Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Kappa




Автор Съобщение
 Заглавие: Re: ТЕМПОМАТ
 Мнение Публикувано на: 10 Ное 2011, 00:43 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 15 Юни 2008, 20:15
Мнения: 22
Местоположение: София
vinipal написа:
cokara написа:
Здравейте колеги.Отново съм аз с моят проблем.Днес след поредната проба да свържа темпомата-успях да изгоря един бушон и да натрупам няколко грешки на компа.Много ще съм благодарен ако някой ми покаже кое-с кое да свържа.А ето и снимки:
Прикачени файлове:
08112011141.jpg
Прикачени файлове:
08112011145.jpg
Прикачени файлове:
08112011146.jpg
Прикачени файлове:
08112011151.jpg
Благодаря ви за разбирането,вече ще откача с този темпомат.

Колега връжи тоя комп,така че колата да работи нормално.После извади ЧЕТВЪРТАТА букса от ляво на дясно(тая с 24 крачета)-предпоследната и не барай никоя повече..Забележи номерацията от къде почва от1-12 и от 13-24.Напълно възможно е да нямаш кабели от компа до буксата(виждал съм го това на 2 Алфи 166)но това не значи че при правилно връзване темпомата няма да тръгне.С AUTODATATA си провери цветовете и подреждането на кабелите и тогава се занимавай с темпомата.И буксата се гледа от обратната страна,не от към кабелите ,а от към конектора.Внимавай много следващия път да не опрасиш компа а не бушона.Успех.
P.S.Сметам че разбра че се работи само по черната половинка,а по сивата не.Извади ги и виж че сивата е от 1 до 12 а черната е от 13 до 24 та си помисли дали са ти заети В14 и В20 или това са В2 и В8 ?...И не търси повече тая бялата букса,без кабели до нея от компа тя не ти е нужна .Тегли кабели направо от ECU то към контролните бутони за управление.Направи това, после ще ти кажа как да си направиш и сигнализацията през С44.

Този отговор чаках,благодаря,още утре ще го направя и ще пиша какво се случва.

_________________
Lancia Kappa 2,4 JTD 99г.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ТЕМПОМАТ
 Мнение Публикувано на: 10 Ное 2011, 19:30 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 15 Юни 2008, 20:15
Мнения: 22
Местоположение: София
Здравейте отново колеги,и днес след старателно връзване(предишниат път бях объркал буксата)-пак не стана.Проверих контакта на педала на съединителя-но е добе,та видях че до контакта на спирачката трябва да идват 3 кабела-а при мен са 2,дали не е това причината.Някой може ли да ми каже на кой извод на компа идва кабела от спирачката който е важен за темпомата?

_________________
Lancia Kappa 2,4 JTD 99г.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ТЕМПОМАТ
 Мнение Публикувано на: 10 Ное 2011, 20:37 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 13 Окт 2008, 14:04
Мнения: 521
Местоположение: Оряхово
cokara написа:
Здравейте отново колеги,и днес след старателно връзване(предишниат път бях объркал буксата)-пак не стана.Проверих контакта на педала на съединителя-но е добе,та видях че до контакта на спирачката трябва да идват 3 кабела-а при мен са 2,дали не е това причината.Някой може ли да ми каже на кой извод на компа идва кабела от спирачката който е важен за темпомата?

Колега отново забелязвам че не си чел внимателно цялата тема.
На свободния кабел на стоп машинката трябва да се подаде +12 волта. Може с мостче от жълтия кеблел на стоп машинката, може и с друга стоп машинка която има превключващ се контакт.
Аз лично съм го реализирал с реле, но според колегата пуснал темата е безмислено и може и с мостче.
След тази интервенция би трябвало да тръгне темпомата ако си вързал другите кабели правилно.

_________________
Lybra 2,4 JTD 2000 г. седан.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ТЕМПОМАТ
 Мнение Публикувано на: 10 Ное 2011, 21:02 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 15 Юни 2008, 20:15
Мнения: 22
Местоположение: София
milenskior написа:
cokara написа:
Здравейте отново колеги,и днес след старателно връзване(предишниат път бях объркал буксата)-пак не стана.Проверих контакта на педала на съединителя-но е добе,та видях че до контакта на спирачката трябва да идват 3 кабела-а при мен са 2,дали не е това причината.Някой може ли да ми каже на кой извод на компа идва кабела от спирачката който е важен за темпомата?

Колега отново забелязвам че не си чел внимателно цялата тема.
На свободния кабел на стоп машинката трябва да се подаде +12 волта. Може с мостче от жълтия кеблел на стоп машинката, може и с друга стоп машинка която има превключващ се контакт.
Аз лично съм го реализирал с реле, но според колегата пуснал темата е безмислено и може и с мостче.
След тази интервенция би трябвало да тръгне темпомата ако си вързал другите кабели правилно.

Този път аз четох внимателно,както казах:до стопмащинката ми идват два кабела и няма свободен,а доколкото успях да прочета трябва да са 3.

_________________
Lancia Kappa 2,4 JTD 99г.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ТЕМПОМАТ
 Мнение Публикувано на: 10 Ное 2011, 21:58 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 13 Окт 2008, 14:04
Мнения: 521
Местоположение: Оряхово
Мдаааа този път аз не чета внимателно.
При това положение трябва да си пуснеш кабел към компа, който да казва че спирачката не е натисната.
Явно след като нямаш изведени кабели до буксата и другия са го спестили при теб.
Според аутодата на пин B21 е сигнал от спирачката. Като не е натисната е +12 волта, а като е натисната 0 волта.
Можеш директно да подадеш 12 волта на пина и да видиш дали ще тръгне темпомата.
Ако тръгне тогава трябва да пробваш като натиснеш спирачката дали се изключва. Ако не се изключва тогава може да го направиш с реле и да си караш така като изключваш със съединителя.
П.П. сега видях че дават и пин B8 също сигнал от стоп машинката. Провери при теб кой е окабелен и пробвай с другия.

_________________
Lybra 2,4 JTD 2000 г. седан.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ТЕМПОМАТ
 Мнение Публикувано на: 10 Ное 2011, 22:16 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 15 Юни 2008, 20:15
Мнения: 22
Местоположение: София
milenskior написа:
Мдаааа този път аз не чета внимателно.
При това положение трябва да си пуснеш кабел към компа, който да казва че спирачката не е натисната.
Явно след като нямаш изведени кабели до буксата и другия са го спестили при теб.
Според аутодата на пин B21 е сигнал от спирачката. Като не е натисната е +12 волта, а като е натисната 0 волта.
Можеш директно да подадеш 12 волта на пина и да видиш дали ще тръгне темпомата.
Ако тръгне тогава трябва да пробваш като натиснеш спирачката дали се изключва. Ако не се изключва тогава може да го направиш с реле и да си караш така като изключваш със съединителя.
П.П. сега видях че дават и пин B8 също сигнал от стоп машинката. Провери при теб кой е окабелен и пробвай с другия.

Благодаря за оговора,утре на светло ще опитам.

_________________
Lancia Kappa 2,4 JTD 99г.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ТЕМПОМАТ
 Мнение Публикувано на: 11 Ное 2011, 19:51 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 15 Юни 2008, 20:15
Мнения: 22
Местоположение: София
Здарвейте отново колеги.Днес пак нищо не стана-вече си мисля да се откажа,сигурно на този компютър не може да се върже темпомат-това е.

_________________
Lancia Kappa 2,4 JTD 99г.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ТЕМПОМАТ
 Мнение Публикувано на: 11 Ное 2011, 22:26 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 04 Фев 2008, 18:46
Мнения: 144
Местоположение: Враца
cokara написа:
Здарвейте отново колеги.Днес пак нищо не стана-вече си мисля да се откажа,сигурно на този компютър не може да се върже темпомат-това е.

Не може да не може ,просто ти не можеш.Някъде си се омотал провери хубаво.КОЛАТА ТИ ПОДЪРЖА ТЕМПОМАТ,по точно ЕКУ то.ЕДЦ 15 С...... се слага на алфа 166,Либра и на некой други марки се имащи темпомати ,та само твойта ли да не може.?

_________________
Lancia Kappa 2.4 JTD SW - 136 к. - 2000 г.
Lancia Kappa 2.0 V.I.S. -155 к. -1996г,
Lancia Kappa 2.0 20v Turbo 220 к.с -2000 г.
Lancia Kappa 2.0 V.I.S. -155 к. -1997г.за части.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ТЕМПОМАТ
 Мнение Публикувано на: 16 Ное 2011, 22:02 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 15 Юни 2008, 20:15
Мнения: 22
Местоположение: София
Колега "vinipal"-нищо отново,сигурно аз бъркам някъде,проверих всичко;педала на съединитела опира на датчика,пускам + на В21 защото той нее свързан с компа за сигнала от спирачката,отново пренаредих връзките по твоята схема,изчетох и темата в Либра форума,и отново едно голямо НИЩО,някаква идея-помагай.

_________________
Lancia Kappa 2,4 JTD 99г.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ТЕМПОМАТ
 Мнение Публикувано на: 17 Ное 2011, 12:46 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 04 Фев 2008, 18:46
Мнения: 144
Местоположение: Враца
cokara написа:
Колега "vinipal"-нищо отново,сигурно аз бъркам някъде,проверих всичко;педала на съединитела опира на датчика,пускам + на В21 защото той нее свързан с компа за сигнала от спирачката,отново пренаредих връзките по твоята схема,изчетох и темата в Либра форума,и отново едно голямо НИЩО,някаква идея-помагай.

Направи си сигнализация по схемата с трите резистора и диода и виж дали се "чеква",при подаване на контакт диода трябва да светне силно за 2-3 сек. и да остане да свети слабо.Как си реализирал управлението-дай снимки да видим какво става .Провери датчиците на съединитела и спирачката работят ли коректно,и как го пробваш трябва да си над 30 км.,включваш и после даваш лоста или бутона на +(за повишаване на скороста).Или докараи тая кола на място във Враца,може и на некоя сбирка да видим да ти помогнем някак си.

_________________
Lancia Kappa 2.4 JTD SW - 136 к. - 2000 г.
Lancia Kappa 2.0 V.I.S. -155 к. -1996г,
Lancia Kappa 2.0 20v Turbo 220 к.с -2000 г.
Lancia Kappa 2.0 V.I.S. -155 к. -1997г.за части.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ТЕМПОМАТ
 Мнение Публикувано на: 17 Ное 2011, 19:12 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 15 Юни 2008, 20:15
Мнения: 22
Местоположение: София
vinipal написа:
cokara написа:
Колега "vinipal"-нищо отново,сигурно аз бъркам някъде,проверих всичко;педала на съединитела опира на датчика,пускам + на В21 защото той нее свързан с компа за сигнала от спирачката,отново пренаредих връзките по твоята схема,изчетох и темата в Либра форума,и отново едно голямо НИЩО,някаква идея-помагай.

Направи си сигнализация по схемата с трите резистора и диода и виж дали се "чеква",при подаване на контакт диода трябва да светне силно за 2-3 сек. и да остане да свети слабо.Как си реализирал управлението-дай снимки да видим какво става .Провери датчиците на съединитела и спирачката работят ли коректно,и как го пробваш трябва да си над 30 км.,включваш и после даваш лоста или бутона на +(за повишаване на скороста).Или докараи тая кола на място във Враца,може и на некоя сбирка да видим да ти помогнем някак си.

Това да се видим е по-добрият вариянт,ще ти пиша когато имам път към Враца.

_________________
Lancia Kappa 2,4 JTD 99г.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ТЕМПОМАТ
 Мнение Публикувано на: 17 Ное 2011, 21:08 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 04 Фев 2008, 18:46
Мнения: 144
Местоположение: Враца
Добре.

_________________
Lancia Kappa 2.4 JTD SW - 136 к. - 2000 г.
Lancia Kappa 2.0 V.I.S. -155 к. -1996г,
Lancia Kappa 2.0 20v Turbo 220 к.с -2000 г.
Lancia Kappa 2.0 V.I.S. -155 к. -1997г.за части.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ТЕМПОМАТ
 Мнение Публикувано на: 14 Май 2012, 17:15 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 15 Яну 2010, 16:01
Мнения: 29
Местоположение: София
Колега cokara какво стана с твоя темпомат? Питам защото днес си отворих колата за да пробвам и аз да го направя , но се оказа че и моята инсталация е като твоята.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ТЕМПОМАТ
 Мнение Публикувано на: 15 Май 2012, 19:28 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 15 Юни 2008, 20:15
Мнения: 22
Местоположение: София
spsavov написа:
Колега cokara какво стана с твоя темпомат? Питам защото днес си отворих колата за да пробвам и аз да го направя , но се оказа че и моята инсталация е като твоята.

Здравей колега.Нищо не стана с темпомата,наложи се да продам моята красавица-защото вече не съм в България.Съжалявам че немога да помогна.

_________________
Lancia Kappa 2,4 JTD 99г.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ТЕМПОМАТ
 Мнение Публикувано на: 15 Май 2012, 22:16 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 01 Дек 2004, 19:25
Мнения: 2036
Местоположение: София
Кара: Lancha Dedra 1.8VVT 136k.c 97г - ( бившата)
Lancia Lybra 2.4JTD 150k.c Intensa ( 2003)-вярната
Lancia Delta III twin turbo 190к.с (2009) - палавата
Абе не четете кой какво ви говоре. Прочетете темата в раздел либра. Никой ли не се сети че на съединителя има датчик,които обикновено ебава цялата работа.

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

_________________
Lancha Dedra 1.8VVT 136k.c 97г - ( бившата)
Lancia Lybra 2.4JTD 150k.c Intensa ( 2003)- вярнатa
Lancia Delta III twin turbo 190к.с (2009) - палавата


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ТЕМПОМАТ
 Мнение Публикувано на: 05 Юни 2012, 13:17 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 15 Яну 2010, 16:01
Мнения: 29
Местоположение: София
Колега,прочел съм всички теми за темпомата и от няколко дена се опитвам да го направя но не става.Днес установих, че и моят компютър е като на колегата cokara С 375 С 838, не като вашите EDC 15.Така че ако някой знае нещо за този компютър ще съм му благодарен да го сподели.Може той да не поддържа темпомат.И другият ми въпрос е дали мога да сменя моя компютър с EDC 15.Дали няма да възникнат проблеми,възможно ли е да има и разлика в окабеляването при условие, че са различни компютрите?


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ТЕМПОМАТ
 Мнение Публикувано на: 05 Юни 2012, 21:21 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 15 Юни 2008, 20:15
Мнения: 22
Местоположение: София
www_ написа:
Абе не четете кой какво ви говоре. Прочетете темата в раздел либра. Никой ли не се сети че на съединителя има датчик,които обикновено ебава цялата работа.

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Здравей колега.Не си прав,защто аз спецялно изчетох всичко за темпомата.Закачахме я на компютър 3 пъти-датчиците на педалите си работят и какволи още не опитахме-но уви нищо.Оказа се че точно този компютър няма темпомат.А относно смяната на компа-мисля че няма да има проблем-останалото окабеляване излезна че е еднакво,пожелавам му успех на колегата-заслужава си.

_________________
Lancia Kappa 2,4 JTD 99г.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ТЕМПОМАТ
 Мнение Публикувано на: 05 Юни 2012, 23:35 
Offline
Site Admin
Site Admin
Аватар

Регистриран на: 26 Сеп 2004, 20:13
Мнения: 5736
Местоположение: София
Кара: Lybra SW 2.4 JTD Executive
spsavov написа:
Колега,прочел съм всички теми за темпомата и от няколко дена се опитвам да го направя но не става.Днес установих, че и моят компютър е като на колегата cokara С 375 С 838, не като вашите EDC 15.Така че ако някой знае нещо за този компютър ще съм му благодарен да го сподели.Може той да не поддържа темпомат.И другият ми въпрос е дали мога да сменя моя компютър с EDC 15.Дали няма да възникнат проблеми,възможно ли е да има и разлика в окабеляването при условие, че са различни компютрите?



Какъв тие двигателя колега че не зацепих нещо?

_________________
Изображение
Lancia Lybra SW Executive, 2.4JTD, 150 hp, 841C000 '03 Изображение
Lancia Kappa Coupe, 2.0t 16v, 205 hp, 838A4000 '97
Lancia Kappa, 2.0, 145 hp, 838A1000 '95
Lancia Dedra, 1.6, 90 hp, 159B9000 '94
Lancia Dedra, 1.6, 90 hp, 835A1000 '91
Изображение
ИзображениеИзображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ТЕМПОМАТ
 Мнение Публикувано на: 06 Юни 2012, 09:32 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 15 Яну 2010, 16:01
Мнения: 29
Местоположение: София
KAPPA 2.4 JTD 1999 г. ZLA83800002091921


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ТЕМПОМАТ
 Мнение Публикувано на: 25 Юни 2012, 09:49 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 15 Яну 2010, 16:01
Мнения: 29
Местоположение: София
Пиша с молба към колегата mariobg за съдействие, ако може да се видим и да закачим колата за да проверим дали при моето ECU е активиран темпомата.Предварително благодаря! cheers


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 4 от 5 [ 91 мнения ] Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Kappa


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов