Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Kappa




 Страница 1 от 1 [ 12 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Замръзнал съединител?
 Мнение Публикувано на: 12 Яну 2017, 12:17 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 07 Мар 2015, 02:49
Мнения: 23
Кара: Lancia Kappa 2.0 96г
Здравейте,

Последните 2-3 дни сибирските температури се отразават много зле на колата, първо акумулатора даде фира и се наложи да купувам нов, след това изсключително бързо и прогресивно започнах да сменям скорости с огромно усилие. В момента съединителя въобще не иска да освободи напълно, като запаля и е на скорост с натиснат до край съединител колата си потегля плавно като автоматик, когато е изгасена скоростите си влизат перфектно, педала си е нормален не е провиснал. Пробвах да долея малко спирачна течност, съпра около 100 грама до макс и от както сипах не е намаляло нивото, но не се подобри ситуацията.
Чудя се дали не е свързано с продължителните минусови температури, или нещо се е счупило. Лошото е че не виждам кога ще се стопли :D
Някакви идеи за тестове, евентуално размразяване? Колата е бензин 146 коня с PD кутия


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Замръзнал съединител?
 Мнение Публикувано на: 13 Яну 2017, 00:05 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 16 Яну 2010, 20:23
Мнения: 328
Местоположение: София
Какво значи 'педала не е провиснал'?
Според мен имаш проблем с помпата на съединителя.

_________________
Lancia K 2.4 JTD '98 - Изображение
Alfa Romeo 164 Super T. Spark


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Замръзнал съединител?
 Мнение Публикувано на: 19 Яну 2017, 01:59 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 07 Мар 2015, 02:49
Мнения: 23
Кара: Lancia Kappa 2.0 96г
И според майстора проблема беше в помпата и я смени- това в петък. Около 300км всичко беше перфектно- както си беше преди. Вчера обаче, проблема започна да се връща, първоначално си мислех, че си внушавам, но днес съвсем се засили и я закарах на друг майстор той я прегледа каза, че е обезвъздушил помпите, но нищо не се е променило и вдигна ръце и каза, че си няма и на идея какво и има на колата.... Сега съм в абсолютна безизходица wallbash
Някакви идеи??


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Замръзнал съединител?
 Мнение Публикувано на: 19 Яну 2017, 11:36 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2007, 12:17
Мнения: 4278
Местоположение: Пазарджик,Враца
Кара: Lancia
Сменили сте едната помпа-най-вероятно тази при педала.
В повечето случаи се налага смяната и на долната помпа/цилиндъра в/у скоростите за да се оправят нещата- преди доста години се е случвало и при мене!

_________________
Изображение
LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000 LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000 LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046
Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp Grande Punto 1.2 LPG
http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic.php?f=31&t=8463


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Замръзнал съединител?
 Мнение Публикувано на: 19 Яну 2017, 18:31 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 16 Яну 2010, 20:23
Мнения: 328
Местоположение: София
А като помпиш на педала, появява ли се съединител поне малко?

_________________
Lancia K 2.4 JTD '98 - Изображение
Alfa Romeo 164 Super T. Spark


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Замръзнал съединител?
 Мнение Публикувано на: 19 Яну 2017, 18:54 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 07 Мар 2015, 02:49
Мнения: 23
Кара: Lancia Kappa 2.0 96г
Смениха двете помпи и има съединител еднакво и да помпя и да не помпя. Положението когато натиснеш педала докрай е като в нормалния случай го натиснеш до половина.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Замръзнал съединител?
 Мнение Публикувано на: 19 Яну 2017, 20:36 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 16 Яну 2010, 20:23
Мнения: 328
Местоположение: София
Освен все пак да не е обезвъздушена както трябва. Щом 300 км. е била добре... След днешните процедури няма разлика, така ли да разбираме?

_________________
Lancia K 2.4 JTD '98 - Изображение
Alfa Romeo 164 Super T. Spark


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Замръзнал съединител?
 Мнение Публикувано на: 19 Яну 2017, 23:51 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 07 Мар 2015, 02:49
Мнения: 23
Кара: Lancia Kappa 2.0 96г
Да положението прогресивно се влошава до толкова, че днес едвам се прибрах от работа карах и от утре вече съм с такси. Явно прецаканите помпи не са били сами по себе си проблема, а проблема е причината за тяхното дефектиране. Съмнявам се нещо да не е в самия съединител или аксиалния лагер.... Положението отива на много пари... Даже вече се чудя има ли смисъл да я ремонтирам :(


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Замръзнал съединител?
 Мнение Публикувано на: 05 Фев 2017, 09:50 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 07 Авг 2014, 21:07
Мнения: 48
Кара: Lancia Kappa 2.4 jtd
Alfa romeo 146
Незнам дали си го направил,но смени цялата течност ,ама цялата ,източваш до край и слагаш нова,така прави заради влага в нея и комбинация с ниски температури помпите почват да изпущат,успех!!!

_________________
Alfa 146 1.6t.s.
Kappa 2.4 jtd


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Замръзнал съединител?
 Мнение Публикувано на: 16 Мар 2017, 22:25 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 15 Мар 2016, 14:20
Мнения: 11
Кара: Lancia
Какво стана с колата в крайна сметка.Аз си търся капа продавалисе вашата.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Замръзнал съединител?
 Мнение Публикувано на: 30 Апр 2017, 02:36 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 07 Мар 2015, 02:49
Мнения: 23
Кара: Lancia Kappa 2.0 96г
iztoksiti написа:
Какво стана с колата в крайна сметка.Аз си търся капа продавалисе вашата.


Ооо историята се превърна в цяла сапунка, отдавна не съм влизал във форума и затова сега чак виждам поста.
Значи след като пак спря да отделя напълно реших все пак да я оправя, понеже нямах време да си търся нова кола, отидох до родния ми град да сменя съединителя на "по-евтино"- Смених го- мисля че ми излезна 550лв с труд. Стария изглеждаше доста добре, да не кажа по моя преценка не беше му свършил и половина живот, само диафрагмата имаше нещо като одраскано или изядено там където се натиска от лагера. Прибрах се до София и още на следващия ден, колата пак спря да отделя докрай. Звъннах на майстора- той вика: "Невъзможно е, най-вероятно не съм обезвъздушил помпите както трябва". Отидох до един сервиз тук- обезвъздушиха ги и колата вървеше добре цяла седмица около 500км, даже и до Сърбия ходих. Една сутрин обаче ужасното преживяване да палиш на 1ва, с натиснат съединител и колата да се помъчи да тръгне напред, се случи. Тогава направо ми причерня, сметката за разходи по колата само за последния месец доближаваше 1000лв и не искаше и не искаше да се стабилизира. Само в рамките на същия ден, вечерта вече съединител нямаше, просто педала не вършеше никаква работа.
Тръгнах към Трявна да я оставя на майстора, който ми беше сменил съединителя- без грам съединител, но вече се бях понаучил да сменям скорости без помощта му :D по пътя някъде към полунощ, на абсолютно гладък асфалт, гума на 6 месеца просто гръмна, ей така без причина, вече бях убеден, че някой ме е проклел с тази кола. Оставих я на майстора и му казах да я прави каквото ще, но трябва да се оправи. Два дни след това заминах на командировка в чужбина за цял месец, но баща ми ми разправя, че първо били сменяли някакви маркучета или нещо подобно и изкарала 4 дни, после пак се е появил този проблем, след това сменили едната помпа с по-хубава (бил доплатил 40 лв). Вече бях тотално се отказал от идеята, че може да се оправи.
Като се върнах в България, още на същия ден купихме на жена ми малка кола за града- автоматик, да си нямам проблеми със съединителя :D Сега оглеждам за мен по-голяма кола. Чудя се дали да не се хвърля на дълбокото и да си взема Тезис или Ягуар С-тайп- кара ми се голяма кола. Като цяло не ме интересува колко харчи колата за гориво, но много мразя да ходя по сервизи, а тези коли които си харесвам май нямат славата на много надеждни.
В момента Капата е уж добре, баща ми я кара от време на време, пробвах я и аз, но педала на съединителя е супер мек, направо няма съпротивление като го натиснеш (може и да си внушавам). Появи се проблем че не иска да пали на бензин, мисля че някъде в резервоара се е скъсал маркуч, понеже се чува помпата а до двигателя нищо не стига- абе общо взето не ми се занимава с нея, не ми се и продава. Май ще чакам да стане класика :D
Като цяло оставам на 100% доволен от Капа-та като кола. Карал съм я лично около 80 000км само за две години и два месеца. Посетихме с нея 18 държави!!! Уникална кола, нищо не може да ми развали мнението за нея!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Замръзнал съединител?
 Мнение Публикувано на: 05 Май 2017, 07:26 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Фев 2014, 19:19
Мнения: 393
Кара: ex-Lancia KAPPA 2.0 16V Turbo
бензин - изключителен автомобил!

Lancia KAPPA 2.4 jtd
BMW E38, 740 i
Колега, според мен проблемът не е бил в капата, а в майсторите, при които си ходил. А що се отнася до разходите - хиляда лева на 80 хил км - са си доста добро и икономично постижение за такъв клас автомобил cheers

Като капата - такъв автомобил просто няма. След първата ми капа, карах други, по-нови автомобили. Нищо общо. Макар да са от нейния клас. Затова си взех още една капа, и ще я карам, докато издържи.

_________________
Заклет фен на ланча капа!


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 12 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Kappa


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов