Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Kappa




 Страница 1 от 1 [ 3 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Не влизат 2-ра, 4-та и задна предавка 2.0 5.20 146 РЕШЕНИЕ
 Мнение Публикувано на: 08 Юни 2015, 10:36 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 24 Авг 2014, 23:02
Мнения: 46
Местоположение: Сoфия, ж. к. Дружба 1
Кара: Lancia Kappa 2.0 5.20 146 - бивша
Mazda 6 2.0 4.16 147 к.с.
Здравейте, не намерих подобен проблем във форума и реших да споделя малко опит. Ще се опитам да описвам нещата подробно, защото не съм от най-вещите лица :)
Колата е Kappa 2.0 5.20 146 к.с. 1995 г., скорости POWER DRIVE - Вероятно при другите двигатели със скорости POWER DRIVE положението е същото.

Проблем: скоростния лост не влиза на 2-ра, 4-та и задна предавка; 1-ва, 3-та и 5-та няма проблеми;

Симптоми на 1-во четене: 1-ва, 3-та и 5-та няма проблеми; 2-3 пъти за последните 10 000 км не влизаше първа (след включване на 2-ра и 3-та влиза), няма виене и други проблеми.

Симптоми на канала: След ровене на канал: преглед на масло и каквото се сетите се установи нещо като "плякане или хлопане" от двигателния отсек при движение на скоростния лост.

Решение: След сваляне на въздуховоди, акумолатор и тавата на акумолатора (стойката) се открива "достъп" до лостовия мехънизам на скоростите и ябълката. Точно ябълката е покрита с пластмасов капак, захванат с две щипки отстрани. Проблема се оказа разкачен капак ( представлява кутия, с ниши "издутини в страниците", за да се осигори свободно движение на ябълката). Същия от друсане по магистралата и с помоща на сноп с кабели се беше извъртял под ъгъл и заглавил и блокираше ябълката за 2-ра, 4-та и задна предавка.
Причини: вероятно, някой някъде не е сложил капака като трябва (захваща се много добре с две метални щипки (скоби), но се натискат трудно защото са под ъгъл) дали случайни или не, не се знае :), било е при предишния собственик.

Дано да съм полезен с тази тема, ако бях отишъл в случаен сервиз (в Пловдив се случи случката), спокойно можеха да ме обръснат за няма нищо :)

_________________
Lancia Kappa 2.0 5.20 146 - бивша
Mazda 6 2.0 4.16 147 к.с.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Не влизат 2-ра, 4-та и задна предавка 2.0 5.20 146 РЕШЕ
 Мнение Публикувано на: 24 Яну 2016, 12:27 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 07 Сеп 2008, 18:53
Мнения: 466
Местоположение: Хасково
Кара: Lancia Musa 1.4
При мен имаше проблеми със всички скорости! Капа 5.20 155 коня. Смазвах, натягах, разглобявах... Накрая се оказа, че се е разхлабила оста на която са педалите на съединителя и спирачката! Съответно при натискане, първо поддава там и все едно не може да се натисне съединителя до край. Стегнах си го и сега да ти е кеф да превключваш :roll:

_________________
Опознай Lancia, за да я обикнеш:)
Карра 5.20V VIS


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Не влизат 2-ра, 4-та и задна предавка 2.0 5.20 146 РЕШЕ
 Мнение Публикувано на: 26 Яну 2016, 04:10 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 05 Авг 2013, 19:09
Мнения: 92
Кара: Lancia Kappa 2.0 20v V.I.S
BMW 330ci e46
http://lancia-bg.com/forum/viewtopic.php?f=36&t=36344

Същата работа се оказа, бяха влезнали някакви боклуци, счупени пластмасови щипки на въпросното място.

Само за информация. Може да е полезно на някого.


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 3 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Kappa


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов