Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Kappa




 Страница 1 от 1 [ 8 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Съвет за покупка на Капа
 Мнение Публикувано на: 22 Май 2006, 18:22 
Offline

Регистриран на: 22 Май 2006, 18:03
Мнения: 2
Местоположение: Стара Загора
Здравейте на всички :D Продадох си Пасата и днес тръгнах да си търся накaква кола и по специално за БМВ 318 . Аз съм от Стара Загора, както може да се досетите няма кой знае какъв избор , обикалях доста в крайна сметка неможах да си харесам БМВ - е да де харесах си но нямам толкова пари, разполагам с 6-7 хиляди . И изведнъж ми останаха очите по една КАППА 2.0 бензин 95г. (всички екстри ) направих се на нагал и поисках да я покарам , човека който я продаваше беше много учтив и ми разреши . Просто бях изумен -стабилна и същевремено много бърза , двигателя не се чуваше , а пък беше и на метан . Абе с една дума се зарибих и мисля че тая нощ няма да мога да заспя . Сега се ровя из нета за съвети за тая кола и попаднах тук . Искам да ви питам относно поддръжката скъпа ли е . Какво да очаквам от тази кола и какво не .
До сега не съм се качвал на КАПА - лукса е страхотен , сас сигурност няма да мога да си намеря подобно БМВ с всички екстри и такъв лукс за тези пари ( 6800 лв ) .
Моля ви за съвети :roll: преди покупката какво трябва да гледам най-много , нужно ли е да отида на сервиз за да погледнат двигателя ( да махнат картера да проверят основните и биелните лагери и коляновия вал ) .


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 22 Май 2006, 19:52 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 05 Май 2006, 14:42
Мнения: 13
Местоположение: София
Безпристрастно ще ти кажа, взимай няма да сбъркаш :!:
Колата си заслужава отвсякъде :!:


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 22 Май 2006, 23:06 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 13 Май 2005, 07:56
Мнения: 385
Местоположение: Пловдив
Аз пък съм пристрастен, но съвета ми е ако можеш да я прегледаш направи го. Капи има по пазарите, защо да се натресеш на нещо кофти. Относно качествата на колата, сам не знаеш още какво е Капа. Няма да искаш да излезеш от нея. Според мен не е кой знае какво по поддръжката. Има и евтини и скъпи части, има избор. Данъка й е над 200лв. За метана. Това гориво ще ти даде възможност да я караш без да броиш километрите. Е не е същото като бензина, но въпреки това постоянно ще си задаваш въпроса на какво гориво са всички около теб, защото все ще си отпред. В този форум може да прочетеш, че и на бензин е икономична. Не, не е, минимум три пъти повече от метана. Когато караш по магистрала най-лесно ще оцениш метана. Много малко хора си позволяват да карат дълго време със 180-200км, защото ще им се налага да спират на всяка бензиностанция. Аз зареждам в Пловдив до горе (20-22лв.), отивам до София и се връщам и имам още за 20км. На някой може това да не направи впечатление, но скромно ще добавя, че карам навсякъде със 180км/ч.. Има един кусур Капата, трудна е за паркиране и има лоша видимост назад. Ако пазиш джантите си като мен направо е кошмар. Успех.

_________________
Ланча Капа 2.0 20V, 155 к.с., '98, бензин/метан


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 22 Май 2006, 23:33 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 24 Фев 2006, 23:23
Мнения: 552
Местоположение: Бургас
За бензиновата версия нямам мнение.Аз карам дизелова и съм много доволен.Комфорта е страхотен има всичко.Поддръжката не е скъпа за такъв клас кола.На пътя стъпва здраво.Май ще си имаме нов колега във форума.

_________________
Италиянска кола се купува със сърцето!


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 22 Май 2006, 23:44 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 21 Яну 2005, 16:58
Мнения: 238
Местоположение: София
вземай я на първо я провири в сервиз че както е на метан предполагам е минала доста километри
чактите не са много скъпи но има и доста фалшиви и трябва да внимаваш за пример
шарнир около 30 лв или 60лв оргинален от аутоиталия
накрайник около 25 лв
малко ся скъпи ролките и ангринажния ремък 200 лв но и на делтата 103 кс е почти толкова


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 23 Май 2006, 13:49 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Апр 2006, 08:44
Мнения: 221
Местоположение: София
Имам дизелова. Забрави за всякакви БМВта. За тези пари такъв лукс НЯМА!! Частите са евтини.

Мога да ти пиша цял ден хубави неща за колата, но по добре си я купи и ги открии сам :) Аз бих я сравнил
с мерцедес но там паричките са вече 20к ;)

Има много на пазара избери си читава. Ако е дизел това че е на 200 000км не трябва да те притеснява защото двигателите са железни. Обаче ако е на 100 000 трябва да те притеснява - повечето са пренавити ;)

Аз като си избирах се качих в няколко капи 99та уж на по 90-100 хиляди - всичките бяха на по 400 сигурно накрая си взех 95та ама поне знам че наистина е на 190х. Личи си по това колко е изтъркан волана и са протрити седялките и ...абе има хиляди неща. Най добре поразгледай форума и питай хората - тука всички са пичове и много помагат !!!

Да не забравиш да се похвалиш после !!!

_________________
Lancia Kappa 2.4 TDS 1995


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 23 Май 2006, 22:01 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 08 Май 2006, 21:36
Мнения: 349
Местоположение: Плевен
Аиде и аз да я похваля. Моита я купих преди около месец и със всеки изминал ден и километър ми харесва все повече. Бърза и луксозна.
А сега по сериозно-има и по добри коли, но за тия пари просто забрави. Колко са здрави не знам(Навъртял съм около 2к километри), но според "ветераните" са стабилни. Цените на частите са си направо евтини за тоя клас. Поне тези цени които проверявах са на ниво между Астра и Вектра(преди карах опел затова правя такова сравнение).
За разхода-моита гори около 8-9 извънградско с включена клима, значи свали около 1л за изключена( а покнига я дават 6,8). Предполагам че пасата не ти е горял много по малко, а за БМВ-то съм сигурен че няма да е по малко даже повече освен ако не е с 1.6 мотор, ама тои си е направо "ялов". В града обаче става по лошо- около 11/100. На газ/метан със сигурност е по евтино и то доста, но аз не съм почитател. И уверявам те че(поне за мен) си струва всяка една стотинка в повече да се кара на бензин. Тука е мястото да кажа , че и дизеловите са много добри(пробвах 2 такива докато избирах моита).
Въобще в този ценови диапазон дилема няма-фулл екстри, лукс, комфорт, върви дзверски, здрава(както казват), евтина подръжка.
Купуваи ама си отваряи очите да не стане сакътлък, и не бързаи капи има вече доста в бг.

_________________
Kappa 2.0-20V-147HP-1996


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 24 Май 2006, 15:13 
Offline

Регистриран на: 22 Май 2006, 18:03
Мнения: 2
Местоположение: Стара Загора
Днес сутринта се качих на друга капа - дизел. 2.4 мотор карах около 10 км в града , но нещо не ми хареса бензинката варви пове4е поне така мисля ( това е мое скромно мнение ) след оглед на метановата каппа , за която писах по горе се оказа 4е за да регистрирам метановата уредба ми трябват около 300 лв , после се оказа 4е гумите са за смяна още най малко 500 лв , ходих до един сервиз - познат на баща ми - каза да не я купувам защото и е правен един ремонт , а продава4а ме увери че е на 180000 км показа ми някаква сервизна книжка която по късно се разбра че е фълшива , майстора ме увери 4е капата е над 400 000 км - и това разбира се ме отказа моментално .
И така ще се оглеждам за някоя друга каппа , определено няма да бързам . С един приятел говорих 4е след влизането в ЕС митото ще падне и тогава 6-7 хил.лева ще се намери яка каппа , но през това време ще търся капа само 4е в стз май няма такива , само 2 намерих за 4-5 дена търсене .
Благодаря на всички за мненията .


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 8 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Kappa


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов