Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Kappa




 Страница 1 от 1 [ 5 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Полезно: покупка на авточасти в ebay uk
 Мнение Публикувано на: 07 Ное 2014, 21:00 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Фев 2014, 19:19
Мнения: 393
Кара: ex-Lancia KAPPA 2.0 16V Turbo
бензин - изключителен автомобил!

Lancia KAPPA 2.4 jtd
BMW E38, 740 i
Колеги, и при мен дойде моментът да сменям термостат. Хубаво, ама, се оказа, че за моята кола било голям проблем да си взема нов термостат в БГ: ходих в два сервиза и ме мотаха повече от седмица. Уж, първо термостат имало в наличност при доставчици, цената била 90 лв, после пък нещо се оказало, че този не ставал, трябвало да се бръкна за 250 лв за доставка за 5 дни от Италия на оригинален и т.н. Естествено не ми беше приятно да се бръкна за 250 лв, но нейсе, не ми се занимаваше и дадох капаро 100 лв, но въпреки това нашите "майстори" не си мръднаха пръста - поискаха още пари над тези 250 лв и им показах среден пръст. :lol: След 10 дни чакане.
Регистрирах се в британския ebay и намерих термостат за моята ланчия на цената от ....85 лв с разходите по доставката. img181 Платих и чакам.

Четох в други форуми добри отзиви за покупки в ebay, но знае ли се :D Все пак, ако се окаже, че въпросният термостат става, си мисля за какви баламурници ни имат тука някои хора :lol:

Айде, със здраве.

_________________
Заклет фен на ланча капа!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Полезно: покупка на авточасти в ebay uk
 Мнение Публикувано на: 07 Ное 2014, 21:57 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2007, 13:23
Мнения: 2764
Местоположение: София
Кара: Lancia Kappa 2.4jtd
Lancia Dedra 2.0 Integrale S.W.
Като цяло покупката от Интернет магазин от чужбина си има своите предимства и недостатъци.
Предимства:
- не се занимаваш да обикаляш
- носят ти го най-често на вратата
- в повечето случаи е доста по-евтино
- в не малко случаи както описваш - просто не можеш да намери тази част в България

Недостатъци
- съществува риск от това стоката да се счупи при доставката - води до разправии
- има риск и да не е точно това, което трябва за твоята кола - отново разправии
- може да отнеме повече време за доставка, спрямо тук


За това най-често първо се консултирам за наличности, цени и модели с Митака, който все намира начин да ги осигури или най-малкото насочи къде и е много коректен: viewtopic.php?f=31&t=8463
Често фрапиращата разлика в цените се дължи най-вече на производителя на резервната част и съответно - нейното качество. Още повече ако става дума за оригинална резерна част или е такава от фирма, занимаваща се с производство на части. Но пък не е изключено дори при една и съща марка да има не малка разлика в цената на едното и другото място.

В останалите случаи или е ставало дума за втора употреба, или съм казвал на майстора "сега нямам време да се занимавам - търси ти".

Най-кратка препоръка - ако сервизът не е специализиран към италианките (знае къде и какво да търси) - не разчитай на него.
Също така - има специализирани магазини - там е мястото да търсиш частите, не в сервиза (предното условие не е спазено). :)

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Полезно: покупка на авточасти в ebay uk
 Мнение Публикувано на: 07 Ное 2014, 22:19 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Фев 2014, 19:19
Мнения: 393
Кара: ex-Lancia KAPPA 2.0 16V Turbo
бензин - изключителен автомобил!

Lancia KAPPA 2.4 jtd
BMW E38, 740 i
А, бе, не знам да ти кажа. Трябва явно човекът, който доставя частите, да е проверен.
Първият сервиз, в който бях, си е баш за италиянки. Там бяха доста услужливи, но реално работа в този случай не ми свършиха.
Във втория сервиз, където отидох по препоръка на приятел, мисля, че просто се полакомиха да ме убедят да отваряме двигателя и да започне едно здраво плащане. Като реших да упорствам за термостат, се съгласиха неохотно, накараха ме да оставя капаро и така чаках напразно 10 дни, за да разбера, че 250 лв не са достатъчни. При условие, че първоначалната уговорка беше за 5 дни доставка. Не знам, може и доставчикът да е бил калпав.
Срокът за доставка в ebay uk поне на теория е между 2 и 4 седмици . Дали частта става - не знам, пише, че е точно за моя модел - изброени са всички модификации на 2.0 16v turbo по години - от купето до седана и комбито.
Пък, ако и тук не стане, ще пиша вече на Митака beer

_________________
Заклет фен на ланча капа!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Полезно: покупка на авточасти в ebay uk
 Мнение Публикувано на: 09 Ное 2014, 21:17 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 01 Май 2009, 22:54
Мнения: 236
Местоположение: София
Звънкаш едно телефонче в Александър Ауто и са щели да ти го намерят,но на каква цена незнам.

_________________
Lancia Kappa 2.0 VIS 20V 155 кс. 1997г. Alfa Romeo 166 2.4 JTD 2002г. 180кс.-ремап


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Полезно: покупка на авточасти в ebay uk
 Мнение Публикувано на: 09 Ное 2014, 21:25 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Фев 2014, 19:19
Мнения: 393
Кара: ex-Lancia KAPPA 2.0 16V Turbo
бензин - изключителен автомобил!

Lancia KAPPA 2.4 jtd
BMW E38, 740 i
Точно там ходих първо и не стана работата.

_________________
Заклет фен на ланча капа!


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 5 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Kappa


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов