Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Lybra




 Страница 1 от 1 [ 12 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: при силен дъжд се мокри тапицерията на тавана
 Мнение Публикувано на: 21 Юни 2010, 22:36 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 21 Юни 2010, 21:49
Мнения: 8
Здравейте! Когато купувах колата забелязах,че има леки петна по тавана! Предположих,че предишните собственици са го изцапали! Но явно при силен дъжд пропуска влага и тавана леко потъмнява в предната част около двата сенника! Колата е комби и може би някъде около лайсните отгоре пропуска вода! Ако някой е имал подобен проблем и знае как може да се разреши(да се свалят лайсните и да се уплътни със силикон,или ....),моля да помогне с информация? Благодаря предварително!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: при силен дъжд се мокри тапицерията на тавана
 Мнение Публикувано на: 22 Юни 2010, 06:15 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 07 Юни 2009, 23:10
Мнения: 1229
Изтрито


Последна промяна chaveto на 12 Дек 2011, 21:21, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: при силен дъжд се мокри тапицерията на тавана
 Мнение Публикувано на: 22 Юни 2010, 20:09 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 21 Юни 2010, 21:49
Мнения: 8
Не вярвам да е от предното стъкло,петната които излизат стигат чак до частта от тавана над средната греда! Наистина най-много са намокрени корите на предните греди,но да отиде влагата толкова назад и то на отделни места......не занам!!! Днес отворих една от капачките на лайсните и видях, че леглото на болта с който се захваща багажника отгоре седи празно! Не се вижда под него какво има и дали от там може да проникне вода,а ме достраша да напъна лайсната и да я извадя!
Предполагам,че ако мина фугите около лайсната със силикон може да изчезне влагата! Не знам какъв точно да използвам,да е безцветен,да издържа на висока температура(колата е черна и лятото се нагрява жестоко),да е достатъчно здрав?


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: при силен дъжд се мокри тапицерията на тавана
 Мнение Публикувано на: 22 Юни 2010, 21:20 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 04 Окт 2008, 21:45
Мнения: 22
Местоположение: София
Смятам, че теча не ти е от предното стъкло. Не се занимавай с глупости да лепиш лайсни със силикон. Просто ги свали, в предния и задния край има болтове, които минават през тавана. Сложи болкит или подложи гумички от вътрешната страна преди гайката и ще решиш проблема.

_________________
Lancia Lybra 1.9 Jtd 105 HP


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: при силен дъжд се мокри тапицерията на тавана
 Мнение Публикувано на: 22 Юни 2010, 22:40 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 21 Юни 2010, 21:49
Мнения: 8
Благодаря! Знаеш ли как точно се свалят лайсните? Под всяка капачка на лайсната има болт,но лайсната продължава и слиза надоло към задните стопове! Как е хваната там и има ли опасност да счупя нещо при свалянето и?


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: при силен дъжд се мокри тапицерията на тавана
 Мнение Публикувано на: 07 Окт 2012, 21:41 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 21 Юни 2010, 21:49
Мнения: 8
Ако някой има същия проблем? Ремонта е следният! В предната част лайсните имат болт с който се захващат за тавана. Болта се намира най-отпред на лайсната, на около 5 сантиметра от предният край! Минава през тавана и от доло е хванат с гайка на доста дълга резба! Там където болта е хаванат за лайсната има гумено уплътнение, но то с времето се смачква и изгаря! За да се стигне до болта се прави следното: маха се плафона, сенниците, двете предни кори на гредите, разкачат се коланите и се махат двете кори на страничните греди! Сваля се предна дясна ръкохватка на тавана, може да се свалят и задните за по-сигурно! След това тавана леко се смъква нодоло в предната си част! Леглата на болтовете са скрити с гумени тапи разположени точно над ъгъла на предното стъкло! Свалят се тапите, развива се гайката до доло, но без да се сваля, отгоре се повдига леко лайсната докато гайката отдоло опре в тавана, подлага се една отверка между лайсната и тавана отгоре! Така лайсната остава леко повдигната и се вижда къде е отвора през който минава болта! Естествено той е в най-ниското място, където се събира най-лесно вода и мръсотия! Мястото се почиства добре, слага се силикон(за предпочитане такъв който издържа на високи температури), после отдоло се стяга и останалото по обратния ред!
Дано да съм ви бил от полза! Опитах се да съм максимално подробен!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: при силен дъжд се мокри тапицерията на тавана
 Мнение Публикувано на: 06 Юли 2013, 22:27 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005, 10:54
Мнения: 1795
Местоположение: София 06 Подуяне
Кара: Lancia Lybra 2.4 jtd
Днес минах през тази процедура, че при последните дъждове бях протекъл яко от шофьорската страна и цялата колонка беше мокра.

Благодарности на колегата Марин за точното описание на процедурата.

От своя страна бих добавил само:

Пригответе си дълбок камък 10ка - болта който държи лайсната е много дълъг и понеже не стана със стандартен камък доста се поизмъчих с едни клещи среден размер да развивам и завивам скапаната гайка.

Другата разлика - реших да пробвам да не махам корите на коланите и самите колани както е описал колегата а да пробвам да разкача тавана от страна на вратите до колкото може - т.е почти до коланите.
С малко по гумени пръсти нямаше никакви проблеми с разхлабването на гайката дори и с клещи. Така че може да се спести не малко разглобяване.

А бурята идваше.... 20 минути след като бях приключил с грубата работа и си седях в колата и монтирах плафончета и дръжки се изсипа много обилен дъжд.

Проблеми нямаше. Пък да видим, утре сутрин пак ще я гледам.
Та така или иначе се бях развихрил напрах процедурата и от двете страни въпреки че течеше само от страната на шофьора и като по чудо не можах да счупя нищо. Даже си оправих плафончето което е под сенника над главата на шофьора.
Не искаше да свети гадината, но с малко вд40 в механизмът за пускане и стана чудо. А самото плафонче така като го гледах е почти неотваряемо. Е не че има невъзможни неща де.

_________________
Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

Изображение - Lybra
Изображение - Alfa 147


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: при силен дъжд се мокри тапицерията на тавана
 Мнение Публикувано на: 28 Авг 2017, 11:21 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 28 Сеп 2011, 10:43
Мнения: 1538
Местоположение: Ихтиман/София
Кара: Lancia Lybra 1.9 JTD SW 105 hp
Хайде и аз да се разпиша в тази тема. Забелязах го проблема след две автомивки на колата. При мен тавана остава сух, но колонката се мокри. Като след вчерашното миене се понамокри в долния край. В Ихтиман има един монтажник от Кобра и веднага отидох да го питам. Той предполага, че е от уплътнението на стъклото. Дали да демонтираме стъкло или проблема си е познатия с тази лайсна? И ако е от лайсната ми трябват малко повече подробности как да стигна то този болт? Колата е стара. Пластмасите са станали ронливи и не ми се иска да счупя нещо. А ето го и проблема:


Прикачени файлове:
20170827_180317_small.jpg
20170827_180317_small.jpg [ 118.04 KiB | Прегледано 6739 пъти ]

_________________
Lancia Lybra 1.9 JTD SW LX - италианската S класа

Изображение

VW Golf VII 1.6TDI 110HP Lounge
Изображение
Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: при силен дъжд се мокри тапицерията на тавана
 Мнение Публикувано на: 30 Сеп 2017, 22:29 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 21 Юни 2010, 21:49
Мнения: 8
И при мен се мокреше кората на предната греда по същия начин! Минах със силикон уплътненията на предното стъкло, но не помогна изобщо. Когато смених уплътнението на лайсната се оправи. Вече няколко години нямам проблеми с този теч. Предполагам, че и при теб това ще е причината. Водата се стича отгоре-надолу по предната греда и създава впечатление за проблем с уплътненията на предното стъкло.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: при силен дъжд се мокри тапицерията на тавана
 Мнение Публикувано на: 29 Мар 2019, 18:02 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 14 Апр 2014, 21:36
Мнения: 16
Кара: Lancia либра 1.8
И моята Либра се мокри но тя е седан.Процедурата същата ли е.Благодаря предварително.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: при силен дъжд се мокри тапицерията на тавана
 Мнение Публикувано на: 08 Апр 2019, 13:54 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005, 10:54
Мнения: 1795
Местоположение: София 06 Подуяне
Кара: Lancia Lybra 2.4 jtd
Няма разлика.
Действай смело.

_________________
Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

Изображение - Lybra
Изображение - Alfa 147


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: при силен дъжд се мокри тапицерията на тавана
 Мнение Публикувано на: 26 Май 2019, 12:27 
Offline
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2017, 07:54
Мнения: 2
Кара: Lancia Lybra 1.9 jtd
Здравейте ,при последния дъжд видях че се мокри и реших да го направя.Повдигнах лайсната изчистих я,и я наслоих със силикон.Дано не ми се налага нещо да свалям,че с този силикон няма да има махане после.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 12 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Lybra


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов