Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Kappa




 Страница 1 от 1 [ 18 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Проблем с отваряне на Капа.
 Мнение Публикувано на: 02 Юли 2015, 10:27 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 19 Апр 2015, 11:03
Мнения: 12
Кара: Lancia kappa 99 2.0 155 конъя
Здравейте на всички!
Имам един проблем по капата бих се радвал ако успеем да го разрешим заедно.
Колата имаше проблем по газовата уредба и десетина дена не беше карана дори отваряна. Изглежда е имало нещо оставено включено защото акумулатора е паднал и сега няма как да е отворя с ключа с аларма с нищо... Само багажника се отваря.
Някои имал ли е подобен проблем как да процедирам от тук нататък?


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем с отваряне на Капа.
 Мнение Публикувано на: 02 Юли 2015, 10:57 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Окт 2005, 13:36
Мнения: 2804
Местоположение: Русе - 0898 477 656
Кара: KAPPA 2.0 VIS - ZLA83800002053545 - 838А6000268799
http://carendar.com/public.php?offset=5 ... ic=0&name=
Ако наистина е "паднал" акумулатора, би трябвало да нямаш проблем с отварянето на предните две врати, по начина по който си отключваш багажника.

Ако ключа не отваря предните врати - единствената възможност, която ми идва на ум е, че вероятно ключа за багажника и вратите - са различни /ако досега си отключвал както му казваш с "алармата/!

Потърси правилния ключ за вратата.

_________________
Изображение
Изображение
ЕХ - DEDRA 2.0 i.e. - 835A5.000 - 120hp - BRC - "СТАНКА НЕВЕРОЯТНА"


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем с отваряне на Капа.
 Мнение Публикувано на: 02 Юли 2015, 12:09 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 19 Апр 2015, 11:03
Мнения: 12
Кара: Lancia kappa 99 2.0 155 конъя
Не само един е ключа с него паля, отварям багажника и отвора за горивото. Като сложа ключа на вратата избутва го и нищо не става... Ако успея да отворя предния капак и да заредя акумулатора ще се оправя, но как да стане без да натисна ръчката под волана? Сещам се и ако някак може през багажника да паднат задните седалки да влезна в купето, но тях никога не съм ги пускал :(


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем с отваряне на Капа.
 Мнение Публикувано на: 02 Юли 2015, 13:00 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 05 Авг 2013, 19:09
Мнения: 92
Кара: Lancia Kappa 2.0 20v V.I.S
BMW 330ci e46
Това че не могат да се отворят вратите с ключа определено не ми звучи нормално. Как така като сложиш ключа на врата "го избутва" ? При завъртане на ключа "палците" за заключване вътре не се ли движат?

Едит: през багажника евентуално ако можеш да избуташ подлакътника и после вече не знам...


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем с отваряне на Капа.
 Мнение Публикувано на: 02 Юли 2015, 15:33 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Май 2007, 22:31
Мнения: 1009
Местоположение: Кюстендил / NRW
Кара: Lancia
Спокойно има решение, но преди това:
Има вероятност ключалките да не ти функционират нормално в следствие на това, че години наред колата е отключвана и заключвана с модула за дистанционно отваряне затваряне. Ключалките са фини и ако са били запрашени са се спекли. При мен е така.
За решаване на проблема.
Намираш акумулатор или зарядно. Вдигаш предницата на крик и достигаш стартера. На него са директно вързани + и - от акумулатора на колата ти. След като разбереш (измериш) как са полюсите защипваш с две щипки към зарядно или друг акумулатор и подаваш команда за отключване на колата от дистанционното ти. Може и с не толкова дебели проводници щото няма да палиш колата през тях. Възможно е да има необходимост от малко време за да възвърнеш част от заряда на акумулатора в колата ти ако подаваш от зарядно, Ако пък подаваш от друг акумулатор то тогава ще отключи веднага.
Успех.

_________________
Изображение
EX - Lancia Delta 2 1600 , Kappa 2.0 - 146 PD
от 1991-ва до днес Delta 1.3LX+ Delta 1.6HF turbo - разглобена за части.
от 2020-та до днес с Delta 3 1.8di - Platino


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем с отваряне на Капа.
 Мнение Публикувано на: 02 Юли 2015, 19:44 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 11 Юни 2012, 18:03
Мнения: 34
Кара: Lancia 838A6000
Вторият ключ е за врати и багажник, щом отваряш багажника с първия ключ или е изключение или е правен, и аз преди имах същия проблем, но бях с два ключа лявата врата патрона беше развален, спаси ме дясната ключалка, ти пробва ли я? по-добре извикай ключар ако не работи левия патрон, десния трябва да е ок, така или иначе трябва да си подготвен ако се случи пак. Успех.

_________________
родени сме в рая майка...


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем с отваряне на Капа.
 Мнение Публикувано на: 06 Юли 2015, 18:14 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 19 Апр 2015, 11:03
Мнения: 12
Кара: Lancia kappa 99 2.0 155 конъя
Благодаря на всички, много се радвам, че се опитахте да ми помогнете! Определено Ланчия-комюнитито може да е малко, но сплотено cheers drunk Да кажа, че ще пробвам всичко, което ми написахте. В момента имам поне 5 оправдания да не е ремонтирам тази кола ако не друго то поне трудно някой ще влезне :))) Забравих да кажа, че имам още един ключ където не е черен като оригиналния, а черВен? Да червен и служи пак за същите неща както черния, но ми казаха, че този ключ имал някакъв чип или код и било хубаво да не го ползвам освен ако нещо не се налага, естествено пробвах и с него не става нищо.... Друго, което съм пропуснал е това за предната дясна врата просто ключалката (бравата) е била премахната и онзи вариант на човека горе отпада... Последно да попитам ако викна ключар той какво ще направи ще може ли на 100% да е отвори и колко денги ще ме обрули? :) Тия дни ще се пробвам, а някой ако се сети нещо :) Последно да попитам ако викна ключар той какво ще направи ще може ли на 100% да е отвори и колко денги ще ме обрули? :)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем с отваряне на Капа.
 Мнение Публикувано на: 06 Юли 2015, 18:25 
Offline
Професионалист
Професионалист

Регистриран на: 28 Сеп 2004, 22:27
Мнения: 5333
Местоположение: София
Кара: Lancia
за София ключар е 50-тина лева
напомпват с една възглавничка горната част на вратата и могат да бръкнат да отключат, или поне това съм виждал аз.
Със сигурност обаче има начин да се отвори капака, като се бръкне отдолу и се напипа механизъма за заключване.
Даже сега видях снимки, че има два механизъма и ще е супер лесно да се дръпна кожуха на жилото, а то ще задейства двата механизъма.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем с отваряне на Капа.
 Мнение Публикувано на: 06 Юли 2015, 19:49 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Окт 2005, 13:36
Мнения: 2804
Местоположение: Русе - 0898 477 656
Кара: KAPPA 2.0 VIS - ZLA83800002053545 - 838А6000268799
http://carendar.com/public.php?offset=5 ... ic=0&name=
hf hpe написа:
за София ключар е 50-тина лева
Даже сега видях снимки, че има два механизъма и ще е супер лесно да се дръпна кожуха на жилото, а то ще задейства двата механизъма.


Това за съжаление е АБСОЛЮТНО невъзможно!

Жилото се движи в най-горната част - точно под капака и е невъзможно да се достигне до там
- отдолу - заради кутията на въздушния филтър.

_________________
Изображение
Изображение
ЕХ - DEDRA 2.0 i.e. - 835A5.000 - 120hp - BRC - "СТАНКА НЕВЕРОЯТНА"


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем с отваряне на Капа.
 Мнение Публикувано на: 06 Юли 2015, 21:26 
Offline
Професионалист
Професионалист

Регистриран на: 28 Сеп 2004, 22:27
Мнения: 5333
Местоположение: София
Кара: Lancia
със сигурност е възможно
жилото дори да се хване между двете заключалки
ще успее да ги отвори


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем с отваряне на Капа.
 Мнение Публикувано на: 06 Юли 2015, 22:07 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 13 Ное 2008, 22:45
Мнения: 715
Местоположение: Пловдив 06 Тракия
Кара: Lancia-Y10 AGU Zavoli Голф 3 1.8
Колега виж във фиат форума има ключар и ника му е така

_________________
Жигули-74г. под навеса
ЗАЗ 965 SKrap
Жигули-73
Опел капка-85 екс
Лада Самара SKrap
LANCIA Y10-93 1.1i mono


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем с отваряне на Капа.
 Мнение Публикувано на: 06 Юли 2015, 22:55 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 19 Апр 2015, 11:03
Мнения: 12
Кара: Lancia kappa 99 2.0 155 конъя
със сигурност ще пробвам тази идея 10х drunk


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем с отваряне на Капа.
 Мнение Публикувано на: 14 Юли 2015, 12:25 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 19 Апр 2015, 11:03
Мнения: 12
Кара: Lancia kappa 99 2.0 155 конъя
Хора преди няколко дена е отворихме :)))) И то отзад видях, че това за м/ду задните седалки, където се държи на две много малки болчета :) махнах ги облегалчицата падна и от там с една дълга арматура успях да отворя онази пишка където пише lock. Та така заридах акумулатор като сега всичко е шест майна!!!
Благодаря на всички където даваха предложения и мнения как да се оправя евала момчета! Тази кола е нова за мен понеже баща ми е караше, но той мина на по нова ланчия и сега имам толкова проблеми, че не е истина...
Най-големия проблем за който и остана колата толкова време за да падне акумулатора е че не прехвърля на газ :) затова знам проблема може да е от десетки места и ще ходя на газаджия.
Преди няколко месеца колата прегря както и да е доливах антифриз обезвъздуших я като уж се оправи, но ми се струва, че от там някак ми спря да работи климатика. Дава ми постоянно на дисплея -40 градуса? Климата не бачка, но преглътнах понеже нямам пари да ида на майстор да види проблема, доста съм в криза... сега гледам и друг много неприятен проблем , че като колата е с пуснати фарове, нали на дисплея свети зелено да но в момента свети на 10% от възможностите си, като и таблото зад волана и то ми се вижда доста постно и много неща ако светят то е 10-20 % :( Държа да отбележа, че не разбирам нищо от коли (както сигурно разбрахте) затова ако някой от вас има идея от какво може да е и да се оправи без да е карам на майстор... Тук има доста знаещи и добри хора и съм сигурен, че биха имали идея от какво може да идват тези проблеми. Дано да съм успял да поясня всичко както трябва. Благодаря Ви!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем с отваряне на Капа.
 Мнение Публикувано на: 14 Юли 2015, 20:00 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 05 Авг 2013, 19:09
Мнения: 92
Кара: Lancia Kappa 2.0 20v V.I.S
BMW 330ci e46
Тази облегалчица дето и викаш всъщност е подлакътник(на задната облегалка) :D Колата иначе с обикновена газова уредба ли е или с газов инжекцион?

-40°C не е нормално да показва при всички положения.
За това дето ти свети дисплея в зелено - можеш ръчно да обърнеш подсветката задържайки бутона CLIMA/DATE за около 5 секунди :)
Таблото зад волана - виж на панелчето за пускане на фарове има една малка врътка горе - това е потенциометър с който можеш да регулираш осветеността на таблото. Ако не са изгорели крушчиците би трябвало да се вижда ОК.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем с отваряне на Капа.
 Мнение Публикувано на: 15 Юли 2015, 08:05 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 19 Апр 2015, 11:03
Мнения: 12
Кара: Lancia kappa 99 2.0 155 конъя
Газов инжекцион "фобос"


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем с отваряне на Капа.
 Мнение Публикувано на: 16 Юли 2015, 04:58 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 19 Апр 2015, 11:03
Мнения: 12
Кара: Lancia kappa 99 2.0 155 конъя
Забравих да напиша, че климатика понякога работи за около 5-10 минути спира и излиза едно дислея, което досега никога не ми е изкачало, пише: inside temp и под надписа една хоризонтална скала наподобявайки това -|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-
На някой да му е излизало нещо такова? Знам че е странно. МИсля че всичко идва от първото прегряване и е свързано!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем с отваряне на Капа.
 Мнение Публикувано на: 02 Сеп 2015, 09:40 
Offline
Site Admin
Site Admin
Аватар

Регистриран на: 26 Сеп 2004, 20:13
Мнения: 5736
Местоположение: София
Кара: Lybra SW 2.4 JTD Executive
wuizrod написа:
Забравих да напиша, че климатика понякога работи за около 5-10 минути спира и излиза едно дислея, което досега никога не ми е изкачало, пише: inside temp и под надписа една хоризонтална скала наподобявайки това -|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-
На някой да му е излизало нещо такова? Знам че е странно. МИсля че всичко идва от първото прегряване и е свързано!

По въпроса с осветеността имаш потенциометър до копчето за включване на фаровете оттам си намалил осветеността на всички уреди плъзни го на дясно (по спомен) и ще се засилят.
-40 на дисплея значи че имаш проблем с датчика на лявото огледало за външната температура, а нали се сещаш че при -40 никой климатик няма да поиска да работи. Провери си кабелите на датчика и самия датчик, не би трябвало да ти е трудно, цена на старо 5-10 лева и пак ще заимаш климатик!

_________________
Изображение
Lancia Lybra SW Executive, 2.4JTD, 150 hp, 841C000 '03 Изображение
Lancia Kappa Coupe, 2.0t 16v, 205 hp, 838A4000 '97
Lancia Kappa, 2.0, 145 hp, 838A1000 '95
Lancia Dedra, 1.6, 90 hp, 159B9000 '94
Lancia Dedra, 1.6, 90 hp, 835A1000 '91
Изображение
ИзображениеИзображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем с отваряне на Капа.
 Мнение Публикувано на: 10 Сеп 2015, 12:28 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 24 Авг 2014, 23:02
Мнения: 46
Местоположение: Сoфия, ж. к. Дружба 1
Кара: Lancia Kappa 2.0 5.20 146 - бивша
Mazda 6 2.0 4.16 147 к.с.
wuizrod написа:
Забравих да напиша, че климатика понякога работи за около 5-10 минути спира и излиза едно дислея, което досега никога не ми е изкачало, пише: inside temp и под надписа една хоризонтална скала наподобявайки това -|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-
На някой да му е излизало нещо такова? Знам че е странно. МИсля че всичко идва от първото прегряване и е свързано!


Здравей колега,
Аз се сблъсках с този проблем тази седмица. Причината е в някой датчик на климатика и моя съвет е следния:
1-во - дай контакт на колата, като в същото време задържаш бутана "klima/date" - ще се активира диагностиката на климатика. Тук опциите са 3 : -да изпише -00- (всичко е наред); - да изпише -FF- (проблема не може да бъде установен); да изпише номер на грешка, при мен беше -24- (проблем с датчика за температурата на въздуха, който излиза от духалките).
Само да уточня, че процедурата е най-добре да се направи след като го е направила проблема. При мен в началото ми изчистваше грешката, защото датчика сработваше от време на време.
2-ро - свали си ръководството (мисля че файла беше KappaData) с грешките за климатика и провери какво е, ако не можеш да го намериш кажи каква ти е грешката и ще го проверя.

По принцип за климатроника имаш 4 датчика в предното табло:
- един зад малката решетка под лоста за чистачките, с малък вентилатор е и мери температурата в купето;
- един под предното стъкло който мери радиация или нещо от сорта;
- два на главния въздуховод, зад централната конзола - аз се съмнявам проблема да е в един от тях. Те са достъпни след сваляне на жабката и втора употреба са по 10 лв - там беше моя проблем.
Ако си от София или Пловдив може и заедно да го погледнем, че докато разуча кое как се сваля ми отне 2 часа, а след това я събрах за 15 мин.

_________________
Lancia Kappa 2.0 5.20 146 - бивша
Mazda 6 2.0 4.16 147 к.с.


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 18 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Kappa


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов