Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Lybra




Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Проблем с централно заключване от дистанционното
 Мнение Публикувано на: 03 Мар 2013, 11:52 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2005, 19:28
Мнения: 2509
Местоположение: София
NoFeArr написа:
Добре щом става само софтуерно, мога ли да го обуча чрез OBD буксата, един приятел има Autocom , с него може ли да стане ?
Или трябва да ходя на сервиз задължително?

Общо взето Аутоком-а е най-дървената диагностика.
Но щом твой приятел има той може да ти каже дали ще може или няма да може.
Питай го.

_________________
OM642 Изображение
1NZ−FXE Изображение;
Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда
Искаш нещо от мен? Няма проблем! - Искам само да знаеш, че върша нещата БЪРЗО, КАЧЕСТВЕНО и ЕВТИНО...но имаш право да си избереш само две от трите опции! Обади ми се когато си готов с избора си!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем с централно заключване от дистанционното
 Мнение Публикувано на: 03 Мар 2013, 12:15 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 12 Окт 2010, 19:13
Мнения: 377
Местоположение: Пловдив
Кара: Alfa Romeo 147
Ами той все още я разучава, има я от скоро, май най-добрият вариант е да я закачим и да гледаме...

А да попитам след като я закачим към Autocom, и ако има такава възможност за обучаване на ключове, трябва ли ми някакъв код от код картите, или и без тях става ?

_________________
Изображение
раскрутка сайтов


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем с централно заключване от дистанционното
 Мнение Публикувано на: 03 Мар 2013, 13:09 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2005, 19:28
Мнения: 2509
Местоположение: София
NoFeArr написа:
Ами той все още я разучава, има я от скоро, май най-добрият вариант е да я закачим и да гледаме...

А да попитам след като я закачим към Autocom, и ако има такава възможност за обучаване на ключове, трябва ли ми някакъв код от код картите, или и без тях става ?

Да не те излъжа, но май ти трябват код картите и за дистанционното.
За последно съм го правил преди година и не си спомням, защото правих обучение на ключа за палене и дистанционното за отключване. За първото със сигурност ти трябват код картите, но не си спомням за второто (за дистанционното).

_________________
OM642 Изображение
1NZ−FXE Изображение;
Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда
Искаш нещо от мен? Няма проблем! - Искам само да знаеш, че върша нещата БЪРЗО, КАЧЕСТВЕНО и ЕВТИНО...но имаш право да си избереш само две от трите опции! Обади ми се когато си готов с избора си!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем с централно заключване от дистанционното
 Мнение Публикувано на: 16 Апр 2013, 13:30 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 12 Окт 2010, 19:13
Мнения: 377
Местоположение: Пловдив
Кара: Alfa Romeo 147
Здраейте... Тъй като моя проблем с дистанционното заключване е не разрешен все още, ми се върти една идея в главата, та да я споделя с вас и ако може да ми кажете дали ще стане толкова лесно колкото си го мисля или ще ми е по-лесно да си оправя моя ключ...

Та идеята ми е да си взема автомобилна аларма нещо от рода на ( http://rudimpex.com/product/197/avtoalarma-imobilayzer-tsentralno-zaklyuchvane-2-broya-distantsioni-shokov-datchik-za-44-lv-vmesto-88-lv-s-50-otstapka-ot-rudimpex-com.bg.html http://rudimpex.com/product/1047/avtoalarma-imobilayzer-tsentralno-zaklyuchvane-2-broya-distantsioni-shokov-datchik-za-44-lv-vmesto-88-lv-s-50-otstapka-ot-rudimpex-com.bg.html )
Да ми монтират тази аларма, и по този начин да си заключвам и отключвам колата с новото дистанционно (това което идва с алармата) До тук според мен е напълно изпълнимо.

НО за да не нося оригиналния ключ и дистанционното, дали ще може да занеса на ключар оригиналния ключ и новият с дистанционното (от алармата сгъваемия който си има заготовка) и да ми направят заготовката като оригиналния ключ за да паля с новия ?
И понеже в оригиналният ключ е онази ампулка която е за имобилайзера, може ли нея да я сваля от оригиналния ключ и да я поставя в новия и да запаля с новия ключ без проблем ?

_________________
Изображение
раскрутка сайтов


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем с централно заключване от дистанционното
 Мнение Публикувано на: 17 Апр 2013, 20:05 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 12 Окт 2010, 19:13
Мнения: 377
Местоположение: Пловдив
Кара: Alfa Romeo 147
Да го напиша по-кратко та дано някой ми отговори.
Ако отида при ключар да ми направи нов метален ключ, и аз сам си преместя ампулата на имобилайзера от кутийката на стария ключ в тази на новия, ще мога ли да запаля без проблем с новия ключ ?



:1poke000:

_________________
Изображение
раскрутка сайтов


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем с централно заключване от дистанционното
 Мнение Публикувано на: 17 Апр 2013, 20:32 
Offline
Site Admin
Site Admin
Аватар

Регистриран на: 26 Сеп 2004, 20:13
Мнения: 5736
Местоположение: София
Кара: Lybra SW 2.4 JTD Executive
По принцип, да! Но трябва да спазиш точното разстояние и място на ампулата, защото ако не успее да я прочете, поради това че е по-далече е нормално да не запали.

_________________
Изображение
Lancia Lybra SW Executive, 2.4JTD, 150 hp, 841C000 '03 Изображение
Lancia Kappa Coupe, 2.0t 16v, 205 hp, 838A4000 '97
Lancia Kappa, 2.0, 145 hp, 838A1000 '95
Lancia Dedra, 1.6, 90 hp, 159B9000 '94
Lancia Dedra, 1.6, 90 hp, 835A1000 '91
Изображение
ИзображениеИзображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем с централно заключване от дистанционното
 Мнение Публикувано на: 17 Апр 2013, 20:52 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 12 Окт 2010, 19:13
Мнения: 377
Местоположение: Пловдив
Кара: Alfa Romeo 147
А ако е по-близо ще има ли проблем? Да я сложа например максимално близо до пластмасата от към ключа ? Ако кутийката си има местенце за ампулката ще я сложа там но ако няма, като избера място за поставянето с какво да я застопоря там ? Или задължително като купувам да гледам кутийката да си има местенце за ампулка ?


Отказах се от алармата, мисля само модул за дистанционно заключване да си взема който си има сгъваем ключ към него http://unique-bg.com/index.php?main_page=product_info&cPath=41_50&products_id=334 , мисля, че ще стане с това.

_________________
Изображение
раскрутка сайтов


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем с централно заключване от дистанционното
 Мнение Публикувано на: 18 Апр 2013, 00:53 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 04 Апр 2010, 17:14
Мнения: 291
Местоположение: Плевен
Кара: Lancia Lybra 2.4jtd
Lancia Thesis 2.4jtd
ще се намеся по моя проблем. Установих че на мен диода (с ключа с два бутона съм) дори и без да я пипам си мъждука...дали е студена спойка и при мен или е проблем с самото микроключе за отключването .....и пак бутона за багажника сработна веднъж на 30 пъти което е изключително дразнещо? Не искам да си слагам отделна аларма, обичам всичко да си е така както е излязло от завода

_________________
Lancia Lybra 2.4jtd
Lanncia Thesis 2.4jtd


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем с централно заключване от дистанционното
 Мнение Публикувано на: 18 Апр 2013, 21:28 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 16 Ное 2006, 12:42
Мнения: 187
Местоположение: Велико Търново
Кара: Lancia
Ами wrathchild_ и аз съм с ключ с два бутона. Италианеца го е измислил изключително гениално........ Двете половини на ключа се държат на добра воля. Нищо не ги държи една към друга. В едната е баетрията в другата е платката. Съответно пластинките които трябва да предадат тока от батерията към платката на дистанционното не правят добър контакт и всичко се обърква. При мен натискайки бутона за откл/закл светодиода мигаше ама без резултат не понякога забелязвах диода да свети с пълна сила понякога мъждукаше и с това негово светене станах редовен клиент да ключаря койото продава батерии за дистанционното ми. В началото ги даваше за 2 лева сега почна да ми вика вече са по 6 лева батерията. стана милионер от мен. Батерията ми държеше по месец. Принудих се купих си 10 батерии от е-бей за 4 лева щото явно ще се сменят. С течение на времето установих, че ако двете половини на ключа стоят здраво фиксирани една към друга тази проблеми с диода и с откл/закл липсват. С всяко натискане на бутон ключа се държи съвсем адекватно. И реших проблема временно като го залепих отстрани с изолирбанд. Здраво. Сега само търся бутони да сменя на платката да знам, че са нови и го облепям с канаконлит завинаги и няма да има проблеми. Сигурен съм. Батерията може да се сменя без да се отваря ключа. Ехееее голям пост.

_________________
Lancia Delta Nuova
106.152.0(0) | 1750 MPI LE 105CV 76KW 5P 835C2.000
Lancia Lybra
109.438.0(1) BN 2400 JTD CF2 LX 839A5.000
NUOVA DELTA 844 (2008-2011)
1.8-TRB-ID-200CV-RCF5-PLATINO-4P.GS. CA


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем с централно заключване от дистанционното
 Мнение Публикувано на: 19 Апр 2013, 09:46 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 22 Яну 2011, 19:34
Мнения: 123
При мен едната от пластинките която подава "+" са от батерията към платката липсваше и дистанционното не работеше. Купих му нова батерия /1632 - за 2 лв. от магазин за радиочасти/ и запоих едно кабелче /около 3 см./единия му край на платката а другия му го заголих и подпъхнах във пластмасовото легло на батерията. Така се осъществява контакт а и батерията пак може да се сменя. Залепих с каноконлит и засега е ок. Но ми направи впечатление, че всеки път докато правех пробите, при първоначално поставяне на батерията диода светва и остава включен, докато не се натисне някой от бутоните. Явно това е причината при размърдване на пластинките диода да остава постоянно включен и да ви изтощава батерията.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем с централно заключване от дистанционното
 Мнение Публикувано на: 01 Сеп 2015, 18:13 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 31 Мар 2008, 15:29
Мнения: 544
Местоположение: София, Бургас
Кара: Lancia Musa 1.4, 2008
Ще ползвам темата, за да не отварям нова, а и проблемът при мен е подобен - единият ключ работи перфектно, но другият не отваря - диодът свети, но колата не реагира. Батериите са нови и на двата. Колегата Коко68 презапои елементите върху платките и първият проработи, но вторият - не. Той каза, че може би трябва да се обучи. Разбрах, че се обучавали софтуерно, но как точно става - при ключар или може и при колегата ВО? Отделно вторият не може да пали, но ще му сменя ампулката и ще се оправи.

_________________
Lancia Lybra 1.6, 2000, 182A4.000 - R.I.P.
Lancia Dedra 1.6, 1993, 835A1.046 - R.I.P.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем с централно заключване от дистанционното
 Мнение Публикувано на: 01 Сеп 2015, 19:02 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 31 Яну 2006, 14:17
Мнения: 401
Местоположение: София
Кара: Lancia Phedra 2.2HDI 2002г.
mr. rossi написа:
Ще ползвам темата, за да не отварям нова, а и проблемът при мен е подобен - единият ключ работи перфектно, но другият не отваря - диодът свети, но колата не реагира. Батериите са нови и на двата. Колегата Коко68 презапои елементите върху платките и първият проработи, но вторият - не. Той каза, че може би трябва да се обучи. Разбрах, че се обучавали софтуерно, но как точно става - при ключар или може и при колегата ВО? Отделно вторият не може да пали, но ще му сменя ампулката и ще се оправи.


Ако имаш картата с кода и BO ще може да ти свърши работа. Ако я нямаш ще ти трябва оторизиран сервиз. Така както описваш, ситуацията ми намирисва втория ключ да не е от твойта кола изобщо (но пак ще може да се обучи да ти работи).

_________________
Lancia Phedra 2.2, 128hp, 2002g
Lancia Lybra 1.9JTD, 115hp++, 2004g. mapped by BO
Fiat Marea 1.8, lpg, 115hp, 1996g.
Lancia Dedra 1.8 i.e, 105hp, ZLA835, 1992g.
Lancia Thema 2.0 i.e, 115hp, 1986g.
Fiat Ritmo 1.1, 60hp, 1985g.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем с централно заключване от дистанционното
 Мнение Публикувано на: 02 Сеп 2015, 09:36 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 31 Мар 2008, 15:29
Мнения: 544
Местоположение: София, Бургас
Кара: Lancia Musa 1.4, 2008
За съжаление нямам код карта, а ключът е от моята кола, защото мога да отключвам и заключвам и да въртя стартера (не пали заради ампулката). Оторизиран сервиз - имаш предвид АутоИталия например? А там могат да ми изкарат карта с кода, нали? Ако могат, взимам я и отивам при ВО.

_________________
Lancia Lybra 1.6, 2000, 182A4.000 - R.I.P.
Lancia Dedra 1.6, 1993, 835A1.046 - R.I.P.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем с централно заключване от дистанционното
 Мнение Публикувано на: 02 Сеп 2015, 09:55 
Offline
Site Admin
Site Admin
Аватар

Регистриран на: 26 Сеп 2004, 20:13
Мнения: 5736
Местоположение: София
Кара: Lybra SW 2.4 JTD Executive
mr. rossi написа:
За съжаление нямам код карта, а ключът е от моята кола, защото мога да отключвам и заключвам и да въртя стартера (не пали заради ампулката). Оторизиран сервиз - имаш предвид АутоИталия например? А там могат да ми изкарат карта с кода, нали? Ако могат, взимам я и отивам при ВО.

Цена на кодкартата преди 5 години и нещо 140 лева вече не помня със или без ддс беше.

_________________
Изображение
Lancia Lybra SW Executive, 2.4JTD, 150 hp, 841C000 '03 Изображение
Lancia Kappa Coupe, 2.0t 16v, 205 hp, 838A4000 '97
Lancia Kappa, 2.0, 145 hp, 838A1000 '95
Lancia Dedra, 1.6, 90 hp, 159B9000 '94
Lancia Dedra, 1.6, 90 hp, 835A1000 '91
Изображение
ИзображениеИзображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем с централно заключване от дистанционното
 Мнение Публикувано на: 02 Сеп 2015, 13:23 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 31 Яну 2006, 14:17
Мнения: 401
Местоположение: София
Кара: Lancia Phedra 2.2HDI 2002г.
mr. rossi написа:
За съжаление нямам код карта, а ключът е от моята кола, защото мога да отключвам и заключвам и да въртя стартера (не пали заради ампулката). Оторизиран сервиз - имаш предвид АутоИталия например? А там могат да ми изкарат карта с кода, нали? Ако могат, взимам я и отивам при ВО.


Горе си писал, че не отваря и не можеш да палиш с втория ключ. За това предположих че не е от твойта кола. Ако можеш само механично да отключваш с него може да са направили от 2 един ключ. Иначе ако си изкараш карта няма смисъл да ходиш при BO. По добре където ти изкарат картата да ти обучат ключа за да си сигурен че кода ще сработи. При мен, нищо че имам карта BO не успя да ми обучи ключа. Аз ако сваля акумолатора и трябва да обучавам дистанционните. За това си сложих аларма която отключва вратите и багажника и край с обученията на дистанциони.

_________________
Lancia Phedra 2.2, 128hp, 2002g
Lancia Lybra 1.9JTD, 115hp++, 2004g. mapped by BO
Fiat Marea 1.8, lpg, 115hp, 1996g.
Lancia Dedra 1.8 i.e, 105hp, ZLA835, 1992g.
Lancia Thema 2.0 i.e, 115hp, 1986g.
Fiat Ritmo 1.1, 60hp, 1985g.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем с централно заключване от дистанционното
 Мнение Публикувано на: 02 Сеп 2015, 14:27 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 28 Май 2012, 11:58
Мнения: 108
Местоположение: София
Кара: Lancia Lybra 1.8 VVT 2000 г.
debilite написа:
За това си сложих аларма която отключва вратите и багажника и край с обученията на дистанциони.

Дистанционното на алармата ти е с 2 бутона, един за вратите и един за багажника? Аз сложих аларма с един бутон на дистанционното, само за отключване на вратите. Багажника го отключвам с ключа в ключалката или с копчето до ръчната спирачка. :D


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем с централно заключване от дистанционното
 Мнение Публикувано на: 02 Сеп 2015, 15:15 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 31 Яну 2006, 14:17
Мнения: 401
Местоположение: София
Кара: Lancia Phedra 2.2HDI 2002г.
Lybra VVT написа:
debilite написа:
За това си сложих аларма която отключва вратите и багажника и край с обученията на дистанциони.

Дистанционното на алармата ти е с 2 бутона, един за вратите и един за багажника? Аз сложих аларма с един бутон на дистанционното, само за отключване на вратите. Багажника го отключвам с ключа в ключалката или с копчето до ръчната спирачка. :D


Мойто дистанционно е с 3 бутона (от по новите). 2 за отключване и заключване и един за багажника.

_________________
Lancia Phedra 2.2, 128hp, 2002g
Lancia Lybra 1.9JTD, 115hp++, 2004g. mapped by BO
Fiat Marea 1.8, lpg, 115hp, 1996g.
Lancia Dedra 1.8 i.e, 105hp, ZLA835, 1992g.
Lancia Thema 2.0 i.e, 115hp, 1986g.
Fiat Ritmo 1.1, 60hp, 1985g.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем с централно заключване от дистанционното
 Мнение Публикувано на: 01 Авг 2017, 12:33 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 12 Мар 2009, 23:51
Мнения: 136
Местоположение: Благоевград
Кара: Lancia Delta 3 / 1.6mjt / Gold/ 2012
Колеги,по кой кабел се подава сигнала за заключване от шофьорската врата към централното ,когато колата се заключва ръчно с ключа?
Уточнявам,че съм с по-новото централно(комфорт модул 46826767),при което сигналите откл/закл от врати и приемник плафон са разделени.

_________________
LANCIA DELTA 3 /1.6 MJT 120 CV/CF5/2012 - NUOVA LANCIA
LANCIA LYBRA 2,4JTD /SW/110KW/ 2003 EMBLEMA
LANCIA DEDRA 1,8SW/836A5/74KW/95- ВЯРНОТО И ДОБРО КОМБИ


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем с централно заключване от дистанционното
 Мнение Публикувано на: 13 Окт 2017, 07:46 
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2017, 07:42
Мнения: 1
Кара: Lanciaford
punk punk Като си купих Либрата, установих че и на двата ключа им липсваше по една от двете метални пластини за контакт с батерията. Измайсторих от кламер една пластина, купих батерия и дистанционното заработи. Работи 2-3 дни и взе да ми прави номера. Натискаш, свети диода на ключа, но не се отключват вратите. Натискаш 5-6 пъти, отключва. Усетих се защо италианеца ги беше разкарал тези пластинки в ключовете. :) Сложих си една аларма и сега съм ОК. Явно нещо се бъгват тези дистанционни в ключа. :auto: :auto: :auto:

_________________
Chuyen nha dat long an so hong rieng vi tri dep, nhieu san pham dat can giuoc gia re chiet khau cao de mua dau tu


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем с централно заключване от дистанционното
 Мнение Публикувано на: 14 Окт 2017, 10:24 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 28 Май 2012, 11:58
Мнения: 108
Местоположение: София
Кара: Lancia Lybra 1.8 VVT 2000 г.
В първия момент си помислих, че имам дежа вю. Чета и си викам, това все едно аз съм го писал. Пич има един бутон под мнението "цитирай", използвай него, затова е направен!

Lybra VVT написа:
Като си купих Либрата, установих че и на двата ключа им липсваше по една от двете метални пластини за контакт с батерията. Измайсторих от кламер една пластина, купих батерия и дистанционното заработи. Работи 2-3 дни и взе да ми прави номера. Натискаш, свети диода на ключа, но не се отключват вратите. Натискаш 5-6 пъти, отключва. Усетих се защо италианеца ги беше разкарал тези пластинки в ключовете. :) Сложих си една аларма и сега съм ОК. Явно нещо се бъгват тези дистанционни в ключа.


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 2 от 3 [ 41 мнения ] Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Lybra


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов