Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Kappa




 Страница 1 от 1 [ 18 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Вода в салона на Капа
 Мнение Публикувано на: 04 Юни 2014, 19:17 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 09 Яну 2007, 20:10
Мнения: 177
Местоположение: София 11 Красна Поляна
Здравейте колеги, имам теч на вода в краката на шофьора. Колата е с люк на покива, но видимо не тече и няма следи от вода около него (четох и темата за почистване на отводнителните каналчета, ще бъде направено скоро!).
Запечатих добре тавана, и днес пак имаше вода в краката...проверих всички уплътнения, прагове, щипки... - всичко е идеално захванато, няма скъсано, протрито, следи от теч на вода... Водата като че ли се стича покрай предна лява колонка (покрай ръкохватката за отваряне на пр. капак) и е леко влажно над педалите. Антифриз не губи, а и си е чиста водица, не е антифриз... Леко навлажняване има и отпред в дясно (но в пъти по-малко отколкото в ляво) и вече може и да си внушавам, но днес ми се стори че е леко влажно и отзад-ляво в краката! Но основния проблем остава отпред в ляво! Започвам да си мисля, че главният виновник е челното стъкло (в действителност има следи на "разслояване" в краищата на челното стъкло, особено от лявата му вертикална страна!), но не ми се иска да дам 750 или 1100 лв за ново "европейско" стъкло (такива цени ми обадиха "Мустанг" и фирма за стъкла в Люлин..) и проблема да си остане... Моля за съвет или споделяне на опит ако някой от вас се е сблъсквал с такъв проблем колеги! Благодаря предварително!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Вода в салона на Капа
 Мнение Публикувано на: 04 Юни 2014, 22:21 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Окт 2005, 13:36
Мнения: 2804
Местоположение: Русе - 0898 477 656
Кара: KAPPA 2.0 VIS - ZLA83800002053545 - 838А6000268799
http://carendar.com/public.php?offset=5 ... ic=0&name=
Имах същия проблем - с Дедрата.

След отлепване и отново залепване на челното стъкло всичко се оправи.

_________________
Изображение
Изображение
ЕХ - DEDRA 2.0 i.e. - 835A5.000 - 120hp - BRC - "СТАНКА НЕВЕРОЯТНА"


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Вода в салона на Капа
 Мнение Публикувано на: 04 Юни 2014, 22:33 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 09 Яну 2007, 20:10
Мнения: 177
Местоположение: София 11 Красна Поляна
Значи опасенията ми най-вероятно ще се окажат верни... лошото е, че при Капа не се предлагат отделно уплътненията (вулканизирани били към стъклото) и искат майка си и баща си за к-т ново стъкло...
Ще опитам да потърся в София "стъклар" който да се навие да свали и презалепи наново мойто челно стъкло (или някое ориг. втора употреба в по-добро състояние от мойто). Лошото е, че по големите фирми отказват, а аз нямам такъв познат на който да се доверя за тази операция... Някой колега от София да препоръча някой точен майстор?


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Вода в салона на Капа
 Мнение Публикувано на: 05 Юни 2014, 01:30 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2007, 13:23
Мнения: 2764
Местоположение: София
Кара: Lancia Kappa 2.4jtd
Lancia Dedra 2.0 Integrale S.W.
Пробвай тук: Тодор Димитров - 0888/309 285
София, Надежда, ул. "Траен мир" 3

От както се помня, там има всякакви коли - и стари и нови, с какви ли не проблеми.

Не мога да кажа, че съм го ползвал за кой знае какво - само ми е лепил централното огледало и тогава ми се стори доста свестен, отделно го бях питал за смяна на предното стъкло, заради това че имаше дефект и след като го видя ми каза изобщо да не го пипам и да си карам - така и не е мръднал този дефект с години. :)

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Вода в салона на Капа
 Мнение Публикувано на: 05 Юни 2014, 13:36 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 04 Дек 2007, 12:13
Мнения: 165
Местоположение: София/Надежда
Кара: Lancia Kappa 2.0 20V
Tie написа:
Здравейте колеги, имам теч на вода в краката на шофьора. Колата е с люк на покива, но видимо не тече и няма следи от вода около него (четох и темата за почистване на отводнителните каналчета, ще бъде направено скоро!).
Запечатих добре тавана, и днес пак имаше вода в краката...проверих всички уплътнения, прагове, щипки... - всичко е идеално захванато, няма скъсано, протрито, следи от теч на вода... Водата като че ли се стича покрай предна лява колонка (покрай ръкохватката за отваряне на пр. капак) и е леко влажно над педалите. Антифриз не губи, а и си е чиста водица, не е антифриз... Леко навлажняване има и отпред в дясно (но в пъти по-малко отколкото в ляво) и вече може и да си внушавам, но днес ми се стори че е леко влажно и отзад-ляво в краката! Но основния проблем остава отпред в ляво! Започвам да си мисля, че главният виновник е челното стъкло (в действителност има следи на "разслояване" в краищата на челното стъкло, особено от лявата му вертикална страна!), но не ми се иска да дам 750 или 1100 лв за ново "европейско" стъкло (такива цени ми обадиха "Мустанг" и фирма за стъкла в Люлин..) и проблема да си остане... Моля за съвет или споделяне на опит ако някой от вас се е сблъсквал с такъв проблем колеги! Благодаря предварително!


Ново стъкло за Капа в Кобра е 320лв. - китайско,европейско 490лв.Това беше преди 2 години когато сменявах моето.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Вода в салона на Капа
 Мнение Публикувано на: 05 Юни 2014, 14:40 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 09 Яну 2007, 20:10
Мнения: 177
Местоположение: София 11 Красна Поляна
Благодаря колега Alpina, ще мина с колата поне да види и каже за какво иде реч...
В момента в Кобра има само 1 стъкло (китайско) и без уплътненията - на цена 260 лв... В Мустанг има европейско в к-т със всичко - към 750 лв... и на 3-то място ми казаха почти за 1100 лв....


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Вода в салона на Капа
 Мнение Публикувано на: 09 Юни 2014, 03:23 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 07 Сеп 2008, 18:53
Мнения: 466
Местоположение: Хасково
Кара: Lancia Musa 1.4
При мен проблема беше в запушени отводнителни канали. Виж си и стъклото разбира се, но препоръчвам да погледнеш под казанчето за хидравличната течност. При мен имаше около един пръст пясък, листа и шума от дървета и дъждове. Водата би трябвало да се стича от там под филтъра за купето и в краина сметка между купето и двигателния отсек. Ако е запушен този канал, водата си намира пътища към купето. Нали знаеш, жена и вода тръгнат ли, спиране няма img182

_________________
Опознай Lancia, за да я обикнеш:)
Карра 5.20V VIS


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Вода в салона на Капа
 Мнение Публикувано на: 09 Юни 2014, 07:10 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Фев 2014, 19:19
Мнения: 393
Кара: ex-Lancia KAPPA 2.0 16V Turbo
бензин - изключителен автомобил!

Lancia KAPPA 2.4 jtd
BMW E38, 740 i
pianev написа:
При мен проблема беше в запушени отводнителни канали. Виж си и стъклото разбира се, но препоръчвам да погледнеш под казанчето за хидравличната течност. При мен имаше около един пръст пясък, листа и шума от дървета и дъждове. Водата би трябвало да се стича от там под филтъра за купето и в краина сметка между купето и двигателния отсек. Ако е запушен този канал, водата си намира пътища към купето. Нали знаеш, жена и вода тръгнат ли, спиране няма img182



И аз мисля, че това е по-вероятната причина - или са ти запушени отводнителните каналчета на люка, или имаш боклуци - листа и пясък - в отводнителя отпред пред предното стъклото. Почистването става за 5 минути, стига да го направи някой, който разбира.

_________________
Заклет фен на ланча капа!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Вода в салона на Капа
 Мнение Публикувано на: 09 Юни 2014, 10:36 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 09 Яну 2007, 20:10
Мнения: 177
Местоположение: София 11 Красна Поляна
Да, тази седмица към края колата влиза за обслужване и ще използвам докато е на подемника и ми е по-удобно да отворя отводнителните каналчета отдолу под праговете и да видиме какво ще "излезе" от там...също така ще се сменя и хидр. течност, така че и там ще се почисти със сигурност! Дано излезе от тия неща... като го направя ще споделя какво е излязло! Благодаря на всички колеги за съветите! :)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Вода в салона на Капа
 Мнение Публикувано на: 09 Юни 2014, 14:01 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 07 Сеп 2008, 18:53
Мнения: 466
Местоположение: Хасково
Кара: Lancia Musa 1.4
Направи го и ще видиш резултата. От прозореца колкото и да пропуска, не вярвам да е чак толкова. Щеше да ти мокри и таблото, а не само долу.

_________________
Опознай Lancia, за да я обикнеш:)
Карра 5.20V VIS


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Вода в салона на Капа
 Мнение Публикувано на: 09 Юни 2014, 20:11 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 09 Яну 2007, 20:10
Мнения: 177
Местоположение: София 11 Красна Поляна
И аз така си мисля или поне се надявам де...а таблото е абсолютно сухо и без никакви следи от влага, както и по тапицерията на колонките няма абсолютно никакви следи - и сегашни и предишни! Влагата започва от малко над педалите и се стича надолу... Но мокета е силно овлажнен, чак "локвички" засега нямаме ;) Дано все пак излезе от някое от 2-те проблемни места... ще се почистят добре, пък каквато сабя покаже :)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Вода в салона на Капа
 Мнение Публикувано на: 20 Юни 2014, 02:29 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2007, 13:23
Мнения: 2764
Местоположение: София
Кара: Lancia Kappa 2.4jtd
Lancia Dedra 2.0 Integrale S.W.
Някакво развитие?

Преди време беше започнала да се появява вода в предната дясна част - незнайно от къде и само при сериозни дъждове, но също така мистериозно този проблем изчезна - вероятно точно заради запушени такива отвори.
Виж и хубаво гумите около вратите - под тях също имаше доста гняс и разни запушени отвори, които може да се окажат проблем.

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Вода в салона на Капа
 Мнение Публикувано на: 20 Юни 2014, 13:01 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 09 Яну 2007, 20:10
Мнения: 177
Местоположение: София 11 Красна Поляна
За съжаление не, колата засега стои облепена и чака ред за сервиз... :(


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Вода в салона на Капа
 Мнение Публикувано на: 10 Фев 2015, 20:56 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 09 Яну 2007, 20:10
Мнения: 177
Местоположение: София 11 Красна Поляна
Здравейте отново Колеги, най-сетне и дойде реда на Капа-та и стигнахме до подемник, на който бе удобно да се свалят праговете и да стигна до отворите в предната част, но там с изненада установих, че нито от ляво, нито от дясно има дренажни маркучи, както е описано от колегата в упътването за премахването на този досаден проблем с наводняването на краката на шофьора и пасажера...става дума за кухите отвори м/у подкалника и купето отпред, които се появяват след като се свалят праговете...просто там няма нищо, освен където в горната част минават кабелите за страничния мигач в калника... Проблема е изолиран и със сигурност идва от шибидаха на покрива, фугите му са облепени, а челното стъкло и уплътненията му са открити и от над половин година в купето няма и помен от вода, което ме навежда на мисълта, че няма от какво друго да е проблема, освен от дренажите...само че сега не мога да ги открия...Моля за помощ и по-подробно обяснение къде да търся, защото явно не гледам там където трябва...
Имах подобен проблем и отзад, но там достъпа е лесен и след срязването на долния удебелен край на дренажните маркучи, проблема изчезна...


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Вода в салона на Капа
 Мнение Публикувано на: 11 Фев 2015, 22:19 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Май 2007, 22:31
Мнения: 1009
Местоположение: Кюстендил / NRW
Кара: Lancia
Да така е, аз го правих това:
viewtopic.php?p=168210#p168210
мина доста време от тогава, но си спомням, че при дъжд имах локва в краката на пасажера (предимно)
След като направих описаната процедура в горепосочения линк нещата се оправиха дори при отворен шибедах наливах с шише вода в канала и се оттичаше страшно бързо през тези маркучи. Изливаше се направо отдолу където отрязах тапите. ( тук не си спомням дали след като продухах и изчистих маркучите, измих тапите и ги набучих пак на маркучите :roll: не помня вече)
Съжалявам, че не снимах за да се види но всичко стана за 10 минути.
Успех!

_________________
Изображение
EX - Lancia Delta 2 1600 , Kappa 2.0 - 146 PD
от 1991-ва до днес Delta 1.3LX+ Delta 1.6HF turbo - разглобена за части.
от 2020-та до днес с Delta 3 1.8di - Platino


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Вода в салона на Капа
 Мнение Публикувано на: 12 Фев 2015, 10:20 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 09 Яну 2007, 20:10
Мнения: 177
Местоположение: София 11 Красна Поляна
Благодаря за отговора колега! И аз следвам точно описаната от теб процедура, но за съжаление след като свалих външните декоративни прагове, не намирам маркуча в предния край да се подава от някъде м/у калника и колоната, нито в кухината му калника и подкалника...отворих кората на колонката и наистина маркуча си слиза по нея и стига до таблото, но оттам надолу не мога да видя къде отива...опитах да сваля вътрешния пластмасов праг, който "захапва" мокета на пода при вратата, но това което успях да направя в този студ, е да го счупя....днес мисля да продължавам да търся...


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Вода в салона на Капа
 Мнение Публикувано на: 24 Фев 2015, 17:40 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 24 Авг 2014, 23:02
Мнения: 46
Местоположение: Сoфия, ж. к. Дружба 1
Кара: Lancia Kappa 2.0 5.20 146 - бивша
Mazda 6 2.0 4.16 147 к.с.
Колега има ли някакво развитие ???

_________________
Lancia Kappa 2.0 5.20 146 - бивша
Mazda 6 2.0 4.16 147 к.с.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Вода в салона на Капа
 Мнение Публикувано на: 04 Мар 2015, 16:50 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 09 Яну 2007, 20:10
Мнения: 177
Местоположение: София 11 Красна Поляна
Засега не колега... излязоха доста по-големи неприятности по колата и засега този проблем е оставен на изчакване...


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 18 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Kappa


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов