Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Kappa




 Страница 1 от 1 [ 4 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Размер на ремонтен комплект за спирачни апарати задни
 Мнение Публикувано на: 20 Апр 2015, 12:19 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 14 Окт 2014, 02:21
Мнения: 33
Местоположение: Пловдив
Кара: Lancia kappa 2.0i,20V 146 к.с.
Здравейте колеги някои може ли да ми каже какъв е размера на ремонтния комплект за задните апарати на ланчиа капа 146 к.с 107kw 1995 2.0 20v.Онзи ден ги свалих да подменя накладките и забелязах че задния ляв апарат на
цилиндърчето му е скъсано маншончето.Отисох до един магазин за италиянски авто части и от тям ми обясниха че има два размера за тази ланчия и трябва да сваля апаратите и на място да ида там да ги премерим.Ако някой знае и ги е сменял моля ако може да сподели направо да ги взема и да си ги сменям на място.Другия вариант е намерих и втора употреба направо цял апарат в краен случай ще взема него,защото ремонтния комплект е 25 лв. а зелия апарат го намерих за 20 с доставката пак същото ще ми легне.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Размер на ремонтен комплект за спирачни апарати задни
 Мнение Публикувано на: 20 Апр 2015, 16:48 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2007, 12:17
Мнения: 4278
Местоположение: Пазарджик,Враца
Кара: Lancia
freesoy написа:
Здравейте колеги някои може ли да ми каже какъв е размера на ремонтния комплект за задните апарати на ланчиа капа 146 к.с 107kw 1995 2.0 20v.Онзи ден ги свалих да подменя накладките и забелязах че задния ляв апарат на
цилиндърчето му е скъсано маншончето.Отисох до един магазин за италиянски авто части и от тям ми обясниха че има два размера за тази ланчия и трябва да сваля апаратите и на място да ида там да ги премерим.Ако някой знае и ги е сменял моля ако може да сподели направо да ги взема и да си ги сменям на място.Другия вариант е намерих и втора употреба направо цял апарат в краен случай ще взема него,защото ремонтния комплект е 25 лв. а зелия апарат го намерих за 20 с доставката пак същото ще ми легне.


На 38мм е буталото.
Рем. к-т включващ всички маншончета и гумички е 12-15лв/зависи от къде го намериш/, а в к-т заедно с буталцето около 22-3лв.

_________________
Изображение
LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000 LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000 LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046
Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp Grande Punto 1.2 LPG
http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic.php?f=31&t=8463


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Размер на ремонтен комплект за спирачни апарати задни
 Мнение Публикувано на: 20 Апр 2015, 19:00 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 14 Окт 2014, 02:21
Мнения: 33
Местоположение: Пловдив
Кара: Lancia kappa 2.0i,20V 146 к.с.
Мерси митак писах ти ЛС даи можеш да го видиш :P


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Размер на ремонтен комплект за спирачни апарати задни
 Мнение Публикувано на: 21 Апр 2015, 01:43 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2007, 13:23
Мнения: 2764
Местоположение: София
Кара: Lancia Kappa 2.4jtd
Lancia Dedra 2.0 Integrale S.W.
Ааааа - продават се и буталата към ремонтния комплект за тази цена ли?

Ако е така сега ще почна да си бия главата в стената защо не съм питал!
Миналата година като сменяха предните дискове, поисках сервизиране на 4-те апарата. На единия се беше скъсал маншона и само с продавания на много места ремонтен комплект минах,
на другия заден обаче напълно липсваше... съответно буталото беше заминало и не работеше/не можеше да се възстанови заради язвите по него.
Та понеже не знаех че се продават бутала - взех втора ръка, което както винаги с моя късмет не беше в добро състояние, но свърши работа.
Ако се окаже че за 10-15лв е можело да си намеря ново бутали... ranting shutup

Между другото freesoy, погледни много добре спирачните маркучи. Особено в краищата им. Сменят се на няколко години и на пръв поглед може да са здрави, но след заглеждане да се окаже че и те са за подмяна - та много вероятно да са и направо си ги поръчай и тях. ;)

Честно казано с някои части по-скоро ме е яд че съм ги търсил втора ръка - не винаги са в особено по-добро състояние.
Т.е. можеш да си вземеш апарат втора ръка - но има риск неговият маншон също да е заминал, да е влязла гняс вътре и да е съсипала буталото -> 20лв на вятъра.
Понякога са по-доброто решение, без да се прави компромис, но щом Митака обади такива цени - случаят не е такъв. cheers

За това винаги първо съвет с него за части, наличности, цени и качество. После се мисли за други варианти. cheers

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 4 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Kappa


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов