Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Kappa




 Страница 1 от 1 [ 9 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Нов собственик- с много неща за доизглаждане :)
 Мнение Публикувано на: 10 Мар 2015, 00:41 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 07 Мар 2015, 02:49
Мнения: 23
Кара: Lancia Kappa 2.0 96г
Здравейте колеги, преди няколко дни се сдобих с капа от 96г 146кс на газ и също така и с регистрация във този форум :D
Колата я купих за смешно малко пари има добър външен вид, стегнато окачване, скорости и съединител. Спирачките се чустват добре. Двигателят и звучи добре, хидравликата е перфектна и воланът е скоро претапициран с хубава кожа.
Дотук свършват добрите неща. Както се преполага от цената возилото си има множество малки и по-големи проблеми които трябва да пооправя преди да я подкарам като ежедневна кола (за което съм я купил) Така че ето списъка с проблемите/въпросите които имам:

1. Колата върви само на газ, предишният собственик каза, че е от бензиновата помпа, но не беше много убеден. Аз имам приятел който има гаражен сервиз в родното ми място, но основно работи с опели и VW-та. Каза ми да направя диагностика някъде и като разбера какъв е проблема да отида при него. Така че къде да ида в София?

2. Моторчето на парното ми е в багажника. Човека каза, че проблема му бил че работи на макс или изключен. Даде ми телефон на някакъв човек с който говорил да го ремонтира. Дали в него е проблема т.е. да търся ли в някоя морга друго (мисля че ще е по-евтино)?

3. Дисплея на климатроника има 2-3 реда пиксели кото ги няма- някой има ли идеи как може да го оправим това

4. Скоростомера на таблото не работи ( не е работил поне година понеже на картончето с техническия преглед е на същите километри) Със жило ли са тези коли, или нещо по-сложно? Видях в книжката че у-вото което чете чипа на ключа е над огледалото така че ако се смени таблото- предполагам няма да има проблеми, ако в него е проблема...?

Останалите ми проблеми са дрънчащо задно гърне и леки забележки по интериора, с които мисля да се справя сам. Ще съм искрено благодарен на всеки който даде съвет :)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Нов собственик- с много неща за доизглаждане :)
 Мнение Публикувано на: 10 Мар 2015, 17:39 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 23 Май 2009, 22:21
Мнения: 438
Местоположение: София, ОвчаКупел
Кара: 2.0 20V 155bhp
Относно т1.
Проблема е 100 процента помпата според мен. Брах го същият проблем преди 2 месца.
Самата бензинова помпа е поместена в един пластмасов кош и е уплътнена с един гумен тампон.
Според мен тампона се е скапал и е задръстил помпата (цедката и отдолу). Може самата помпа да работи (както се оказа при мен), но да е затлачена до такава степен, че да не пуска бензин въобще (пак както при мен).
Аз така почти година се движиш и все не се хващах да го оправя. Помпата не беше изгоряла, само имаше нужда от почистване на цедката и сега всичко е ОК.

Айде и безаварийни след като отстраниш дразнещите неща :-)

_________________
Lancia Kappa, 2.0 20V 5C V.I.S. 156hp 97y.
POWER DRIVE Transmission


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Нов собственик- с много неща за доизглаждане :)
 Мнение Публикувано на: 10 Мар 2015, 19:03 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Юни 2005, 23:46
Мнения: 3097
Местоположение: Пловдив/София
Кара: Lancia
по другата точка,дисплея няма оправяне,пробвай да го понатиснеш,донякъде се оправя,но изчакай пролетта,обикновено температурата много влияе.

_________________
Vectra 1.4`90 - Х
Lancia Dedra 2.0ie `91 - Х
Lancia Dedra 1.8ie `93 - Х
Lancia Kappa 2.0 VIS `97 - Х
Lancia Kappa 2.4 TDS`97 -X
Lancia Lybra 2.0 VIS`01


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Нов собственик- с много неща за доизглаждане :)
 Мнение Публикувано на: 10 Мар 2015, 20:35 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 07 Мар 2015, 02:49
Мнения: 23
Кара: Lancia Kappa 2.0 96г
Добре че дисплея все пак се чете значи. Днес я разглеждах пак колата (много малко време ми остава да я видя хубаво) и като давах на контакт се чуваше помпата- дано да не е сериозен пронлема и да се оправи лесно, защото без да върви на бензин и да има километраж не бих я карал


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Нов собственик- с много неща за доизглаждане :)
 Мнение Публикувано на: 10 Мар 2015, 20:43 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Юни 2005, 23:46
Мнения: 3097
Местоположение: Пловдив/София
Кара: Lancia
Ако ти трябва дисплей имам един,дисплея работи копчетата отпред са размазани от слънцето. Ако можеш да си сглобиш нещо от твоя и този ,подарък за добре дошъл в клуба :)

_________________
Vectra 1.4`90 - Х
Lancia Dedra 2.0ie `91 - Х
Lancia Dedra 1.8ie `93 - Х
Lancia Kappa 2.0 VIS `97 - Х
Lancia Kappa 2.4 TDS`97 -X
Lancia Lybra 2.0 VIS`01


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Нов собственик- с много неща за доизглаждане :)
 Мнение Публикувано на: 10 Мар 2015, 22:17 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Окт 2005, 13:36
Мнения: 2804
Местоположение: Русе - 0898 477 656
Кара: KAPPA 2.0 VIS - ZLA83800002053545 - 838А6000268799
http://carendar.com/public.php?offset=5 ... ic=0&name=
Честита придобивка!

Ако помпата е работеща - което силно се съмнявам,
е необходимо да се проверят и следните неща:
1. В системата на свързване помпата към горивопровода има две гумени маркучета,
които ако не са оригиналните вероятно са разпаднати. Дори и само едното да е - резултата е
въртене на бензина от помпата и изливането му обратно в резервоара.
Т.е. трябва да ги смениш. Аз ти препоръчвам да ги смениш с пластмасови - има такива масло и бензиноустойчиви.

2. Продухване бензиновата рейка - при регулатора на налягането се събира нещо като пясък - от бензина.

3. Работата на бензиновите дюзи.

Всички тези неща а и другите изброени от теб, табло, дисплеи и т.н. най лесно и на най-достъпни цени можеш да намериш на megaparts.bg

_________________
Изображение
Изображение
ЕХ - DEDRA 2.0 i.e. - 835A5.000 - 120hp - BRC - "СТАНКА НЕВЕРОЯТНА"


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Нов собственик- с много неща за доизглаждане :)
 Мнение Публикувано на: 20 Мар 2015, 20:07 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 07 Мар 2015, 02:49
Мнения: 23
Кара: Lancia Kappa 2.0 96г
Да се похваля колата днес излезе от сервиз. Доста неща се свършиха по нея:
Сменено масло и филтри
Ново (старо) задно гърне
Бензинова помпа и сменени маркучета
Почистени на ултразвук дюзи
Някакъв тампон на скоростната кутия
Ремонтиран е мотора на парното
Всичко това ми излезна на изненадващо добра цена :)

Нещото с което не можаха да се оправят майсторите и отказаха да се занимават е да оправят километража.
Някой има ли идея къде могат да ми помогнат, че не е работа да не знаеш с колко караш и колко си изминал...


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Нов собственик- с много неща за доизглаждане :)
 Мнение Публикувано на: 20 Мар 2015, 20:52 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2007, 12:17
Мнения: 4278
Местоположение: Пазарджик,Враца
Кара: Lancia
plamen.bundev написа:
Нещото с което не можаха да се оправят майсторите и отказаха да се занимават е да оправят километража.
Някой има ли идея къде могат да ми помогнат, че не е работа да не знаеш с колко караш и колко си изминал...


Намери си датчик километраж 2-ра ръка и отиди да ти го сменят някъде.Капите нямат жила!

_________________
Изображение
LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000 LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000 LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046
Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp Grande Punto 1.2 LPG
http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic.php?f=31&t=8463


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Нов собственик- с много неща за доизглаждане :)
 Мнение Публикувано на: 21 Мар 2015, 21:16 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 07 Мар 2015, 02:49
Мнения: 23
Кара: Lancia Kappa 2.0 96г
mitaka_71 написа:
plamen.bundev написа:
Нещото с което не можаха да се оправят майсторите и отказаха да се занимават е да оправят километража.
Някой има ли идея къде могат да ми помогнат, че не е работа да не знаеш с колко караш и колко си изминал...


Намери си датчик километраж 2-ра ръка и отиди да ти го сменят някъде.Капите нямат жила!


Аз това , че нямат жила отдавна го разбрах, но като изчетох темите из форума, доколкото схванах всяка модификация на двигателя мери скоростта по различен начин. Дори четох за турбо версията, че взема информация от компа на АБС. Така и не разбрах моя двигател как е и кое е възможно да е причините- датчик на скоростна кутия и самия уред на таблото или има и друго по веригата?


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 9 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Kappa


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 7 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов