Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Kappa




Автор Съобщение
 Заглавие: Re: ТЕМПОМАТ
 Мнение Публикувано на: 25 Окт 2011, 14:54 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 30 Мар 2008, 13:29
Мнения: 298
Местоположение: Русе
Кара: Lancia
Колеги, ключето за On-Off на Темпомата със задръжка ли е, или само бутон? Докато съм тук да използвам и за друг въпрос - Бутона за нулиране на километража е в ляво, какъв бутон имате в дясно, какъвто аз нямам (при мен е празно). И третия въпрос - Какво е онова стъкълце, подобно на инфрачервен приемник като на телевизорите, намира се в средата на таблото, точно до предното стъкло?


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ТЕМПОМАТ
 Мнение Публикувано на: 25 Окт 2011, 15:05 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 31 Яну 2007, 11:54
Мнения: 1375
Местоположение: София
Кара: Lancia k 20V
MirU написа:
Какво е онова стъкълце, подобно на инфрачервен приемник като на телевизорите, намира се в средата на таблото, точно до предното стъкло?

Сензор за слънчева радиация - като си пуснал климатроника и те напече слънцето, почва да ти става по-топло. Та тогава климатроника засилва винтелатора.

_________________
Lancia Kappa 2.0 20v, Kappa TDS / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25 Petrol


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ТЕМПОМАТ
 Мнение Публикувано на: 25 Окт 2011, 19:17 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 13 Окт 2008, 14:04
Мнения: 521
Местоположение: Оряхово
MirU написа:
Колеги, ключето за On-Off на Темпомата със задръжка ли е, или само бутон? Докато съм тук да използвам и за друг въпрос - Бутона за нулиране на километража е в ляво, какъв бутон имате в дясно, какъвто аз нямам (при мен е празно). И третия въпрос - Какво е онова стъкълце, подобно на инфрачервен приемник като на телевизорите, намира се в средата на таблото, точно до предното стъкло?

Копчето On-Off е със задръжка. За да е включен темпомата трябва да има постоянно +12 волта.
И при мен имаше само един бутон от ляво за нулиране на километража, но аз взех от друго табло същия бутон и малко го префасонирах за да пасне от дясно, също така вградих бутон със задръжка, защото оригинално е само бутон.
Обаче ако си решил да си правиш темпомат няма смисъл изобщо да ползваш бутон On-Off, защото е безсмислено.
Аз го сложих понеже си мислех, че след включване святка надписа CRUSE на таблото, а то се оказа, че той святка след като се зададе скорост която да поддържа, но вече бях направил всичко и затова го оставих така.
Иначе си пускаш едно кабелче с постоянен плюс към компа и това е достатъчно.
Може и да съкратиш от бутоните за да е по-лесно.
Например само бутон плюс е напълно достатъчен за да ползваш темпомата. А самия темпомат се активира както от плюса така и от минуса.

_________________
Lybra 2,4 JTD 2000 г. седан.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ТЕМПОМАТ
 Мнение Публикувано на: 04 Ное 2011, 13:09 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 15 Юни 2008, 20:15
Мнения: 22
Местоположение: София
Здравейте колеги.Имам два въпроса:
1.) Окабеляването към компютъра на седана и на комбито-еднакви ли са?
2.) На моето табло на крайният ляв диод има някаква хоризонтална черта с три кръгчета,та дали това означава-cruise?

_________________
Lancia Kappa 2,4 JTD 99г.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ТЕМПОМАТ
 Мнение Публикувано на: 04 Ное 2011, 15:16 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 31 Яну 2007, 11:54
Мнения: 1375
Местоположение: София
Кара: Lancia k 20V
cokara написа:
Здравейте колеги.Имам два въпроса:
1.) Окабеляването към компютъра на седана и на комбито-еднакви ли са?
2.) На моето табло на крайният ляв диод има някаква хоризонтална черта с три кръгчета,та дали това означава-cruise?

Би трябвало да са еднакви инсталациите, а символа който описваш прилича на индикация за закачено ремарке

_________________
Lancia Kappa 2.0 20v, Kappa TDS / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25 Petrol


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ТЕМПОМАТ
 Мнение Публикувано на: 04 Ное 2011, 18:24 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 04 Фев 2008, 18:46
Мнения: 144
Местоположение: Враца
Колега TD и Бензиновата Капа не знам да имат Темпомат -респективно нямат и индикация.Темпомата поне при нас се отнася само за JTD моторите.А иначе инсталацията е същата,като в зависимост от модела липсват някой окабелявания или са добавени други в зависимост нивото на комфорт.

_________________
Lancia Kappa 2.4 JTD SW - 136 к. - 2000 г.
Lancia Kappa 2.0 V.I.S. -155 к. -1996г,
Lancia Kappa 2.0 20v Turbo 220 к.с -2000 г.
Lancia Kappa 2.0 V.I.S. -155 к. -1997г.за части.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ТЕМПОМАТ
 Мнение Публикувано на: 04 Ное 2011, 20:03 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 04 Май 2011, 22:09
Мнения: 544
Местоположение: ПЛОВДИВ
Кара: Lancia Kappa 2.4 TDS
vinipal написа:
Колега TD не знам да има Темпомат -респективно няма и индикация..

Има има :wink: ама не ми остава време да се захвана ! Буксата която излиза от компа е същата като на снимките ! Има и надписа на таблото за включен автопилот който при мен е най-лявата лампичка ! :wink:

_________________
Изображение
юзербары для форумов


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ТЕМПОМАТ
 Мнение Публикувано на: 07 Ное 2011, 09:27 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 15 Юни 2008, 20:15
Мнения: 22
Местоположение: София
Колега "vinipal",моята кола от подписа е-JTD,питам защото на моят комп. е различно свързването-и краината лява лампа на таблото е друга,питам защото искам и аз tempomat,не вярвам да има разлика,но ако има такава-защо на седановите Капи да няма темпомат?

_________________
Lancia Kappa 2,4 JTD 99г.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ТЕМПОМАТ
 Мнение Публикувано на: 07 Ное 2011, 10:57 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 13 Окт 2008, 14:04
Мнения: 521
Местоположение: Оряхово
cokara написа:
Колега "vinipal",моята кола от подписа е-JTD,питам защото на моят комп. е различно свързването-и краината лява лампа на таблото е друга,питам защото искам и аз tempomat,не вярвам да има разлика,но ако има такава-защо на седановите Капи да няма темпомат?

Това че нямаш лампа не е проблем да не тръгне темпомата.
Провери си дали имаш окабеляване към компа за темпомата, ако нямаш може да се окабели и пак ще тръгне.По принцип компа си поддържа тая функция и само трябва да му се подаде необходимия сигнал.
Моята Капа е седан и си имаше окабеляване и лампа на таблото.

_________________
Lybra 2,4 JTD 2000 г. седан.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ТЕМПОМАТ
 Мнение Публикувано на: 07 Ное 2011, 21:45 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 04 Фев 2008, 18:46
Мнения: 144
Местоположение: Враца
cokara написа:
Колега "vinipal",моята кола от подписа е-JTD,питам защото на моят комп. е различно свързването-и краината лява лампа на таблото е друга,питам защото искам и аз tempomat,не вярвам да има разлика,но ако има такава-защо на седановите Капи да няма темпомат?

ИНСТАЛАЦИЯТА Е СЪЩАТА ,а лампата е само контролна и маже и без нея.В сервизната книга също липсва в различните модели табла ,не знам защо.Дори и аз се бях заблудил в началото че нямам,но milenskior ме светна да се загледам по внимателно и тогава видях надписа.Гледай схемите в началото и дествай,и при теб ще стане,няма причина да не е така.А твоята лампа е за мигачи на ремарке,ние пък нямаме такава,но това не е причина да не работи темпомата.

_________________
Lancia Kappa 2.4 JTD SW - 136 к. - 2000 г.
Lancia Kappa 2.0 V.I.S. -155 к. -1996г,
Lancia Kappa 2.0 20v Turbo 220 к.с -2000 г.
Lancia Kappa 2.0 V.I.S. -155 к. -1997г.за части.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ТЕМПОМАТ
 Мнение Публикувано на: 08 Ное 2011, 17:10 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 15 Юни 2008, 20:15
Мнения: 22
Местоположение: София
Благодаря ви колеги,имам ли време-ще пробвам-и ще наиша резултата.

_________________
Lancia Kappa 2,4 JTD 99г.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ТЕМПОМАТ
 Мнение Публикувано на: 08 Ное 2011, 21:57 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 15 Юни 2008, 20:15
Мнения: 22
Местоположение: София
Здравейте колеги.Отново съм аз с моят проблем.Днес след поредната проба да свържа темпомата-успях да изгоря един бушон и да натрупам няколко грешки на компа.Много ще съм благодарен ако някой ми покаже кое-с кое да свържа.А ето и снимки:
Прикачени файлове:
Коментар на файл: ето компа
08112011141.jpg
08112011141.jpg [ 324.44 KiB | Прегледано 7437 пъти ]
Прикачени файлове:
Коментар на файл: а ето и буксите
08112011145.jpg
08112011145.jpg [ 335.56 KiB | Прегледано 7437 пъти ]
Прикачени файлове:
08112011146.jpg
08112011146.jpg [ 225.51 KiB | Прегледано 7437 пъти ]
Прикачени файлове:
08112011151.jpg
08112011151.jpg [ 286.59 KiB | Прегледано 7437 пъти ]
Благодаря ви за разбирането,вече ще откача с този темпомат.

_________________
Lancia Kappa 2,4 JTD 99г.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ТЕМПОМАТ
 Мнение Публикувано на: 08 Ное 2011, 22:31 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 13 Окт 2008, 14:04
Мнения: 521
Местоположение: Оряхово
На първата страница на темата колегата е обяснил подробно и със снимки как се свързва темпомата.
Трябва да намериш една букса до която стигат кабели от компа, но не продължават на там(на другата част на буксата няма кабели).
Тази букса при мен беше най отзад и първия път не я намерих а гледах една друга и там нямаше такива цветове които беше описал колегата.
Може да се вържеш и директно към буксите на компа, но е по-сложно, при условие че имаш всичко изведено на една букса.
Прочети хубаво всичко и си разпечатай снимката с описанието на кабелите по цветове(поне така направих аз) и с нея под ръка в колата и търсиш хубаво в кабелите под жабката, предполагам че ще ги намериш.

_________________
Lybra 2,4 JTD 2000 г. седан.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ТЕМПОМАТ
 Мнение Публикувано на: 08 Ное 2011, 23:56 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 15 Юни 2008, 20:15
Мнения: 22
Местоположение: София
milenskior написа:
На първата страница на темата колегата е обяснил подробно и със снимки как се свързва темпомата.
Трябва да намериш една букса до която стигат кабели от компа, но не продължават на там(на другата част на буксата няма кабели).
Тази букса при мен беше най отзад и първия път не я намерих а гледах една друга и там нямаше такива цветове които беше описал колегата.
Може да се вържеш и директно към буксите на компа, но е по-сложно, при условие че имаш всичко изведено на една букса.
Прочети хубаво всичко и си разпечатай снимката с описанието на кабелите по цветове(поне така направих аз) и с нея под ръка в колата и търсиш хубаво в кабелите под жабката, предполагам че ще ги намериш.

Така и направих,но нямам такава букса от която не продължават кабели-всичките са заети.

_________________
Lancia Kappa 2,4 JTD 99г.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ТЕМПОМАТ
 Мнение Публикувано на: 09 Ное 2011, 09:00 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 13 Окт 2008, 14:04
Мнения: 521
Местоположение: Оряхово
Сигурен ли си че си проверил хубаво.
Както казах моята беше най-отзад и първия път не я видях.
Ако все пак нямаш изведени кабели то тогава трябва да ползваш схемата от аутодата на пиновете на компютъра и да подвържеш кабелите на тях.
На същата снимка с буксата колегата е описал и кой кабел на кой пин на компа отива.

_________________
Lybra 2,4 JTD 2000 г. седан.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ТЕМПОМАТ
 Мнение Публикувано на: 09 Ное 2011, 13:50 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 15 Юни 2008, 20:15
Мнения: 22
Местоположение: София
Днес след поредния опит-отново провал.На снимката по-горе се вижда че на моята инсталация ,на букса "В" на компа. са заети само:"В20" и "В14" от схемата за темпомата.Когато само махна кабела на "В14" от куплунга (защото не знам къде отива)-компа изписва грешка "engine control system faluire".Защо се получава така-при положение че по Autodata този кабел е за "+" на темпомата?Възможно ли е моят комп. да е с друго свързване?На компютара пише "Bosch C375C838",съдейки по това че-на това окабеляване има кабели само на "В14,В20 и С44"-ме кара да си мисля че тези изводи се използват за друго.

_________________
Lancia Kappa 2,4 JTD 99г.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ТЕМПОМАТ
 Мнение Публикувано на: 09 Ное 2011, 14:48 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 04 Май 2011, 22:09
Мнения: 544
Местоположение: ПЛОВДИВ
Кара: Lancia Kappa 2.4 TDS
Търси те тая букса бре ! Някъде под жабката се намира ! Проследи кабелите от компа и трябва да я намериш :arrow:


Прикачени файлове:
IMG_1927.JPG
IMG_1927.JPG [ 52.87 KiB | Прегледано 7420 пъти ]

_________________
Изображение
юзербары для форумов
Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ТЕМПОМАТ
 Мнение Публикувано на: 09 Ное 2011, 18:59 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 15 Юни 2008, 20:15
Мнения: 22
Местоположение: София
maxuel82 написа:
Търси те тая букса бре ! Някъде под жабката се намира ! Проследи кабелите от компа и трябва да я намериш :arrow:

Нямам такава със свободни пинове като тази,отдолу под жабката има:3 букси които са закачени една за друга и тази която е на снимката виси незакачена-но при мен няма свободни пинове!

_________________
Lancia Kappa 2,4 JTD 99г.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ТЕМПОМАТ
 Мнение Публикувано на: 09 Ное 2011, 19:48 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 13 Окт 2008, 14:04
Мнения: 521
Местоположение: Оряхово
Според Аутода всички Капи са с комп Бош EDC15C, който поддържа Темпомат, но това може и да не е така.
С ФЕС какъв ти излиза компа?
Също така на самата схема на Аутодата компа е нарисуван наобратно и да не би да се бъркаш при броенето на пиновете на букса B?
От снимките не ми става много ясно на кои пинове има кабели на буксата, а и аз моите буски не съм ги разкачал, защото си открих тази на която ги има изведени кабелите и съвпадаха точно по цветове от описанието на колегата.

_________________
Lybra 2,4 JTD 2000 г. седан.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ТЕМПОМАТ
 Мнение Публикувано на: 09 Ное 2011, 22:31 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 04 Фев 2008, 18:46
Мнения: 144
Местоположение: Враца
cokara написа:
Здравейте колеги.Отново съм аз с моят проблем.Днес след поредната проба да свържа темпомата-успях да изгоря един бушон и да натрупам няколко грешки на компа.Много ще съм благодарен ако някой ми покаже кое-с кое да свържа.А ето и снимки:
Прикачени файлове:
08112011141.jpg
Прикачени файлове:
08112011145.jpg
Прикачени файлове:
08112011146.jpg
Прикачени файлове:
08112011151.jpg
Благодаря ви за разбирането,вече ще откача с този темпомат.

Колега връжи тоя комп,така че колата да работи нормално.После извади ЧЕТВЪРТАТА букса от ляво на дясно(тая с 24 крачета)-предпоследната и не барай никоя повече..Забележи номерацията от къде почва от1-12 и от 13-24.Напълно възможно е да нямаш кабели от компа до буксата(виждал съм го това на 2 Алфи 166)но това не значи че при правилно връзване темпомата няма да тръгне.С AUTODATATA си провери цветовете и подреждането на кабелите и тогава се занимавай с темпомата.И буксата се гледа от обратната страна,не от към кабелите ,а от към конектора.Внимавай много следващия път да не опрасиш компа а не бушона.Успех.
P.S.Сметам че разбра че се работи само по черната половинка,а по сивата не.Извади ги и виж че сивата е от 1 до 12 а черната е от 13 до 24 та си помисли дали са ти заети В14 и В20 или това са В2 и В8 ?...И не търси повече тая бялата букса,без кабели до нея от компа тя не ти е нужна .Тегли кабели направо от ECU то към контролните бутони за управление.Направи това, после ще ти кажа как да си направиш и сигнализацията през С44.

_________________
Lancia Kappa 2.4 JTD SW - 136 к. - 2000 г.
Lancia Kappa 2.0 V.I.S. -155 к. -1996г,
Lancia Kappa 2.0 20v Turbo 220 к.с -2000 г.
Lancia Kappa 2.0 V.I.S. -155 к. -1997г.за части.


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 3 от 5 [ 91 мнения ] Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Kappa


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов