Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Lybra




 Страница 1 от 1 [ 3 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Проблем климатроник - подгряване на задно стъкло и огледала.
 Мнение Публикувано на: 09 Юли 2010, 13:11 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 29 Апр 2009, 21:35
Мнения: 257
Местоположение: София
Здравейте колеги,

Имам проблем с блока на климатроника и по-скоро с функцията за подгрявяне на задното стъкло и огледалата. Бутонът, който управлява подгравянето свети постоянно с жълт цвят. При еднократното му натискане се чува "цъкането" на реле под волана, което включва и изключва постоянно. При повторното натискане на бутона "цъкането" на релето изчезва. Няколко месечното обикаляне по майстори доведе до следното: прегледани са реотаните на задното стъкло - бяха прекъснати на няколко места. Възстановиха ги с електропроводимо лепило. Сега би трябвало да работят нормално, проверени са дали провеждат напрежение и всичко е ОК. След това провериха "цъкащото" реле и установиха, че и при него няма проблем. Отвориха климатроника и се установи един изгорял елемент. Тъй като не е ясно дали е само един или след този изгорял елемент има и друг проблем ме посъветваха да потърся блок "втора ръка". Блокът, който намерих се оказа с няколко изгорели елемента, които вече са подменени с нови. При тестовете се появи същия проблем с цъкането на релето и неизгасването на копчето.

Освен подгряването на задното стъкло и огледалата не мога да ползвам и другата опция за бързото размразяване, чиито бутон е в съседство.

Моля ако някой е имал подобен проблем да сподели по какъв начин го е решил. Потърсих схема на блока с климатроника и инсталацията на колата, но за съжаление не ги открих. Ще се радвам ако ме посъветвате къде може да е проблема и по какъв начин да го отстраня (към кого да се обърна). Благодаря предварително на всички.

_________________
Lancia Lybra SW 2.4JTD, 2003
Никой си няма Bose кат моето :)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем климатроник - подгряване на задно стъкло и оглед
 Мнение Публикувано на: 09 Юли 2010, 18:14 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2005, 19:28
Мнения: 2509
Местоположение: София
Така както си го описал много прилича на проблем с блока, който управлява доста неща.
Ще го намериш точно където опират краката на пасажера, който стои до теб на предната седалка, на пода.

_________________
OM642 Изображение
1NZ−FXE Изображение;
Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда
Искаш нещо от мен? Няма проблем! - Искам само да знаеш, че върша нещата БЪРЗО, КАЧЕСТВЕНО и ЕВТИНО...но имаш право да си избереш само две от трите опции! Обади ми се когато си готов с избора си!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем климатроник - подгряване на задно стъкло и оглед
 Мнение Публикувано на: 14 Окт 2018, 22:14 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 20 Окт 2006, 11:59
Мнения: 181
Местоположение: София
Здравейте, за не отварям нова тема в която да опиша дословно същото реших да попитам тук. Някой успял ли е да се справи с такъв казус. Понеже тук в темата няма развитие, дали някой е успял да се справи с този проблем?


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 3 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Lybra


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов