Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Kappa




 Страница 1 от 1 [ 3 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Странен проблем с прекъсване и не гаснене
 Мнение Публикувано на: 29 Май 2015, 19:59 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 01 Май 2009, 22:54
Мнения: 236
Местоположение: София
Днес ми се случи много интересна ситуация,както си пътувах и колата взе да придърпва(колата е на метан,така си дойде от Италия),копчето на метана свети странно и все едно колата е на метан,но и лампата за бензин свети,викам нещо ги меши,спрях метана от крановете,но колата пак работи неравномерно и прекъсва,не е свещ или бобина,защото работи на 5-цилиндъра,това е проверено.Другото което стана е че когато завъртя ключа да изгася колата,тя продължава да работи,изгасих я на скорост,но лампите на таблото оставят да светят,ако махна и сложа някоя от клемите на акумулатора лампите на таблото изгасват,но до следващото палене и гасене,пак колата си работи при върнат контактен ключ и трябва да я гася на скорост.Мисля си да е проблема в клемореда,но пък колат си пали и върти на стартер без проблем,пък ако е в него проблема защо прекъсва?Помагайте.

_________________
Lancia Kappa 2.0 VIS 20V 155 кс. 1997г. Alfa Romeo 166 2.4 JTD 2002г. 180кс.-ремап


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Странен проблем с прекъсване и не гаснене
 Мнение Публикувано на: 31 Май 2015, 19:41 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 01 Май 2009, 22:54
Мнения: 236
Местоположение: София
Проблема още е налице и не съм го разрешил,но да споделя какво установих сам днес,след като изключа буксата на 4-та бобина колата си гасне при връщане на контактният ключ,ако я включа връщам ключа,но не гасне,днес за малко си заработи нормално на 5 цилиндъра.Интересно е че когато проблема е наличен копчето на метана свети като коледна елха и колата не минава на метан.Не съм много на ''ТИ" с газовите и метановите системи,но понеже метана ми е от онези със стъпков мотор(Landi Renzo) така си дойде от Италия,та си мисля дали не се взима импулс както на обикновенните газови и точно някъде от там да е взето при мен и това да ми прави мизерии?

_________________
Lancia Kappa 2.0 VIS 20V 155 кс. 1997г. Alfa Romeo 166 2.4 JTD 2002г. 180кс.-ремап


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Странен проблем с прекъсване и не гаснене
 Мнение Публикувано на: 03 Юни 2015, 19:32 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 01 Май 2009, 22:54
Мнения: 236
Местоположение: София
Не че като гледам някой е отговорил нещо,ама аз се чувствам длъжен да обясня решението на проблема и дано то да бъде някога на някой полезно.Оказаха се кабелите от ЕКУ-то до бобината на 4-ти цилиндър,на едно място под сервото бяха намачкани и се наложи подмяната им,след което колата си заработи нормално.На буксата на въпросната бобина имаше постоянно + въпреки че контактният ключ беше върнат,та затова не е искала да гасне.

_________________
Lancia Kappa 2.0 VIS 20V 155 кс. 1997г. Alfa Romeo 166 2.4 JTD 2002г. 180кс.-ремап


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 3 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Kappa


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов