Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Lybra




Автор Съобщение
 Заглавие: Парктроник без сваляне на броня
 Мнение Публикувано на: 14 Фев 2011, 22:52 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 22 Дек 2010, 00:45
Мнения: 109
Местоположение: русе
Здравейте колеги вчера си поставих парктроник без да се сваля бронята, тъй като за да се свали се изисква развиване на един болт на много кофти место.С малко време и търпение е възможно за около 3 часа,за цялостно изпълнение и 42лв.всичко.Получи се заводско испълнение на седан ,но и на комби не виждам разлика ,ако някой го интересува , ще обесня.Днес вече е тествано удоволствие е да паркираш, във вече малко останали места за това.Взех най- евтения парктроник показанията са точни почти до сантиметри след като направих 10тина теста .

_________________
Lancia - Lybra - 1.9 JTD (115 Hp)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Парктроник без сваляне на броня
 Мнение Публикувано на: 15 Фев 2011, 00:15 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 02 Дек 2009, 09:47
Мнения: 750
Местоположение: Русе Lancia Lybra 1.9JTD SW 105 hp
Кара: 1.9 JTD SW 105 hp
Разбира се дай обяснения и ако може снимки

_________________
Lancia Lybra 1.9 JTD SW 105 hp


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Парктроник без сваляне на броня
 Мнение Публикувано на: 15 Фев 2011, 15:48 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 19 Сеп 2008, 17:30
Мнения: 1322
Местоположение: София
Да, и на мен ми е интересно, въпреки, че повече ме вълнува парктроник без дупчене на бронята...

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Парктроник без сваляне на броня
 Мнение Публикувано на: 15 Фев 2011, 18:52 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 31 Окт 2007, 11:31
Мнения: 832
Местоположение: Русе
Кара: Лабрадор 2,4 JTD 140 ++
И аз се интересувам живо.
С тази комбайна нямам идея какво се случва отзад и паркирам с отворена врата, гледайки назад....
Смешно е знам, но не съм свикнал още.
Напоследък често си мисля за парктроник, колега снимай къде и как си го монтирал и дай указания :) cheers

_________________
Lybra 2,4 JTD, 2002, 140HP++, ASR, 6 air,ABS,BOSE
Mapped by BO.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Парктроник без сваляне на броня
 Мнение Публикувано на: 15 Фев 2011, 22:35 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 22 Дек 2010, 00:45
Мнения: 109
Местоположение: русе
Утре ако намеря време ще снимам и ще обесня.

_________________
Lancia - Lybra - 1.9 JTD (115 Hp)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Парктроник без сваляне на броня
 Мнение Публикувано на: 16 Фев 2011, 03:17 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 28 Окт 2009, 22:26
Мнения: 63
Местоположение: Варна 02 Приморски
Кара: Lybra 2,4jtd
При монтажа на парктроника е важно да се сложи на такова разстояние от земята, че хем да не хваща по-ниските бордюри и камъчета и подобни неща, хем ако има по високи бордюри да ги засича. Другия момент е страничното разположение. По-принцип казват да се измери бронята, да се раздели дължината на 3 и през такова разтояние да се правят дупките. Но има един момент с крайните датчици при които, ако са в самия край на бронята при движение назад в близост до някаква стена или други коли ще пищи постоянно, и в момента когато наистина има нещо няма как да разбереш за него. Ако се сложи пък прекалено навътре има вероятност да не хваща ъгъла на бронята. Всеки модел си има различни ъгли под които действат датчиците, за това е най-добре като се вземе да се пробва приблизително какъв е обхвата на действие и тогава да се дупчи. След монтажа имат възможност за леко регулиране на ъгъла в рамките на 5-6 градуса. Аз моя парктроник го взех за 40лв. Има екранче където показва кой датчик отчита обекта и разстоянието в метри с точност до 10см. Това което показва отговаря на действителното и най-важното е, че мъртвата зона ми е около 10см., т.е. при това разстояние ми изписва 0. Докато при други парктроници минималното е 30-40см., което можеш да го прецениш спокойно и без парктроника. Като цяло си е доста по-удобно. За моя монтаж не съм свалял бронята. Трябва само канал(желателно е). След като направих дупките с възможно по дълго свредло и по тънко се дупчи изолацията на бронята в посока надолу. Не знам дали е точно изолация, нещо като стереопор е. След това прекарах кабелите с тел и ги вкарах в купето в лявата част където трябва да е чейнджъра и навигацията имаше една гумена тапа махнах я, направих и дупка, прекарах кабелите, пак я сложих и я силиконирахи готово. Само трябваше да се пусне едно кабелче за задната светлина понеже тя е от дясната страна. Мойта е седан но мисля че няма кой знай каква разлика с комбито, там даже може и да е по-лесно.

_________________
Lancia Lybra 2,4JTD 135HP


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Парктроник без сваляне на броня
 Мнение Публикувано на: 16 Фев 2011, 17:50 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 13 Фев 2010, 15:52
Мнения: 646
Местоположение: Ямбол - Пловдив
При комбито е същото относно монтажа. Голяма глезотия си е. Относно сантиметрите моя показва 0,0 при 30 сантиметра и си мисля, че е по добрия вариант. Нали трябва да оставиш място и на този зад теб, а не да си тръгне и с твоята броня.

_________________
Алфа 75 1.8 EX - 12 години дрифт ми стигат!
Либра 1.8 - вече на жената
Изображение
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Парктроник без сваляне на броня
 Мнение Публикувано на: 16 Фев 2011, 19:06 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 28 Окт 2009, 22:26
Мнения: 63
Местоположение: Варна 02 Приморски
Кара: Lybra 2,4jtd
е ти после винаги можеш да му оставиш място колкото си искаш като дадеш напред, въпроса е като правиш маневри да можеш да се приближиш повече до този отзад. Не знам за комбитата, но мойта завива прекалено малко особено на ляв завой. Последно бях разместил малко накрайниците и я направих да завива горе долу еднакво, но пак радиуса на завиване не е като на другите коли и за това предпочитам да е по-малка дистанцията, че да не правя хиляда маневри. ;) Това е според мен всеки си има различни виждания.

_________________
Lancia Lybra 2,4JTD 135HP


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Парктроник без сваляне на броня
 Мнение Публикувано на: 16 Фев 2011, 23:09 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 22 Дек 2010, 00:45
Мнения: 109
Местоположение: русе
Кои накрайници си разместил това нее нормално как разместени ,то само при смяна, даже и да се навият на същото място се изисква стенд а ти пишеш че си ги гласиш как да завива wallbash заминават гумите.Учудващо :?:

_________________
Lancia - Lybra - 1.9 JTD (115 Hp)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Парктроник без сваляне на броня
 Мнение Публикувано на: 17 Фев 2011, 02:03 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 28 Окт 2009, 22:26
Мнения: 63
Местоположение: Варна 02 Приморски
Кара: Lybra 2,4jtd
Накрайниците на рейката. Еми в смисъл, че преди бях ходил на реглаж и ми казаха, че според данните в компютъра за този модел е това. И на ляво като трябваше да правя обратен се изнасях като тир с две ремаркета. И това ме дразнеше и разбутах накрайниците единия го навих а другия го разхлабих и после отидох пак на реглаж за да ги регулират по финно, точно поради тази причина да не заминават гумите.

_________________
Lancia Lybra 2,4JTD 135HP


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Парктроник без сваляне на броня
 Мнение Публикувано на: 17 Фев 2011, 08:44 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 29 Юли 2010, 11:39
Мнения: 945
Местоположение: Габрово
Кара: Lancia lybra 1.9 jtd sw - 105 кс.
Колеги когато се прави регулиране на предница на стенд се започва първо от волана. Поставя се волана в правилното полужение и се фиксира с една скоба да не се измества. Тогава се пуска колпа с оптиките да диагностира ъгала на сходимоста. Несе ли фиксира волана на точното полужение нищо няма да излезе,само ще ти вземат парите!

_________________
http://trolza.snimka.bg/automobiles/lybra.530858
www.avtostil.info

Да караш разумно, това не значи бавно! Не е необходимо да пречиш на пътя и да създаваш изнервени шофьори!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Парктроник без сваляне на броня
 Мнение Публикувано на: 17 Фев 2011, 18:25 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 28 Окт 2009, 22:26
Мнения: 63
Местоположение: Варна 02 Приморски
Кара: Lybra 2,4jtd
Знам как се прави. Само че първия път като го правиха нагласиха волана закачиха колелата пуснанаха компа за ланчиа либра за модела точно и на компа излиза колко да се върти наляво и колко на дясно. На компа показваше че си отива до крайно ляво и до крайно дясно положение, но след това положение на дясната страна имаше възможност да се завърти още почти 1/4-1/2 оборот на волана въпреки, че си покривашще изискаванията за завиване. И просто след това си регулирах накрайниците като колкото развих единия, толкова навих другия и след това отидох пак да ми я регулират с точност. След това пак изправиха волана и с точност ги нагласиха. Аз просто компенсирах малко завиването наляво за сметка на това надясно. Сега освен зададеното за модела което по компютрите за реглаж и в двете посоки завива още малко, но пак е прекалено малко и не знам защо са го измислили толкова тъпо, но както и да е.

_________________
Lancia Lybra 2,4JTD 135HP


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Парктроник без сваляне на броня
 Мнение Публикувано на: 17 Фев 2011, 18:35 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 01 Дек 2004, 19:25
Мнения: 2036
Местоположение: София
Кара: Lancha Dedra 1.8VVT 136k.c 97г - ( бившата)
Lancia Lybra 2.4JTD 150k.c Intensa ( 2003)-вярната
Lancia Delta III twin turbo 190к.с (2009) - палавата
нека да задам конкретни въпроси . от къде купи партрокика и къде го монтира? Което ще е полезното в темата

_________________
Lancha Dedra 1.8VVT 136k.c 97г - ( бившата)
Lancia Lybra 2.4JTD 150k.c Intensa ( 2003)- вярнатa
Lancia Delta III twin turbo 190к.с (2009) - палавата


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Парктроник без сваляне на броня
 Мнение Публикувано на: 18 Фев 2011, 10:45 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 22 Дек 2010, 00:45
Мнения: 109
Местоположение: русе
Парктроника от аукро с опция купи сега 37лв. и 4.80 доставка -42 общо ,монтирането в моя гараж .Обещал съм снимки и обеснение дано днес остане време че все не стига .Ето я кутията


Прикачени файлове:
images.jpeg
images.jpeg [ 7.29 KiB | Прегледано 10357 пъти ]

_________________
Lancia - Lybra - 1.9 JTD (115 Hp)
Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Парктроник без сваляне на броня
 Мнение Публикувано на: 18 Фев 2011, 11:45 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 28 Окт 2009, 22:26
Мнения: 63
Местоположение: Варна 02 Приморски
Кара: Lybra 2,4jtd
Моя го намерих от друг сайт марухамабг от там имаше линк към сайт с другите им стоки 45лв. + доставката общо 50лв. Аз сам си го монтирах.


Прикачени файлове:
PARKSYS_.jpg
PARKSYS_.jpg [ 5.72 KiB | Прегледано 10349 пъти ]
PARKSYS_2.jpg
PARKSYS_2.jpg [ 14.09 KiB | Прегледано 10349 пъти ]

_________________
Lancia Lybra 2,4JTD 135HP
Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Парктроник без сваляне на броня
 Мнение Публикувано на: 18 Фев 2011, 12:36 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 29 Юли 2010, 11:39
Мнения: 945
Местоположение: Габрово
Кара: Lancia lybra 1.9 jtd sw - 105 кс.
Аз съм харесал този: http://shopping.bg/Navi-Bulgaria-Bezjic ... -Bluetooth
Хем е парктроник хем хенсфри.Някой може ли да каже отзиви и къде да се намери по евтено.

_________________
http://trolza.snimka.bg/automobiles/lybra.530858
www.avtostil.info

Да караш разумно, това не значи бавно! Не е необходимо да пречиш на пътя и да създаваш изнервени шофьори!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Парктроник без сваляне на броня
 Мнение Публикувано на: 19 Фев 2011, 12:02 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Май 2007, 22:31
Мнения: 1009
Местоположение: Кюстендил / NRW
Кара: Lancia
А защо въобще се налага да дупчите бронята. Ето вариант без дупчене на бронята. От вътрешната страна на бронята се залепва лента (по цялата дължина на бронята) от едната страна тази лента-антена е свързана с устроиството за сигнализация. Системата се нарича EPS (electromagnetic Parktronic Sensor)
http://eps-bg.net/ около 150лв.
http://www.iv-auto.com/product_info.php?products_id=31 - 75лв.
http://www.ksenoni.com/xenon-products/parktronik - 70 и 90лв.

клипове
http://www.youtube.com/watch?v=DfqR2wV6 ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=o5qVHxMp ... re=related - монтаж

_________________
Изображение
EX - Lancia Delta 2 1600 , Kappa 2.0 - 146 PD
от 1991-ва до днес Delta 1.3LX+ Delta 1.6HF turbo - разглобена за части.
от 2020-та до днес с Delta 3 1.8di - Platino


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Парктроник без сваляне на броня
 Мнение Публикувано на: 19 Фев 2011, 15:21 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 22 Дек 2010, 00:45
Мнения: 109
Местоположение: русе
Еми налага се защото единия е 42лв. а другия 90 лв.нали трябва да останат кинти и за cheers

_________________
Lancia - Lybra - 1.9 JTD (115 Hp)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Парктроник без сваляне на броня
 Мнение Публикувано на: 22 Фев 2011, 17:07 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 22 Дек 2010, 00:45
Мнения: 109
Местоположение: русе
Бях обещал снимки и малко разяснение за парктроника,най-после остана малко време.Първо поставих дисплея Изображение
с неговия кабел с напъхване м/у таблото и гумения уплътнител на вратата с нещо дървено за да не се драска таблото, след това развих болта на пластмасата който се намира до дръжката за отваряне на предния капак от там до задната седалка без разглобяване само подпъхване на кабела под пластмасата Изображение
махане на долната седалка и стигане до дясната страна на багажника от там с подаване на повод от кабел 4 квадрата едно жило,от багажника към купето, като се покаже бандажиране здраво с изолирбанд и издърпване в багажника от там до усилвателя.Изображение
След това разпробих бронята с свредлото което се намира в комплекта по размерите които съм дал Изображение
следва малко изчегъркване с отверка на стиропора за да се направи място за датчика.Следващия момент изисква малко повечко търпение, с дълга оттверка или подобно нещо отгоре на доло няколко пъти през дупката се дупче стиропора за да се отвори такова пространство че ,отдолу нагоре да се прекара пак 4 кв.едножилен кабел за повод,Изображение
от там пак бандажиране един до друг с изолирбанд и издърпване надолу ,като се прекарат и 4те кабела ги повеждате към дясната страна с едновремено бандажиране с изолирбанд или свински опашки,от дясната страна до усилватела има тампонИзображение
изважда се оттам се прекарват 4те кабела с макетен ниж се срязва средата на тапата на кръст прокарват се един по един кабелите през тапата
Изображение
заради буксите по друг начин е невазмжно затваря се тапата и се поизпъват кабелите с наместване под бронята.Остава захранването ,изваждате буксата от задния стоп отваря се една бяла капачка и достигате до захранването на задния фар белия е + а черния - Изображение
добрее да се запоят за да няма по късно ядове.Общо взето това е,ако някои има въпроси ще отговоря. cheers

_________________
Lancia - Lybra - 1.9 JTD (115 Hp)


Последна промяна pvelikovi на 25 Мар 2011, 21:41, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Парктроник без сваляне на броня
 Мнение Публикувано на: 26 Фев 2011, 01:55 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 19 Сеп 2008, 17:30
Мнения: 1322
Местоположение: София
Браво! Отличен снимков материал!

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 2 [ 27 мнения ] Отиди на страница 1, 2  Следваща




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Lybra


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов