Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Lybra




Автор Съобщение
 Заглавие: Re: "Скрити" екстри на Либра
 Мнение Публикувано на: 10 Апр 2014, 23:35 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 06 Мар 2014, 20:17
Мнения: 80
Местоположение: Пловдив
Кара: Lancia Lybra 1.9JTD 105
Колеги, да питам за вдигането на стъклата: Колата е с 4 ел стъкла (не знам да има само с предни ел стъкла), та въпроса е че когато я заключа с ключа и задържа на заключване стъклата се вдигат и респективно като отключа и задържа на отключване се свалят.И двата ключа които имам работят и им работи всичко (закл/откл + багажник) но с дистанционното не се вдигат стъклата.Може ли да се направи, има ли си го фабрично, заключена функция ли е?

Само шоферския джам се вдига и сваля без да се държи копчето а другите слизат автоматично а се вдигат със задържане на копчетата ако това има някакво значение.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: "Скрити" екстри на Либра
 Мнение Публикувано на: 10 Апр 2014, 23:50 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 21 Яну 2006, 02:54
Мнения: 158
Местоположение: Костинброд
Ако си с със сгъваем ключ и фабрична аларма се прави така.
Даваш на контакт сваляш един прозорец с копчето и после за 3секунди май беше държиш и копчето за джама натиснато все едно го сваляш и копчето на дистанционното което е за откл.
После вдигаш прозореца и пак държиш за 3секуди копчето за прозореца - само ,че в все едно го затваряш и на дистанционното копчето за заключване.
И така за другите прозорци и би трябвало после като натиснеш на дистанционното за отл примерно и го задържиш да ти се свалят прозорците.
И ако заключваш и имаш свалени прозорци и задържиш копчето за закл ще се вдигнат и като пуснеш бутона и колата ще се закл и пусне алармата.

_________________
Lybra 2.4jtd 06.2002 intensa


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: "Скрити" екстри на Либра
 Мнение Публикувано на: 10 Апр 2014, 23:56 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 13 Яну 2011, 02:31
Мнения: 469
Местоположение: Пловдив
Кара: Lancia Lybra 1.9 jtd 110 понита.
Колегата nasty, малко ме поизпревари, но все пак ...

Ако ключа е с 2 копчета, триъгълен, като твоя - процедурата става само с ключалката.
С дистанционното става само с ключовете с 3 копчета - правоъгълните.

На практика, наличието на тази екстра, наричана "комформт", се определя от модула на централното заключване и машинките за повдигане на стъклата.
С един колега, който има Либра 2.4 150, и имаше проблем с предно дясно стъкло, мъдрихме, мъдрихме и установихме, че някой преди него е сменил машинката с такава, който не поддържа тази екстра - резултата беше покъртителен - пълен блокаж на всички машинки.
Оказа се, че машинките "комформт" имат 2 букси, а обикновенните само 1.

Относно автоматичното вдигане и сваляне, пробвай да обучиш стъклата, както е обяснил колегатa nasty. Иначе и при мен, без "комфорт", само шофьорското бачка автоматично и то само на запален двигател.

Ако имаш време, снимай ми модула на централното си, като наблягам на големината на буксите и наличните пинове. Централата се намира под пасажерските крака, под гумената лепка. Искам да установя дали има разлика в свързването на самта централа, или демек, дали ако си намеря такава ще мога да я ползвам plug and play.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: "Скрити" екстри на Либра
 Мнение Публикувано на: 10 Апр 2014, 23:58 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 06 Мар 2014, 20:17
Мнения: 80
Местоположение: Пловдив
Кара: Lancia Lybra 1.9JTD 105
Със този ключ съм.Имаше някаква аларма ама допълнително дистанционно за нея нямаше и сега е в свалена но я пазя.Как да разбера дали е фабричната?

Това с ключа ако важи за този модел ключове утре ще го пробвам.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: "Скрити" екстри на Либра
 Мнение Публикувано на: 11 Апр 2014, 00:00 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 13 Яну 2011, 02:31
Мнения: 469
Местоположение: Пловдив
Кара: Lancia Lybra 1.9 jtd 110 понита.
С този ключ, комфорта не работи от дистанционното.
Само от ключалката.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: "Скрити" екстри на Либра
 Мнение Публикувано на: 11 Апр 2014, 09:49 
Offline
Site Admin
Site Admin
Аватар

Регистриран на: 12 Яну 2007, 11:09
Мнения: 2560
Местоположение: София
Кара: Lancia Dedra SW Integrale 16VT
Piaggio mp3 250ie
S203 OM612
9199 написа:
Със този ключ съм.Имаше някаква аларма ама допълнително дистанционно за нея нямаше и сега е в свалена но я пазя.Как да разбера дали е фабричната?

Това с ключа ако важи за този модел ключове утре ще го пробвам.

И аз съм с този ключ и имам желание да направя да работи от дистанционното. В тази тема сме писали по въпроса и се вижда до къде съм стигнал. :D

_________________
Non e una macchina, e un Integrale.
Изображение
Имало едно време Dedra TDS SW, Y10 GT, Kappa SW 16VT, Delta GT.i.e, Lybra SW Comfortronic, Musa 1,4 DFN


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: "Скрити" екстри на Либра
 Мнение Публикувано на: 11 Апр 2014, 10:48 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 06 Мар 2014, 20:17
Мнения: 80
Местоположение: Пловдив
Кара: Lancia Lybra 1.9JTD 105
MtMCooLBG написа:
С този ключ, комфорта не работи от дистанционното.
Само от ключалката.


Мисля че това го разбрахме и уточнихме на място, идеята е дали се активира софтуерно тази екстра или със комбинация от "задръж-натисни" но явно си трябва преправяне.При някои модели автомобили тази екстра се активира/дезактивира.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: "Скрити" екстри на Либра
 Мнение Публикувано на: 11 Апр 2014, 18:05 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 21 Яну 2006, 02:54
Мнения: 158
Местоположение: Костинброд
Като цяло либрите с 1.9 двигателите са по-орязани от екстри ,а и добавянето им е трудно защото нямат кабелите или букси.
Докато на 2.4 двигателите всичко необходимо е прокарано и само трябва да мушнеш кабела и монтираш.
Примерно аз досега само една интенса със 1.9 съм виждал ,а емблема или ексклузив никога.

_________________
Lybra 2.4jtd 06.2002 intensa


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: "Скрити" екстри на Либра
 Мнение Публикувано на: 12 Май 2014, 22:42 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 02 Май 2012, 14:40
Мнения: 320
Местоположение: София, Младост 3
Кара: Lancia Thema 3.0 CRD 2012 г.
На практика, наличието на тази екстра, наричана "комформт", се определя от модула на централното заключване и машинките за повдигане на стъклата.
С един колега, който има Либра 2.4 150, и имаше проблем с предно дясно стъкло, мъдрихме, мъдрихме и установихме, че някой преди него е сменил машинката с такава, който не поддържа тази екстра - резултата беше покъртителен - пълен блокаж на всички машинки.
Оказа се, че машинките "комформт" имат 2 букси, а обикновенните само 1.




Понеже наскоро се борих с тези неща и ги разглобих до край, да споделя.
Втората букса се състои само от два кабела, които един плъзгач свързва съответно при движение на лостчето (ключа) нагоре или надолу. Става само с ключа, защото при нормалния си ход лостчето не достига пълния ход на плъзгача. За съжаление забравих цветовете, но важното е, че в крайна сметка при задържане на ключа в натиснато положение на единия проводник (ако не се лъжа светло син) се подава маса. Този отрицателен импулс е сигнал за процесора да активира функцията. Казвам "импулс", защото си играх да му подавам маса принудително, само за момент и сработва. Важно - няма значение дали се отключва или заключва - въпросът е да има маса. Явно централата си помни какво е било последното действие. Което е по-интересно, нещата сработват дори дори да е минало време след заключването/отключването. Тъй като имам някаква аларма от най-евтините, но все пак подаваща отрицателен сигнал при заключване (режим охрана), то просто свързах този кабел към "онзи" кабел и сега на практика стъклата се затварят сами, само чрез алармата.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: "Скрити" екстри на Либра
 Мнение Публикувано на: 30 Сеп 2016, 22:07 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 05 Авг 2007, 10:56
Мнения: 344
Местоположение: София
Някой знае ли как да премахна екстрата , която пуска и спира радиото
при палене и гасене на двигателя.Много ме дразни...
Колата е без навигация

_________________
DEDRA 1.8 8V SW
Lybra 1.9 jtd SW


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: "Скрити" екстри на Либра
 Мнение Публикувано на: 30 Сеп 2016, 22:55 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 13 Окт 2008, 14:04
Мнения: 521
Местоположение: Оряхово
batmiti написа:
Някой знае ли как да премахна екстрата , която пуска и спира радиото
при палене и гасене на двигателя.Много ме дразни...
Колата е без навигация

Ако не се лъжа през настройките на самия ICS (радиото) може да се изключи функцията да спира радиото при изключване на контакта.

_________________
Lybra 2,4 JTD 2000 г. седан.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: "Скрити" екстри на Либра
 Мнение Публикувано на: 30 Сеп 2016, 23:08 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 05 Авг 2007, 10:56
Мнения: 344
Местоположение: София
Сигурен съм ,че може но не знам точно как става :?:

_________________
DEDRA 1.8 8V SW
Lybra 1.9 jtd SW


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: "Скрити" екстри на Либра
 Мнение Публикувано на: 01 Окт 2016, 01:00 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 13 Яну 2011, 02:31
Мнения: 469
Местоположение: Пловдив
Кара: Lancia Lybra 1.9 jtd 110 понита.
Май от setup беше - ignition нещо си ...
Утре ако не забравя ще го погледна, че не помня. Това беше едно от първите неща които спрях.

spam
Иначе как е колата, върви ли :)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: "Скрити" екстри на Либра
 Мнение Публикувано на: 03 Окт 2016, 09:58 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 13 Яну 2011, 02:31
Мнения: 469
Местоположение: Пловдив
Кара: Lancia Lybra 1.9 jtd 110 понита.
@batmiti
1. Пускаш радиото
2. Задържаш EXP бутона за няколко секунди докато влезе в менюто с настройки
3. Със стрелките навигираш до IGNITION LOGIC
4. Сменяш го на OFF
5. За да излезеш от менюто - отново задържаш EXP бутона за няколко секунди


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: "Скрити" екстри на Либра
 Мнение Публикувано на: 03 Окт 2016, 21:21 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 05 Авг 2007, 10:56
Мнения: 344
Местоположение: София
Направих го . Всичко е точно.

П.С.
Милене , колата върви супер. Не съм пипал нищо , освен
стандартното обслужване.

_________________
DEDRA 1.8 8V SW
Lybra 1.9 jtd SW


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: "Скрити" екстри на Либра
 Мнение Публикувано на: 20 Дек 2016, 18:02 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2009, 11:11
Мнения: 334
Местоположение: Русе
Кара: Lancia Lybra 1.9 jtd 116
Lancia Phedra 2.2
Здравейте, интересува ме как и дали мога да накарам компа при първоначално пускане на парното да върти въздуха само в купето. Демек да си го запамети, а не аз да го обръщам ръчно. След като пусна парното го обръщам и с бутона auto временно запаметява. Но при следващото палене пак си е на вкарване на свеж въздух.

_________________
lancia lybra 1.9 JTD 116


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: "Скрити" екстри на Либра
 Мнение Публикувано на: 22 Дек 2016, 19:02 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 13 Яну 2011, 02:31
Мнения: 469
Местоположение: Пловдив
Кара: Lancia Lybra 1.9 jtd 110 понита.
По принцип, на каквато позиция си му задал - винаги го помни, но с едно изключение - ако навън е <=6 градуса - винаги ще ти се включва климатроника с позиция за въздух отвънка. Случва се дори и докато работи, ако падне температурата. Въпреки всичко - винаги си помни старата позиция и при палене, ако температурата е повече от 6 градуса - минава на запомненото.

Демек - то си го помни винаги, стига да не е под 6 градуса навън.
Това важи за Auto режима.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: "Скрити" екстри на Либра
 Мнение Публикувано на: 24 Яну 2017, 12:05 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2009, 11:11
Мнения: 334
Местоположение: Русе
Кара: Lancia Lybra 1.9 jtd 116
Lancia Phedra 2.2
А при ръчен режим? Дефакто искам да го оставя да върти въздуха вътре. С цел по бързо затопляне и размразяване на купето. Не след всяко палене ръчно да натискам копчетата. Замисъла ми е да си монтирам модул за дист. запалване и климатроника да си е постоянно вкл.

_________________
lancia lybra 1.9 JTD 116


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: "Скрити" екстри на Либра
 Мнение Публикувано на: 21 Май 2018, 12:27 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 23 Май 2011, 17:02
Мнения: 30
Здравейте и от мен. Понеже от скоро имам Либрата и никъде не видях да пише по моя въпрос, та го задавам тук в темата за екстрите за да не пускам нова. Значи - има ли някой с Либра с фабричен парктроник. Питам защото моята има, а ми стана любопитно , че не се коментира тази екстра. Да обясня- парктроника се чува през говорителите на ICS-а при вклюване на задна. Защо смятам, че е фабрично- защото както казах звука излиза от фабричното радио, даже и самото радио да не е пуснато в момента. Звука е един такъв мек и приятен , както на други коли с фабричен парктроник , а не тия афтърмаркет, които са само със зумер. По броните на колата няма нищо надупчено, т.е. не се виждат датчици. При каране назад примерно като излизате от гаража, когато колата вече е почти навън и предната броня минава покрай рамката на вратата също писука , т.е. хваща и на предната броня странично. Това което е странно е , че никъде няма никаква визуална индикация за парктроника, само звук. Когато купих колата изминах 400 км.докато се прибера и дотогава само съм включил 1-2 пъти на задна по пътя и чувах едно "изчуруликване" от говорителите и се чудих какво е и чак вечерта, като пристигнах и паркирах до близки препятствия разбрах , че е парктроник. е това е ?! Колата е 1.6 бензин 2000 г. без нави, без босе, без бутони на волана и само с 2 предни ел. стъкла. Дет се вика базов модел.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: "Скрити" екстри на Либра
 Мнение Публикувано на: 22 Май 2018, 10:41 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 28 Сеп 2011, 10:43
Мнения: 1538
Местоположение: Ихтиман/София
Кара: Lancia Lybra 1.9 JTD SW 105 hp
kalin555 написа:
Здравейте и от мен. Понеже от скоро имам Либрата и никъде не видях да пише по моя въпрос, та го задавам тук в темата за екстрите за да не пускам нова. Значи - има ли някой с Либра с фабричен парктроник. Питам защото моята има, а ми стана любопитно , че не се коментира тази екстра. Да обясня- парктроника се чува през говорителите на ICS-а при вклюване на задна. Защо смятам, че е фабрично- защото както казах звука излиза от фабричното радио, даже и самото радио да не е пуснато в момента. Звука е един такъв мек и приятен , както на други коли с фабричен парктроник , а не тия афтърмаркет, които са само със зумер. По броните на колата няма нищо надупчено, т.е. не се виждат датчици. При каране назад примерно като излизате от гаража, когато колата вече е почти навън и предната броня минава покрай рамката на вратата също писука , т.е. хваща и на предната броня странично. Това което е странно е , че никъде няма никаква визуална индикация за парктроника, само звук. Когато купих колата изминах 400 км.докато се прибера и дотогава само съм включил 1-2 пъти на задна по пътя и чувах едно "изчуруликване" от говорителите и се чудих какво е и чак вечерта, като пристигнах и паркирах до близки препятствия разбрах , че е парктроник. е това е ?! Колата е 1.6 бензин 2000 г. без нави, без босе, без бутони на волана и само с 2 предни ел. стъкла. Дет се вика базов модел.


А парктроника е сложен от предишния собственик мераклииската. Според мен няма Либра с фабричен.

_________________
Lancia Lybra 1.9 JTD SW LX - италианската S класа

Изображение

VW Golf VII 1.6TDI 110HP Lounge
Изображение


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 8 от 9 [ 168 мнения ] Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Следваща




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Lybra


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов