Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Kappa




Автор Съобщение
 Заглавие: Сдобих се с кола - мечта - Капа купе 2.0 16v turbo
 Мнение Публикувано на: 19 Авг 2017, 18:20 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 19 Авг 2017, 01:12
Мнения: 17
Местоположение: Сливен
Кара: Lancia Kappa Coupe 2.0 16v turbo
Mercedes C 220 cdi
Lancia Lybra 1.8 - бивша
Здравейте, фенове на Ланчия! От няколко дни се сдобих с отдавна мечтания от мен автомобил. Всичко стана случайно и много набързо- просто я видях в обява, огледах я на място и съвсем скоро се сродихме и си я прибрах у дома... с платформа. Причината е, че има сърдечен проблем. Двигателя пали и работи, но трака здраво при средни обороти - вероятно е някой лагер. Естествено знаех за проблема още преди огледа, но е толкова готина, че не можах да устоя и реших да я взема, въпреки предстоящия ремонт. А и стария собственик нямаше намерение да я ремонтира, което за мен си е чиста загуба. Та...сега ми предстои да реша дали да отварям двигателя или да търся друг здрав двигател. Има и забележки по външния вид, но съм решил да я оправя изцяло. Съжалявам, че не мога да кача снимки в момента, но пиша от телефона, ще го направя при първа възможност. Ще ви информирам как вървят възстановителните мероприятия. От мен лека вечер и приятна почивка на отпускарите!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Сдобих се с кола - мечта - Капа купе 2.0 16v turbo
 Мнение Публикувано на: 20 Авг 2017, 17:47 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Фев 2014, 19:19
Мнения: 393
Кара: ex-Lancia KAPPA 2.0 16V Turbo
бензин - изключителен автомобил!

Lancia KAPPA 2.4 jtd
BMW E38, 740 i
Rankas написа:
Здравейте, фенове на Ланчия! От няколко дни се сдобих с отдавна мечтания от мен автомобил. Всичко стана случайно и много набързо- просто я видях в обява, огледах я на място и съвсем скоро се сродихме и си я прибрах у дома... с платформа. Причината е, че има сърдечен проблем. Двигателя пали и работи, но трака здраво при средни обороти - вероятно е някой лагер. Естествено знаех за проблема още преди огледа, но е толкова готина, че не можах да устоя и реших да я взема, въпреки предстоящия ремонт. А и стария собственик нямаше намерение да я ремонтира, което за мен си е чиста загуба. Та...сега ми предстои да реша дали да отварям двигателя или да търся друг здрав двигател. Има и забележки по външния вид, но съм решил да я оправя изцяло. Съжалявам, че не мога да кача снимки в момента, но пиша от телефона, ще го направя при първа възможност. Ще ви информирам как вървят възстановителните мероприятия. От мен лека вечер и приятна почивка на отпускарите!


Честито! Ако е пловдивската - и аз й бях хвърлил око, но просто нямам нерви да се занимавам с оправяне на двигатели /вече веднъж минах през такава драма с друг модел автомобил/.
Иначе, купето ми е мечта от отдавна. Много красив автомобил. Стискам палци да оправиш машината и да те радва много.
Както личи от никнейма ми - първата ми капа беше точно 2.0 турбо 205 к.с. Карах я почти 2 години и щях още да си я яхам, ако не беше удар на светофар от един малоумник, който отне предимство и се наложи капата преждевременно да замине за вечните ловни полета. След този автомобил никой друг не ми изглежда достатъчно добър. punk

_________________
Заклет фен на ланча капа!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Сдобих се с кола - мечта - Капа купе 2.0 16v turbo
 Мнение Публикувано на: 20 Авг 2017, 20:39 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 19 Авг 2017, 01:12
Мнения: 17
Местоположение: Сливен
Кара: Lancia Kappa Coupe 2.0 16v turbo
Mercedes C 220 cdi
Lancia Lybra 1.8 - бивша
Благодаря ти за пожеланието! колата я взех от София и както казах има доста работа по нея, но аз не бързам с ремонта. Не съм я купувал за ежедневна кола, за тази цел имам далеч по- тривиален автомобил. Просто като я видях и се влюбих в нея. Освен двигателя ми се струва, че и турбото може да е заминало, защото катализатора е махнат, ама ще стане ясно като я сложим на операционната. Ще пиша как се развиват нещата, стискайте палци да не е тотал.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Сдобих се с кола - мечта - Капа купе 2.0 16v turbo
 Мнение Публикувано на: 16 Сеп 2017, 20:34 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 19 Авг 2017, 01:12
Мнения: 17
Местоположение: Сливен
Кара: Lancia Kappa Coupe 2.0 16v turbo
Mercedes C 220 cdi
Lancia Lybra 1.8 - бивша
Извинявам се колеги, че малко се забавих със снимките, но напоследък ми натежаха задачите. Съвсем скоро започвам с ремонта. Стискайте палци да не е пълен дроб мотора.


Прикачени файлове:
IMG_1146.JPG
IMG_1146.JPG [ 38.89 KiB | Прегледано 10256 пъти ]
IMG_1145.JPG
IMG_1145.JPG [ 38.74 KiB | Прегледано 10256 пъти ]
IMG_1144.JPG
IMG_1144.JPG [ 39.04 KiB | Прегледано 10256 пъти ]
IMG_1143.JPG
IMG_1143.JPG [ 36.85 KiB | Прегледано 10256 пъти ]
IMG_1141.JPG
IMG_1141.JPG [ 42.47 KiB | Прегледано 10256 пъти ]
Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Сдобих се с кола - мечта - Капа купе 2.0 16v turbo
 Мнение Публикувано на: 25 Окт 2017, 16:06 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 23 Май 2009, 22:21
Мнения: 438
Местоположение: София, ОвчаКупел
Кара: 2.0 20V 155bhp
Като бивш собственик на Капа, ще проверявам с интерес за обновления от твоя страна и прогрес с ремонта.
Успех.

_________________
Lancia Kappa, 2.0 20V 5C V.I.S. 156hp 97y.
POWER DRIVE Transmission


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Сдобих се с кола - мечта - Капа купе 2.0 16v turbo
 Мнение Публикувано на: 23 Яну 2018, 00:35 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 19 Авг 2017, 01:12
Мнения: 17
Местоположение: Сливен
Кара: Lancia Kappa Coupe 2.0 16v turbo
Mercedes C 220 cdi
Lancia Lybra 1.8 - бивша
Такааа.... двигателя вече е разглобен, валът е при стругар, защото видимо е задран, дано да успеят да го оправят. На пръв поглед вероятната причина за повредата е проблем с маслената помпа. Сега като е разглобена ми с е струва, че има отчупено парче метал от вътрешността. Възможно е това да е довело до по ниско налягане на маслото. Освен това при източване на маслото се установи, е смесено с вода, което обаче все още не е ясно как е станало. Засега картината е тъжна, ама както един мой приятел казва - “Очи гледали- очи плакали!”. Все пак колата си струва усилията за възстановяване, най-малкото е толкова рядка, че е грехота да се затрие с лека ръка един екземпляр от модела. Работата с намиране на части е трудна, така че ако някой може да помогне, ще съм безкрайно благодарен. На първо време ще трябва да търся маслена помпа, въпроса ми е дали се произвежда специално за тази кола или я има и в други по разпространени автомобили. Пак нямам снимки , но ще се постарая да направя и ще ги кача скоро. Това е за сега. Стискайте палци и ако някой може нека помогне с информация! Лека вечер от мен!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Сдобих се с кола - мечта - Капа купе 2.0 16v turbo
 Мнение Публикувано на: 23 Яну 2018, 06:27 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Юли 2007, 10:38
Мнения: 1487
Местоположение: София, The Camp
Кара: Octavia 2016 2.0 tdi DSG
Маслената помпа може и да става от Фиат Купе 2.0 16 турбо или друга кола от Фиат групата с такъв двигател. По-запознатите се надявам да се включат. Коляновият вал съм на 99% сигурен, че става от всякакъв 2.0 4 цилиндъра турбо мотор на фиат/ланча 8 или 16 клапана включително мисля и от 1.9 ТД. Бих ти препоръчал здрав вал втора употреба отколкото шлайфан такъв.

Иначе допълнително бих ти дал съвет да измериш блока, буталата и ключа на сегментите. Ако първите 2 са ОК, сложи едни нови сегменти и направи пълна ревизия на главата. Като сложиш и хубави гарнитури, ще забравиш вече за тоя мотор. Турбото ако е здраво и само с лек радиален, но без аксиален луфт, не го закачай. Ако е заминало си потърси запазено втора ръка или ново, но не рециклирай.

_________________
2016 Skoda Octavia 2.0 TDI DSG Combi
2015 Peugeot Vivacity 0.05 2V
2005 Mercedes-Benz C180 Kompressor Sportcoupe LPG
1997 Citroen Berlingo 1.8 LPG
Ex: W211, 147, 159 SW, Delta GT, Dedra, Lybra SW, C2, Vectra


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Сдобих се с кола - мечта - Капа купе 2.0 16v turbo
 Мнение Публикувано на: 23 Яну 2018, 08:22 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Фев 2014, 19:19
Мнения: 393
Кара: ex-Lancia KAPPA 2.0 16V Turbo
бензин - изключителен автомобил!

Lancia KAPPA 2.4 jtd
BMW E38, 740 i
Не е ли по-добре просто да се опиташ да спазариш такъв двигател на старо? Вървят по 900-1000 евро, ако са на по-малък пробег.

Правенето на вал на турбо бензин е приключение с неизвестен край. Тази кола, като я направиш, не вярвам да я държиш като музеен експонат - ще ти се иска да натиснеш в някакъв момент педала cheers

Стискаме палци. Купето е страхотно. punk

_________________
Заклет фен на ланча капа!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Сдобих се с кола - мечта - Капа купе 2.0 16v turbo
 Мнение Публикувано на: 23 Яну 2018, 10:49 
Offline
Site Admin
Site Admin
Аватар

Регистриран на: 12 Яну 2007, 11:09
Мнения: 2560
Местоположение: София
Кара: Lancia Dedra SW Integrale 16VT
Piaggio mp3 250ie
S203 OM612
Аз лично шлайфан вал не бих карал на каквато и да е италианка, еле па турбо. Както каза Марто, вала от 1,9TDS e същия и още се намират от коли на части на нормални цени. Маслената помпа става от всяко 2000 кубиково лампреди, а те са вграждани в какво ли не. Носят се слухове и легенди, че помпата за турбо колите била различна от атмосферната, пък аз карам с такава от както имам колата и налягането си е където трябва. Разкарай балансваловете, защото от там пада налягането след време. Ако цилиндрите са добре взимай нови сегменти, слагай нови лагери и почвай да караш.

_________________
Non e una macchina, e un Integrale.
Изображение
Имало едно време Dedra TDS SW, Y10 GT, Kappa SW 16VT, Delta GT.i.e, Lybra SW Comfortronic, Musa 1,4 DFN


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Сдобих се с кола - мечта - Капа купе 2.0 16v turbo
 Мнение Публикувано на: 23 Яну 2018, 13:19 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 19 Авг 2017, 01:12
Мнения: 17
Местоположение: Сливен
Кара: Lancia Kappa Coupe 2.0 16v turbo
Mercedes C 220 cdi
Lancia Lybra 1.8 - бивша
Благодаря за бързите отговори на всички. Направих снимка на помпата и ще я кача. Не съм виждал досега такава, но все си мисля че е счупена. Като я погледнете може да дадете мнение. Мисля да послушам колегата за балансиращите валове, щом ще е по добре. Ще информирам периодично за развитието по темата. Още веднъж благодаря за помощта.
П.С.: Само ако може някой да посочи точен модел кола от която става помпата


Прикачени файлове:
10ACD9A1-374D-49E0-9447-057034C5B3F2.jpeg
10ACD9A1-374D-49E0-9447-057034C5B3F2.jpeg [ 44.71 KiB | Прегледано 9792 пъти ]
Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Сдобих се с кола - мечта - Капа купе 2.0 16v turbo
 Мнение Публикувано на: 24 Яну 2018, 00:15 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Юли 2007, 10:38
Мнения: 1487
Местоположение: София, The Camp
Кара: Octavia 2016 2.0 tdi DSG
Мисля, че трябва задължително да става от Делта 2 2.0 16 турбо, Фиат Купе 2.0 16 турбо. Както Съби казва, трябва да става и от атмосферните им версии.

Съби, а дали става от Дедра 8в турбо? В перник има една цяла или начасти се продава. На човека може да му е полезна.

_________________
2016 Skoda Octavia 2.0 TDI DSG Combi
2015 Peugeot Vivacity 0.05 2V
2005 Mercedes-Benz C180 Kompressor Sportcoupe LPG
1997 Citroen Berlingo 1.8 LPG
Ex: W211, 147, 159 SW, Delta GT, Dedra, Lybra SW, C2, Vectra


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Сдобих се с кола - мечта - Капа купе 2.0 16v turbo
 Мнение Публикувано на: 24 Яну 2018, 09:23 
Offline
Site Admin
Site Admin
Аватар

Регистриран на: 12 Яну 2007, 11:09
Мнения: 2560
Местоположение: София
Кара: Lancia Dedra SW Integrale 16VT
Piaggio mp3 250ie
S203 OM612
Става от всички атмосферни и турбо 2000 кубикови мотори с тази архитектура. Всичко правено на Типо платформа, което има някаква разновидност на тоя мотор върши работа.

_________________
Non e una macchina, e un Integrale.
Изображение
Имало едно време Dedra TDS SW, Y10 GT, Kappa SW 16VT, Delta GT.i.e, Lybra SW Comfortronic, Musa 1,4 DFN


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Сдобих се с кола - мечта - Капа купе 2.0 16v turbo
 Мнение Публикувано на: 24 Яну 2018, 15:36 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Фев 2014, 19:19
Мнения: 393
Кара: ex-Lancia KAPPA 2.0 16V Turbo
бензин - изключителен автомобил!

Lancia KAPPA 2.4 jtd
BMW E38, 740 i
Всъщност се оказва,че този двигател не е толкова труден и скъп за правене, щом може да се вземе колянов вал от 1.9 дизел и помпа друг двулитров бензин.

Това за коляновия вал не го знаех.

cheers

_________________
Заклет фен на ланча капа!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Сдобих се с кола - мечта - Капа купе 2.0 16v turbo
 Мнение Публикувано на: 30 Яну 2018, 12:17 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 19 Авг 2017, 01:12
Мнения: 17
Местоположение: Сливен
Кара: Lancia Kappa Coupe 2.0 16v turbo
Mercedes C 220 cdi
Lancia Lybra 1.8 - бивша
Помпа вече намерих, колеги, даже за късмет от същия мотор. Изглежда здрава вече като я сложим ще стане ясно. Иначе работата по мотора продължава. Турбината още не знам какъв й е хала, както ме посъветва колегата в един от горните постове, проверих на ръка луфта. Има лек радиален луфт, но състоянието ще стане ясно когато запалим двигатела и я подкарам за тест. Благодаря за активната помощ от форума, ще продължавам да пиша и питам за работата по колата, като се надявам скоро да има положителен резултат.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Сдобих се с кола - мечта - Капа купе 2.0 16v turbo
 Мнение Публикувано на: 30 Яну 2018, 15:12 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 19 Авг 2017, 01:12
Мнения: 17
Местоположение: Сливен
Кара: Lancia Kappa Coupe 2.0 16v turbo
Mercedes C 220 cdi
Lancia Lybra 1.8 - бивша
Пак пиша защото има развитие. При разглобяването се оказа, че единият цилиндър има здрава деруга. Тука вече не знам какво да правя. Ако се шлайфа трябват ремонтни бутала, каквито не излизат като наличност, а и ще дойде вече много дебело. Въпреки това бих се замислил, но реално вече няма такива части. Блок не знам дали ще успея да намеря, че и здрав. Мина ми през ума дали да не се набият ризи, но не съм сигурен какъв ще е резултата. Ако някой има идеи са добре дошли.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Сдобих се с кола - мечта - Капа купе 2.0 16v turbo
 Мнение Публикувано на: 30 Яну 2018, 15:19 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 19 Авг 2017, 01:12
Мнения: 17
Местоположение: Сливен
Кара: Lancia Kappa Coupe 2.0 16v turbo
Mercedes C 220 cdi
Lancia Lybra 1.8 - бивша
Ако някой от форума може да предложи цял мотор или знае от къде мога да намеря също е вариант. Извинявам се, че пиша така на парче, но все се присещам, че нещо съм пропуснал. Спорен ден на всички.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Сдобих се с кола - мечта - Капа купе 2.0 16v turbo
 Мнение Публикувано на: 30 Яну 2018, 21:38 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Юли 2007, 10:38
Мнения: 1487
Местоположение: София, The Camp
Кара: Octavia 2016 2.0 tdi DSG
Аз карам мотор с 6 ризи и засега нямам проблеми. 3.0 231 коня, но атмосферен.

За турбо кола не мога да кажа дали е добра идея или не. Може да пробваш с една риза само на увредения цилиндър. Така или иначе засега гониш бюджет и ако не стане ще търсиш цял мотор или блок така че може да пробваш с една риза на тоя блок пък каквото стане. Не е толко скъпо.
Другият вариант е само блок втора ръка. Съби може да помогне ако види темата дали блок от атмосферен мотор ще ти свърши работа или задължително ти трябва от турбо такъв. При условие че маслените помпи и коляновият вал на атмосферен и турбо мотор са еднакви, едва ли има разлика в блока.

Вариантът с шлайфан блок и бутала на ремонтен размер е скъп предполагам, а и малко или много изтъняваш стените на блока.

_________________
2016 Skoda Octavia 2.0 TDI DSG Combi
2015 Peugeot Vivacity 0.05 2V
2005 Mercedes-Benz C180 Kompressor Sportcoupe LPG
1997 Citroen Berlingo 1.8 LPG
Ex: W211, 147, 159 SW, Delta GT, Dedra, Lybra SW, C2, Vectra


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Сдобих се с кола - мечта - Капа купе 2.0 16v turbo
 Мнение Публикувано на: 30 Яну 2018, 22:17 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 06 Авг 2005, 20:46
Мнения: 2319
Местоположение: София
Кара: Lancia Dedra Integrale
Можеш да си поръчаш ковани бутала за този мотор с какъвто искаш размер. Всичко зависи какви пари си готов да дадеш.

_________________
Lancia Dedra Integrale


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Сдобих се с кола - мечта - Капа купе 2.0 16v turbo
 Мнение Публикувано на: 31 Яну 2018, 10:13 
Offline
Site Admin
Site Admin
Аватар

Регистриран на: 12 Яну 2007, 11:09
Мнения: 2560
Местоположение: София
Кара: Lancia Dedra SW Integrale 16VT
Piaggio mp3 250ie
S203 OM612
Блок освен от турбо моторите става и от атмосферните 2000 кубикови 16 клапанови мотори, защото и те имат пръскалки за буталата. Ако имаш средства най-добрия вариант (в случай, че не намериш блок, което дълбоко се съмнявам да не стане) поне според мен, е нов вал и ковани бутала по размер, както вече каза и Кирето. Така ще си готов и за последващо засилване, като ти умалеят 205те.

_________________
Non e una macchina, e un Integrale.
Изображение
Имало едно време Dedra TDS SW, Y10 GT, Kappa SW 16VT, Delta GT.i.e, Lybra SW Comfortronic, Musa 1,4 DFN


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Сдобих се с кола - мечта - Капа купе 2.0 16v turbo
 Мнение Публикувано на: 31 Яну 2018, 14:34 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 27 Сеп 2004, 22:33
Мнения: 3619
Местоположение: София
Кара: Lancia Ypsilon 1.2 16v 2006 , Jeep Grand Cherokee 4.7 '99
Блок с бутала от Фиат Купе (те са най-разпространените останали с този двигател(може и атмосверен)).Вал от 1.9тд нещо италианско. Може и само блок,ама не се знае товите бутала дали ще паснат на новия блок. Много е яка иначе машината :) Дано скоро я сглобиш.


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 3 [ 45 мнения ] Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Kappa


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов