Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Kappa




 Страница 1 от 1 [ 2 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Добавка за масло
 Мнение Публикувано на: 21 Дек 2014, 22:54 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 13 Ное 2007, 19:24
Мнения: 169
Местоположение: Русе
Появи ми се един теч на масло от дясната страна някъде над масления филтър, но не мога да видя точно от къде е ,сигурно от някоя гарнитура. Мисля си за някаква добавка за спиране на течове на масло. Ако някой е ползвал и има добри впечетления моля да ги сподели .

_________________
КАPPA 2.0 20V 97 155


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Добавка за масло
 Мнение Публикувано на: 24 Дек 2014, 00:00 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 24 Авг 2014, 23:02
Мнения: 46
Местоположение: Сoфия, ж. к. Дружба 1
Кара: Lancia Kappa 2.0 5.20 146 - бивша
Mazda 6 2.0 4.16 147 к.с.
Относно теча - Виж да не ти е изпуснал О-пръстена на филтъра. Приятел си изпати от дефектен О-пръстен и докато се усети маслото му изтече.

Относно добавката - Преди време ми попадна една една рекламна брошура за добавка за масло, която повишава и изравнява компресията на двигателя и спира харченето на масло. Стана ми интересно и се разрових в различни форуми с помоща на чичо Гоогъл, като резолтата беше следния: 50% бяха отговорили че имало ефект (краткотраен или дълготраен) а останалите че няма или става по лошо. Като основен аргомент, казват че добавките повишават гъстотата (вискозитетата) на маслото, което от своя страна затруднява омасляването на двигателя при студен старт, а също така може да доведе и до запушване на "магистралите" за маслото или до стесняването им, което също намалявало доброто смазване на двигателя.
В крайна сметка реших да си спестя профилактичната употреба на този вид добавка, но бях попаднал на една (мисля че беше руска), за която дават гаранция за безпроблемна работа на двигателя 100 000 км. Помня че цената беше от порядъка на 23 лв. на шишенце и се третира с три разфасофки ( в зависимост от километрите на колата) през 200-300 км или в пари около 70 лв.
За съжаление никой не пише, какво става след смяна на маслото (след употреба на добавката).
Ще е добре някой с преки наблюдения да каже лично мнение :)

_________________
Lancia Kappa 2.0 5.20 146 - бивша
Mazda 6 2.0 4.16 147 к.с.


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 2 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Kappa


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов