Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Kappa




 Страница 1 от 1 [ 6 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Моля за идеи за предно стъкло на Капа купе.
 Мнение Публикувано на: 09 Фев 2017, 18:56 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 08 Сеп 2008, 00:00
Мнения: 201
Местоположение: Варна 01 Одесос
Кара: Lancia Kappa COUPE 20v turbo
Lancia Kappa COUPE 16v turbo
Lancia Kappa Kombi 20 v turbo
Lancia Kappa Kombi 20v 2.0
Здравейте, джентълмени.
Възникна тежък казус wallbash , нужна е помощ .
На едното ми купе му пукнаха предното стъкло ( през нощта е станало, нямам идея кой лауреат е извършил подвига )
За запознатите е ясно - това стъкло е почти невъзможно да се намери, защото е различно от на седана и никой не инвестира в него, знаейки колко са купетата в БГ :)
Прозвънил съм почти всички фирми. Само на едно място се оказа , че по някаква случайност имат налично - за 800 лв.
( оригиналното струва 1500 лв)
Целта е понятна - да се сдобия със стъкло на възможно най-ниска цена :wink:

Хрумна ми обаче друга идея:
В момента се продава едно Капа купе ( в мобилето виси от доста време ) на цена по-ниска от 2000 лв. ( в окаяно състояние е , а и с неинтересен двигател -2.4 бензин, 175 кс , затова и никой не го иска ) Ако го купя, бих могъл да взема неговото. Макар да е доста рискована операцията, има стъклари , които ще се наемат ( за около 150 лв ) да прехвърлят неговото стъкло на моето купе. Иска ми се обаче да продам още някой и друг чаркалак от това купе , а ценните му части (стъкла , заден капак ) да стоят за резерва, понеже нали имам още едно купе :oops:

Въпросът ми е : какво би могло да се вземе като пари за двигателя , скоростната и разни радиатори и др дреболии, ако се пуснат на обява? Изгодно ли е въобще като вариант? (Тапицериите не стават, иначе бих ги ползвал и тях )
Или да взимам новото за 800 лв и да не влизам пак във филми? :lol: Какво ме съветвате ?
Благодаря.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Моля за идеи за предно стъкло на Капа купе.
 Мнение Публикувано на: 11 Фев 2017, 00:40 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Фев 2014, 19:19
Мнения: 393
Кара: ex-Lancia KAPPA 2.0 16V Turbo
бензин - изключителен автомобил!

Lancia KAPPA 2.4 jtd
BMW E38, 740 i
Ако имаше голямо търсене за части, досега да се е продало. 2 бона са смешни пари за капа купе. Като се има предвид каква е цената на резервните части за такъв автомобил.
За съжаление, много красиви, но редки, направо екзотични коли.

_________________
Заклет фен на ланча капа!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Моля за идеи за предно стъкло на Капа купе.
 Мнение Публикувано на: 19 Фев 2017, 23:42 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 26 Фев 2011, 15:08
Мнения: 319
Местоположение: София
Хм, не знаех че на Купето предното стъкло е различно. Това променя още (към -) идеята ми да си взема Купе някой ден :)
Аз ако имах две Купета, бих се замислил сериозно да си взема още едно за части :) (Макар че самата идея за Купе на части ми е супер неприятна). Иначе не мисля че можеш да изкараш нещо особено от "некупе" частите, защото Капи на части има доста и не са скъпи. Няколкостотин лева в най-добрия случай, ако се продаде всичко възможно и въобще става за продажба.
Но пък за сметка на това ако "купе" частите са ОК може и да си струва. Отделно дали точно на това Купе предното стъкло е ОК също не е ясно, все пак е стъкло на 15-20г, като и останалите части. По-скоро зависи от състоянието на потенциалния "донор". Защото все пак на повечето коли са им проблемни едни и същи неща и на тази възраст повечето са вече "на ръба".
Тези които го имали налично, опитай да разбереш дали със сигурност е за Купе, да не се окаже че си е като другите (случвало ми се е да ми предлагат части които не са за моята версия, въпреки че твърдят че са/стават). Дори понякога по каталозите на производителите има грешки.



п.п. Дали няма някакъв вид фолио, което може да се залепи на предното стъкло (както при телефоните)? Трябва да проуча въпроса, че то и на другите Капи не е приятна цената и смяната на предното стъкло.

_________________
Lancia Kappa SW 2.0 16V TURBO - Power Wagon punk


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Моля за идеи за предно стъкло на Капа купе.
 Мнение Публикувано на: 21 Фев 2017, 01:02 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Фев 2014, 19:19
Мнения: 393
Кара: ex-Lancia KAPPA 2.0 16V Turbo
бензин - изключителен автомобил!

Lancia KAPPA 2.4 jtd
BMW E38, 740 i
Капа купето си струва, но не е за ежедневка да й трепериш дали някой идиот няма да те удари или ожули. Това е кола за колекционерски кеф - да я пазиш в гараж и да я караш 3-4 пъти в месеца, за да си доставиш удоволствие.
Те държат и цена. Купе на реални километри - в Италия и Холандия коли с пробег 120-150 хил км вървят по 5-6 бона в евро. Без значение какъв е двигателят - 2.0 турбо или 2.4 атмосферен бензин.

_________________
Заклет фен на ланча капа!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Моля за идеи за предно стъкло на Капа купе.
 Мнение Публикувано на: 22 Фев 2017, 14:01 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 08 Сеп 2008, 00:00
Мнения: 201
Местоположение: Варна 01 Одесос
Кара: Lancia Kappa COUPE 20v turbo
Lancia Kappa COUPE 16v turbo
Lancia Kappa Kombi 20 v turbo
Lancia Kappa Kombi 20v 2.0
Привет отново.
Благодаря на включилите се, всички мнения ми бяха от полза!
Въпросът с купето от обявата се реши от само себе си- явно са го продали, защото липсва вече 2 седмици.
(Иначе бях готов да рискувам и да го купя, въпреки , че е много по-мъдро да се купи ново стъкло, съгласен съм. )
Остава вариантът - ново, като внимавам да не ме изгърбят :)
Наясно съм с "екзотичността" на купетата и че трябва да се пазят. ( Моите са на реални 105 хил. и съответно 130 хил. км )
Но не съм вече толкова богат, че да плащам за гаражи , данъци .. и да ги вадя 3-4 пъти в месеца . А пък и защо да е само 3-4 пъти кеф на месеца ? След като може да е всеки ден кеф :lol: Купето има доста по-добро пътно поведение от седана и едното го карам за ежедневка. Толкова ми пасна , че най-сетне спрях да си представям каква ще е следващата ми кола . :)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Моля за идеи за предно стъкло на Капа купе.
 Мнение Публикувано на: 10 Мар 2017, 20:54 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Окт 2005, 13:36
Мнения: 2804
Местоположение: Русе - 0898 477 656
Кара: KAPPA 2.0 VIS - ZLA83800002053545 - 838А6000268799
http://carendar.com/public.php?offset=5 ... ic=0&name=
https://www.facebook.com/oldstyleglass/?fref=nf


Прикачени файлове:
17191104_1578539495507832_6779946263720716004_n[1].jpg
17191104_1578539495507832_6779946263720716004_n[1].jpg [ 19.37 KiB | Прегледано 3581 пъти ]

_________________
Изображение
Изображение
ЕХ - DEDRA 2.0 i.e. - 835A5.000 - 120hp - BRC - "СТАНКА НЕВЕРОЯТНА"
Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 6 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Kappa


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов