Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Kappa




Автор Съобщение
 Заглавие: проблем с температурата на капата
 Мнение Публикувано на: 16 Май 2010, 20:26 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 11 Май 2010, 22:01
Мнения: 8
здравеите колеги,мисля 4е имам проблем с температурата на двигателя.Капата е 2.0 155кс. с вис имам я от скоро и не знам дали е нормално в града даржи 90 градуса а извън 68-72.Термостата е нов.Много ще ви бъда благодарен ако някои може да ми отговори.Благодаря ви предварително


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: проблем с температурата на капата
 Мнение Публикувано на: 16 Май 2010, 21:50 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 08 Авг 2008, 15:54
Мнения: 90
Местоположение: софия
нямаш никакъв проблем имам я същата и при мен показва така


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: проблем с температурата на капата
 Мнение Публикувано на: 16 Май 2010, 22:10 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 21 Юни 2007, 11:36
Мнения: 585
Местоположение: София, Красна поляна
sakel написа:
здравеите колеги,мисля 4е имам проблем с температурата на двигателя.Капата е 2.0 155кс. с вис имам я от скоро и не знам дали е нормално в града даржи 90 градуса а извън 68-72.Термостата е нов.Много ще ви бъда благодарен ако някои може да ми отговори.Благодаря ви предварително

Здравей колега, и при мен положението е същото, но интересното е че когато на таблото показва 70-75 градуса при диагностика датчика който дава температурата за компютъра(той е отделен, има един за таблото и друг за компа) показва 82-85 градуса. Та проблема може да е от датчъка който показва температурата на таблото(той се намира до термостата на блока на двигателя, червена букса мисля че беше).

_________________
Renault Laguna 1,8 90 h.p. 96 г. - За толкова пари, толкова! :(
EX:Lancia Kappa 5.20 145 h.p. 95 г.-Замина за части.
.....
Alfa Romeo 156 2.4 JTD ; Lancia Dedra 1.8 8V


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: проблем с температурата на капата
 Мнение Публикувано на: 16 Май 2010, 23:11 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките

Регистриран на: 14 Дек 2007, 02:49
Мнения: 807
Местоположение: София
на дълго около 70, градско около средата т.е. 90 :)

мисля че така си е нормално.

_________________
BMW e39 4.4 v8 98 / Lancia Kappa 2.0 20v 96 / [u]Lancia Dedra 1.6mi 92(продадена) [/u]


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: проблем с температурата на капата
 Мнение Публикувано на: 17 Май 2010, 10:46 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 23 Май 2009, 22:21
Мнения: 438
Местоположение: София, ОвчаКупел
Кара: 2.0 20V 155bhp
Аз съм още един от хората със същите данни. В градско каране стрелката отива на средата, а извънградско малко над 1/4. т.е. към 70 както казваш.

_________________
Lancia Kappa, 2.0 20V 5C V.I.S. 156hp 97y.
POWER DRIVE Transmission


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: проблем с температурата на капата
 Мнение Публикувано на: 17 Май 2010, 11:53 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките

Регистриран на: 14 Дек 2007, 02:49
Мнения: 807
Местоположение: София
мисля че така и трябва да е ...

помня на предишната кола като карах с около 220-230 и стрелката почваше да бие към 50 ( синьото ) ... :) а вътре парно друг път ... смяна на термостата и на дълго 70-80 градско около 100.

ма е веселба да видиш как караш с няква бърза скорост и двигателя ти почва се изстудява ...

_________________
BMW e39 4.4 v8 98 / Lancia Kappa 2.0 20v 96 / [u]Lancia Dedra 1.6mi 92(продадена) [/u]


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: проблем с температурата на капата
 Мнение Публикувано на: 17 Май 2010, 21:02 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 11 Май 2010, 22:01
Мнения: 8
благодаря ви много колеги,изобщо няма да тарся дали има проблем,тези мнения са ми достатъ4ни 4е нямам проблем.Радвам се че съм в вашият форум.Благодаря!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: проблем с температурата на капата
 Мнение Публикувано на: 17 Май 2010, 21:17 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2007, 13:23
Мнения: 2764
Местоположение: София
Кара: Lancia Kappa 2.4jtd
Lancia Dedra 2.0 Integrale S.W.
Двигателите имат оптимална температура на работа - каквато и да е ситуацията, тя не би трябвало да е 70 градуса.
Според мен термостатите ви не са наред - вероятно не затварят напълно (случва се и с чисто нови да имат такъв дефект).

Знам че ще спомена за друг двигател, но при нас преди да си сменим термостата, положението беше същото - 70 градуса на дълъг път и 90 при градско/задръствания - общо взето рядко минаваше 88-те градуса при които трябва да работи... От както го сменихме, колата доста по-бързо загрява и стигне ли я - си поддържа тази температура (много рядко пада под нея, дори зимата)

При бензиновите мотори, мисля че температурата, трябва да е малко над 85 градуса (някой по-компетентен, например Митака_71 може да каже със сигурност), ако е по-ниска ще ви се отразява на разхода, а и попринцип не е добре за двигателя като цяло cheers

P.S. Сега проверих - термостатите за 2.0 20 (155 коня) трябва да започнат да отварят също при 88 градуса, а за температурата при която са напълно отворени не мога да намеря (вероятно ще е 102 градуса), но би трябвало по корпуса му да пише.
Т.е. след като двигателя заработи, температурата трябва (дори зимата) да се покачва до 88 градуса и да не пада много под нея... независимо с каква скорост и при какви температури карате... cheers

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: проблем с температурата на капата
 Мнение Публикувано на: 17 Май 2010, 22:41 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 11 Май 2010, 22:01
Мнения: 8
зд.колега\alpina\ капата ми е с газов инжекцион тартарини и ако я галя до 120км. ми гори 10 газ,а същевремвнно парното ще ме изгори,и аз си мисля че всичко си е нормално освен ако датчика за стрелката на таблото си е променил стоиностите???все още ми е гатанка, е докато не го подменя.ще пиша ако има промяна


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: проблем с температурата на капата
 Мнение Публикувано на: 17 Май 2010, 23:07 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките

Регистриран на: 14 Дек 2007, 02:49
Мнения: 807
Местоположение: София
всъщност ... знае ли се коя позиция на температурата колко градуса е ... има само деления :)

малко над средата се включва 2-ра скорост на перката там трябва да е 102 т.е. горе трябва да е 100 :)

нека митака се произнесе, но аз няма си сменя термостата докато не видя че имам сериозен проблем било то с разход или не ми загрява като хората ... а колата си цъка като часовник.

Нещо работи ли не го пипам :)

_________________
BMW e39 4.4 v8 98 / Lancia Kappa 2.0 20v 96 / [u]Lancia Dedra 1.6mi 92(продадена) [/u]


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: проблем с температурата на капата
 Мнение Публикувано на: 17 Май 2010, 23:17 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2007, 13:23
Мнения: 2764
Местоположение: София
Кара: Lancia Kappa 2.4jtd
Lancia Dedra 2.0 Integrale S.W.
sakel, при положение, че парното топли до около 32 градуса - нали се сещаш, че колата и да ти работи на 60-70 - такова ще имаш (зимата в момента в който стрелката отлепя и почва да се появява и топлото, какво да си говорим за лятото)...
Това стрелката да си мени стойностите ми е крайно невероятно като възможност... датчика да започне да показва други стойносто е по-вероятно (защо ли си мисля, че той е в тялото на термостата, а не както се каза по-горе, но може и да се заблуждавам), но термостата е консуматив - след време се разваля и това е съвсем нормално...
Както и да е - от 9 извора вода може да се извади какви могат да са причините - но една си остава най-вероятната... пък вие си решавате на коя да заложите cheers

За справка - някои колеги, на които термостата им не затваря си пригодиха системите с обикновенни такива (мисля че някакви от Рено бяха) и все пак датчика за температурата им показва стойностите - демек май издържа по-дълго от пружината ;)

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: проблем с температурата на капата
 Мнение Публикувано на: 17 Май 2010, 23:28 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2007, 13:23
Мнения: 2764
Местоположение: София
Кара: Lancia Kappa 2.4jtd
Lancia Dedra 2.0 Integrale S.W.
omegaart написа:
всъщност ... знае ли се коя позиция на температурата колко градуса е ... има само деления :)

Пуснах снимка

omegaart написа:
нека митака се произнесе, но аз няма си сменя термостата докато не видя че имам сериозен проблем било то с разход или не ми загрява като хората ... а колата си цъка като часовник

Нещо работи ли не го пипам :)

Ако температурите ви са такива, каквито казвате - определено нещо не ви работи.
А за това, че двигателите не издавали лоши звуци и т.н. - трябва ли да почнат, за да разберете, че нещо не е наред (нямам предвид само този случай)
Това, че не работят в оптимална температура не значи, че ще се тресат, пушат и т.н., но определено не им се отразява добре :wink:
А за разхода - едва ли можете да хванете разлика от 0.5л/100км например и нямате база за сравнение ;)
omegaart написа:
ма е веселба да видиш как караш с няква бърза скорост и двигателя ти почва се изстудява ...

При положение, не знам защо не го смяташ за проблем със загряването cheers


Прикачени файлове:
IMG_4972.jpg
IMG_4972.jpg [ 187.17 KiB | Прегледано 8764 пъти ]

_________________
Изображение
Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: проблем с температурата на капата
 Мнение Публикувано на: 18 Май 2010, 08:10 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 16 Яну 2010, 20:23
Мнения: 328
Местоположение: София
Колега Алпина, при теб винаги ли стои в това положение стрелката?

_________________
Lancia K 2.4 JTD '98 - Изображение
Alfa Romeo 164 Super T. Spark


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: проблем с температурата на капата
 Мнение Публикувано на: 18 Май 2010, 09:05 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките

Регистриран на: 14 Дек 2007, 02:49
Мнения: 807
Местоположение: София
[quote="Alpina[/quote]

Това изстудяване го имах при друг автомобил не при капата. Явно не съм се изказал правилно по-горе.

Благодаря за обясненията и за снимката :)

Забелязвам че колегата е с новото табло. Незнам ма може да има някаква разлика. Например при мен оборотите не седят така както са при колегата по-ниско са със сигурност, а не е да работи неравномерно или да дава някакъв проблем, от 3 години си седят така оборотите :)

_________________
BMW e39 4.4 v8 98 / Lancia Kappa 2.0 20v 96 / [u]Lancia Dedra 1.6mi 92(продадена) [/u]


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: проблем с температурата на капата
 Мнение Публикувано на: 18 Май 2010, 09:20 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 21 Юни 2007, 11:36
Мнения: 585
Местоположение: София, Красна поляна
Alpina написа:
... датчика да започне да показва други стойносто е по-вероятно (защо ли си мисля, че той е в тялото на термостата, а не както се каза по-горе, но може и да се заблуждавам

Колега в тялото на термоста е датчика(син на цвят) който дава температурата за компютъра, а другия който е за таблото е на блока.

Alpina написа:
За справка - някои колеги, на които термостата им не затваря си пригодиха системите с обикновенни такива (мисля че някакви от Рено бяха) и все пак датчика за температурата им показва стойностите - демек май издържа по-дълго от пружината ;)

Тъй като и аз си мислех, че моя термостат не затваря(на извънградско каране не можеше да вдигне повече от 70-75 градуса) си сложих и такъв от Рено 5. Обаче резултата си остана същия или почти, но нямаше голяма разлика(т.е. се оказва, че термостат отваря на 70-75 градуса по уреда на таблото). Та като правихме диагностика на колата, ми направи впечатление, че когато температурата на таблото показва 70-75 градуса другия датчик дава на компютъра 83-85. Това ме навява на мисълта, че датчика който показва температурата на таблото дава грешни стойности.

_________________
Renault Laguna 1,8 90 h.p. 96 г. - За толкова пари, толкова! :(
EX:Lancia Kappa 5.20 145 h.p. 95 г.-Замина за части.
.....
Alfa Romeo 156 2.4 JTD ; Lancia Dedra 1.8 8V


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: проблем с температурата на капата
 Мнение Публикувано на: 18 Май 2010, 13:18 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 14 Окт 2008, 21:23
Мнения: 404
Местоположение: София, Надежда 5
Колеги и при мен е така, на таблото ми показва 75 градуса а на диагностиката 85. Питах един майстор и той каза, че проблема ми е не в датчика а в уреда. Т.е. всеки уред след определено време на работа, трябва да се тарира /настрой/. А до колкото знам тези са магнитно индукционен тип и нищо чудно да не показват вярно. Относно температурата при различни скорости, нормално е при висока скорост температурата да пада. Преди карах едно Пежо 405. За в миг стигаше 90 града и там умираше без значение на външна температура или задръствания градско. Но напъна ли го по магистралата със 120 - 140 температурата и лятото в най-големите жеги падаше до към 75-80. Така, че карайте си колите и не ги барайте щом си вървят ... cheers

_________________
Lancia Kappa 2.0 20v 107kw 95г.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: проблем с температурата на капата
 Мнение Публикувано на: 18 Май 2010, 13:58 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2007, 13:23
Мнения: 2764
Местоположение: София
Кара: Lancia Kappa 2.4jtd
Lancia Dedra 2.0 Integrale S.W.
didod написа:
Колега Алпина, при теб винаги ли стои в това положение стрелката?

Това беше градската температура при топло време, преди да сменим термостата (вижда се, че външната е била 28 градуса в този момент)
omegaart написа:
Забелязвам че колегата е с новото табло. Незнам ма може да има някаква разлика. Например при мен оборотите не седят така както са при колегата по-ниско са със сигурност, а не е да работи неравномерно или да дава някакъв проблем, от 3 години си седят така оборотите :)

За оборотите - ти си и с друг двигател ;) Ако не се лъжа, даже когато палиш зимата май са по-високи от тези при загрял двигател - при нас независимо кога, какво, как - това са :)
Относно таблото - възможно е... все пак щом диагностиката показва друго cheers

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: проблем с температурата на капата
 Мнение Публикувано на: 18 Май 2010, 14:33 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките

Регистриран на: 14 Дек 2007, 02:49
Мнения: 807
Местоположение: София
Alpina написа:
didod написа:
Колега Алпина, при теб винаги ли стои в това положение стрелката?

Това беше градската температура при топло време, преди да сменим термостата (вижда се, че външната е била 28 градуса в този момент)
omegaart написа:
Забелязвам че колегата е с новото табло. Незнам ма може да има някаква разлика. Например при мен оборотите не седят така както са при колегата по-ниско са със сигурност, а не е да работи неравномерно или да дава някакъв проблем, от 3 години си седят така оборотите :)

За оборотите - ти си и с друг двигател ;) Ако не се лъжа, даже когато палиш зимата май са по-високи от тези при загрял двигател - при нас независимо кога, какво, как - това са :)
Относно таблото - възможно е... все пак щом диагностиката показва друго cheers



абе и на мен ми е правило "вчепетление" че на диагностика има разлика от цените табло/уред ама ... за да не излъжа ще ходя скоро при един приятел и ще видя :Р

оборотите по уред ми седят 650 ... на диагностиката показва 750 ... смисъл има някво отклонение. Иначе за зимата да със сигурност мога да кажа ( дори не само зимата а при по-ниска температура ) на старт двигателя дига около 1400 рпм .. даже и до 1600 в много студените дни, след което си ги смъква.

_________________
BMW e39 4.4 v8 98 / Lancia Kappa 2.0 20v 96 / [u]Lancia Dedra 1.6mi 92(продадена) [/u]


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: проблем с температурата на капата
 Мнение Публикувано на: 19 Май 2010, 18:29 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 30 Дек 2009, 02:02
Мнения: 20
Местоположение: София
Да се включа и аз От скоро карам капа и мисля че когато стрелката ена средата е нормално даже се забелязва когато се включва вентилатора А ако термостата не рабои наи много да вдигне до 50градуса даже и лятото И основния проблем е да не прегрее че става страшно


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: проблем с температурата на капата
 Мнение Публикувано на: 19 Май 2010, 20:53 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2007, 13:23
Мнения: 2764
Местоположение: София
Кара: Lancia Kappa 2.4jtd
Lancia Dedra 2.0 Integrale S.W.
Ко речи?

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 4 [ 75 мнения ] Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Kappa


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов