Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Lybra




Автор Съобщение
 Заглавие: Проблем със светлините
 Мнение Публикувано на: 15 Дек 2010, 18:40 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 27 Авг 2007, 12:40
Мнения: 117
Местоположение: Ямбол
Кара: Lancia Lybra 2.4 JTD
След пътуване по изключително лош път ми се появи следният проблем: не работят задните светлини, както и зелените лампи на таблото - на ICS, на бутоните за климатроника, тоест на тъмно не се вижда нито един бутон. Климатроникът си работи, ICS - също. Не мога да включа халогените; когато се опитам да включа задната лампа за мъгла светва жълтата лампичка, но лампата не се включва. ICS не си сменя режима на нощен. Интересно, че когато чукна леко отгоре таблото или натисна около ICS всичко се оправя, но за малко и не винаги. Освен това имам чувстото, че има някаква връзка с това дали колата е топла или студена - в понеделник вечерта пътувах без задни светлини и натискането и удрянето не помогнаха. Във вторник сутринта паля и всичко работи. След 10 мин започнаха да се изключват. Моля, ако някой има идеи да ми помогне.

_________________
Lancia Lybra 2.4JTD, 2000


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем със светлините
 Мнение Публикувано на: 15 Дек 2010, 20:10 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 02 Дек 2009, 09:47
Мнения: 751
Местоположение: Русе Lancia Lybra 1.9JTD SW 105 hp
Кара: 1.9 JTD SW 105 hp
Имах същия проблем с моята кола като я купих.Разглобих таблото с приборите и се оказа два прекъснати краища на два диода.Това беше установено с лупа.След запояването всичко се оправи.Таблото се разглобява изцяло.Внимавай със щипките на приборите като ги вадиш да не ги счупиш

_________________
Lancia Lybra 1.9 JTD SW 105 hp


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем със светлините
 Мнение Публикувано на: 15 Дек 2010, 20:18 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 27 Авг 2007, 12:40
Мнения: 117
Местоположение: Ямбол
Кара: Lancia Lybra 2.4 JTD
Къде се намират диодите ?

_________________
Lancia Lybra 2.4JTD, 2000


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем със светлините
 Мнение Публикувано на: 15 Дек 2010, 21:44 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 02 Дек 2009, 09:47
Мнения: 751
Местоположение: Русе Lancia Lybra 1.9JTD SW 105 hp
Кара: 1.9 JTD SW 105 hp
Работата е малко сложна.След като се свали таблото с приборите се отваря предното стъкло,свалят се внимателно стрелките на бензиномера.термометъра скоростомера и оборотомера,за да може да се достиге вътрешната страна на платката.Диодите със скъсаните краища бяха в дясно горе на платката.Трябва внимателно да се огледа с лупа всички писти спойки и елементи.АЯз ги открих сравнително бърза,но това вероятно щаслива случайност

_________________
Lancia Lybra 1.9 JTD SW 105 hp


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем със светлините
 Мнение Публикувано на: 17 Дек 2010, 10:18 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 27 Авг 2007, 12:40
Мнения: 117
Местоположение: Ямбол
Кара: Lancia Lybra 2.4 JTD
Много благодаря, колега. Без твоята помощ нямаше да се справим. Проблемът беше точно в тази платка.

_________________
Lancia Lybra 2.4JTD, 2000


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем със светлините
 Мнение Публикувано на: 15 Яну 2012, 17:31 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 04 Апр 2011, 15:17
Мнения: 6
Колеги, моля за повече информация как точно да разглобя таблото. Не ми се иска да потроша всичко.

_________________
Lancia Lybra 1.8 2000г


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем със светлините
 Мнение Публикувано на: 15 Яну 2012, 20:28 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 13 Фев 2010, 15:52
Мнения: 646
Местоположение: Ямбол - Пловдив
Издърпват се двете врътки за височината на фаровете и за силата на осветяване на таблото. Зад тях има 2 винта. Другите 2 винта са отгоре на самия километраж. След развиването им километража се издърпва, разкачат се кабелите и той остава в ръцете абсолютно свободен.

_________________
Алфа 75 1.8 EX - 12 години дрифт ми стигат!
Либра 1.8 - вече на жената
Изображение
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем със светлините
 Мнение Публикувано на: 16 Яну 2012, 11:20 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 04 Апр 2011, 15:17
Мнения: 6
Много благодаря за бързия отговор. Веднага щом имам възможност ще разглобявам. Може и някоя снимка да кача след това.

_________________
Lancia Lybra 1.8 2000г


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем със светлините
 Мнение Публикувано на: 16 Яну 2012, 11:29 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005, 10:54
Мнения: 1795
Местоположение: София 06 Подуяне
Кара: Lancia Lybra 2.4 jtd
Ето ви тема относно таблото - viewtopic.php?f=37&t=26307&hilit=%D1%81%D0%BF%D0%B8%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D1%82%D1%8A%D1%80

Обърнете специално внимание на линка предоставен от колегата Петров.

_________________
Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

Изображение - Lybra
Изображение - Alfa 147


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем със светлините
 Мнение Публикувано на: 16 Яну 2012, 12:00 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 04 Апр 2011, 15:17
Мнения: 6
Още веднъж благодаря. За жалост нещата почват да изглеждат маааалко по-сложни от очакваното.

_________________
Lancia Lybra 1.8 2000г


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем със светлините
 Мнение Публикувано на: 13 Фев 2012, 14:31 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 04 Апр 2011, 15:17
Мнения: 6
Мисията изпълнена - всичко свети!
Всички колеги, които се заемат с това не е лошо да знаят още две неща
1. Моторчетата за температурата и ниво на гориво не са взаимозаменяеми. Разбрах го по трудния начин, а именно с още едно разглобяване.
2. Когато слагате обратно стрелките трябва да се внимава да са в най-долна позиция. Установено отново по трудния начин.
И нещо извън темата. Бях много приятно изненадан колко чисто е зад таблото. Почти никакъв прах.

_________________
Lancia Lybra 1.8 2000г


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем със светлините
 Мнение Публикувано на: 13 Фев 2012, 14:54 
Offline
Site Admin
Site Admin
Аватар

Регистриран на: 26 Сеп 2004, 20:13
Мнения: 5736
Местоположение: София
Кара: Lybra SW 2.4 JTD Executive
Аз да добавя по темата за стрелките. Истината е че става с нагласяне. при загасена кола е невъзможно според ме. Аз прожедирах по следния начин. Свалих таблото разглобих го на съставните му части за да махна предното стъкло, така си намерих и работа да го почистя и отвътре, закачих таблото на мястото му без стъклото. дори го пуснах да си легне точно, и го прихванах с един винт. Постарах се колата да е на равно, напълних го горе резервоара. Свалих всички стрелки. От тук на запален автомобил започнах да ги нагласям, с горивото е лесно, знаем че е пълен хващаме стрелката и я набиваме леко с около 1 мм по-голямо показание от желаното (това се прави защото самата стрелка има маса и като я пуснете тя помръва надолу около 1 мм, това аз го научих по трудния начин, но за да не се бъхтите, като я нагласите горе долу я натиснете леко (не до край) и пуснете да видите дали ще ви задоволи резултата. Ако не вадите (леко и внимателно и наново). Играчка е но на 3/4 опит става. За температурата оставих колата да загрее на 90 градуса, проверка с лаптоп ли през менюто на климатроника -76 тест. Там пак с малко играчка, но някъде на 1/5 мм нагоре от 90-те, защото тук стрелката е в хоризонтално положение и пропада повече от тежината си. Километража и оборотомера се правят на загасена кола, като пак се внимава с тежината че са доста по-големи и тежки стрелките, тук на мен ми беше по-трудно доста опити направих докато го докарам да са на 0 на загасена кола, и нали знаете че при загасяне те отиват и по-надолу и после се връщат на 0. Ако има проблеми срещу бира и меце настройвам по моя преценка - хахаха. В момента отклонението при км е 4 км, спрямо гпс, което е заложено по подразбиране във всички коли, оборотомера цепи косъма. drunk drunk drunk

_________________
Изображение
Lancia Lybra SW Executive, 2.4JTD, 150 hp, 841C000 '03 Изображение
Lancia Kappa Coupe, 2.0t 16v, 205 hp, 838A4000 '97
Lancia Kappa, 2.0, 145 hp, 838A1000 '95
Lancia Dedra, 1.6, 90 hp, 159B9000 '94
Lancia Dedra, 1.6, 90 hp, 835A1000 '91
Изображение
ИзображениеИзображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем със светлините
 Мнение Публикувано на: 24 Яну 2013, 21:59 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 04 Апр 2010, 17:14
Мнения: 291
Местоположение: Плевен
Кара: Lancia Lybra 2.4jtd
Lancia Thesis 2.4jtd
Аз имам едно въпросче надявам се да може да ми отговорите:
Тъй като не искам да си правя експерименти да търся кой диод е дал фира, имам намерението да ги сменя всичките, и на таблото и на централната конзола, с което мисля да си реша проблема веднъж за винаги, което предполага и друга подсветка, но нея ще я покажа след като свърша с работата. Търсих много в интернет но не успях да намеря подробна ел. схема за да разбера какви са диодите, та въпроса ми е следния: Има ли някой който да знае какви са (нали има номерация) за да мога да отида до магазина за електроника и да си поръчам и без да се бавя за 1-2 дена да ги сменя, а не да се налага да разпоявам, да нося, да чакам поръчка....и да става дълга и широка. Все пак колата ми трябва всеки ден и искам да използвам някоя събота и неделя да я свърша тази работа. Не съм съвсем запознат с тази материя, въпреки че вече имам опит на предишната ми кола, но там нещата стояха друго ядче :) Предварително благодаря!

Поздрави
Борис

_________________
Lancia Lybra 2.4jtd
Lanncia Thesis 2.4jtd


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем със светлините
 Мнение Публикувано на: 04 Фев 2013, 19:40 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 04 Апр 2010, 17:14
Мнения: 291
Местоположение: Плевен
Кара: Lancia Lybra 2.4jtd
Lancia Thesis 2.4jtd
СПЕШНО Е КОЛЕГИ! свалих таблото презапоих всички диоди но след като слязох да пробвам платката всички диоди си светеха обаче продължавам да нямам габарити, стопове и т.н. дайте идея къде може да е проблема, защото утре в 5 сутринта тръгвам на път и не искам някой да мине през мен или да забрави да спре зад мен, да не говорим ако ме спре полиция да ме върнат в първи клас с някой АКТ и спиране от движение. последно работеха 10-тина минути после започваха да прекъсват за една-две докато не спрат тотално

_________________
Lancia Lybra 2.4jtd
Lanncia Thesis 2.4jtd


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем със светлините
 Мнение Публикувано на: 04 Фев 2013, 20:54 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 02 Дек 2009, 09:47
Мнения: 751
Местоположение: Русе Lancia Lybra 1.9JTD SW 105 hp
Кара: 1.9 JTD SW 105 hp
Колега проблема съм го описал по-горе.Търси внимателно с лупа прекъсната писта или някой елемент.Освен габарити и стопове нямаш и фарове за мъгла.Успех

_________________
Lancia Lybra 1.9 JTD SW 105 hp


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем със светлините
 Мнение Публикувано на: 26 Дек 2015, 22:01 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките

Регистриран на: 28 Юли 2009, 10:14
Мнения: 621
Местоположение: София
Кара: Lancia Lybra SW 2,4 jtd
Здравейте, колеги! Весела Коледа!
Да вдигна малко темата. От месец нямам заден ляв стоп. Крушката не е. Старата беше наред, но я смених. Пак не свети.
При всяко натискане на спирачката се включва check-a за изгоряла задна лява стоп светлина.
Бушон, предполагам, че не е, защото прегледах кой бушон трябва да е и на него са накичени още доста неща ( 6-и на фигура 52 на 197-ма страница от опътването), а останалите работят без проблеми.
Също така забелязах 2 пъти да ми пада акумулаторът, от изгасването на лявата стоп светлина до сега.
Да имате някакви предположения какво може да бъде това и къде да търся проблема?

_________________
Lancia Lybra 2.4 jtd
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем със светлините
 Мнение Публикувано на: 26 Дек 2015, 22:53 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 08 Окт 2009, 17:42
Мнения: 466
Местоположение: Бяла Слатина
Кара: Lancia Lybra
http://forum-lines.ru/rez/ab261026.gif
Колега весела коледа , първо хвани почисти пластинките под самата крушка ,аз имах същия проблем но с крушката за задна , и след почистване на пластинките всичко се оправи .
Не знам дали има нещо общо , падането на акумулатора , и крушката за стопа , може да е съвпадение, но ако имат нещо общо, имаш някъде утечка .
Провери дали алтернатора зарежда добре акумулатора , вземи един мултицет и провери , и какъв волтаж ти държи акумулатора, когато колата не запалена.
Успех с начинанието.

_________________
Lancia lybra 1,8i SW 99г.gazov injekcion
Lancia Thesis 2.4 JTD 2005г.
http://forum-lines.ru/rez/ab261026.gif
Mercedes S 320CDI 2001г. нова придобивка


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем със светлините
 Мнение Публикувано на: 03 Яну 2016, 14:35 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките

Регистриран на: 28 Юли 2009, 10:14
Мнения: 621
Местоположение: София
Кара: Lancia Lybra SW 2,4 jtd
ЧНГ :auto: :auto: :auto:
Иначе, хванал съм и съм изчистил пластинките, рестартирал съм за 4-5 часа компютъра ( в сми съл седя с изваден минус на акумулатора колата), напръскани с контактен спрей за по-добро почистване и клемите. Резултата е никакъв ranting img189
Като махна крушката, обаче, компа веднага разбира, че няма крушка и започва да свети чека и указанието за крушката непрекъснато. Като я сложа - веднага изгасва чека и сигнализацията. НО светлина от нея няма..... Не съм вадил бушоните, но предполагам, че са здрави, щото са вързани, както вече споменах, още доста неща на него и околните, които си работят.
И така - идеи? cheers

_________________
Lancia Lybra 2.4 jtd
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем със светлините
 Мнение Публикувано на: 03 Яну 2016, 23:40 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 05 Авг 2007, 20:27
Мнения: 1055
Местоположение: Варна
Кара: Жигули EVOlution
Мултицета какво показва?

_________________
Предлагам на всички тук да изчакваме първо експерта - chaveto да се изказва и чак след това всички ние невежи!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем със светлините
 Мнение Публикувано на: 04 Яну 2016, 20:20 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките

Регистриран на: 28 Юли 2009, 10:14
Мнения: 621
Местоположение: София
Кара: Lancia Lybra SW 2,4 jtd
Май няма никой до крушката, показва мултицета.

_________________
Lancia Lybra 2.4 jtd
Изображение


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 2 [ 39 мнения ] Отиди на страница 1, 2  Следваща




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Lybra


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов