Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Kappa




 Страница 1 от 1 [ 5 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Отново проблем с централното на Капа
 Мнение Публикувано на: 26 Сеп 2016, 13:07 
Offline

Регистриран на: 28 Юли 2015, 08:43
Мнения: 4
Кара: Lancia kappa
Здравейте колеги,при мен се появи един от често срещаните проблеми при Ланчия Капа , а именно централното отказа защото една от вратите ,задна лява, (portaSX) ми изписва че не е затворена.И така знаейки си урока ,прилежно свалих кората изкарах машинката , разпробих я отворих я и се оказа че тоя път нищо и няма, след надлежно измерване на двата контактора вътре всичко си работи.Отидох и купих друга брава защото може нещо да не съм направил като хората с измерванията и я закачих директно на куплунга без да я монтирам, за проба.Централното пак само изщраква два пъти и пак не заключва.На дисплея и с другата машинка пак пише че вратата не е затворена.
Някой да се е сблъсквал с този проблем?
Или да ми кажете кой от петте кабела да дам на късо за да приеме компютъра че вратата е затворена и да мога да заключвам другите с дистанционното че на всичко отгоре и патроните на вратите ми са за пренареждане и не мога да я заключа си с ключа.
Изчетох сума нещо по подобни теми , но точно решение на моя проблем не открих.
Ако можете помагайте.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Отново проблем с централното на Капа
 Мнение Публикувано на: 26 Сеп 2016, 16:09 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 05 Авг 2013, 19:09
Мнения: 92
Кара: Lancia Kappa 2.0 20v V.I.S
BMW 330ci e46
Ако си сигурен че бравата, моторчето и микроключетата вътре работят - пробвай за всеки случай да смениш модула на централното със 100% работещ такъв, поне за проба. Намира се зад централната конзола, като отвориш капака от дясната страна(от към краката на пасажера). Жълт е на цвят, по спомен можеш да го извадиш директно, но ако не може се развиват 2 винта и се изважда като на релси един панел с модули. По-лесно е от колкото звучи.

Давам ти го като съвет защото отдавна аз имах проблем със бравата на задна лява врата, смених я и в последствие се оказа че и управлението на централното е наводнено и изгоряло поради теч на антифриз от радиаторчето на парното...детска болест на всички Капи.

ПС: http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopi ... 20#p218020


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Отново проблем с централното на Капа
 Мнение Публикувано на: 26 Сеп 2016, 20:58 
Offline

Регистриран на: 28 Юли 2015, 08:43
Мнения: 4
Кара: Lancia kappa
Добре де ако е изгорял модула на централното ,няма ли изобщо да не работи ? и на теб ли ти изписваше че задна лява врата е отворена? При мен като натисна дистанционното и всички ключалки щракват за секунда и после щракват още веднъж и се отключват даже и вратите които ръчно съм заключил.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Отново проблем с централното на Капа
 Мнение Публикувано на: 11 Ное 2016, 12:47 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 27 Авг 2006, 15:45
Мнения: 110
Здравейте, и при мен беше протекло и модулът беше повреден. Колата се заключваше нормално с ключа, но не искаше да се отключва (отключваше се само съответна предна врата, другите трябваше ръчно). Може и това да е... :)

_________________
Lancia k 5.10 2400 T.DS
Чел списания и дебели книги!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Отново проблем с централното на Капа
 Мнение Публикувано на: 23 Ное 2016, 13:30 
Offline

Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:25
Мнения: 1
Кара: Lancia
boki123 написа:
Добре де ако е изгорял модула на централното ,няма ли изобщо да не работи ? и на теб ли ти изписваше че задна лява врата е отворена? При мен като натисна дистанционното и всички ключалки щракват за секунда и после щракват още веднъж и се отключват даже и вратите които ръчно съм заключил.

Здравей колега отстрани ли проблема,ако си търсиш модул за централното мога да ти предложа моя от вече катастрофиралата ми за съжаление стара Капа


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 5 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Kappa


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов