ми вече ползват само него.
Не успя да роди дори когато я изстрелях с мръсна газ със 85 на втора през спящите полицаи, като цяло скъсах гърнето /пак/ и толкова.
За стари коли е перфектното масло, не ми е ясно само защо все по-трудно се намира, разправят ми спирали го от производство, отказвал се вносителя, само глупости.
На Ипсилона сложих к'вото ми препоръчаха като го взех на бързи обороти, но мисля другата смяна да я пробвам с това :)

_________________
Не е ли изненадващо колко много неща, ако не ги кажеш веднага, след десет минути ти изглежда, че не си струва да бъдат казани.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Предстои смяна на масло ПОМАГАЙТЕ!!!!
 Мнение Публикувано на: 26 Ное 2011, 20:15 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 31 Окт 2007, 20:27
Мнения: 650
Местоположение: София
Integrale, то е ясно че няма как да гледаш какво става в двигателя и аз точно за това питам "на практика", щото това за родилите двигатели съм го слушал много пъти ама нямам познат на който да му се е пр*ал заради масло (с изключение на една HF но не заради некачествено масло).

_________________
Lancia Lybra 2.0 SW R.I.P.
Lancia Lybra 2.4 SW същата, ама на нафта!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Предстои смяна на масло ПОМАГАЙТЕ!!!!
 Мнение Публикувано на: 26 Ное 2011, 21:15 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 06 Юли 2008, 23:35
Мнения: 1149
Местоположение: София
Кара: Lancia Thesis 3.0 V6
Истината е, че докато двигателят е читав и работи в параметри, каквото и нормално 10W40 да му сипете (и сменяте на време) колата ще е ОК, като двигателите станат на по 300 000 + и всеки почва да обвинява маслото, че тракали, че раждали... еми не е от маслото, и то има някакво значение и не казвам да се прави компромис, но все пак не е вълшебно.

_________________
Lancia Thesis 3.0 V6 - за сега много доволен
EX: Alfa 166 2.5 V6 Автоматик
EX: Lybra 5.20 155hp ComforTronic - прекрасна кола
EX: Kappa 5.20 147hp - любимката ми, но уви беше вече "баба"


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Предстои смяна на масло ПОМАГАЙТЕ!!!!
 Мнение Публикувано на: 27 Ное 2011, 16:06 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките

Регистриран на: 13 Юли 2011, 17:47
Мнения: 900
Кара: Каква кола притежавате: Зелена!
Предната кола замина за желязо на около 400. И както казах двигателя доста утихна и намали горенето на масло. Не е като да изчезна с вълшебна пръчица, но разликата се чу още минута след запалването :)
Преди това един кибик каза: ей кво ритмично трака това дизелче. Да ама беше бензинов двигателя :)

_________________
Не е ли изненадващо колко много неща, ако не ги кажеш веднага, след десет минути ти изглежда, че не си струва да бъдат казани.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Предстои смяна на масло ПОМАГАЙТЕ!!!!
 Мнение Публикувано на: 28 Ное 2011, 07:29 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 08 Сеп 2011, 17:05
Мнения: 71
Местоположение: Пловдив
Кара: Lancia LYBRA
за либрата какво дават синтетично или полусинтетично,и ако сложа полу... има ли голяма разлика в работата на двигателя и опасно ли е за него :?:

_________________
Lancia Lybra 1.8 vvt 99г.(131)ГИ


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Предстои смяна на масло ПОМАГАЙТЕ!!!!
 Мнение Публикувано на: 28 Ное 2011, 11:42 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките

Регистриран на: 28 Юли 2009, 10:14
Мнения: 621
Местоположение: София
Кара: Lancia Lybra SW 2,4 jtd
ilko813 написа:
за либрата какво дават синтетично или полусинтетично,и ако сложа полу... има ли голяма разлика в работата на двигателя и опасно ли е за него :?:


Няма да има поражения по двигателя ти ако сложиш полусинтетика. Ако е на много хил.км. двигателя много хора препоръчват да не се слага пълна синтетика ( особено ако похапва от масълцето).

_________________
Lancia Lybra 2.4 jtd
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Предстои смяна на масло ПОМАГАЙТЕ!!!!
 Мнение Публикувано на: 28 Ное 2011, 12:10 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 08 Сеп 2011, 17:05
Мнения: 71
Местоположение: Пловдив
Кара: Lancia LYBRA
ами на 185 000хил е реални,питам защото и дават пълна синтетика по каталог и полусинтетиката да не е нещо фатално за двигателя

_________________
Lancia Lybra 1.8 vvt 99г.(131)ГИ


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Предстои смяна на масло ПОМАГАЙТЕ!!!!
 Мнение Публикувано на: 28 Ное 2011, 12:19 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките

Регистриран на: 28 Юли 2009, 10:14
Мнения: 621
Местоположение: София
Кара: Lancia Lybra SW 2,4 jtd
Няма фатално,освен ако не остане без масло на 4000об/мин img187
Сложи си пълна синтетика да я поглезиш и да си спокоен. :) :auto:

_________________
Lancia Lybra 2.4 jtd
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Предстои смяна на масло ПОМАГАЙТЕ!!!!
 Мнение Публикувано на: 30 Ное 2011, 19:33 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 08 Сеп 2011, 17:05
Мнения: 71
Местоположение: Пловдив
Кара: Lancia LYBRA
последно, ако и сложа 10-40 полусинтетика нищо и няма нали :?:

_________________
Lancia Lybra 1.8 vvt 99г.(131)ГИ


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Предстои смяна на масло ПОМАГАЙТЕ!!!!
 Мнение Публикувано на: 30 Ное 2011, 20:11 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 03 Окт 2011, 09:39
Мнения: 292
Кара: Lancia
Нищо и няма


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Предстои смяна на масло ПОМАГАЙТЕ!!!!
 Мнение Публикувано на: 30 Ное 2011, 20:13 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките

Регистриран на: 13 Юли 2011, 17:47
Мнения: 900
Кара: Каква кола притежавате: Зелена!
Просто го поглежда на всеки 1000 км. Ако не си щастлив от състоянието му смени го малко по-рано.

_________________
Не е ли изненадващо колко много неща, ако не ги кажеш веднага, след десет минути ти изглежда, че не си струва да бъдат казани.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Предстои смяна на масло ПОМАГАЙТЕ!!!!
 Мнение Публикувано на: 30 Ное 2011, 21:57 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 07 Юни 2009, 23:10
Мнения: 1229
Изтрито


Последна промяна chaveto на 13 Дек 2011, 07:31, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Предстои смяна на масло ПОМАГАЙТЕ!!!!
 Мнение Публикувано на: 30 Ное 2011, 22:11 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2011, 18:43
Мнения: 107
Местоположение: Бургас
Кара: Lancia lybra 2.4JTD 136к.с.
Селения 10 на 40 полусинтетика (ако не се лъжа трябва да е) с други просто не си прави експерименти а и не е чак толкова по скъпо все пак няма да го сменяш всеки ден

_________________
Бившите ми Фият марея 1,9жтд;Форд фокус 2,0зетек;Кия Карнавал 2,9 CRDI;Alfa 166 2.0; Настоящата=>Ланчия либра 2,4ЖТД 136к.с.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Предстои смяна на масло ПОМАГАЙТЕ!!!!
 Мнение Публикувано на: 30 Ное 2011, 22:57 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 07 Юни 2009, 23:10
Мнения: 1229
Изтрито


Последна промяна chaveto на 13 Дек 2011, 07:32, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Предстои смяна на масло ПОМАГАЙТЕ!!!!
 Мнение Публикувано на: 30 Ное 2011, 23:34 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 17 Сеп 2011, 10:42
Мнения: 401
Кара: Lancia
Селенията стана като сезонните масла - трябва по-честичко да се сменя :D
Ако цената позволява - защо не ?!
Аз карам с Мобил 5W 40, като наблюдавам дали ще започне да намаля. Ако да, тогава ще доливам с 10W 40 на Мобил, иначе пак със същото.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Предстои смяна на масло ПОМАГАЙТЕ!!!!
 Мнение Публикувано на: 30 Ное 2011, 23:59 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2007, 12:17
Мнения: 4278
Местоположение: Пазарджик,Враца
Кара: Lancia
chaveto написа:
Zarius написа:
Селения 10 на 40 полусинтетика (ако не се лъжа трябва да е) с други просто не си прави експерименти а и не е чак толкова по скъпо все пак няма да го сменяш всеки ден

От тази селения само негативни мнения чувам. Баща ми на фиата сипа такова и за няма и 2к нямаше и капка в двигателя. Лично аз не бих си сипал никога такова, дори и без пари да ми го дават.
Аз карам с Мегуин и Игол закупени директно от вносителя.



...............Българинът разбира от всичко! От това, за което е учил и което му е работа. И най-ама най-вече разбира от това, за което никога не е учил и въобще не му е работа. Толкова много разбира, че и без да го питаш за съвет и мнение по някой въпрос, от която и да е област на човешкото познание, той ще те образова, ще те "светне" по темата. Особено пък ако темата е свързана пряко или косвено с едно от 5-те неща, от които разбира всеки българин...източник: http://otkrovenia.com/main.php?action=show&id=189914

Относно Селения-хиляди-по скоро десетки хиляди италианки са с това масло из Европата,но тук в България понеже някой "милионник" не му е оттървало с това масло и си го е похапнало по литър-два на 1К км се решава и внушава че маслото е боклук и че нищо не става от него...А пък "супер" известните марки "нам си"... които от 5 българина 4 дори и не подозират че съществуват :mrgreen: се оказват най-подходящото масло за италианките....пу дейва,как пък не ги откриха талянските ижелери :mrgreen: по-рано като марки та да ги препоръчват да ги ползваме....
Напоследък само глупости почнаха да се ръсят из форума....

пп.Съберете мненията на 10 различни потребители относно подходящо масло и ще чуете мин.8-9 различни марки...няма да се учудя и до М10Д да стигнем!

Сори за поста,но четеш,четеш...па накрая ти писне... cheers

_________________
Изображение
LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000 LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000 LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046
Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp Grande Punto 1.2 LPG
http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic.php?f=31&t=8463


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Предстои смяна на масло ПОМАГАЙТЕ!!!!
 Мнение Публикувано на: 01 Дек 2011, 00:11 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 07 Юни 2009, 23:10
Мнения: 1229
Изтрито


Последна промяна chaveto на 13 Дек 2011, 07:32, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Предстои смяна на масло ПОМАГАЙТЕ!!!!
 Мнение Публикувано на: 01 Дек 2011, 00:22 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2007, 12:17
Мнения: 4278
Местоположение: Пазарджик,Враца
Кара: Lancia
chaveto написа:
Навсякъде по форумите го плуят това масло. Баща ми както много останали реши да си купи маслото което се препоръчва от производителя, но двигателя го изгори за 2к
Как другите масла не ги пипа а това го гори повече от бензина :?: Пък на всичкото отгоре и цената му е..... Кой ли знае къде се налива и от къде се внася.
Всички останали масла които ги купувам от вносителя са с доказано качество и произход.
И хайде кажи ми какво е аджеба по народност това масло и защо е избрано от италианските производители. Също така ми е много интересно ти по какво определи, че въпросната селения е качествено масло.



Маслото май го бутилираше цар Киро в спиртоварната в Катуница :lol:
А това кое и от къде е с "доказан" произход-само ти си знаеш :mrgreen: както казах българина разбира от всичко и слуша кой каквото му каже.....А никъде в моя пост не откривам да съм казал че Селения е качествено масло-ако това е твое мнение ще ти стисна виртуално ръката :mrgreen:

_________________
Изображение
LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000 LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000 LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046
Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp Grande Punto 1.2 LPG
http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic.php?f=31&t=8463


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Предстои смяна на масло ПОМАГАЙТЕ!!!!
 Мнение Публикувано на: 01 Дек 2011, 01:05 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 17 Сеп 2011, 10:42
Мнения: 401
Кара: Lancia
mitaka_71 написа:
...............Българинът разбира от всичко! От това, за което е учил и което му е работа. И най-ама най-вече разбира от това, за което никога не е учил и въобще не му е работа. Толкова много разбира, че и без да го питаш за съвет и мнение по някой въпрос, от която и да е област на човешкото познание, той ще те образова, ще те "светне" по темата. Особено пък ако темата е свързана пряко или косвено с едно от 5-те неща, от които разбира всеки българин...източник: http://otkrovenia.com/main.php?action=show&id=189914

Относно Селения-хиляди-по скоро десетки хиляди италианки са с това масло из Европата,но тук в България понеже някой "милионник" не му е оттървало с това масло и си го е похапнало по литър-два на 1К км се решава и внушава че маслото е боклук и че нищо не става от него...А пък "супер" известните марки "нам си"... които от 5 българина 4 дори и не подозират че съществуват :mrgreen: се оказват най-подходящото масло за италианките....пу дейва,как пък не ги откриха талянските ижелери :mrgreen: по-рано като марки та да ги препоръчват да ги ползваме....
Напоследък само глупости почнаха да се ръсят из форума....

пп.Съберете мненията на 10 различни потребители относно подходящо масло и ще чуете мин.8-9 различни марки...няма да се учудя и до М10Д да стигнем!

Сори за поста,но четеш,четеш...па накрая ти писне... cheers


По принцип съм съгласен, но съгласи се, че този разговор нямаше да се води ако стандарта на живот в нашата мила родна страна беше по-висок. Аз познавам човек, който в смутните времена произвеждаше пластмасови кутии за масла и шампоани ( не в Бургас ), които бяха 1:1 с оригиналните - по поръчка... Това е друга дълга тема и не е за тук !
Аз също реших преди 2 години да сменя маслото на Опел-а с такова на GM и без да изпадам в подробности, въпреки че дадох още толкова пари за добавки, все пак го смених на около 4000 км...Според мен има разлика как работи двигателя при едно или друго масло и от там се ражда едно или друго мнение. И турбинките се чуват различно при различните масла. Факт.
Моето мнение е, че не е важно каква е марката на маслото, а дали е истинско, къде е произведено и подходящо ли е за автомобила. Вече доста от продуктите на даден бранд се правят в чужбина, а се пускат на пазара с производство седалището на фирмата ( напр. Украйна и Германия ). Сегашния ми избор е базиран именно на тази идея.


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 5 от 13 [ 243 мнения ] Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Следваща




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Lybra


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов