Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Kappa




 Страница 1 от 1 [ 7 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Отводнителни отвори задна част на купето?
 Мнение Публикувано на: 11 Мар 2017, 12:12 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Фев 2014, 19:19
Мнения: 393
Кара: ex-Lancia KAPPA 2.0 16V Turbo
бензин - изключителен автомобил!

Lancia KAPPA 2.4 jtd
BMW E38, 740 i
С предишната капа не съм имал подобен казус за решаване. Става въпрос за следното: при последния двудневен дъжд колата беше на паркинг пред блока, случайно забелязах вчера, че има вода пред задната седалка отдясно. Уплътнението на вратата е ОК, няма влага отпред - пред предната пасажерска седалка - затова изключвам запушване на отводнителя пред предното стъкло /там знам, че се натрупват мизерии - листа и т.н. - и може да стане беля/. Въпросът ми е - има ли отводнителни канали покрай задната част на купето и ако - да, къде точно са им отворите, за да ги почистя? Това ми е единственото предположение за водата отзад...

_________________
Заклет фен на ланча капа!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Отводнителни отвори задна част на купето?
 Мнение Публикувано на: 12 Мар 2017, 14:46 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 04 Мар 2017, 09:41
Мнения: 21
Кара: Lancia
може да е от климатика но не съм сигурен имаш ли тръби под предната седалка

_________________
Мързела планини повдига! Мразя фитнес ползвам Стероиди...


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Отводнителни отвори задна част на купето?
 Мнение Публикувано на: 13 Мар 2017, 14:32 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 01 Май 2009, 22:54
Мнения: 236
Местоположение: София
Имаш ли люк/шибидах/?

_________________
Lancia Kappa 2.0 VIS 20V 155 кс. 1997г. Alfa Romeo 166 2.4 JTD 2002г. 180кс.-ремап


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Отводнителни отвори задна част на купето?
 Мнение Публикувано на: 13 Мар 2017, 21:42 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Фев 2014, 19:19
Мнения: 393
Кара: ex-Lancia KAPPA 2.0 16V Turbo
бензин - изключителен автомобил!

Lancia KAPPA 2.4 jtd
BMW E38, 740 i
Не, нямам.
За люк/шибедах - знам - при запушване на отводнителната тръбичка, водата избива в краката на шофьора, може да станат сакатлъци по ел-системата и електрониката отпред, както при запушване на отводнителите пред предното стъкло.

Сега не забелязвам да се е получила "локва" отново, но си е влажно. Явно отнякъде капе по малко. По-скоро от пода под седалката. Ако въобще идва от някъде. :lol:

Другият вариант да се е разляло шише с вода, и аз да не съм забелязал, но почти на 99% го изключвам.

Утре-вдругиден мисля да се отбия при един приятел да я огледаме отдолу и да отпушим профилактично отводнителите отпред.

_________________
Заклет фен на ланча капа!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Отводнителни отвори задна част на купето?
 Мнение Публикувано на: 14 Мар 2017, 23:49 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Май 2007, 22:31
Мнения: 1009
Местоположение: Кюстендил / NRW
Кара: Lancia
Привет, преди години имах проблем с тези отводнителни маркучи.
Аз съм с шибедах/люк както там точно му казват така и не разбрах.
Та при дъжд се пълнеше вода пред пасажера. Проследих, че се стича по предните греди и отива в краката.
Та дори имаше и по пода на задните седалки.
Качих се да поразгледам. проследих каналчетата на шибедаха и в ъглите има отвори от които тръгват маркучи който покрай гредите на предния прозорец стигат до пода и излизат отдолу там някъде където слагаме крика за вдигане на колата. Опитвах се да отпуша маркучите с едно жило или струна или меден проводник.. не помня. Можех да го "вкарам" само една педя :lol:
Мушнах се отдолу и накрая на маркуча който е достатъчно дебел за целта... та махнах едни пластмасови тапи който са със стеснен отвор. Там с годините се е насъбрала кал и какви ли не биологични отпадъци и т.н. Маркучите имат поне 8мм вътрешен диаметър и са здрави тип силиконови. Водата тръгна като чешма от там. Излезе по две шепи боклук от там. После направих проба и сипвах направо с шише отгоре в каналите при отворен шибедах и всичко изтичаше долу при гумите, а не вътре в купето както когато са преливали тези канали и са тръгвали от тавана през гредите та да пода.
Та историята я разказвам за тези които има шибедах, нямам представа за другите, но ще продължа.
намерих такива маркучи и в задната част на купето. някъде отдолу излизаха до задните гуми. Познах ги по пластмасовите тапи. Този път само разширих отворите им с отвертка и отново излезе гняс и стара вода. Да обаче на шибедаха има само два отвора в предната част за предните два маркуча, а тези който са отзад явно прихващат друг канал някъде около багажника или де да знам. Та проверете тези тапи който са черни с големина на гайка 10-13 като ги подръпнете ще се покаже и маркуча нагоре пък купето.
Успех!

_________________
Изображение
EX - Lancia Delta 2 1600 , Kappa 2.0 - 146 PD
от 1991-ва до днес Delta 1.3LX+ Delta 1.6HF turbo - разглобена за части.
от 2020-та до днес с Delta 3 1.8di - Platino


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Отводнителни отвори задна част на купето?
 Мнение Публикувано на: 15 Мар 2017, 00:17 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Фев 2014, 19:19
Мнения: 393
Кара: ex-Lancia KAPPA 2.0 16V Turbo
бензин - изключителен автомобил!

Lancia KAPPA 2.4 jtd
BMW E38, 740 i
Къде точно са тези тапи - в задните подкалници или отдолу, под самата каросерия? Забелязах на задните подкалници едни главички - като от болт - да не би това да са отворите?

_________________
Заклет фен на ланча капа!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Отводнителни отвори задна част на купето?
 Мнение Публикувано на: 15 Мар 2017, 10:29 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Фев 2014, 19:19
Мнения: 393
Кара: ex-Lancia KAPPA 2.0 16V Turbo
бензин - изключителен автомобил!

Lancia KAPPA 2.4 jtd
BMW E38, 740 i
Колега, открих въпросните тапи. За информация на другите колеги: намират се точно до поставката за крика пред задните гуми. Малки пластмасови запушалки с диаметър под 1 сантиметър. Вадят се лесно само с пръсти, поне аз така ги извадих. Пробвах да почистя канала вътре, но нямаше никакви следи от мръсотия - поне 20 сантиметра с отверка не излезе нищо. По-късно мисля да пробвам с тел.

_________________
Заклет фен на ланча капа!


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 7 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Kappa


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов