Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Kappa




Автор Съобщение
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 17 Окт 2009, 22:35 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2007, 12:17
Мнения: 4278
Местоположение: Пазарджик,Враца
Кара: Lancia
nikolay_velinov написа:
na men mi smeniha datchik na Hol, no kolata pak izpisva tozi problem , debitomera e zle , no probvah 3 i ne stavat , ne moga da si obqsnq zashto , malko veroqtno e i trite da sa bili precakani .


А погледна ли изобщо дали тези 3-те отговарят на твоя като номер?!

_________________
Изображение
LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000 LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000 LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046
Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp Grande Punto 1.2 LPG
http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic.php?f=31&t=8463


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 17 Окт 2009, 23:47 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 25 Апр 2009, 02:59
Мнения: 118
Местоположение: София
абсолютно същите бяха да, даже номера на изуст го научих , но не станаха ,почвам да се съмнявм че има друго нещо


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 18 Окт 2009, 11:19 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2007, 12:17
Мнения: 4278
Местоположение: Пазарджик,Враца
Кара: Lancia
Ако караш на бензин е възможно и от сондата да ти дава тази грешка...Друго за което се сещам е другият датчик-на разпределителният вал...И то друго май не остана :roll:

_________________
Изображение
LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000 LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000 LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046
Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp Grande Punto 1.2 LPG
http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic.php?f=31&t=8463


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 18 Окт 2009, 11:29 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 25 Апр 2009, 02:59
Мнения: 118
Местоположение: София
Ще се провери Митак , мерси за инфото


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 06 Фев 2010, 09:57 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 08 Яну 2009, 00:34
Мнения: 164
Местоположение: Добрич/София
Кара: Ford
Виждам, че темата е стара, но да попитам и аз. При мен е следния проблем: С Лансиа К 2.4 Тдс колата трудно пали първия път...да не кажа изобщо не пали, но запали ли веднъж няма проблеми докато не я изгасиш. Стои ли повече от 2 часа пак започват мъките-не пали, сякаш не и достига гориво. Един майстор ми каза за "умната дюза", че имала проблем и давала грешна информация на мотора и оттам се обърквало впръскването на другите дюзи. Другото, което ми прави впечатление, е че в един момент колата има по-малко тяга от стандартното и изписва въпросния надпис... след това пускаш газта и пак натискаш, надписа изчезва и колата направо започва да боксува. От къде да започвам-датчици колянов вал, помпи...казвайте! Мерси и поздрави Марчо.

_________________
[img]http://talantix.com/images/projects/13203564651.png[/img]


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 06 Фев 2010, 10:05 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 16 Яну 2010, 15:46
Мнения: 89
Местоположение: София
Кара: LANCIA PHEDRA 2.2 HDI '02
AVARIA IMPIANTO CONTROLLO MOTORE !!!!!! В превод означава ПОВРЕДА В СИСТЕМАТА ЗА УПРАВЛЕНИЕ НА ДВИГАТЕЛЯ. Може и ламбда сондата да е ! С дизела не съм запознат много но от мен толкоз?

_________________
LANCIA KAPPA 2.0 20V 146hp '96 (продадена)
LANCIA PHEDRA 2.2 HDI 128hp '02


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 06 Фев 2010, 17:40 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 08 Яну 2009, 00:34
Мнения: 164
Местоположение: Добрич/София
Кара: Ford
ENGINE CONTROL SYSTEM FAILURE : Оказа се, че имам за смяна -две подгревни свещи. Поздрави и дано никога да не Ви го изписва. Марчо

_________________
[img]http://talantix.com/images/projects/13203564651.png[/img]


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 09 Фев 2010, 11:21 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 18 Дек 2009, 15:51
Мнения: 22
Местоположение: Хасково
при мен се появи същия надпис и след проверка на всички видове датчици,клапани и тн,се оказа помпата в резервоара,почистихми я и всичко си дойде на местото,та проверете я нея,успех :wink:

_________________
Lancia Kappa2,4JTD 99


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 09 Фев 2010, 11:46 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 16 Яну 2009, 17:11
Мнения: 1079
Местоположение: Пловдив 05 Южен
Кара: Lancia
И на мен оня ден ми го изписа като отивах на работа. Колата просто увисна... натискам газта - реакция никаква, оборотомера не помръдва. Закарах е веднага на диагностика и се оказа, че предишния собственик нещо е ровил ламбда сондата и нещо не са я донаправили и сега се е наводнила с вода и подава грешна информация на компютъра, че няма гориво. Сега е изключена и няма проблем, каза ми пича да е покарам така 2-3 дни и ще се слага нова сонда.

_________________
Lancia Delta 2.0 16V GT /// Alfa Romeo 166 2.4JTD /// ex. Lancia Kappa 2.0 /// ex. Mercedes-Benz W124


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 07 Апр 2010, 21:20 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 02 Фев 2010, 13:28
Мнения: 28
Местоположение: София
колега при мен също излиза такъв надпис и аз го свързвам с това че съм на газ, когато карам монотонно ми се появява от време на време.но колата си върви и след време се скрива.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 08 Апр 2010, 11:29 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 14 Окт 2008, 21:23
Мнения: 404
Местоположение: София, Надежда 5
И при мен, когато карам на газ ми свети аварията но как мина на бензин гасне. Не мога да разбера, след като имам симулатор на ламбда сондата и електронен блок за управление на газовата, защо свети тази пущина. Нали на симулатора това му е работата да лъже компа, че всичко със сондата е ОК. Или пък нещо със симулирането на управлението на дюзите не ми е в ред. То от друго, според мен, няма от какво да дава тази грешка като е на газ. Защото на бензин всичко е ОК.

_________________
Lancia Kappa 2.0 20v 107kw 95г.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: help avaria impiento controlo motore
 Мнение Публикувано на: 21 Яну 2017, 20:49 
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2017, 20:17
Мнения: 4
Кара: Lancia kappa 2.0 146hp 20v
Здравейте,аз имам същия проблем с тази грешка. От няколко месеца имам автомобила сложих му газова и имам следния проблем.
Сутрин като паля на бензин работи 2 секунди и изгася,след това паля отново и поддържам газта, се едно работи на 3 от 5 цилиндъра . Като мина на газ направил съм го с бутон и съм излъгал температурния дадчик на изпарителя, като дигна обороти и върна газта колата започва да гърми,се едно има цилиндър който не работи .Дали е свързано с хидравликата че ми вие а съм и сипал масло


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: help avaria impiento controlo motore
 Мнение Публикувано на: 31 Яну 2017, 15:55 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 24 Авг 2014, 23:02
Мнения: 46
Местоположение: Сoфия, ж. к. Дружба 1
Кара: Lancia Kappa 2.0 5.20 146 - бивша
Mazda 6 2.0 4.16 147 к.с.
Stefcosa написа:
Здравейте,аз имам същия проблем с тази грешка. От няколко месеца имам автомобила сложих му газова и имам следния проблем.
Сутрин като паля на бензин работи 2 секунди и изгася,след това паля отново и поддържам газта, се едно работи на 3 от 5 цилиндъра . Като мина на газ направил съм го с бутон и съм излъгал температурния дадчик на изпарителя, като дигна обороти и върна газта колата започва да гърми,се едно има цилиндър който не работи .Дали е свързано с хидравликата че ми вие а съм и сипал масло


Колега, първото което според мен трябва да направиш е да разкачиш акумулатора за 15-тина минути - изтрива грешките и настройките на ECU-то. След това ако няма проблеми аз ще се насоча към някой с газ анализатор да настрои газовата (ако си с по проста газова 90% ти е богата сместа). Аз имах подобен проблем, едвам запалваше и супер не равномерна работа на двигателя на бензин. При мен беше много богата сместа на газовата и ECU-то се опитва да намали стойностите и при достигане на максимално намаляване не може да работи на бензин защото не подава достатъчно гориво.
Не знам дали ме разбра, че и аз се оплетох, но възможна друга причина е и запушен горивен филтър.

Успех ;)

_________________
Lancia Kappa 2.0 5.20 146 - бивша
Mazda 6 2.0 4.16 147 к.с.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: help avaria impiento controlo motore
 Мнение Публикувано на: 06 Фев 2017, 02:45 
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2017, 20:17
Мнения: 4
Кара: Lancia kappa 2.0 146hp 20v
Нямах проблем 4 месеца със нищо на газ бензин. Смених бензиновия филтър беше потънал в тиня, смених дадчик температура студено палене, закачих я на диагностика лабда контролер, и още 2 дадчика излязаха. Откачих газовия комп(инжекцион) прегледах го замерих го и си я свързах само на бензин,като съм откачил клемата на акомулатора и се е ресетнал и карах проблем нямаше . Отидах на газаджиий никой няма за bardolini софт, погледнаха я казаха че може да е рейката на газовата,замерих прегледах,изчистих буталцата всичко 6 . Замерих докато работи гозовата подава си импулси всичко точно . Имам след ланда сондата преди гърнето малко голяма дупка,дали от там излизат газовете бързо и ландата ми се ошашква защото като е на газ като форсирам до 3000 оборота няколко пъти и изгася чека и като карам 1 час на газ грешката остава постоянна и на бензин докато не ресетна компа отново и така всеки ден ...


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: help avaria impiento controlo motore
 Мнение Публикувано на: 07 Фев 2017, 01:06 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 24 Авг 2014, 23:02
Мнения: 46
Местоположение: Сoфия, ж. к. Дружба 1
Кара: Lancia Kappa 2.0 5.20 146 - бивша
Mazda 6 2.0 4.16 147 к.с.
След малко размисли по въпроса без да ангажирам никого, не съм нито монтьор, нито газажия.
Според мен сондата е доста чувствителна и една дупка (както спомена) може да създаде доста проблеми. Ако имаш възможност я запуши например с алуминиево фолио за пробата или още по добре отиди да ти я заварът, предполагам че за 20-на лева ще я закърпят. Ако не друго поне ще намалиш шума около колата ;) Успех :)

_________________
Lancia Kappa 2.0 5.20 146 - бивша
Mazda 6 2.0 4.16 147 к.с.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: help avaria impiento controlo motore
 Мнение Публикувано на: 07 Фев 2017, 13:40 
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2017, 20:17
Мнения: 4
Кара: Lancia kappa 2.0 146hp 20v
Поръчах си сонда и ще я сваля генерацията и заваря и ще видим какъв ще е резултата


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: help avaria impiento controlo motore
 Мнение Публикувано на: 08 Фев 2017, 00:11 
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2017, 20:17
Мнения: 4
Кара: Lancia kappa 2.0 146hp 20v
Проблема си остана и като смених ланбда сондата и си направих генерацията и компа ресетнах 100 пъти и резултата е (0)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: help avaria impiento controlo motore
 Мнение Публикувано на: 09 Мар 2017, 10:45 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 30 Апр 2006, 16:19
Мнения: 98
Местоположение: Бургас
Stefcosa написа:
Проблема си остана и като смених ланбда сондата и си направих генерацията и компа ресетнах 100 пъти и резултата е (0)


Имах същия проблем. Пукане, глъхнене и т.н. На газ оборотите на свободен ход бяха колебливи +- 300 Оказа се, че гумичките на инжекторите на газовия инжекцион са дали фира, и пускат повече газ, отколкото трябва и така бърка компа на бензин. След като запалиш, компа е със стойности да пуска по-малко гориво и от там идва целия проблем. Сменихме 2 инжектора, и на другите 3 сменихме само гумичките, последваха 2-3 настройки и нещата се оправиха.

_________________
LANCIA KAPPA,2.0 20v 838A1000


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 2 от 2 [ 38 мнения ] Отиди на страница Предишна  1, 2




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Kappa


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов