Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Dedra/Delta2




 Страница 1 от 1 [ 12 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Lancia Dedra 2000 turbo
 Мнение Публикувано на: 09 Мар 2005, 16:56 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 09 Мар 2005, 16:55
Мнения: 18
Местоположение: Варна
Привет,

Миналата година си купих Ланчия Дедра 2000 турбо - 93 г.
Колата е супер! Много ми харесва!

За най-голямо съжаление обаче ръководството и е на немски език и не мога да разбера описанията на сигналните лампи по таблото. Преди няколко дни ми светна индикаторна лампа на която пише 'service'. Започнах да проверявам всичко подред, но не намерих смущаващи отклонения в нивата на масла, антифриз или каквото и да е.

Може ли някой да ми каже кога и защо светва тази лампичка?
Благодаря предварително!


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 09 Мар 2005, 17:44 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 21 Яну 2005, 16:58
Мнения: 238
Местоположение: София
точно за дедра не знам но обикновено означава че трябва да сменяш масло и филтър зависимост от километрите въздушен бензинов поленов и свещи при смаяна ти го зануляват и след определени километри пак светва обикновено са на 15000 за маслото на по новите автомобили


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 09 Мар 2005, 18:02 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 09 Мар 2005, 16:55
Мнения: 18
Местоположение: Варна
a написа:
точно за дедра не знам но обикновено означава че трябва да сменяш масло и филтър зависимост от километрите въздушен бензинов поленов и свещи при смаяна ти го зануляват и след определени километри пак светва обикновено са на 15000 за маслото на по новите автомобили


Привет,

Благодаря за отговора.
Това което ме смути най-много е, че всички филтри, изключая поленовия (който даже не знам за какаво е) съм ги сменял, заедно с масла, свещи и т.н. Това е стандартна практика при мен при покупка на "нова" кола.
Сменил съм и ангренажен ремък заедно с обтяжна ролка, дистрибуторна капачка с палец и горивни филтри. Точно това ме смущава, защото не резбирам каква ще е причината поради която свети. Още нещо интересно е и това, че от време на време изгасва и след неопределен период от време, без видима причина светва пак.

Някакви идеи?
Благодаря предварително!


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 09 Мар 2005, 22:41 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 21 Яну 2005, 16:58
Мнения: 238
Местоположение: София
дори да си ги сменил ако не са ти занулили компютъра ще ти светне когато според него са минали километрите за смяна но ако тази лампичка е за това то тя ще ти свети постоянно докато не се занули но твоята може и да е за друго щом изгасва и после пак светва


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 10 Мар 2005, 00:08 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 04 Яну 2005, 01:32
Мнения: 769
Местоположение: София
Колега, да не говориш за лампата, която свети непосредствено под оборотомера?
Ако е за нея и при мен е така, ту свети, ту изгасва...всичко по колата е ОК, гледаха я на диагностика, работи си в норма, но нямам идея от какво свети и при мен:)

_________________
Lancia Dedra 1.8 i.e.LE
Nissan Primera P11 2.0TD
http://www.verticalworldbg.com


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 10 Мар 2005, 11:26 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 09 Мар 2005, 16:55
Мнения: 18
Местоположение: Варна
Tanuco написа:
Колега, да не говориш за лампата, която свети непосредствено под оборотомера?
Ако е за нея и при мен е така, ту свети, ту изгасва...всичко по колата е ОК, гледаха я на диагностика, работи си в норма, но нямам идея от какво свети и при мен:)


Вчера съм допуснал малка грешка, за което се извинявам!
Лампичката за която говоря е с надпис 'check', а не 'service', и се намира непосредсвено до лампата за подгряване на страничните огледала.
Последния път когато обърнах внимание на "майстора" ми каза, че нямал софтуер за моя модел Дедра, защото такива във Варна комай имало макс. 2 автомобила, и не можел да ми занули компютъра. С това приключихме обсъждането на този проблем. И той не знаеше за какво свети тази лампа. Изказа същите предположения, както до момента в този форум, но след като му обясних какво е правено по колата след като съм я купил, повдигна рамене и приключи с обясненията. :( В сервизната книжка на колата има обясниние за тази лампа, но е на немски. Междудругото ще взема да помоля някой познат, който влазее този език да ми преведе тази част от книгата и след това ще посна инфото в този форум за да може и други като мен да се възползват.

Благодаря на всички за оказаното съдействие.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 10 Мар 2005, 13:26 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 21 Яну 2005, 16:58
Мнения: 238
Местоположение: София
check свети когато има проблем с инжекциона но пак зависи от колата при капата check свети и когато ти е отворена вратата или ти е изгоряла някоя крушка но пък проблема се изписван на борд компютъра ако и при теб е така може да е нещо дребно ако ти светва като включиш фарове значи е крушка


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 10 Мар 2005, 13:41 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 09 Мар 2005, 16:55
Мнения: 18
Местоположение: Варна
a написа:
check свети когато има проблем с инжекциона но пак зависи от колата при капата check свети и когато ти е отворена вратата или ти е изгоряла някоя крушка но пък проблема се изписван на борд компютъра ако и при теб е така може да е нещо дребно ако ти светва като включиш фарове значи е крушка


Привет,

С инжекциона наистина имам грижи! Липсва компонент от системата - шибъра за ниските обороти, но той ми прави проблем докато колата е студена. След като загрее веднъж си държи 950 оборота без проблем. Въпроса е че ми свети от време на време и лампата с "дюзата" и не знам защо реших, че 'check' сигнала може да е за друго.

Благодаря ти много за оказаното съдействие! Сега поне ще спа по-спокойно! :)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Lancia Dedra 2000 turbo
 Мнение Публикувано на: 10 Мар 2005, 23:38 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2004, 20:49
Мнения: 98
Местоположение: Добрич
pj написа:
Привет,

Миналата година си купих Ланчия Дедра 2000 турбо - 93 г.
Колата е супер! Много ми харесва!

За най-голямо съжаление обаче ръководството и е на немски език и не мога да разбера описанията на сигналните лампи по таблото. Преди няколко дни ми светна индикаторна лампа на която пише 'service'. Започнах да проверявам всичко подред, но не намерих смущаващи отклонения в нивата на масла, антифриз или каквото и да е.

Може ли някой да ми каже кога и защо светва тази лампичка?
Благодаря предварително!


Здравей колега. CHEK светва когато ти липсва някакъв консуматив. Разбирай:
- Моторно масло
- Антифриз
- спирачно масло
- течност за чистачки
(Може да ти свети дори и ако всички горни са налице. Просто може някой от датчиците да не е в час)
Светва и ако имаш проблем с крушките по колата
- Габарити
- Стопове
- Фарове
- Осветление на рег. номер (заден)
Светва ти и при износени наклатки
Свети също и при незатворени врати и багажник
Ми май за друго не се сещам.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Lancia Dedra 2000 turbo
 Мнение Публикувано на: 11 Мар 2005, 11:31 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 09 Мар 2005, 16:55
Мнения: 18
Местоположение: Варна
Цитат:
Здравей колега. CHEK светва когато ти липсва някакъв консуматив. Разбирай:
- Моторно масло
- Антифриз
- спирачно масло
- течност за чистачки
(Може да ти свети дори и ако всички горни са налице. Просто може някой от датчиците да не е в час)
Светва и ако имаш проблем с крушките по колата
- Габарити
- Стопове
- Фарове
- Осветление на рег. номер (заден)
Светва ти и при износени наклатки
Свети също и при незатворени врати и багажник
Ми май за друго не се сещам.


Привет,

Така като гледам по описанието ще се окаже датчик. Всички други консумативи са налице и в норми.

Благодаря на всички.
Поздрави.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 12 Мар 2005, 20:28 
Offline
Професионалист
Професионалист

Регистриран на: 28 Сеп 2004, 22:27
Мнения: 5333
Местоположение: София
Кара: Lancia
светенето на чек лампата винаги е съпроводено с светенето на червена лампа, отстрани в ляво на таблото където е нарисувана кола, червената лампа на колата ти показва какъв е проблема
това е при положение че говорим за аналогово табло
най-често прецакващият се датчик на тази система е този за нивото на маслото в двигателя
сещам се следнат вероятност или е изгоряла крушката(или диода) който сигнализира това или преднамерено е прекъснат
направи следното, когато дадеш на контакт ако ти светне чека а не ти свети нищо друго бързо върни контакта и пак дай на контакт, ако чека изгасне то проблема съм почти 100 % сигурен в това което описах

все пак както е споменал колегата лампата на чека свети и при отворени врати, заден капак или изгоряли крушки на определени сигнални системи

ако ти си с дигитално табло(там съм позабравил точно как седят нещата) почти е сигурно че дисплеят ти е преебан(нещо като фабричен дефект-но за жалост италянците не преизнават такива) и за това при светването на чек лампата не можеш да прочетеш какво не ти е наред

и накрая всичко това са предположения на базата на описаният от теб проблем и моите спомени, на живо може да се окаже нещо съвсем различно :roll:


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 14 Мар 2005, 18:36 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 09 Мар 2005, 16:55
Мнения: 18
Местоположение: Варна
hf hpe написа:
светенето на чек лампата винаги е съпроводено с светенето на червена лампа, отстрани в ляво на таблото където е нарисувана кола, червената лампа на колата ти показва какъв е проблема
това е при положение че говорим за аналогово табло
най-често прецакващият се датчик на тази система е този за нивото на маслото в двигателя
сещам се следнат вероятност или е изгоряла крушката(или диода) който сигнализира това или преднамерено е прекъснат
направи следното, когато дадеш на контакт ако ти светне чека а не ти свети нищо друго бързо върни контакта и пак дай на контакт, ако чека изгасне то проблема съм почти 100 % сигурен в това което описах

все пак както е споменал колегата лампата на чека свети и при отворени врати, заден капак или изгоряли крушки на определени сигнални системи

ако ти си с дигитално табло(там съм позабравил точно как седят нещата) почти е сигурно че дисплеят ти е преебан(нещо като фабричен дефект-но за жалост италянците не преизнават такива) и за това при светването на чек лампата не можеш да прочетеш какво не ти е наред

и накрая всичко това са предположения на базата на описаният от теб проблем и моите спомени, на живо може да се окаже нещо съвсем различно :roll:


Привет,

На таблото с нарисуваната кола наистина имам лампа която свети постоянно - за нивото на водата в казанчето за чистачките. Според мен това се дължи на прецакан датчик. Нивото на течността в този съд е до капачката.
Арматурното ми табло е аналогово, а не дигитално. Последното дигитално табло на колата която притежавах, Fiat Tipo, ми създаваше доста грижи и не се реших да повторя опита.

Благодаря ви.
Поздрави.


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 12 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Dedra/Delta2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов